Centralno grejanje (Grejanje po utrošku)

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

Dora Do
Novice
Pridružio se: Sub Jan 18, 2020 6:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Re: Centralno grejanje (Grejanje po utrošku)

Postod Dora Do » Ned Jan 19, 2020 11:06 am

savskizmaj » Sub Jan 18, 2020 8:32 pm napisao:krs ako te licno zanima, gledaj novo gradnju ya male pristojnu u vojvode vlahovica ili ledine ili bolji predlog uzmi kucu i to je to , infostan ti je 100 eura mesecno oko 1000 evra godisnje

Jel moze malo vise objasnjenja iza konstatacije da je"krs"? Jel su radijatori mlaki generalno, posto znam da su blokovi ranije imali problema sa podstanicama ali da se to sada promenilo. Svakako hvala na alternativnim predlozima ali bih se zadrzala na razmatranju nekretnine u Bloku 70.
Prcha
Intermediate
Pridružio se: Sub Nov 24, 2018 12:13 am
Kontakt:
Pohvaljen: 161
Pohvalio: 1080

Postod Prcha » Ned Jan 19, 2020 2:16 pm

Grejanje u Savskim blokovima je uvek bilo odlicno, to sigurno ne treba da vas brine.
Soliteri su kvalitetno gradjeni, crveni deo je puna cigla koja se pokazala kvalitetnom dosta, problem je sto nema termoizolacije.
savskizmaj
Novice
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 2:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 23
Pohvalio: 22

Postod savskizmaj » Pon Jan 20, 2020 10:58 am

ziveo sma i znam , totalne rekostrukcije stanova su ne izbezne , instalicije za vodu i kanalizacije su zajednicke sa tim sto nemojte se cuditi poplava u stanu , jer su kanalizacione cevi vec dotrajale i poluzapusene, liftovi su stari vec pristojno i cudi je kako uopste rade , zato ili kuca ili novogradnja, sto se tice grejanja svi ugracuju pvc i izolaciju da bi bili topli stanovi , ali caka je u tome sto na vecim spratovima je grejanje slabije a na nizim mozda jace e sad tu je lutrija , ja iskreno ne bi uzimao u 70 ... kad bi danas bio sa vase tacke gledista
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 16694
Pohvalio: 5931

Postod astrodule » Pon Jan 20, 2020 11:21 am

Što se tiče grejanja - imaš dve cevi, jednu koja ide ka gore, a druga koja ide ka dole. Ova što ide ka dole je uvek hladnija i ta razlika se gubi što se više ide ka gornjim spratovima.

E sad, ne treba gubiti iz vida da topli vazduh ide ka gore, pa su hodnici topliji na višim spratovima (i sigurno bar malo greju stanove), a to sam baš iskusio pre neki dan kada sam išao peške do 6-og sprata u svojoj zgradi pre neki dan.

I još jedna stvar koju sam više put ponovio. Menjanjem prozora stanovi postaju topliji sigurno za nekoliko stepeni. Renovirao sam stan zimi (i radijatore smo menjali) i stan se grejao samo na cevi (vertikale) i kada se zatvore svi prozori, za sat vremena bude pretoplo. Meni su zimi prozori u svakoj sobi po jedan na kip otvoreni po ceo dan i noć, a u nekim prostorijama gasimo radijatore.

Tako da ako se zamene oni stari dvokrilni prozori novim, problemi sa grejanjem nestaju. Plus, što sada svi imamo klime i lako se dogrejemo kada noću isključe centralno grejanje.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Agent001
Beginner
Pridružio se: Pet Apr 10, 2009 6:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 78
Pohvalio: 27

Postod Agent001 » Uto Jan 21, 2020 12:59 am

astrodule » 19 Jan 2020 05:31 am napisao:Osoba koju zanima stan u Bloku 70 teško da je zainteresovana za VV ili za kuću na Ledinama
Ima li uopšte na forumu ikoga sa Ledina da nam kaže nešto o kvalitetu života tamo?

