Šta je novo?

Beton hala

Треба средити цео тај потез од раскрснице са Париском до ове грдне пасареле заједно са окретницом трамваја са немачким блокхаусом, бензинском пумпом која треба да лети, свим тим баракама и уџерицама на крову Бетон хале и у њеној позадини, и да лепо осмисле ту на крову Бетон хале кад га почисте већи паркинг, такси станицу и паркинг за туристичке аутобусе. Има простора само је потребна воља и добра идеја.
 
prelep dan za jednu fotoreportazu ovog setalista

875369ab9c0b08db6cc8462e31c5c4f7.jpg



spremaju se za otvaranje kafedzije...naravno vozilima odmah overavaju granit

cc35bee16180cd5b3f648a0fb8384ad1.jpg



ova tenda bas odudara od svih...a sve su identicne samo su neke malo vise strokave od drugih

e5e21ceaabac2dbb9111f2a2fbb4820e.jpg

59c5d720b53da36bf8cf5630dd734e08.jpg



samo iz ove poze i sa klupe ce moci da se vidi reka...bas bi voleo da upoznam ovog diletanta metalostrugara koji je smislio da stavi ovaj tip ograde...
0990bddc131a821bbad302c5983cc39c.jpg

babce55bd03465e6c4e0b2e7402b1e29.jpg

6f51303510513a78eef2581508e6fe2b.jpg

e19ae862f07ae8dd297c51c88146cfd3.jpg

b83ca2a6257c4ca742f4e5ffc81c6f50.jpg

4e9a6f3b1195289abb20ec5f946fa947.jpg

570fd7f9e4ffe59563215d63488e18b5.jpg

1b076a3d6d7dc4288b2e9f1180c6f8ab.jpg



postavljen je i znak za kalebrdomegdan

ae17f9bc96e4a307ecfe9bdc1c5f9f5d.jpg



ne znam da li planiraju da popune necim ovaj prostor izmedju bici staze i ograde...verovatno ostaje ovako

9dcb201ac4d45856aacf4541bc477efa.jpg


5a79c5171f5e8291e48c6a904401ed7d.jpg

36bf7616838d0c90ea6f5243e57edc48.jpg

0252ef3dff59d8afa327df209c803aee.jpg



sve u svemu jako lepo...beton hala sad bas odudara od setalista...da nije ove ograde...i ograde do pruge...bila bi jaka 4ka


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U nekom paralelnom Beogradu, svi kafići i restorani u Beton hali sa zadnje strane imaju ekonomske ulaze, a u tunelu umesto nekadađnje pruge prolazi servisni put kojim se kreću dostavna vozila koja bez zauzimanja i uništavanja šetališta nesmetano snabdevaju sve kafiće i restorane u Beton hali.
 
ograda je meni ipak super, a i vida se. nije da je zatvoreno. ovo je bas kukanje na visem nivou. prelepo je ispalo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734153#p734153:2zpwqv8t je napisao(la):
direktor » Суб Мај 02, 2020 1:41 pm[/url]":2zpwqv8t]Sad je pravo vrijeme da se pociste barake na beton hali i prosiri parking ...
po mogućstvu, sa fantomkama i noću.. :kafa:
 
:metrof:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734322#p734322:3nv4ck0r je napisao(la):
bullwye » 02 May 2020 07:34 pm[/url]":3nv4ck0r]ograda je meni ipak super, a i vida se. nije da je zatvoreno. ovo je bas kukanje na visem nivou. prelepo je ispalo

Sta se vidi nista kad se sjedne na nove fensi stolice klupe ograda je ocajna i dobro da nisu zamjenili cjelu manja steta pa da se unifikacija uradi kao sto je kod brankovog mosta
 
Лепо је што је Београд коначно добио оно што му је одувек фалило - фонтану удаљену неколико метара од велике реке. :D

Шалу на страну, само нек се одржава, лепо је ово све углавном.
 
Јуче, по киши; ево, још једном, где је лифт на овој страни:











Плато има пад према дугачком, попречном сливнику у његовом задњем делу; рекло би се да су решетке за сливање воде и око самих млазница:







Капија за Бетонски брод:



Још један излаз с капијом:









Прелаз између новог и старог шеталишта; ту су и два поља старе ограде:









Клупе су - тврде и тешке - изливене од материјала за који ја мислим да је мешавина млевеног камена и посебне врсте цемента, попут неких радних површина за кухиње; од истог материјала је и чесма код водоскока:

 
Meni se popločavanje i nova parterna rešenja sa obe strane baš sviđaju. Stoji primedba za očajan izbor ograde, i izostanak kvalitetnog rešenja za pristup hitnih i komunalnih službi, i turističkih autobusa.
 
