Šta je novo?

"BW Arcadia i Aurora - BW Verde i Aqua" - Beograd na vodi

Katastrofa pa ovo su nove Viste i Parkview????

ovo treba odmah zaustaviti
 
Dobro jutro Alene, gde si bio do sad? Hahahaha
Napraviće još jendu, BW Aqua, tako da će na kraju biti 5 identičnih ružnih šifonjera. I BW Verde, koja je samo ispravljena umesto na ugib kao ovih 5.
 
Uzas i katasgrofa za najvrednije zemljiste grada. Izjeo ga kancer zvani vlast, korupicja , ljudi sa dna kace..
 
Slikano danas:

BWA_2020-04-16_01.jpg

Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
BWA_2020-04-16_04.jpg
 
Radi se punom parom. Arkadija je već na 5tom spratu, dok Aurora tek izranja. Kraj ,pozicija, lokacija su vrhunske. Zgrade su samo prosek, nažalost pored west65, skyline...ovo u BW je samo prosek. Nije loše. A cene kvadrata kao npr u lux west kuli.
 
Forum je odlican ali postoje neke stvari koje mi smetaju. Politizacija svega i nekonstruktivna kritika to jest pljuvanje radi pljuvanja.
Kao kupac stana u BW, imam zelju da podelim sa vama u par teza razloge zasto sam odlucio da investiram svoj novac bas u ovoj projekat.
Odmah da napomenem da sam apsolutno apoliticna licnost, i pokreti za koje sam glasao u proslosti nikad nisu bili deo vlasti.
Ugovor za stan u kom zivim sam potpisao pre vise godina pa fokus nece biti na tom stanu vec na ponudi koju sam dobio za investicionu nekretninu u Aqua (odustao od kupovine za sada zbog novonastale situacije).
Razlozi su dati po bitnosti:
1) Lokacija
2) Lokacija
3) Lokacija (mislim da ovde definitivno nije potrebno objasnjavati razloge)
4) Infrastruktura - sve je novo, sve...ulice, kanalizacija, parkovi, restorani, trzni centar, vrtic, prodavnice a ovo necete naci bilo gde drugde u BG
4) Cena - aposlutno prihvatljiva i u rangu ili niza sa projektima koji se trenutno grade u Bg - suludo je porediti Aqua sa W65 kulom
5) Uslovi placanja - kako se dogovorite za prvih 20%, nakon toga je projektno finansiranje ukoliko zelite
6) Kvalitet gradnje - nakon vise razgovora sa ljudima iz struke, zakljucio sam da je kvalitet standardan, ni bolji ni losiji od onog sto se trenutno gradi ukoliko ne pricamo o premijum zgradama (Rezidens, W, i Kula).
7) Regis, W, i moguci Ritz (Bristol) kao i Galerija bitno uticu pozitivno na brzinu povracaja investicije
8) Recepcija koja je ukljucena u cenu odrzavanja
9) Odrzavanje zajednickih prostora (banalan primer je drvece koje menjaju ukoliko krene da zuti)
Ukoliko se setim jos neceg, napisacu.
U svakom slucaju nisam se ni jednog trenutka pokajao. Zaista mi je uzivanje svaki dan da prosetam kejom, koji je svakim danom sve lepsi.
Veliki pozdrav za sve clanove foruma,
 
Belrider, slažem se sa tobom.Kao potencijalnog kupca plaše me priče da su stanovi uradjeni jeftinim materijalima i da ima dosta fušeraja.Da li je to istina?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=733767#p733767:1zapfvbm je napisao(la):
PetarPetrovic » 01 May 2020 03:36 am[/url]":1zapfvbm]Belrider, slažem se sa tobom.Kao potencijalnog kupca plaše me priče da su stanovi uradjeni jeftinim materijalima i da ima dosta fušeraja.Da li je to istina?

Nema trenutno previse zgrada izgradjenih da bi se dala ocena. Iz licnog iskustva mogu da ti kazem da u BW Residence nisam primetio nikakav namerni "fuseraj".