A cuj kako zive stanari Ledina... kako mogu i moraju.
Pohvale za post: 1
savskizmaj
Novice
Kontakt:

Postod savskizmaj » Uto Jan 21, 2020 12:14 pm

DA DA PRICAJ NEKOM DRUGOM, PUN BLOK KESA I SVERCERA KOD KINEZA , I KINEZA NEKAZEM DA JE DRUGDE BOLJE ALI NOVO JE NOVO PLUS IPAK JE CISTIJE I MIRNIJE OVO JE KO NA BUVLJAKU DA YIVITE 24 SATA ...plus u tom sma siguran rekontrukcije stanova su kompletne tako da nemojte da obmanjujtete ljude da nisu neizbezne kad su vrlo izvesne , od ulaznih vrata stana su drvene da bi se uradila prava vrata gornji deo koji je drven mora da bude betonski plus novi osiguraci e tek onda dolaye vrata a sad ko hoce hoce ko nece nece .. ali to je jedan od primera
DusanBG
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 26, 2012 11:42 am
Kontakt:
Pohvaljen: 861
Pohvalio: 673

Postod DusanBG » Uto Jan 21, 2020 12:50 pm

Iskreno mislim da na Ledinama hoće da živi samo ko mora, one novogradnje tamo u onom haosu samo dopunjuju sliku opšteg užasa u koji se pretvorio taj deo grada zadnjih dvadesetak godina.

A u soliterima u 70 zaista na višim spratovima zna da bude lošije grejanje, jedan moj kolega je uzeo stan i poprilično se žali na taj deo. Provera vam je jednostavna, kada budete gledali stan pipnite radijator :) Ovo dosta zavisi od zgrade do zgrade, sprata i podstanica.
savskizmaj
Novice
Kontakt:

Postod savskizmaj » Uto Jan 21, 2020 1:07 pm

da da to je to sto kazem ... hehe zato sma ja u kuci i grejeme se kad hocu
Dzonito
Novice
Pridružio se: Sub Dec 07, 2019 12:08 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 2

Postod Dzonito » Ned Apr 12, 2020 1:25 pm

astrodule » Ned Jan 19, 2020 5:31 am napisao:Osoba koju zanima stan u Bloku 70 teško da je zainteresovana za VV ili za kuću na Ledinama
Ima li uopšte na forumu ikoga sa Ledina da nam kaže nešto o kvalitetu života tamo?

Ja zivim na Ledinama nekih 5 god,a pre toga sam ziveo u bloku 63 -15 godina...
Sta te interesuje konkretno??
Beki
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3325
Pohvalio: 2036

Postod Beki » Pon Jun 01, 2020 12:12 pm

Ja ne znam dokle ce ljudi da se smrzavaju redovno u ovom periodu april-maj po svojim stanovima, a da placaju grejanje cele godine?

Hoce li se ovde ikad ista promeniti? Hocemo li ikad uci u 21.vek?

Budim se, a 8 stepeni i nikakvo grejanje nemam. Jel to normalno?
:bubanj:
Pohvale za post: 1
Cvikarbus1923
Novice
Pridružio se: Pet Maj 22, 2020 11:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 14
Pohvalio: 17

Postod Cvikarbus1923 » Sre Jun 03, 2020 11:47 am

Ovo ti je Srbija, ovde je sve moguće a ništa nije normalno!
Ne mrzim nikog i ne širim mržnju, samo sam realista
Ostale slike su dostupne na linku: https://www.flickr.com/photos/188535177@N05/
Sve su slike slikane mobilnim telefonom!
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 18945
Pohvalio: 7724

Postod direktor » Ned Jun 07, 2020 11:48 pm

Popravka u v ilica .... ogromne cijevi
Slika
Slika
Slika
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.

Povratak na “Gradski život i vesti”