Šta je novo?

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Сви јавни објекти треба да склоне, замаскирају или централизују климу као пример, затим за њима привредни објекти и онда на крају грађани на својим стамбеним објектима.
 
Не само јавни објекти, већ и сви други на ударним локацијама. На неким објектима - попут здања Историјског мујеза - не треба дозволити ни замаскиране климе, ако им је једина могућа локација на главној фасади зграде.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=727048#p727048:14sr69gs je napisao(la):
Beki » 12 Апр 2020, 20:22[/url]":14sr69gs]Jednom sam napisao da nisam toliki ekstremni protivnik klima uredjaja, kao neki ovde, nekako sam navikao na njih i ni ne secam se Beograda pre njih, a i treba biti realan i kada vec nema novca da se to odradi kako treba, bolje klima nego da ljudi umru od vrucine.

Medjutim, ne mogu da opisem koliko mi je odvratno to nasumicno postavljanje klima, kao na zgradi IMS, a ima i gorih primera. Mogli bi bar da na nekim bitnijim objektima postave klime po nekom redu, da sve bude iste marke i velicine itd.

Na nekim zgradama, kao sto je ova sa slike, klime nekako jednostavno postanu deo zgrade, kao neki moderni gadzet, ali je sve uredno postavljeno i meni uopste i ne smeta. To je neki minimum koji bi trebao da se zahteva, narocito na objektima u centru gradu.

TuMesu3.jpg

Напокон да се и ја у нечему сложим са Беки(јем). Плус.
 
Samo da ne diraju fontanu i da urade i bezistan u paketu i onemoguce prolaz kolima ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753775#p753775:ekj4x795 je napisao(la):
Mikie » Fri Jul 03, 2020 3:52 pm[/url]":ekj4x795]Бацање пара.
Nije bacanje nego ubacivanje para u neku od burazerskih firmi (verovatno „Bauvesen”) koje vec godinama fusare u nedogled rekonstrukcije po BGD :kum:
 
sizif":22wvtjju je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=727048#p727048 je napisao(la):
Beki » 12 Апр 2020, 20:22[/url]":22wvtjju]Jednom sam napisao da nisam toliki ekstremni protivnik klima uredjaja, kao neki ovde, nekako sam navikao na njih i ni ne secam se Beograda pre njih, a i treba biti realan i kada vec nema novca da se to odradi kako treba, bolje klima nego da ljudi umru od vrucine.

Medjutim, ne mogu da opisem koliko mi je odvratno to nasumicno postavljanje klima, kao na zgradi IMS, a ima i gorih primera. Mogli bi bar da na nekim bitnijim objektima postave klime po nekom redu, da sve bude iste marke i velicine itd.

Na nekim zgradama, kao sto je ova sa slike, klime nekako jednostavno postanu deo zgrade, kao neki moderni gadzet, ali je sve uredno postavljeno i meni uopste i ne smeta. To je neki minimum koji bi trebao da se zahteva, narocito na objektima u centru gradu.


Напокон да се и ја у нечему сложим са Беки(јем). Плус.
Same here.

Malo smo i mi postali osetljivi na klime a samo je potrebno da se uvede neki red i logika kada se postavljaju...cak ne mora ni isti model vec samo da budu u liniji...

Generalno, taj trend na forumu sa stavom da se sve klime trebaju skloniti je malkoc kontradiktoran sa realnoscu...

Ja sam davno predlagao da se otvori tema sa nazivom "pokazi svoj klima uredjaj" ...bilo bi zanimljivo videti te slike...

Inace kad smo kod logike za postavku upravo gledam N Front i ne verujem....
d40a6184f62d695da486ab3a9951bc69.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bulbulderac17 wrote ...upravo gledam N Front i ne verujem....
Molim samo malo OFa u ,,obrazovne,, svrhe....

Moze li iko da objasni ponaosob znacenje ovih trotoarskih naznacenih oznaka u vidu ,,linija, od fasade do ulicnog kolovoza
sa Bulbulderac17 fotografije ?
 

Prilozi

  • NF.jpeg
    NF.jpeg
    18,2 KB · Pregleda: 9.011
Sprema se rekonstrukcija Trga Nikole Pašića, evo ŠTA ĆE BITI SA FONTANOM i da li će biti POMEREN SPOMENIK

Posle Cvetnog trga, Slavije, Trga republike i Savskog trga, narednih godina biće rekonstruisan i - Trg Nikole Pašića.

Grad Beograd, tačnije Sekretarijat za investicije, raspisao je pre par dana tender za tehničku kontrolu tehničke dokumentacije za rekonstrukciju Trga Nikole Pašića.

