Šta je novo?

Pešačke zone

Naravoučenije je da se javi jedan stanar i kaže da mu plate kantu farbe i valjak i četku + 50% toga za ruke i da će tako manje da plate nego neku agenciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=718766#p718766:wdb2ztrp je napisao(la):
astrodule » 19 Mar 2020 10:36 am[/url]":wdb2ztrp]Naravoučenije je da se javi jedan stanar i kaže da mu plate kantu farbe i valjak i četku + 50% toga za ruke i da će tako manje da plate nego neku agenciju.

Pogresno u ovom slucaju - fasada je granitna. Da nije, bilo bi lakse. A to i nije poenta, kazem niko se nije bunio - pitanje je zasto se ne postupa isto sa svim ostalim usra**m fasadama! Ne mora da je da rok 3 dana, ali u razumnom roku sa pretnjom kazne - stvari bi se pomerile sa mrtve tacke...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=718756#p718756:3qmt3u5k je napisao(la):
gradjanin » Čet Mar 19, 2020 9:55 am[/url]":3qmt3u5k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=718193#p718193:3qmt3u5k je napisao(la):
Marc23 » 17 Mar 2020 03:36 am[/url]":3qmt3u5k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=717276#p717276:3qmt3u5k je napisao(la):
Ventilator_BGD » Sub Mar 14, 2020 10:29 am[/url]":3qmt3u5k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=717253#p717253:3qmt3u5k je napisao(la):
Marc23 » 14 Mar 2020 08:50 am[/url]":3qmt3u5k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=717136#p717136:3qmt3u5k je napisao(la):
Дошљак » Pet Mar 13, 2020 9:19 pm[/url]":3qmt3u5k]Срамота колико графита и напуштених локала има у Кнез Михаиловој.

Moze li neko to da prijavi? Ja sam iste stvari prijavljivao 100x, nekad nesto obrisu, ali obicno se brisanje grafita stavlja u drugi plan :bash:

Jel se salis? :bash:

Ovo nije ta vrsta grafita ovo ima jasnu poruku, lako cemo da prekrecimo kad ovo sve prodje.

https://www.youtube.com/watch?v=mXpOvSv37Kk&t=99s

Ne znam o kakvim ti porukama pricas. Ja pricam o grafitima u Knez Mihailovoj i pesackoj zoni koji "vekovima" tako stoje, a godine prolaze, niko nista ne preduzima. Ostalo me ne zanima, pa ni skrivene poruke, zna se gde se i na koji nacin one salju!

Prizemlje zgrade u Cara Lazara (pesacka zona) je letos bilo isarano grafitima komplet. Zgrada je dobila 3 (tri) dana da obrise grafite pod pretnjom da ce dobiti kaznu. 3 dana!! Upravnik nije hteo da rizikuje i angazovao je prvu agenciju koju je nasao i stanari su dobili racun da uplate sredstva, jer je agencija, naravno, odmah i trazila isplatu. Niko se nije bunio, svi su platili, ali nikom nije bilo jasno zasto se insistiralo na 3 dana (kako naci vise ponuda, odluciti, prikupiti novac...), i kako to da sve druge zgrade u okruzenju nikada nisu dobile istu opomenu/pretnju. Ili su dobile, ali ignorisu... Naravoučenije?

Ja sam izmedju ostalih prijavio sve zgrade sa grafitima u Cara Lazara,(brojevi 9 i 13) kao sto sam i svoju zgradu koja se nalazi u jednoj od ulica pored. A i vecinu zgrada u pesackoj zoni. A nece me mrzeti to da nastavim ako se trend saranja nastavi. Naravno, dobio sam odgovor predsednika skupstine stanara zgrade u Cara Lazara 13, izvesni gospodin Nedeljkovic da ne mogu stalno da finansiraju skidanje grafita.

Evo odgovora nakon ciscenja zgrade od pre 2 godine:

"Postovani,
Fasada u ulici Cara Lazara je sada ociscena.Stanari zgrade su izdvojili sredstva i ocistili svoju zgradu.Nadamo se da necemo morati tudjom krivicom da ponovo snosimo troskove.Smatramo da bi problem grafita na zgradama trebalo resavati sankcionisanjem pocinioca a ne stanara.Ovo sada moze da se ponavlja ko zna koliko jos puta( postavljanje grafita),a da su stanari svakog puta duzni da angazuju ekipu za skidanje istih,a naknada nije zanemarljiva,pogotovo za stanare koji nisu u mogucnosti da plate.
Hvala na razumevanju."

Realno, covek jeste u pravu, kad god sam prijavio grafite uputili su me da cekam pocinioce i u vreme vrsenja krivicnog dela prijavim policiji :bash:
Po mom misljenju, grad bi trebalo da preuzme veci deo odgovornosti oko samog ciscenja jer nema resurse da angazuje one koji bi cuvali, odnosno odrzavali, tj. sprecavali vandale da saraju. Vesic je kao nesto prosle godine obecao da ce se to promeniti na Skupstini grada, da ce grad vecinom finansirati ciscenje, ali avaj, za sada nista od toga. :(
 
Субота, центар Београда у време епидемије Ковида 19:









У леп дан донесеш кафу у термосу и пластичне чаше, седнеш у добар кафић на добром месту, пијеш је натенане и уживаш, а ништа не кошта:





































 
Човече колико је нама мобилијар и јавни дизајн туробан и ружан

Да није зеленила, приватних фирми и њихових реклама и ових реконструисаних фасада човек би помислио да је ушао у црно-бели документарац о Чернобиљу након нуклеарне катастрофе
 
Овде имамо боље решено уређење површина и мобилијара, проблем је што је у оригиналној идеји осмишљен контраст између светлих фасада и тамне подлоге, али фасаде нису баш у најбољем стању.
 