Ono sto je istina da se desavalo je recimo angazovali domacu firmu da uradi plocice a oni uzeli nekog majastora koji nije "detail oriented" jer generalno u Srbiji niko ne pravi sad bas tako detaljno pa je recimo fugna malo 'omasena' na par mesta. Nije nista posebno ali desavalo se ljudima to po stanovima. Kontrola kvaliteta je po meni tu zapostavljena tj oni su isli samo i bacili "oko" da li izgleda sve ok i prosli dalje. Opet ovo je daleko bolje od bilo kojih novogradnji po Vracaru na primer. Opet kazem to su toliko sitne stvari da meni licno ne prave problem.

Iskrena preporuka za kupovinu i ja da kupujem kupio bi stan sigurno u BNV.
 
Petre, sve su ovo zgrade od po 200 stanova i sigurno ces imati jedinice koje nisu najbolje odradjene (mislim da je uglavnom razlog ljudski faktor). Ja sam ih par puta vracao za plocice u kupatilu ali na kraju je sve ispalo ok. Mislim da je bitno reci da ne kupujete premijum stanove osim ukoliko ne zelite stan u ove tri fancy zgrade. Fokus je ovde je vise na kvalitetu zivota, a manje na samom kvalitetu stanova. Kupujete pricu, kao vino... Ko iskljucivo gleda cenu po kvadratu, onda mozda ova prica i nije za nju/njega...
Takodje bitno je reci da ce Aqua biti dosta kvalitetnija od Viste. Ideja je da podizu kvalitet sa svakom sledecom standardnom zgradom (kako ce prodaja da uspori tokom vremena). Banalan primer izmedju ove dve zgrade je da je u Visti parapet standardan, a u Aqua je 30cm. Meni je to neuporedivo bitnije od recimo italijanskih plocica. Cinjenica da svaki stan ima ostavu u podrumu mi je takodje bitnija od aluminijumske stolarije u odnosu na kvalitetnu PVC. Recepcija mozda nekome ne znaci nista, meni se izuzetno svidja ta ideja...parking za bicikle u zajednickoj garazi takodje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=733719#p733719:10jj0u68 je napisao(la):
Belraider » Čet Apr 30, 2020 9:45 pm[/url]":10jj0u68]Forum je odlican ali postoje neke stvari koje mi smetaju. Politizacija svega i nekonstruktivna kritika to jest pljuvanje radi pljuvanja.
Kao kupac stana u BW, imam zelju da podelim sa vama u par teza razloge zasto sam odlucio da investiram svoj novac bas u ovoj projekat.
Odmah da napomenem da sam apsolutno apoliticna licnost, i pokreti za koje sam glasao u proslosti nikad nisu bili deo vlasti.
Ugovor za stan u kom zivim sam potpisao pre vise godina pa fokus nece biti na tom stanu vec na ponudi koju sam dobio za investicionu nekretninu u Aqua (odustao od kupovine za sada zbog novonastale situacije).
Razlozi su dati po bitnosti:
1) Lokacija
2) Lokacija
3) Lokacija (mislim da ovde definitivno nije potrebno objasnjavati razloge)
4) Infrastruktura - sve je novo, sve...ulice, kanalizacija, parkovi, restorani, trzni centar, vrtic, prodavnice a ovo necete naci bilo gde drugde u BG
4) Cena - aposlutno prihvatljiva i u rangu ili niza sa projektima koji se trenutno grade u Bg - suludo je porediti Aqua sa W65 kulom
5) Uslovi placanja - kako se dogovorite za prvih 20%, nakon toga je projektno finansiranje ukoliko zelite
6) Kvalitet gradnje - nakon vise razgovora sa ljudima iz struke, zakljucio sam da je kvalitet standardan, ni bolji ni losiji od onog sto se trenutno gradi ukoliko ne pricamo o premijum zgradama (Rezidens, W, i Kula).
7) Regis, W, i moguci Ritz (Bristol) kao i Galerija bitno uticu pozitivno na brzinu povracaja investicije
8) Recepcija koja je ukljucena u cenu odrzavanja
9) Odrzavanje zajednickih prostora (banalan primer je drvece koje menjaju ukoliko krene da zuti)
Ukoliko se setim jos neceg, napisacu.
U svakom slucaju nisam se ni jednog trenutka pokajao. Zaista mi je uzivanje svaki dan da prosetam kejom, koji je svakim danom sve lepsi.
Veliki pozdrav za sve clanove foruma,
Kako ne ići u politiku i ne kritikovati, alo, čoveče, ti se javljaš kao jedan od 0,01 posto građana Srbije koji će živeti tamo i iznosiš kako i nije tako loše kao što se priča i da su stanovi, zgrade, cene, načini plaćanja...ok. Koga bre briga za to, osim vas nekoliko stotina ili hiljada što ćete živeti tamo, a naspram su milioni Beograđana i građana Srbije.