Kako će izgledati budući trg smešten u neposrednoj blizini republičkog i gradskog parlamenta, znaće se tek nakon razrade ranije idejnih rešenja koja su pobedila na konkursu 2016. godine, ali najveća neizvesnost vladaće oko izgleda fontane i eventualne selidbe spomenika posvećenog srpskom političaru i diplomati po kojem trg nosi ime.

Rekonstrukcijom Trga Nikole Pašića predvideti fleksibilan, višenamenski prostor, nivelaciono pogodan i infrastrukturno opremljen za različite manifestacije u toku godine. Teren trga je blago pokrenute konfiguracije i kontinualno pada ka Dečanskoj ulici. Planiranom rekonstrukcijom, u najvećem delu trga zadržati postojeću konfiguraciju i nivelaciju. Prilaz i obradu partera u zoni ispred Kombank dvorane projektovati tako da se naznači ulaz i obezbedi nesmetan pristup za sve kategorije korisnika", stoji u konkursnoj dokumentaciji

Poseban deo odnosi se na spomenik Nikoli Pašiću, a očigledno je da će se razmatrati i njegovo eventualno preseljenje na neko drugo mesto na samom trgu.

"Spomenik Nikoli Pašiću pozicijom i obradom postamenta uklopiti u ambijent trga. Neophodno je, tokom razrade konsultovati se sa autorom spomenika kao i sa Gradskom komisijom za spomenike."

Najave da bi fontana mogla da bude sklonjena, ili promenjena, već je izazvala mnogo bure u javnosti. A evo šta tačno piše u konkursnoj dokumentaciji.

Pozicija fontane se zadržava. Razmotriti mogućnost redizajna postojeće fontane, uz eventualnu promenu geometrije, tako da vizuelno i tehnološki prostor fontane ostane dostupan u toku čitave godine".

Dakle, nije isključeno da fontana u budućnosti bude malo drugačijeg oblika nego što je sadašnji.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/sprem ... ce/zn1t41x
 
Зинуло им да простор где је фонтана претворе у вашариште. Ако већ раде овај трг, било би паметно да се у истом пакету ураде и Безистан, Нушићева, Чумићево сокаче и Чавкетов пролаз.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665623#p665623:wzeaf5ds je napisao(la):
Propeler » Tue Oct 01, 2019 9:32 pm[/url]":wzeaf5ds]Ja lično bih skulpturu Pašića spustio u podzemlje trga, vrh prekrio staklom da može da se vidi odozgo, a na samom podu ispod skulpture instalirao jarko crvena svetla da simbolizuju vatru. To bi jedino bilo adekvatno.

No, to je samo moja želja.... :kafa:
Jedino sto bi valjalo je da radikalski padroneov spomenik pomere ka skupstini kao sto je zexland prikazao i jos ako bi prihvatili i Propelerov predlog da ga ukopaju u zemlju bio bi to bonus i turisticka atrakcija.
 

Prilozi

  • nikola pasic nova lokacija 2019_resize.jpg
    nikola pasic nova lokacija 2019_resize.jpg
    96,4 KB · Pregleda: 7.476
Obzirom da se bliži proleće 2022.godine kada su gradski izbori koje teško da će da dobiju posle višegodišnje vladavine Gorana Vesića očekujte da će u narednom periodu započeti veliki broj gradskih projekata, jer treba izvući još puno para preko svojih firmi...
 
Mogla bi da se napravi neka tema “Istorija” u okviru Relax kategorije. Npr. baš me zanima šta se to toliko zamjera Pašiću, pošto po komentarima ne bih rekao da je među omiljenijim ličnostima?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764001#p764001:vwefb0co je napisao(la):
bojan7b » Pet Avg 07, 2020 5:48 pm[/url]":vwefb0co]Mogla bi da se napravi neka tema “Istorija” u okviru Relax kategorije. Npr. baš me zanima šta se to toliko zamjera Pašiću, pošto po komentarima ne bih rekao da je među omiljenijim ličnostima?

Ta tema bi bila haotičnija od one zaključane o latinici i ćirilici. Na ovom forumu imamo pristalice svakakvih ideologija tako da mislim da bi ta tema doživela istu sudbinu kao već pomenuta.
 
Tako da vratimo se temi ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764001#p764001:3qt0gykh je napisao(la):
bojan7b » 07 Avg 2020 17:48[/url]":3qt0gykh]....Npr. baš me zanima šta se to toliko zamjera Pašiću, pošto po komentarima ne bih rekao da je među omiljenijim ličnostima?
Pa kazu da je u uveo podosta pozitivne modrnizacije politike ali i uveo i obaveznu stavku : omastiti brkove :lol:
 
Vrh