Šta je novo?

ZOO vrt - ' Vrt dobre nade'?

"U BEO zoo vrtu oko 20.20 poginuo je radnik star oko 55 godina, angažovan na rekonstrukciji restorana "Tigar" - kako je za "Novosti" potvrdio portparol ove ustanove Andrej Manojlović, nesrećni čovek na mestu je ostao mrtav. ( http://igraonice.ioi.rs/subs/tigar/)

- Muškarac srednjih godina poginuo je na prostoru Beo zoo vrta oko 20 časova. On je radio na rekonstrukciji kafića koji se nalazi u centralnom delu, u blizini slonare - ističe Manojlović. - Firmu u kojoj je radio, a koja je bila odabrana da uredi ovaj prostor, angažovao je dugogodišnji vlasnik kafića. . . "

https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74 ... xchange.me
 
Paznju mi je privukao reklamni deo teksta restorana "Tigar":

"Okrenite se na drugu stranu i ugledaćete slonicu Tvigi koja uživa u svom carstvu. Složićete se s nama da je ovaj ambijent idealan da vašem detetu i njegovim drugarima pružite rođendan koji će zauvek pamtiti, u zoološkom vrtu među njegovim omiljenim životinjama. Nesvakidašnje zar ne!?"

Dakle, sve mogu da zamislim, ali da neko napise da deca treba da uzivaju gladajuci slonicu koja "uziva" u "svom casrstvu", a u realnosti je to jedan, za slona, jako mali ogradjen prostor, gde je zivotinje tuzno gledati. :(
 
Све на том одвратном месту је више него криминално по питању права животиња, а исто је било и за време оног с**** бојовића који се бусао као шатро неки љубитељ. Један у гомили профитера и експлоататора, није заслужио ни бисту ни улицу ни било шта слично.
 
Искрено, сви су криви још од Владе Илића и предратне власти Београда која је населила зоо врт у неадекватни простор тврђаве, до свих наредних који нису имали смелости да се позабаве налажењем адекватнијег решења. У целој причи је још озлоглашени Бојовић највише допринео побољшању добробити животиња.
 
grad nije ni za ljude, a kamoli za zivotinje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753591#p753591:gse13e64 je napisao(la):
MC_ » Čet Jul 02, 2020 9:05 pm[/url]":gse13e64]grad nije ni za ljude, a kamoli za zivotinje

Ali zato zoo jeste za ljude :bash: :lol:

Msm, moraju i zaposleni u njemu od neceg da zive.
 
Pozdrav ljudi, trenutno se nalazim u Americi, Omaha, drzava Nebraska. Danas sam obisao Omaha Zoo pa da vam prenesem jednu foto turu, nazalost nisam mogao sve da obidjem zato sto je ogroman prostor i imao sam jedno 4 do 5 sati vremena a treba mnogo vise.











































Nadam se da sam uspeo da ubacim slike na forum kako treba. Zoo je fantastican, podeljen je na kontinente, kazu da je najbolji u Americi. Ono sto se meni najvise svidja to su ambijenti koji su uradjeni tako da stvarno pomislis da si negde u divljini, takodje staze koje vode kroz ceo zoo su prelepo dekorisane sa raznim rastinjem, sve se odrzava i sve je cisto. Pored toga sto mogu da se obilaze sve atrakcije peske, postoji i gondola i vozic koji vozi turiste.
Kada bi smo mi imali ovakav jedan Zoo mislim da ne bi bio samo najveca atrakcija Srbije mislim da bi bio najveca atrakcija Balkana.
 
Ipak sam zeznuo stvar, dosta sam smanjio slike, ubacicu vecu rezoluciju, nadam se da cu imati vremena.
 
Hvala za slike, ovo zaista izgleda sjajno!!!!!

Nista lepse, nego videti da zivotinje, ako vec moraju biti u zoo vrtu, imaju makar svoje prirodno okruzenje i nisu zatvorene u kavezima 2x2.
 
Овако нешто би било сјајно да се направи и код нас, само је потребна одговарајућа локација (не, све преко Панчевца није одговарајућа локација).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756029#p756029:24yzkrm4 je napisao(la):
direktor » Sub Jul 11, 2020 5:06 pm[/url]"]Koliko kosta ulaz kolika je povrsina
[/quote
25 dolara je ulaz, stim sto se dodatno placa gondola i vozic i razne predstave se dodatno placaju, tako da izdaje to na jedno 35 dolara + hrana ko hoce da jede.
Povrsina je 53 hektara, godišnje ima oko 2000000 posetilaca.
Zao mi je sto nisam imao vremana da sve slikam i da obidjem, potreban je jedan ceo dan da bi se sve lepo obislo, ovo je samo jedan mali deo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755961#p755961:23aw8za8 je napisao(la):
Дошљак » Sub Jul 11, 2020 12:45 pm[/url]":23aw8za8]Овако нешто би било сјајно да се направи и код нас, само је потребна одговарајућа локација (не, све преко Панчевца није одговарајућа локација).

Оволики огроман простор тамо са леве обале Дунава има између Пупиновог и Панчевачког моста, на страни где су НБГ и Земун има између Земун поља и Батајнице или негде иза Сурчина где је планиран Национални стадион, док са друге стране Саве једино негде тамо ка Авали, али све те локације су превише далеко осим ове са леве обале Дунава.
 
Имамо за сада доста празних површина дуж Аде Хује.
 
Koliko god bih voleo da se zoo vrt premesti, vrlo je ocigledno da se to nece desiti iz finansijsko-ekonomskih razloga. Boli njih uvo za zivotinje, jer zaboga, one vise nisu divlje, "one su rodjene u zoo vrtovima i navikle su se na zivot u zoo vrtu"...

A ovaj zaklucak je negde logican, jer prvo, zoo vrt je tu od osnivanja, drugo, u centru je i manje vise svako ko i ne zeli ciljano da ide u zoo vrt svrati usput ako prolazi tuda, iako mu nije bas bila ciljna destinacija, sto doprinosi vecem broju posetilaca nego sto bi ga imao da je recimo u Krnjaci ili Visnjickoj banji, trece, renoviraju i prave sve moguce kaveze (pingvini, medvedi, tigrovi...), sto je jasan dokaz da ne planiraju da mrdaju odatle...jer ko je lud da investira u nesto za sta ne misli da bi mu se dugorocno isplatilo. :(

Koliko god sam voleo zoo vrt kao mali i terao babu i dedu da me bukvalno svaki dan vode u isti, toliko bih zeleo da zivotinje vidim u nekom vecem, lepsem i slobodnijem okruzenju. Pa ok, cak i ako je zoo vrt mali, smanjite broj vrsta, a onima koje ostaju omogucite lepsi ostatak zivota.:(
 
За то требају озбиљни планови и озбиљне паре. То од данашњих људи тешко можемо очекивати.
 
Slazem se, kod nas se sve gleda na krakorocnu dobit. :( A to se odrazava i na zivotinje. Voleo bih kad bi ih neko iz nekog svetskog zoo udruzenja pritisnuo i primorao da promene uslove.
 
Poseta beogradskom ZOO vrtu uvek je razlog za tugu.
Danas sam video tuzne scene, zivotinje u malim kavezima.

Zasto se ne redukuju na male i domace zivotinje?
 
Vrh