Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

direktor":1wcwy5wd je napisao(la):
Djordje svaka čast na optimizmu
Nego da li će te davati stanarima vodič sa planom njihovog stana instalacija u istom i garancija na ugrađenu opremu u stanu
Kako ste planirali organizaciju upravljanja i održavanja zgradom

Direktore najlakse je da sad sednemo svi i placemo. Nemamo vremena za to gledamo napred i koracamo i nadamo najboljem.


Da dobice svaki stan pasos svih instalacija. Elektro, seme podnih grejenja kao i vodovod i kanalizacije....

Garancija na primer led rasveta 5 godina. Cevi rehau 10+... e sad elektro kablovi u zidovima ne znam oko toga kako ide i da li za to postoji garancija. Kapiram da to mora da traje bar 30 godina. Fencoili moram da proverim da li je 3 ili 5 godina. Unutrasnja vrata barausse 3 godine. Parket za podno grejenje 30 godina. Mozda sam nesto izostavio ne zameri.

E da s’obzirom da u zgradi u kojoj ja zivi a novija je gradnja imam problem sa pritiskom vode i da bukvalno ne mogu da koristim ruzu iznad glave jer je pritisak slab trazio sam jaci pritisak u celom sistemu a svako u stanu ce imati kontroler pritiska vode na kome ce po zelji pojacati ili smanjiti pritisak unutar stana...

Dragi direktore nadam se da sam bar malo pojasnio i odgovorio na tvoje pitanje. Ako jos nesto mogu da odgovorim tu sam slobodno pitaj.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na detaljnom odgovoru i sve pohvale bicete jedan od retkih investitora koji će to uraditi u bg
Obično kod većine se sve svede na garanciju zaglavljenu iza bojlera
 
direktor":2kafl1m2 je napisao(la):
Hvala na detaljnom odgovoru i sve pohvale bicete jedan od retkih investitora koji će to uraditi u bg
Obično kod većine se sve svede na garanciju zaglavljenu iza bojlera

Pa dobro i jeste od pocetka cilj bio da ne budemo kao svi. Hvala ti svakako ne ovoj pohvali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje i ja sam raspolozen za tu veceru i da ne bih smarao vise od ovo gore navedenog sto sam upisao od 20-50% i zbog sebe bih voleo da gresim jer sam i ja na gubitku ako cene padnu. Nazalost recesija je neminovna :kafa:
 
MRgood u mnogo cemu se slazem u tvojim gledanjima ali ovaj put nisi u pravu cene moraju pasti i u novogradnji cak i onoj luksuznoj sad da li ce biti 20% ili 50% to je tesko proceniti na osnovu sadsnjih parametara, sigurno dolazi do pada nekretnina generalno kako novogradnje takodje i starogradnje.
Tu je ekonomija neumoljiva pad zivotnog standarda,visak radne snage, strah od ulaganja novca samo ce zustaviti razvoj a da ne pominjem usporavanje globalizacije i ogranicavanje kretanja kako robe tako ljudi i kapitala generalno.
Zamislite samo ovu sezonu u zemljama koje zive od turizma Grcka Spanija Italija, hrvatsku i crnu goru necu da pominjem i njihovu socijalnu situaciju koja ce se naravno blago odraziti i na Srbiju. Generalno avio kompanije rade sa manje od 50% kapaciteta tako povlace sve druge delatnosti jedno za drugom scenario bas povoljan za dublju recesiju. Svima zelim dobro zdravlje :sesir:
 
Imemig":32w63qb5 je napisao(la):
Djordje i ja sam raspolozen za tu veceru i da ne bih smarao vise od ovo gore navedenog sto sam upisao od 20-50% i zbog sebe bih voleo da gresim jer sam i ja na gubitku ako cene padnu. Nazalost recesija je neminovna :kafa:

Moze Imemig dogovoreno. Deal


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imemig":f6a2ofex je napisao(la):
MRgood u mnogo cemu se slazem u tvojim gledanjima ali ovaj put nisi u pravu cene moraju pasti i u novogradnji cak i onoj luksuznoj sad da li ce biti 20% ili 50% to je tesko proceniti na osnovu sadsnjih parametara, sigurno dolazi do pada nekretnina generalno kako novogradnje takodje i starogradnje.
Tu je ekonomija neumoljiva pad zivotnog standarda,visak radne snage, strah od ulaganja novca samo ce zustaviti razvoj a da ne pominjem usporavanje globalizacije i ogranicavanje kretanja kako robe tako ljudi i kapitala generalno.
Zamislite samo ovu sezonu u zemljama koje zive od turizma Grcka Spanija Italija, hrvatsku i crnu goru necu da pominjem i njihovu socijalnu situaciju koja ce se naravno blago odraziti i na Srbiju. Generalno avio kompanije rade sa manje od 50% kapaciteta tako povlace sve druge delatnosti jedno za drugom scenario bas povoljan za dublju recesiju. Svima zelim dobro zdravlje :sesir:


