Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722749#p722749:31iisyms je napisao(la):
shadestudio » Uto Mar 31, 2020 9:33 pm[/url]":31iisyms]Kes kupaca u Beogradu ima dovoljno tako da ce oni svakako nastaviti nesmetano da kupuju sta ove. Dosta se kupuje za kes.
Ono sto se vidi po tvojim komentarima/odgovorima je svakako da promovises prodavce i pokusavas da osporis svaki komentar zabrinutog kupca. Kako promovises ''Kennedy Residence, Kule i TriNove'' pitam se ko radi prodaju svih tih zgrada?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722873#p722873:1u3fngdz je napisao(la):
ViktorViktor » Sre Apr 01, 2020 11:15 am[/url]":1u3fngdz]keš kupci uzimaju stanove jer a) peru pare, b) ne znaju šta će sa lovom jer su kamate u Bankama smešne c) kupuju stanove za rentu a ne za šivot.
Pošto je Airbnb umro i neče se oporaviti narednih 6mes sigurno, kirije padaju i tek će padati, ja ne vidim zašto bi on kupovao nešto čemu od čega nema prihod bar 5% godišnje i čemu opada vrednost.
Mali kvalitetan stan u centru će uvek držati kakvu takvu cenu ali ovi na periferiji - bio bi lud da daje 2200e/m2 kad će realno pasti na 1500-1600e. I šta da radi sa njim, da ga izdaje studentima za 150-200e. Kao da ljudi nisu svesni da će 40% stanovništva nakon ovog raditi za crkavicu
Kreditni kupac kupuje za život, e taj će biti u problemu kad kamate skoče, on ostane bez posla, imovina pala vrednost i nema kupaca.
Investitor nema dotok sveže love, uleće u probleme sa dobavljačima, radnicima, ne može da završi, razvlači se gradnja godinama (ako ne bankrotira u međuvremenu..)
Ljudi, oprez.
Slazem se sa tobom. Nijedan ''kes'' kupac nece dati pare sada a da pritom zna da ce cene pasti za 40%. Sa druge strane kreditni kupci ce takodje biti u problemu. Medjutim, ne slazem se sa tobom da ce zavrsetak radova biti upitan jer posto se radi o projektnom finansiranju gde banka garantuje za zavrsetak radova. Ovo je situacija gde je potrebno usakladjivanje Banka-Investor-Kupac, gde ce se kupucu ponuditi trzisni uslovi a sa druge strane da investitor ima priliv. Na kraju krajeva ko je lud da kupi stanove po ovim cenama ako ce jeftinije da ga izadje kada saceka i kupi po znatno nizim. Ovde Investitor takodje treba da obrati paznju da to sto je uzeo avans ne garantuje kupovinu, kako zbog toga sto ljudi nece imati novca, tako i zbog toga sto ce nove cene kvadrata kompezovati avans i cak mozda i ustedeti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722874#p722874:3rqovzj8 je napisao(la):
MZemun » Sre Apr 01, 2020 11:20 am[/url]":3rqovzj8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722749#p722749:3rqovzj8 je napisao(la):
shadestudio » Uto Mar 31, 2020 9:33 pm[/url]":3rqovzj8]Kes kupaca u Beogradu ima dovoljno tako da ce oni svakako nastaviti nesmetano da kupuju sta ove. Dosta se kupuje za kes.
Ono sto se vidi po tvojim komentarima/odgovorima je svakako da promovises prodavce i pokusavas da osporis svaki komentar zabrinutog kupca. Kako promovises ''Kennedy Residence, Kule i TriNove'' pitam se ko radi prodaju svih tih zgrada?

Nista ja ne promovisem. Ja sam kupio stan u kenediju od ovog investitora i iznosim svoje vidjenje kretanja trzista, naravno da kao neko ko je kupi stan navijam da cene nekretnina ne padaju, a i mislim da nece padati mnogo, bar kvalitetnim novogradnjama. Sa druge strane ti si postao drustveno odgovoran (sto si napisao u prethodnim komentarima) sada kad je kriza zavukla ruku u tvoj dzep, gde si dosad bio da budes drustveno odgovoran?
Svakako nemam nameru da se svadjam ovde, ako ne mozes da prihvatis tudje misljenje, ne moras da napadas ljude u stilu politickog prepucavanja i botovanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722879#p722879:2xo6euuc je napisao(la):
shadestudio » Sre Apr 01, 2020 11:39 am[/url]":2xo6euuc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722874#p722874:2xo6euuc je napisao(la):
MZemun » Sre Apr 01, 2020 11:20 am[/url]":2xo6euuc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722749#p722749:2xo6euuc je napisao(la):
shadestudio » Uto Mar 31, 2020 9:33 pm[/url]":2xo6euuc]Kes kupaca u Beogradu ima dovoljno tako da ce oni svakako nastaviti nesmetano da kupuju sta ove. Dosta se kupuje za kes.
Ono sto se vidi po tvojim komentarima/odgovorima je svakako da promovises prodavce i pokusavas da osporis svaki komentar zabrinutog kupca. Kako promovises ''Kennedy Residence, Kule i TriNove'' pitam se ko radi prodaju svih tih zgrada?