Mislim da će ova nova ograda biti samo na ovom delu gde je pasarela, verujem da bi dosad skinuli staru uzvodno.
 
Samo da ne pomeraju staru ogradu više, neka ostave ovako da je samo ofarbaju u belo i ćao.

Inače, ovo je najzeleniji deo godine u Beogradu, posle će već sve da sprži jače sunce.

Prelepo je gledati zelenilo sa svih strana.
 
Čekajte nisam ispratio, jel stvarno planiraju da ostave staru ogradu kod Beton hale?
Kojeg su onda đavola dirali i ovaj deo i stavljali rende ogradu? Unifikacija ništa?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
И то што су ставили нове ограде боље да нису.
 
Нешто размишљам, зар не може да се ископа канал поред ове старе обале, и да се направе пролази на другу страну ка Калемегдану.

 
Може, али је неко добио паре за пасарелу.
 
Ne treba da se kopa ili probija nov kanal, jer već postoje dva zazidana prolaza, koja su originalno služila upravo da se njima prolazi do Save.
 
Ali to nema veze sa ovim na slici, @Goje, ti prolazi su više unutra, ispod današnjeg puta - ovo su spoljne, obalske fortifikacije.
 
Tako je, oni nemaju veze sa ovim bedemima na slici, ali svakako mogu da se iskoriste baš onako kako su i zamišljeni. A ovi bedemi sa slike, su zaisa pravo blago u odličnom stanju. Vrlo sam srećan što ih aktuelna ekipica nije dirala. Kao što sam ranije rekao, nadam se da će neka druga generacija umeti da ih prezentuje kako valja.
 
Otvaranje parkica je privuklo paznju u nedelju. Fontana je radila u nedelju. Mislim da je mana fontana bez korita to sto se voda razliva i beton okolo bude prljaviji, a i nisu bas napravili da se voda sliva u resetku, nego ide u zemlju. Danas nije radila, verovatno voda istekla :) Sto bi Vesic rekao, preliva se.
Ogradu za deo do tunela su uzeli sa dela blizem kuli Nebojsa. A pitao sam se odkud im ista ograda. Proverite da li stoje kocke na Trgu republike i fontana na Slaviji :lol:
 
Изгледа далеко уредније, али недостаје додир неког способног архитекте, или чак дизајнера, који би умео да препозна, искористи и унапреди потенцијале овог простора, и да га претвори у нешто препознатљиво.

Уместо да магацинско-индустријска прошлост Бетон хале и околног простора, о којој сведоче кран итд., буде претворена у „фазон” и део пажљиво смишљене атмосфере, на начин на који је то врло успешно урађено на безброј других локација широм света, овде су просто отворили локале, мало уредили простор, и то је то. Нема концепције, креативности, уметности.. Све је некако урађено збрда-здола, као да су радницима просто дали материјал и послали их да раде шта им се прохте.

Дакле, просто јесте уређен, али није истински преуређен, још мање препорођен. А управо то је било потребно.
 
Fontanica radi preliva i cesma radi malo je nestabilna
Ogradu su mogli donjeti iz depo beograd puta koju su poskidali ispred sajma npr ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735414#p735414:2pm9wbrg je napisao(la):
Хаеул » 05 May 2020 07:00 pm[/url]":2pm9wbrg]Изгледа далеко уредније, али недостаје додир неког способног архитекте, или чак дизајнера, који би умео да препозна, искористи и унапреди потенцијале овог простора, и да га претвори у нешто препознатљиво.

Уместо да магацинско-индустријска прошлост Бетон хале и околног простора, о којој сведоче кран итд., буде претворена у „фазон” и део пажљиво смишљене атмосфере, на начин на који је то врло успешно урађено на безброј других локација широм света, овде су просто отворили локале, мало уредили простор, и то је то. Нема концепције, креативности, уметности.. Све је некако урађено збрда-здола, као да су радницима просто дали материјал и послали их да раде шта им се прохте.

Дакле, просто јесте уређен, али није истински преуређен, још мање препорођен. А управо то је било потребно.

Управо је супротно. Овом простору је било потребно управо оно што је и добио. Никакве драматичне егзибиције том простору нису потребне. Ни било каква претенциозна надметања са нечим што је овде неприкосновено. А то је Калемегдан и Сава. Све друго овде има споредну улогу. И то је овом дискретном интервенцијом и постигнуто. Простор је унапређен, оплемењен и то је довољно. Пасарела је погодак, и визуелно и у реализацији. Она је тај ишчашени, уметнички допринос и делује као да је интегрални део тог простора. И као да је одувек била на том месту. То је већ успех за себе.
 
Fino je, ajde da i oni uknjize neki plusic, da ne preterujemo u zameranju.
 
Vrh