Šta je novo?

Razni projekti

Tako je, ovim tempom ce taj zapusteni deo Bulevara biti spreman za sirenje za oko 50 godina.
 
Bas su potrefili lokaciju. Sa desne strane je čuvena zgrada na šinama, a sa leve zgrada čija fasada izgleda kao da je izrešetana u Siriji
 
У целом том делу Булевара..руше се уџерице...граде се неке крмаче..али урбанистички...цивилизацијски...ни макац...
 
Dimitrijala za to virijeme zasto kupiti stan na ovoj lokaciji
Uzbrdica zimi poledica buka non stop kvalitrt upitan cijena visoka
IMG-552d40621d689e4cdb9a5bc8290b3337-V.jpg
 
Ako se ovo ne zaustavi Beograd će od mirnog i lepog grada postati veliki kanjon.
 
Pozdrav svima,

Interesuje me da li neko, ko je malo više upućen, može da kaže nešto o stambenom objektu “Square 43”. Nisam uspeo da nadjem mnogo informacija, ali od onog dostupnog, čini mi se kao zanimljiv projekat, dobrog kvaliteta, i na odličnoj lokaciji. Kakva su vaša mišljenja o potencijalnoj kupovini stana tamo?
 
Teoretski jeste dobra jer je blizu mostova, autoputa i slično, tržni centri, hipermarket, poslovni kompleksi ako radite na NBG, logistički je odlična. Ali opet 100m odatle piči voz (ne verujem nešto previše frekventno), nešto sumnjam da će biti i neki parkić u sklopu projekta a u neposrednoj blizini toga nema, samo bulevari i blokovi zgrada, sticajem okolnosti često dolazim tu u Pet centar i po poljani na kojoj je sad Square 43 i okolo je leglo nekih pacovčina, blizina reke i močvarno tlo šta li, tek gadi mi se da prodjem tamo majke mi. Ne znam ima li mogućnosti i planova da se susedna parcela takodje izgradi i time vrv taj problem donekle reši, ali ako ostane beskorisna livada s desne strane neće valjati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=732818#p732818:7ij9qkaf je napisao(la):
Biciklistkinja » Uto Apr 28, 2020 7:27 pm[/url]":7ij9qkaf]Ako se ovo ne zaustavi Beograd će od mirnog i lepog grada postati veliki kanjon.
A kako ćeš da zaustaviš?

I Beograd odavno nije ni miran ni lep grad...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=733079#p733079:10phe1ge je napisao(la):
Diego » Sre Apr 29, 2020 3:40 pm[/url]":10phe1ge]Teoretski jeste dobra jer je blizu mostova, autoputa i slično, tržni centri, hipermarket, poslovni kompleksi ako radite na NBG, logistički je odlična. Ali opet 100m odatle piči voz (ne verujem nešto previše frekventno), nešto sumnjam da će biti i neki parkić u sklopu projekta a u neposrednoj blizini toga nema, samo bulevari i blokovi zgrada, sticajem okolnosti često dolazim tu u Pet centar i po poljani na kojoj je sad Square 43 i okolo je leglo nekih pacovčina, blizina reke i močvarno tlo šta li, tek gadi mi se da prodjem tamo majke mi. Ne znam ima li mogućnosti i planova da se susedna parcela takodje izgradi i time vrv taj problem donekle reši, ali ako ostane beskorisna livada s desne strane neće valjati.

Hvala na odgovoru.

I mene je ta činjenica pomalo zabrinula, ali isto tako smatram da tu okolo ima dosta praznine koja bi se vremenom mogla popuniti (imajući u vidu atraktivnost lokacije) i samim tim bi se taj problem oko neuredjenosti rešio.

Da li neko zna malo više o kvalitetu samog objekta? Iz onoga što sam pronašao na interentu investitori “ BAUWELT doo i ZAP doo” mi se čine manje-više legitimni. Da li neko sa ovog foruma ima iskustvo kupovine kod njih ili možda baš u Square 43?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=732818#p732818:26c7txvc je napisao(la):
Biciklistkinja » 28 Apr 2020 07:27 pm[/url]":26c7txvc]Ako se ovo ne zaustavi Beograd će od mirnog i lepog grada postati veliki kanjon.

E a zamisli da i neke druge evropske metropole imaju kanjonske ulice. Da li veruješ da tako nesto postoji?
 
Није проблем кањон дуж широких саобраћајница као на Теразијама нпр. Проблем је кањон у Јужном булевару, у Димитрија Туцовића у Војводе Степе и по још ужим улицама Врачара, Вождовца и Звездаре.
 
Južni je širok, DT onako, svakako tragična ulica, ostalo da, uličice bez svetlosti sa automobilima koji uzurpiraju uske trotoare...Šumatovačka najružnija ulica na Vračaru...
 
To nesto bas novo pocelo da se gradi ili tek planira...
 
Gradi se već uveliko možda je čak i gotovo. Ružna neka zgrada ne deluje kvalitetno po renderima barem. Biće atraktivnija kad se proširi Dunavska, a to će biti za milion godina.
 
Prilično se to odužilo, znam da su imali neke male kvadrature sa 3 sobe i slično, tipa u 50ak kvadrata spakuju 2 spavaće sobe, mogu da zamislim taj komfor. Meni se ne svidja to što će tu prolaziti faktički Dunavska kad je probiju i sav tranzit plus trole, biće i bučno i prljavo za koju godinu. Sad je taj kraj super. Vidim i da ide reklama na sajtovima valjda i dalje cena 2300 + pdv ali ne uzimaj to za sigurno.
 