Nista ja ne promovisem. Ja sam kupio stan u kenediju od ovog investitora i iznosim svoje vidjenje kretanja trzista, naravno da kao neko ko je kupi stan navijam da cene nekretnina ne padaju, a i mislim da nece padati mnogo, bar kvalitetnim novogradnjama. Sa druge strane ti si postao drustveno odgovoran (sto si napisao u prethodnim komentarima) sada kad je kriza zavukla ruku u tvoj dzep, gde si dosad bio da budes drustveno odgovoran?
Svakako nemam nameru da se svadjam ovde, ako ne mozes da prihvatis tudje misljenje, ne moras da napadas ljude u stilu politickog prepucavanja i botovanja.
Kako je kriza zavukla ruku u svaciji dzep pa i moj, mislim da svako treba da ima bojaznost za buducnost i da anticipira sledece korake, jer je vrednost velika i moze da unisti porodice. Situacija je takva da trebaju sve strane da se dogovore sa sto manjim posledicam i to se zove drustvena odgovornost. Zao mi je sto imas jednostrano misljenje i ne znam da li sam ja bot ako gledam da svi kupci pa i ja budemo zasticeni ili ti koji na sve nacine potkopavas takve ideje. Ako si ti kupio stan i imas para to ne znaci da svi ostali imaju. Kako stoje stvari sve manje ce i imati i takvim ljudima treba izaci u susret. Sa druge strane, drzi se ti teme/foruma vezano za Kennedy zgradu a ne da ides po drugim temama i ponasas se kao da nisi bot i koristis obrnutu logiku da je prodavac uvek upravu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722879#p722879:160rdqvn je napisao(la):
shadestudio » Sre Apr 01, 2020 11:39 am[/url]":160rdqvn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722874#p722874:160rdqvn je napisao(la):
MZemun » Sre Apr 01, 2020 11:20 am[/url]":160rdqvn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722749#p722749:160rdqvn je napisao(la):
shadestudio » Uto Mar 31, 2020 9:33 pm[/url]":160rdqvn]Kes kupaca u Beogradu ima dovoljno tako da ce oni svakako nastaviti nesmetano da kupuju sta ove. Dosta se kupuje za kes.
Ono sto se vidi po tvojim komentarima/odgovorima je svakako da promovises prodavce i pokusavas da osporis svaki komentar zabrinutog kupca. Kako promovises ''Kennedy Residence, Kule i TriNove'' pitam se ko radi prodaju svih tih zgrada?

Nista ja ne promovisem. Ja sam kupio stan u kenediju od ovog investitora i iznosim svoje vidjenje kretanja trzista, naravno da kao neko ko je kupi stan navijam da cene nekretnina ne padaju, a i mislim da nece padati mnogo, bar kvalitetnim novogradnjama. Sa druge strane ti si postao drustveno odgovoran (sto si napisao u prethodnim komentarima) sada kad je kriza zavukla ruku u tvoj dzep, gde si dosad bio da budes drustveno odgovoran?
Svakako nemam nameru da se svadjam ovde, ako ne mozes da prihvatis tudje misljenje, ne moras da napadas ljude u stilu politickog prepucavanja i botovanja.

Na kraju krajeva, neka ljudi pogledaju tvoje postove pa neka zakljuce sami.
 
Tako je, ljudi pogledajte moje postove i zakljucite sami, evo da se autujem, ja sam bot.

Moras da shvatis da je ovo forum, ljudi iznose svoje misljenje, to sto bi ti ovde da furas samo ono sto se tebi sada fura je tvoj problem. Tebi izgleda smeta sve, pa cak i to sto neko spominje dimenzije prozora i vrata na zgradi, jer zaboga skrece sa tvoje teme. Otvori novu temu na forumu ako te interesuje striktno samo tvoja prica, a na ovoj temi svako ima jednaka prava da iznese misljenje.