Porediš održavanje drveća koje kreće da žuti sa organizovanim kriminalom i pranjem para koje stoji iza svega, narušavanjem izgleda prestonice Srbije i pravljenjem predgrađa Šangaja od najskuplje i potencijalno najlepše lokacije u gradu, huliganskim rušenjem u sred noći naređenim od strane vlasti i ubistvom čoveka, milion i jednim prekršenim zakonom da bi došlo do realizacije, milion i jednim infrastrukturnim problemom koje nas čeka jer niko stručan ili sa malo mozga nije odradio taj deo posla, milion i jedno ekološko pitanje...
 
Pa dobro on se javlja i kaze kako je njemu, isto kao sto se ti javljas da kazes kako ti uglavnom nista ne odgovara.
Na svakoj temi o nekoj zgradi se javljanju i kupci i iznose cinjenice bitne za njih, za kupovinu. Ne vidim problem. Zar je na ovoj temi zabranjeno da se jave kupci jer ih ima samo par stotina u odnosu na sve koji nece tu da kupe stan?
Meni se cini ipak da ti imas problem sa nedostatkom kesa, inace bi rado uskocio u koji stan ovde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734934#p734934:3eukvue1 je napisao(la):
shadestudio » Pon Maj 04, 2020 4:55 pm[/url]":3eukvue1]Pa dobro on se javlja i kaze kako je njemu, isto kao sto se ti javljas da kazes kako ti uglavnom nista ne odgovara.
Na svakoj temi o nekoj zgradi se javljanju i kupci i iznose cinjenice bitne za njih, za kupovinu. Ne vidim problem. Zar je na ovoj temi zabranjeno da se jave kupci jer ih ima samo par stotina u odnosu na sve koji nece tu da kupe stan?
Meni se cini ipak da ti imas problem sa nedostatkom kesa, inace bi rado uskocio u koji stan ovde.

Apsolutno se slažem sa komentarom. Ovde ima mnogo ostrašćenih forumasa toliko da ni sam ne možeš da zakljucis da li zaista nešto misle , imaju dokaze ili su prosto zaslepljeni hejtom ove vlasti. Manite se više vlasti, i njih je neko izabrao, a pogotovo neko ko živi u ovom istom Beogradu za koji se toliko busate.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734934#p734934:1kppmlzg je napisao(la):
shadestudio » Pon Maj 04, 2020 3:55 pm[/url]":1kppmlzg]Pa dobro on se javlja i kaze kako je njemu, isto kao sto se ti javljas da kazes kako ti uglavnom nista ne odgovara.
Na svakoj temi o nekoj zgradi se javljanju i kupci i iznose cinjenice bitne za njih, za kupovinu. Ne vidim problem. Zar je na ovoj temi zabranjeno da se jave kupci jer ih ima samo par stotina u odnosu na sve koji nece tu da kupe stan?
Meni se cini ipak da ti imas problem sa nedostatkom kesa, inace bi rado uskocio u koji stan ovde.
:lol:

Postoje i ljudi koji imaju kičmu, znam da je nekome neshvatljivo jer svako meri prema sebi, ali, eto, postoje. Sve pare sveta da imam ne bih prismrdeo tom govnetu.

Inače, njegov post bi bio na mestu ako se izbaci prva rečenica. On priča o nekom pljuvanju radi pljuvanja, a to u vezi celog projekta BNV ne postoji. Šta god da zameriš, u pravu si. Ne postoji pljuvanje radi pljuvanja kada je bilo šta u vezi BNV-a u pitanju.
 