Preko puta Belvila niče još jedan mešoviti gradski centar

Beograd -- Građevinsko zemljište u bloku 58 u većinskom vlasništvu Grada Beograda površine 9.376 m2 prodato je za 829,1 milion dinara kompaniji Lola real estate iz Zemuna.
To zemljište nalazi se preko puta naselja Belvil i tržnog centra Delta siti.
Predmet prodaje bile su dve pojedinačne građevinske parcele, površine 4.693 m2 i 5.006,2 m2, na kojima Grad Beograd ima upisan većinski suvlasnički udeo, piše eKapija.
Oglas za prodaju raspisan je sredinom marta, a zemljište je prodato na javnom nadmetanju održanom 15. aprila ove godine.
Kako su rekli u Direkciji, na javno nadmetanje stigla je jedna prijava i to od kompanije Lola real estate, koja je manjinski suvlasnik na obe građevinske parcele.
"Kako na licitaciji nije bilo drugih zainteresovanih investitora, suvlasnički udeo grada prodat je pravom preče kupovine, po ceni utvrđenoj u oglasu", kažu u Direkciji.
Kompanija Lola real estate bavi se kupovinom i prodajom vlastitih nekretnina.
Tržišna vrednost ovog zemljišta po metru kvadratnom iznosi 88.434 dinara, pa je početna cena za suvlasnički deo Grada Beograda na prvoj parceli bila 408.653.514 dinara, a za drugu parcelu 420.503.670 dinara.
Iz Direkcije su za naš portal rekli da će, pored prihoda od prodaje zemljišta, u budžet grada biti uplaćena i sredstva od doprinosa za uređivanje građevinskog zemljišta koji će investitoru biti obračunat u postupku pribavljanja građevinske dozvole.
Na ovoj lokaciji planirana je izgradnja mešovitih gradskih centara koji podrazumevaju kombinaciju komercijalnih sadržaja sa stanovanjem, a u prizemlju planiranih objekata obavezni su komercijalni sadržaji.
Obaveza investitora je da u okviru parcele izvede sve radove na pripremanju i opremanju građevinskog zemljišta, dok će Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda sprovesti neophodno opremanje javnog zemljišta do granice parcela koje su bile predmet prodaje.

Izvor: B92.net

Link: https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... JelVSLOFiA
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=732931#p732931:2y8jvmlx je napisao(la):
AleksandarSale » 28 Apr 2020 10:19 pm[/url]":2y8jvmlx]Pozdrav svima,

Interesuje me da li neko, ko je malo više upućen, može da kaže nešto o stambenom objektu “Square 43”. Nisam uspeo da nadjem mnogo informacija, ali od onog dostupnog, čini mi se kao zanimljiv projekat, dobrog kvaliteta, i na odličnoj lokaciji. Kakva su vaša mišljenja o potencijalnoj kupovini stana tamo?

Ja sam razmisljao da kupim stan tamo, ali sam odustao zbog blizine pruge i cudne strukture stanova. Ako se ne varam, spavaca soba je bila nekako uska i dugacka, sirine 240 cm, sto mi je delovalo premalo kada se ubaci krevet od 2m.

Takodje, radim blizu pruge i cuju se vozovi prilicno. Trenutno nema vozova, jer se pruga rekonstruise, ali krenuce frekventnije uskoro. Taj deo uz prugu je vise za poslovni prostor. Ako planiras da rentiras stan, onda ima vise smisla, jer u blizini ima puno kancelarijskog prostora.
 
Zanimljivo javno nadmetanje u toku vanrednog stanja a sta da se pojavilo 100 zainteresovanih ...
Preko puta delte je tehnomanije znaci taj objekat leti ...
Sta je bilo sa pricom o spustanju dalekovoda pod zemlju .
Toj pruzi uz dunavsku je odzvonilo nazalost....
 
Dvije novogradnje u sloginoj ulici iza ofkinog stadiona
razni01-2020-05-04-22-55-40.jpg

razni02-2020-05-04-22-55-41.jpg


I zastakljene terase unifikacija od investitora preko puta beosoping centra
razni03-2020-05-04-22-55-38.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735123#p735123:2hhgk57n je napisao(la):
direktor » 04 Мај 2020 10:29 pm[/url]":2hhgk57n]Dvije novogradnje u sloginoj ulici iza ofkinog stadiona
razni01-2020-05-04-22-55-40.jpg

Лепа зградица, поготово за Карабурму...
Још када би сваки стан имао своје гаражно паркинг место и када би инвеститор уместо оваквих паркинга на тротоару испред улаза ,засадио неко зеленило... било би прелепо...

Овако, где мајка са дечијим колицима да прође на овом тротоару...
 
To Jubmes nešto petlja...njihova zgrada je fino pozicionirana ali nije neka lepota...niti je ta banka bitna što se tiče zaposlenih i klijenata...
Videćemo već...taj blok je viđen da bude do kraja Lego blok...
 
Интересантно решење...подсећа неодољиво на GTC Green Heart.

То сада овако изгледа:
 

Prilozi

  • jubmes.jpg
    jubmes.jpg
    86,5 KB · Pregleda: 1.768
Vrh