Zasto bih se drzao samo kenedi teme, pa ne stice se pravo komentarisanja samo sa kupovinom nekretnine, mozes da komentarises sta hoces, ovo je gradjevinaki forum. Ja komentarisem ono sto me zanima. A ako hoces da povedes revoluciju, moras na tviter da odes, tamo imas jos saboraca na tastaturi zeljnih pravde i lajkova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722904#p722904:f1jisatd je napisao(la):
shadestudio » Sre Apr 01, 2020 12:46 pm[/url]":f1jisatd]Tako je, ljudi pogledajte moje postove i zakljucite sami, evo da se autujem, ja sam bot.

Moras da shvatis da je ovo forum, ljudi iznose svoje misljenje, to sto bi ti ovde da furas samo ono sto se tebi sada fura je tvoj problem. Tebi izgleda smeta sve, pa cak i to sto neko spominje dimenzije prozora i vrata na zgradi, jer zaboga skrece sa tvoje teme. Otvori novu temu na forumu ako te interesuje striktno samo tvoja prica, a na ovoj temi svako ima jednaka prava da iznese misljenje.

Zasto bih se drzao samo kenedi teme, pa ne stice se pravo komentarisanja samo sa kupovinom nekretnine, mozes da komentarises sta hoces, ovo je gradjevinaki forum. Ja komentarisem ono sto me zanima. A ako hoces da povedes revoluciju, moras na tviter da odes, tamo imas jos saboraca na tastaturi zeljnih pravde i lajkova.
Brilijantno
 
Aman ljudi, ajte neke lakse teme... Da su ljudi zabrinuti, jesu ali nije vreme da se ove teme pokrecu nakon par nedelja od pocetka epidemije kod nas...
Za sve je rano, i za prognozu koliko ce ovo trajati i za kretanje cena kvadrata i za kredite i za bankrote jer budimo realni, niko ovde o tome pojma nema. Zato vas molim, bolje da postavite po neku sliku tog gradilista za nas koji ne mozemo da vidimo jer smo zapeli vani kad su zatvorili granice.
 
Sto se tice gradilista, trenutno je 3 radnika na njemu pa prakticno i ne rade. Vidim da je obustavljena ugradnja prozora jer je zapoceto samo na prvom objektu i to na nekoliko stanova jos pre 2 nedelje pa tako i dalje stoji. Kao sto je predhodni clan rekao iste su slike kao i pre 15 dana.
 
Zato marketing sluzba radi punom parom, reklame za trinove ubijaju na svakom cosku :)
 
Nije sve ni do investitora jer svakako ne moze da radi ako ne stize materijal iz inostranstva (sanitarija, aluminijum i drugi materijali koji se nabavljaju). Takodje, izvodjac radova mozda zeli da zastiti svoje radnike, pa kako je ogromno gradiliste, mora da se smanji broj ljudi. Uostalom, verujem da je na svim velikim gradilistima slicna situacija. Svakako ce doci do kasnjenja ali to ne zavisi od investitora vec od razvoja situacije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=723589#p723589:2vrcr43m je napisao(la):
MladenD » Pet Apr 03, 2020 9:29 am[/url]":2vrcr43m]Zato marketing sluzba radi punom parom, reklame za trinove ubijaju na svakom cosku :)
Pozovi ih, verovatno će te ubeđivati kako je sad "izuzetna prilika, treba uzeti što pre jer cene mogu samo da rastu" :lol:
 
Naravno, evo i na temi o Sakuri nas Djordje uverava da ce sad tek cene na eksplodiraju... :bash:
 
Znate li neko da li je moguce videti stan pre zvanicnog predavanja kluceva? Recimo kad bude gotovo 80 ili 90% da se udje, pogleda, kako bi se video prostor uzivo. Ne znam dozvoljavaju li to na gradilistu i kakva je procedura.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725839#p725839:1ilijfen je napisao(la):
Aleksandar86 » Čet Apr 09, 2020 2:03 pm[/url]":1ilijfen]Znate li neko da li je moguce videti stan pre zvanicnog predavanja kluceva? Recimo kad bude gotovo 80 ili 90% da se udje, pogleda, kako bi se video prostor uzivo. Ne znam dozvoljavaju li to na gradilistu i kakva je procedura.

U Gornjem Gradu je moglo, tako da verujem da će moći i ovde.
 