Не мора да буде скупо и ново, али би могло да буде уредније. На пример, све те налепнице по стубовима светиљки и другде. Могле би се поклонити жардињере с цвећем станарима чији прозори и балкони гледају на неколико главних пешачко-туристичких улица. Могу се уклонити жврљотине и обавезати власници запуштених локала да њихову спољашњост одржавају чистим.

Овај стуб на Тргу Републике - најближи Музеју - донет је огребан, уграђен је такав, и све време је остао такав. Могуће је да ја имам оштрије око за детаље, увек ми у пролазу падне поглед на њега, али, опет, не могу да верујем да је контрола (неколико контрола?) то изворно пустила тако. Слика је од прошле суботе:



























Овде расту нарциси и крокуси ...:







Изводе се неки радови на старој доградњи на врху:







 
I ja imam tu nesrećnu naviku da zapažam sve detalje gde prođem.
Za neke aspekte u životu to je dobro. Ali za neke je loše. Kao npr kad prođem gradom pa vidim tako neke sitne brljotine koje mi zasmetaju.


Inače Saša, vidim da si bio u parku na Topličinom vencu. Meni je on na 300 metara od kuće, al ako mi veruješ u poslednje dve nedelje nisam mu ni prišao blizu. Toliko o pričama vlasti da narod ne sluša preporuke. :D Elem, jel može da se ulazi u sam park? Mene ne zanima nikakvo druženje nego mesto gde mogu da sednem SAM pola sata na suncu i eventualno uradim poneku vežbu.
 
Moguće je i da oni koji se bave fotografijom, ili nekom sličnom oblašću, gde se traži fokus nas detaljima, ima istrenirano oko i taj "senzor" za primećivanje tih detalja. A možda je tu još nešto drugo u pitanju, ne bih tačno znao, ali ono što sam naveo, mi deluje kao logično. I meni se vrlo često desi da tako uhvatim sebe kako sam primetio neki detalj, koji je mnogima beznačajan i koji verovatno malo ko i primeti.
 
Saša nisi jedini, redovno mi pogled skrene na tu oštećenu banderu na Trgu, takođe imam taj problem sa sitnim detaljima i oštrim okom koje zapazi sve što štrči.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Lepe fotke Saša, kao i uvek.

Inače, u Knezu se redovno, bar dok sam tamo poslom često bio, održavale biljke i stubovi se čistili od nalepnica. Medjutim, pošto je to najfrekventnija tačka, veoma brzo se lepe nove i tako u nedogled. Bilo mi je uvek pomalo i tužno da gledam, uglavnom starije žene koje grebu papir sa tih bandera.

Još jedan info, pre korone sam video vozilo sa oznakom alma quatro na zelenom vencu, parkirao čovek na stajalište 95, 16 itd izašao, prišao stajalištu i poskidao one odvratne "otkup laptovova" oglase, vratio se u vozilo i nastavio dalje. Izgleda da su i oni počeli da rade svoj deo posla.
 
_20200402_172029.JPG
 
...
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726405#p726405:2u07drn8 je napisao(la):
Mikie » Пет Апр 10, 2020 9:48 pm[/url]":2u07drn8]Генијалци копају нову калдрму за потапајуће стубиће.
AefSCgn.jpg

2xg0J93.jpg
 
Skadarlija / ugao Strahinjića bana sa Francuskom

Koliko je prošlo od obnove do ponovnog raskopavanja...
 
Ko ima nalog na tviteru da prijavi ovo. Pa jesu li toliko retardirani da ni kockice ne umeju da slože. Razumem da asfalt ne može nikada da izgleda isto posle kopanja, ali kocke su barem za to predvidjene.
 
Вероватно радници који су радили ову интервенцију у животу нису слагали коцке...Ништа друго није ни било за очекивати...
 
Само фали да сипају бетон као у фугне на Косанчићевом венцу(улаз из Париске ул.)...
 
Živim u zgradi na uglu Kralja Petra i Gračaničke i do moje zgrade je stigla pešačka zona :kk: ..da li je nekom sa ovog foruma poznato da li će nastaviti dalje sa pešačkom zonom(prema kosančićevom vencu)?Unapred hvala na odgovoru! :sesir:
 
Мислим да је то у првобитном плану који је објављиван на овој теми али да паркирање ту мало прави проблем.
 
Прекјуче:



Склонили су столове који су били прошли пут уз леву страну (Краља Петра Првог):



Нема их више ни у КМ:



























 
Кнез Михајлова данас, враћа се живост, отварају се радње, има чак и понеки туриста:





Споменик КМ на Тргу Републике је још под скелама:



Оваквих колица с кафом има на више места у пешачкој зони, једна и у БнВ (следећа слика):











Парк Војводе Вука на Топличином венцу:









Косанчићев венац:

 
Vrh