Šta je novo?

Žičara (Gondola) Kalemegdan – Ušće

Мора да се ради агресивнија пропаганда против гондоле, али да не буде политички обојена. Да се народу отворе очи.
 
Sada imamo i zvaničan stav jedne bitne institucije. Sprečiti gradnju po svaku cenu.
 
Проблем је у томе што ће властодршци са својим медијским поданицима представити ову конструктивну критику као политички обојену. Зато из све јавне критике жичаре не смеју да се појављују опозициони политичари и политички покрети.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730098#p730098:1at2y1tl je napisao(la):
Дошљак » 21 Apr 2020 18:54[/url]":1at2y1tl]Мора да се ради агресивнија пропаганда против гондоле, али да не буде политички обојена. Да се народу отворе очи.
Lepo je to u teoriji, ali u praksi ako samo jedan političar podrži to, bilo to i u svojstvu običnog građanina, cela priča će se pretvoriti u političko prepucavanje. A kako to da se izbegne? Čak i da se ne oglasi bilo koji političar opozicije, ako samo N1 ili Nova S naprave reportažu o tome, eto ti isti scenario.
 
Lepo.. kad im iskoči rimski bedem na Savskom šetalištu, a koji je 100% tamo samo niko nije pokušao da ga otkopa, moći će samo da se povuku - rušenje bedema rimskog kastruma radi stanice gondole, usred Evrope, bi bilo previše čak i za njih - videli su pobunu na samu najavu radova, šta mislite da bi se onda desilo?
Pogledajte situaciju sa garažom na Studentskom trgu, kompletno su promenili priču - sad kažu ako bude rimskih nalaza onda će se garaža pomeriti na Trg republike - a dobro se zna da su ispod celog trga ostaci rimskih termi nego samo pripremaju sebi odstupnicu..
Nema od žičare ništa, pogotovo uz ovaj corona-party, pare će morati da se pametnije troše neko vreme..
 
I ja mislim da od zicare nema nista, kao ni od suludog i nepotrebnog tzv nacionalnog stadiona. Koronice hvala ti.

Bude li pocelo nesto, moramo svi reagovati da to cudo ne mogu da izgrade, pa makar im srusili te tornjeve. Nase pare - nas toranj !
 
Nemojte ljudi, k'o boga vas molim. Svaki put kad se ova tema aktivira, naježim se, podiđu me žmarci, srce preskoči, dlanovi oznoje, a mozak počinje da se zagreva.

Tema pod ključ, zarad dobrog psihičkog zdravlja sviju nas
 
Goje ti nemas ni malo razumevanja ....
kad te 1.500 komaraca razdrazenih zaprasivanjem oglodju za par minuta
a koza ti bude kao posuta plikavcem .... sta ce drugo covek da pomisli nego na gondolu - daj neku gondolu odavde i za majcinu
muke su to pomracenog uma :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762485#p762485:2r3dxksw je napisao(la):
vradovic » 02 Aug 2020 07:57 pm[/url]":2r3dxksw]Poslednja vest je da je projekat na zalost u manjem zastoju.
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1708062

"Kada se budu stvorili uslovi za nastavak izrade projekta, ono što će predhoditi, a neće prejudicirati samu izgradnju, su arheološka ispitivanja lokacije", kaže Stojčić.

tenor.gif
 
Ja bih iskreno voleo da sto pre krene ovo ne znam zasto ee ljudi bune
Mada kod nas sve za sve novo ljudi uvek bune...
Voleo bih i ovo i ono sto su pricali bb ada
Mada po meni bi bio pun pogodak kalis ada preko nbg sa par stanica
 
Narušava autentičnost i istorijsku vrednost same tvrdjave. Nema šta ovde da se palamudi ako organizacija kao UNESCO preti da će skinuti tvrdjavu sa spiska svetske kulturne baštine dodje li do gradnje žičare. Ako ti to samo po sebi ne govori koliki je zločin napraviti ovaj idiotluk stvarno ne znam šta da ti kažem
 
Пре неки дан Вучић је на некој његовој конференцији за штампу причао све и свашта и у једном моменту питао шта се дешава са гондолом и са јарболом од 100 метара, зашто се то не гради, тако да није искључено да направе ово чудо.
 
Za jarbol mu možda i dopuste ljudi, narod, ali ovu žičaru nema šanse. Ne vidim nikakav benefit, može da postane samo turistička atrakcija kao jedan od najvećih zločina nad kulturnom baštinom.
 
i dalje mi nije jasno kakav je zlocin ?
iovako je na kalisu izmenjeno milion stvari kalis je skracen rusen nadogradivan
ne vidim nista lose iati zicaru tu...
a svrhu jarbola ne vidim
 
Само што ће се нарушити поглед са тврђаве и поглед на тврђаву је довољан злочин. Тврђава је на грбу града, главни симбол.
 
Džabe se objašnjava. Ne shvataju pojedinci da Kalemegdan treba da se sačuva od daljeg unazađivanja. To što smo ga delom urnisali u prošlosti, ne znači da sada treba da nastavimo i da se rukovodimo time da ako je neko neko uništavao u prošlosti, da može da se nastavi i danas. Dosta je što smo dobili pasarelu i ostali bez jednog od najstarijih platana u gradu. I da, ne interesuju me njihove mladice i šume koje će da posade i da budu lepše i bolje negoli ono što nam datira još iz doba Turaka. Dok se u svetu takva stabla i šume štite na sve moguće načine, a neka su i turistička atrakcija, mi takva stabla koristimo za ogrev.
 
Šteta je već načinjenje sečom stotinjak stabala, a najviše onim predivnim stablom sa ogromnom krošnjom na platou ispod kojeg je planira stanica žičare.
 
I na Ušću su posekli gomilu stabala, i sad samo treba sačekati 30 godina da mladice izrastu pa da bude isto stanje kao pre seče.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762592#p762592:j4xxn8ca je napisao(la):
Dzigi Bau » Pon Avg 03, 2020 1:15 am[/url]":j4xxn8ca]Пре неки дан Вучић је на некој његовој конференцији за штампу причао све и свашта и у једном моменту питао шта се дешава са гондолом и са јарболом од 100 метара, зашто се то не гради, тако да није искључено да направе ово чудо.
Pa to ce mu samo otvoriti nove vatrene proteste,nije bas valjda toliko glup...Gondola je najveca glupost koji su mogli da smisle,a brane je "gondolom" u Salcburgu (nema veze sa zivotom) I sl. TO JE STVAR KOJU BEOGRADJANI NECE NIKADA DOZVOLITI...
 
Beogradjane, da prostiš, za*ole ona stvar za zelenilo koje im nije ispod prozora. Da nije NDMBGD organizovao sadnju novih mladica, niko se ne bi bunio.
 
Vrh