Aleksandar86":385a8s8x je napisao(la):
Znate li neko da li je moguce videti stan pre zvanicnog predavanja kluceva? Recimo kad bude gotovo 80 ili 90% da se udje, pogleda, kako bi se video prostor uzivo. Ne znam dozvoljavaju li to na gradilistu i kakva je procedura.
To je moglo u gornjem gradu u konsultaciji sa agentom prodaje sa kojim ste u kontaktu, nije bilo nikakvih problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prosao sam pored kompleksa i nista novo nije uradjeno. Zgrade su iste kao i pre mesec dana. Aluminijumska stolarija je ostala tamo gde jeste sa nekih 10-ak prozora na prvoj zgradi a shodno tome nema ni naznake da se radi izolacija. Radnika prakticno i da nema, po koji se pojavi ali to je max do 5 ljudi sto je nedovoljno za takav kompleks. Kranovi ne rade a nema ni kamiona unutar dvorista jer je znalo da bude i po 5-6 kamiona. Celokupna situacija odaje utisak da je investitor ili izvodjac radova stavio projekat ''on-hold'', verovatno dok se situacija ne smiri. Ono sto je izostalo od Merina kao prodajnog agenta jeste informisanje kupaca o trenutnim desavanjima na gradilistu, poteskocam sa kojima se suocavaju, mogucim pomeranjima planova i pruzanja drugih informacija. Svakako niko nece da zameri investitoru ako su radovi usporeni (mozda neki materijali i ne mogu sada da se nabave iz inostranstva kao sto je sanitarija iz Italije) i svi smo svesni situacije ali misli da bi pruzanje informacija kupcima donekle bilo fer.
 
Poštovani MZemun, ne znam kada ste bili, ali danas oko 9h sam prošla pored gradilišta, prošla kroz kasarnu, gradilište je bilo puno radnika.
 
Meni deluje da je istina negde na sredini... Ne radi se punom parom, ali daleko od toga da nema radnika.
Da je Merin zakazao sa komunikacijom, tu se apsolutno slažem.
Evo i par sličica.

9a42ad689cbf070ced7d53194d3fefe4.jpg
ff14aec3bc40288ec9bbfea5b07a63b3.jpg
25df74ae3ea1b4079255b960e7d04c36.jpg
e2fdffbc5f80da8f111a973c4e1b7506.jpg
31cf75b4f946cdff8c381651c587a728.jpg
6b0ea8e00bb45657879c50b186aa2e3d.jpg
a3f46ad1c5a29ba9da6c0a582cadb174.jpg
3e3e787a41b31a85ef7651b9c6e8c4c1.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zista je bilo samo par ljudi oko 9:30, kao sto rekoh max 5 sto se moze nekako i videti sa slika.Daleko je od toga da je puno radnika. Uostalom, ja i navijam da se kompleks sto pre zavrsi medjutim ono sto je izostalo je bar neki info od Merina kao sto to rade neki prodajni agenti za ozbiljne projekte. Postprodajna usluga im nije jaca strana.
 
Ja sam svratio danas oko 15h, radnici su zavrsavali radni dan i izlazili sa gradilista. Parking iza kasarne gde se parkiraju je bio skoro pun. Za ta dva minuta kolko sam bio tu, jedno 20ak njih se presvuklo i otislo a parking je, ponavljam, u tom trenutku jos uvek bio skoro pun.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobro radi se po malo. U Martu objekat 2 nije imao bravariju postavljenu,koliko vidim sad je postavljeno na prizemlju i prvom spratu.
Moguce je i da radnika ima ali su unutra, zidaju pregradne zidove, samim tim ih nema da se motaju po soljasnosti zgrade. E sad fasada, sanitarije i sve ostalo ce sigurno kasniti jer nema uvoza, koliko znam i robni transport je stopiran.
 
Moj utisak je da unutra ima više radnika. Čuje se konstantna buka. Na slikama se vide retki radnici spolja, ali žurka je unutra.
Ima unutrašnjih zidova koji se rade, instalacija itd.
Sigurno da postoji uticaj svega ovoga, ali nema zvaničnih informacija od investitora u kojoj meri.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Mislim da bi Djura i Nevena iz Merina trebali da porade na komunikaciji sa kupcima a ne da ih ostave cim potpisu predugovor. Sa jedne strane investitor ima zaista dobre projekte ali to i ne prati kvalitet prodajnog agenta, u ovom slucaju Merina. U razgovoru sa kupcima iz Gornjeg Grada, postprodajna podrska cesto nije pruzana ili kada je to radjeno bilo je na krajnje neljubazan nacin sto se moze videti i na forumu za Gornji Grad. Mozda se ovde i preuvelicava ali svakako da nesto ne stima kada je potrebno dobiti info od Merina. Svako pruzanje informacija, pa makar i one informacije koje nisu savrsene, je dobro za kupaca jer sa jedne strane pruza se transparentnost a sa druge strane, ja licno, bih se osetio kao neko o kome prodavac brine.
 
Vrh