Šta je novo?

Bioskopi

Danas videh na Instagramu da je bivsi bioskop Sumadija, sada "Teatar na Brdu" na Banovom brdu dobio novog vlasnika, Andriju Milosevica i jos neku glumacku ekipu oko njega. Secam se da je to pre drzao neki privatnik, pod kojim uslovima, ne znam. Mada meni se cini da su glumci ovde samo maska. Verujem da je politika uprela prste pa me interesuje da li neko zna vise o ovome?
 
Nije vlasnik vec vodi program tetra na brdu prostor je vlasnistvu drzave a korisnik opstina cini mi se to sve lako provjerljivo
 
Jel ima neko predstavu, postoji li ikakva šansa da nabavim karte za sutrašnje otvaranje FEST-a?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602261#p602261:28pkgzo4 je napisao(la):
abrines » Čet Feb 14, 2019 10:46 pm[/url]":28pkgzo4]Danas videh na Instagramu da je bivsi bioskop Sumadija, sada "Teatar na Brdu" na Banovom brdu dobio novog vlasnika, Andriju Milosevica i jos neku glumacku ekipu oko njega. Secam se da je to pre drzao neki privatnik, pod kojim uslovima, ne znam. Mada meni se cini da su glumci ovde samo maska. Verujem da je politika uprela prste pa me interesuje da li neko zna vise o ovome?
У праву си, закупац је Андрија Милошевић. Театар нема стални ансамбл, углавном гостују што за децу што са одрасле. Нисам посетила па изостаје лични утисак. Ту је Виктор Савић важан фактор.
Иначе, седишта у сали су преудобна, једном само што нисам заспала, но сестра ме држала на оку да је не обрукам :lol:
У истој сали, давних година, наступао је уважени члан Беобилда ГОЈЕ. Да се зна.
3992446319.gif


Да гледам филм могу и стојећи али оно што доживљавам у ЈуКинотеци је неиздрживо. Објавила сам штрајк глађу или ћу одустати, зависи. :mrgreen: Последња представа је била у склопу фестивала Сто година сјајног Ингмара Бергмана и предосадна "Јесења соната". Седишта у равни са подом, испред мене двометраш. Углавном, филм нисам гледала али сам сковала план за нове полице у радној соби и крој за поролећну хаљину.

Фотографије сале Театра на брду поставила на теми "Културна дешавања" viewtopic.php?f=3&t=852&start=275
 
Izuzetno! Nisam znao da na krovu vojske postoji terasa.
 
Nedavno je obnovljena tipa 2018 i vec je bilo par projekcija gore
 
Bas mi se sviđa ovo. Da li neko zna kako se može doći do tih projekcija, gde se uzimaju karte? Jasno mi je da ne radi sad, ali kad proradi, kako to funkcioniše?
 
Имао сам прилику да будем горе, много леп поглед.
 
Mislim da bi trebalo da se napravi karta bioskopske mreze u bg ja cu da zapocnem spisak vi dopunite...kod multipleksa i broj sala ...navodno je u bg 1991 bilo 50 bioskopskih sala

Bioskopi koji rade

1.Ušce tc /11/sala
2.Delta tc /6/sala
3.Big tc /8/ sala
4.Kapitol park
5.Takvud
6.Roda /3/ sala
7.Balkan
8.Dom omladine
9.Dom sindikata /6/ sala
10.Fontana
11.Akademija 28
12.DkcB
13.Uk Vlado Divljan
14.Dom kulture studentski grad
15 .Sava centar
16.YU kinoteka
17.CK Sopot
18.


Bioskopi koji ne rade

1.Avala
2.Vozdovac
3.Slavica
5.Kosmaj
6.Kozara
7.Jadran
8.Odeon MV
9.20 Oktobar
10.Central
11.Jedinstvo
12.Drina
13.Partizan
14.Zvezda
15.Sloboda
16.Petlovo brdo
17.Senjak
18.

Bioskopi koji treba da se otvore

1.Ada mol
2.Tc BeO
3.Ck Grocka
4.

Dvorane u kojima povremeno ima projekcija

1.Kolarac
2.UK Parobrod
3.dom vojske
4.UK Vuk zvezdara
5.Šumadija
6.

Bioskopske sale u okviru muzeja i obrazovnih institucija

1.muzej istorije jugoslavije
2.muzej jug vazd
3.etnografski muzej
4.FDU
5.

Bioskopi koji su promjenili namjenu

1.Jugoslavija sad pozoriste Pinokio
2.CK Rakovica

Ljetnji bioskopi

1.topciderska pozornica
2.dom vojske
3.zvezda
4.
 
I svi ti bioskopi koji ne rade zvrje prazni po centru grada na sjajnim lokacijama. Naravno, ne treba da to ponovo pistanu bioskopi jer nije isplativo, ali da se godinama ne nađe neko rešenje...
 
Kad je Petlovo Brdo imalo bioskop? :shock:
 
Ta zgrada se nalazi prekoputa moje stare osnovne škole. Rekonstruisali su fasadu pre par meseci i već izgleda isto (ako ne i gore) kao pre zbog, najomiljenijih članova društva, tagera i naloženih slinavaca. Zgrada stvarno ne deluje kao da ima kapacitet za nešto kao legitimni bioskop.
 
Labud moze li fotka bilo bi fino da pored mape napravimo i fotke svih objekata sa adresama istih mozda sad guglov ulicni pogled...
 
Bioskop na krovu doma vojske je radio sredinom 90ih, gledao "gore" Šunka, Šunka.. :sesir:

Par leta je funkcionisao i bioskop na stadionu Tašmajdan..
 
Dišo, zaboravio si od zatvorenih Dom kulture "Rakovica". Pred kraj (1999-2000) su imali 1-2 projekcije dnevno (pamtim da sam tu gledao "Princa Egipta" kao klinac). Ima tu koncerata i predstava tu i tamo, ali mislim da posle otvaranja "Capitol"-a nema nikakve šanse da tu ponovo zaživi bioskop.
Kolarac relativno redovno ima projekcije, možda i po 3-4 nedeljno. Repertoar im je srodan onom iz gradskog kulturnog centra.
 
Bravo, direktore!

Nedostaju MZ Kozara (kod stare okretnice 95 u blokovima), Radnički univerzitet na NB (sada Politehnička akademija). Takođe, u Gornjem Zemunu je nekad davno bio nekakav bioskop Sutjeska.

I, naravno, velelepni bioskop Beograd je promenio namenu u Pozorište na Terazijama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726905#p726905:1dmi42b5 je napisao(la):
DzonTravolta » Нед Апр 12, 2020 12:58 pm[/url]":1dmi42b5]Dišo, zaboravio si od zatvorenih Dom kulture "Rakovica". Pred kraj (1999-2000) su imali 1-2 projekcije dnevno (pamtim da sam tu gledao "Princa Egipta" kao klinac). Ima tu koncerata i predstava tu i tamo, ali mislim da posle otvaranja "Capitol"-a nema nikakve šanse da tu ponovo zaživi bioskop.
Kolarac relativno redovno ima projekcije, možda i po 3-4 nedeljno. Repertoar im je srodan onom iz gradskog kulturnog centra.
Раковица променио наменену у искључиво центар за културу.
 
Da li rakovica ima projektor novi pa bi moglo u odgovarajucu grupu sa spiska
Sta je sa mladenovcem lazarevcem obrenovcem surcinom
 
Ne znam šta je sa projektorom. Digitalni nisu imali sigurno, mislim da su koristili onaj stari sa filmom.
Prenamenjeni su u Dom kulture, često se i u holu održavaju neka predavanja, izložbe i sl.
 
Vrh