Šta je novo?

Javno osvetljenje (Kandelabri ,Bandere)

Bela led rasveta doprinosi svetlosnom zagađenju u gradu. Žuto narandžasta rasveta ima jako uzak spektar boja, tako da bar u ostatku spektra može da se posmatra nebo. Dodatni problem je što se toliko malo greje da se sneg zadržava na njoj, mada je to veći problem za led semafore koji su još efikasniji.
 
Ипак бих жртвовао и допустио то светлосно загађење јер је ЛЕД много пријатнији за очи, поготово као возач.
 
Мени је та жуто наранџаста расвета баш непријатна. А нисам приметио нешто звезде иако је доминантна у граду.
 
Problem te žuto - narandžaste rasvete je posebno vidljiv tamo gde je žuta traka, pa ne znaš jel žuta ili bela, pošto kad udari svetlo u liniju, sve ti izgleda žuto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728644#p728644:3c3ook22 je napisao(la):
Дошљак » Pet Apr 17, 2020 1:09 am[/url]":3c3ook22]Надам се да ће све те жуто-наранџасте сијалице што пре заменити.
Takodje.
 
То буди речено, поред река би је требало свуда ставити јер боји воду у златкасту док оне беле лед сијалице чине да река изгледа одвратно смеђе
 
Ada dobila novu rasvjetu
adarasveta-2020-05-09-01-11-26.jpg
 
To je velika zagonetka za edb ili ko vec to treba da namjesti ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745807#p745807:27nbwgaa je napisao(la):
astrodule » 08 Jun 2020 20:27[/url]":27nbwgaa]Svetlo se i dalje pali samo automatski. Poslednjih sat vremena je mrkli mrak na ulicama zbog oblaka i pljuska.
Zašto je problem ako se svetlo pali automatski pri svakom zamračenju? Nisam to najbolje razumeo.
 
Мислио сам да се аутоматски пали по тајмеру.
 
Da, to jeste problem. Samo što u nekim delovima grada se pali automatski pri zamračenju, jer ima ugrađene foto senzore. za to nisam 100% siguran, ali čini mi se da je neko to ovde spominjao.
 
У Бранковој и на мосту нпр. није сијала расвета кад је пао мрак.
 
Ne znam da li su oni povezani na NBG podmrežu, pošto sam čuo na vestima da ulična rasveta na NBG nije radila zbog nevremena.
 
Na Trgu Republike, kod Konja imaju cetri bandere. Na dve od njih nema poklopaca na mestu gde se nalazi prikljucak za struju.
Oba otvora su u dohvatu dece i zice su ogoljene.

Prijavio sam, ali sumnjam da ce to da poprave.
 
Večiti problem sa poklopcima, koji su odličan plen skupljačima sekundarnih sirovina.
Ima rešenja i za to, samo kad bi se neko setio nekog drugog načina za fiksiranje poklopaca od običnog šrafa.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ali da nestanu poklopci na trgu moze biti sraf sa specificnim kljucem npr ...
 
Ovi preostali poklopci deluju vrlo jadno. Mozda su i otpali.
 
Jbš ti gradske službe i stanje u njima kada u centru grada ovo ne može da se popravi bez prijave građana za manje od 24h
 
Pogledao sam. JOs uvek su razvodne table kod KOnja otvorene i opasne po zivot, uprkos mojoj prijavi od pre desetak dana.
Moze im se.
Nasi zivoti im ne znace nista.
 
Pa pošalji ponovo prijavu. To ti je mnogo svrsishodnije nego što ovde kukaš. Ne mora da znači da će da uspe, ali isto ne znači i da se neće desiti ako se nešto ponovi više puta. Tako sam ja slao prijave za neke stvari po više puta, da bi se na kraju one odradile (većina). Ponekad je potrebno biti uporan kako bi se stvari odradile.
 
Nisu je ni postavili do kraja vec je neko udario obrenovacki drum br 1 skretanje za lidl
stub-2020-07-11-22-18-36.jpg
 
Од пре пар година неке улице (а од прошле и четири приградске општине) прешле су у надлежност ЈКП Јавно осветљење, које је један доста способан и искусан економиста Велибор Мијаиловић од губиташа претворио у позитивну фирму. Имао сам прилику да га упознам и лик је стварно на месту, али каже да је због сукоба надлежности (Електродистрибуција, град, његово предузеће...) често у немогућности да неке проблеме разреши брзо и ефикасно. И каже да су им, што се кварова и сугестија за нове локације, најзначајнијнија директна обраћања грађана. На насловној страни сајта Јавног осветљења зато постоји прозорче:

https://www.bg-osvetljenje.rs/14-sample ... a-postupka
 
Svjetleca glava vlasnistvo JP javno osvetlenje
Stub na kome se nalazi vlasnistvo eps ili gsp
Ima tu bas ludih kombinacija da za jedan stub 3 firme zaduzene a cak sam naletio i na vojni stub uga kneza milosa i nikole pasica strana ka dvorskom parku
Lako ce te ga prepoznati to je jedini stub tu bez rasvjetne glave
 
Да има иоле памети и стубови би припадали ЈКП Расвета, а ГСП само стубови са контактном мрежом.
 
Vrh