Mislim da gresis. Ovog puta sa iskustvom predhodne krize se spremaju ogromni fiansijski paketi u TRILIONIMA !!! Gde ce te pare zavrsiti ako ne upticaju. Malo me mrzi da piskaram ovde, ali moje misljenje je da ce novac izgubiti vrednost i da ce biti kontra da ce roba biti jos skuplja. Da li znate da su Kinezi otkupili sve udele stranaca u njihovim kompanijama u Kini ? Da li ce posle ovoga Kina biti i dalje jeftina ? Moze se o ovome pisati i pisati... i uvek ce biti jedni misle ovako drugi onako. Ajde da se mi drzimo opklade to je ono sto mi mozemo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mr.Good2016, Jela, Vanste25 i Imemig za sad


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam ljubitelj klađenja te ostajem po strani ali kada je već pala opklada zanima me kako ćete znati i kada ko je bio u pravu :)
 
Igor":11x1ok2r je napisao(la):
Nisam ljubitelj klađenja te ostajem po strani ali kada je već pala opklada zanima me kako ćete znati i kada ko je bio u pravu :)

Vrlo jednostavno. Zna se cena u Sakuri ako padne 20% u sta ja sumljam ja vodim na veceru, a ako ne onda dodjite na domacu rakiju u showroom i naravno nema pravo prozivanja ovde na forumu. Ako se desi da cene toliko padnu Sakura nece prodavati stanove bar ne po tim cenama jer sa kvalitetom koj pravimo ne mozemo da prodajemo jeftinije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da Djordje pratio sam malo ovo za kineze i tacno je i ovo za paket mera bilionskih razmera da bi se pokrenula ekonomija ali kao sto rekoh i ja bih radije da se sretnemo u showroom kod tebe :) :sesir:
 
Imemig":3vtayljc je napisao(la):
Da Djordje pratio sam malo ovo za kineze i tacno je i ovo za paket mera bilionskih razmera da bi se pokrenula ekonomija ali kao sto rekoh i ja bih radije da se sretnemo u showroom kod tebe :) :sesir:




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
IMG-20200413-150606.jpg
 
Да ли се зна каква је звучна изолација зидова између станова? Дата је само вредност за зидове између соба (55 dB).

Пошто нема подрума, да ли ће на пример бицикл моћи да се држи у подземној гаражи, или ће морати да се држи у стану?


Иначе, не знам шта је са приватним порукама. Пошаљем одговор, и та порука онда стоји у фолдеру "за слање" уместо "послате". Тако да не знам ни да ли сам послао...
 
Zar nema ostava? Ne znam kako bi mogao bicikl u zajednickoj garazi, nemas za cega da ga vezes. Zato sam ja birao zgradu sa ostavama, jer drzati u stanu nije bas elegantno resenje.
 
Nije bas neka napredna tehnologija potrebna za parking za bicikle u garazi. Vec ima to u dosta novogradnji. I imas naravno za sta da ga vezes.
 
Можда има предвиђено место за то у гаражи. Можда има неки стуб на паркинг месту, за власнике тог места и за оне који би га изнајмљивали. Ако не, једино у стану да се окачи о зид, или да кисне негде напољу. Можда већи станови имају оставе.
 
Ako u garaz ima zid ispred parku mjesta može da se iskoristi za stavljanje ankera za biciklo ima raznih modela
 
PanicMechanic":2wgkoly8 je napisao(la):
Да ли се зна каква је звучна изолација зидова између станова? Дата је само вредност за зидове између соба (55 dB).

Пошто нема подрума, да ли ће на пример бицикл моћи да се држи у подземној гаражи, или ће морати да се држи у стану?


Иначе, не знам шта је са приватним порукама. Пошаљем одговор, и та порука онда стоји у фолдеру "за слање" уместо "послате". Тако да не знам ни да ли сам послао...

Pozdrav, nisam dobio nikakvu privatnu poruku ako je bila upucena meni. Da imacemo u grazi prostor za bicikle.

Sto se tice zvucne izolacije i materijala za koji zid vas konkretno interesuje ? Stan-hodnik ili spoljni zid prema fasadi ili stan-stan ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Offtopic obrisan, vratimo se temi ;)
 
Vrh