Beki,
Zar ovo nije forum vezan za gradske projekte?
Siguran sam da postoje platforme gde mozemo da komentarisemo ove dogadjaje i iz politickog ugla, ali to nije ovaj.
Koliko god to cudno zvucalo sad ali smatram da se nasi stavovi ne bi toliko ni razlikovali da ih uporedimo.
Ono sto ti savetujem je da pokusas da se iskljucis iz dnevno-politickog blata u kom zivimo. Istog dana zivot ce ti postati neuporedivo lepsi.
Zivot je suvise kratak da bih lupao glavu da li je jedan peder a drugi lopov. Ne zanima me.
Sebican sam za svoju porodicu i sebe i to mi je ok.
Kad prevazidjes taj bes, onda drugim ocima gledas na Beograd na vodi. Ja sam gledao iskljucivo kao investiciju prevashodno zbog lokacije. Ukoliko projekat posmatramo sa strane zivota, onda je okruzenje to sto me je privuklo najvise.
Imao sam ponudu da stan prodam pre 5-6 meseci i zaradim 15 posto nakon placanja kapitalne dobiti, i svih troskova kod zatvaranja kredita.
Nisam je prihvatio. Onda se desila korona...jbg.
Ja verujem da ce cene stanova na ovoj lokaciji i dalje rasti i da ce dostici neki vrh za 15-20 godina tj pred sam kraj izgradnje celog naselja, a do tada imas izmedju 7 do 8% roi na godisnjem nivou od izdavanja. Sa politicke strane takodje ne mislim da postoji neki bitniji rizik. Ne vidim sta se moze desiti i kad dodje do promene vlasti...Pozdrav,
 
Beki":23f97jsf je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734934#p734934 je napisao(la):
shadestudio » Pon Maj 04, 2020 3:55 pm[/url]":23f97jsf]Pa dobro on se javlja i kaze kako je njemu, isto kao sto se ti javljas da kazes kako ti uglavnom nista ne odgovara.
Na svakoj temi o nekoj zgradi se javljanju i kupci i iznose cinjenice bitne za njih, za kupovinu. Ne vidim problem. Zar je na ovoj temi zabranjeno da se jave kupci jer ih ima samo par stotina u odnosu na sve koji nece tu da kupe stan?
Meni se cini ipak da ti imas problem sa nedostatkom kesa, inace bi rado uskocio u koji stan ovde.


Postoje i ljudi koji imaju kičmu, znam da je nekome neshvatljivo jer svako meri prema sebi, ali, eto, postoje. Sve pare sveta da imam ne bih prismrdeo tom govnetu.

Inače, njegov post bi bio na mestu ako se izbaci prva rečenica. On priča o nekom pljuvanju radi pljuvanja, a to u vezi celog projekta BNV ne postoji. Šta god da zameriš, u pravu si. Ne postoji pljuvanje radi pljuvanja kada je bilo šta u vezi BNV-a u pitanju.
Теби друже ниједан систем није добар,не сналазиш се сада а нећеш ни после,остаје ти само горчина....

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Beki":3e8paucj je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734934#p734934 je napisao(la):
shadestudio » Pon Maj 04, 2020 3:55 pm[/url]":3e8paucj]Pa dobro on se javlja i kaze kako je njemu, isto kao sto se ti javljas da kazes kako ti uglavnom nista ne odgovara.
Na svakoj temi o nekoj zgradi se javljanju i kupci i iznose cinjenice bitne za njih, za kupovinu. Ne vidim problem. Zar je na ovoj temi zabranjeno da se jave kupci jer ih ima samo par stotina u odnosu na sve koji nece tu da kupe stan?
Meni se cini ipak da ti imas problem sa nedostatkom kesa, inace bi rado uskocio u koji stan ovde.


Postoje i ljudi koji imaju kičmu, znam da je nekome neshvatljivo jer svako meri prema sebi, ali, eto, postoje. Sve pare sveta da imam ne bih prismrdeo tom govnetu.

Inače, njegov post bi bio na mestu ako se izbaci prva rečenica. On priča o nekom pljuvanju radi pljuvanja, a to u vezi celog projekta BNV ne postoji. Šta god da zameriš, u pravu si. Ne postoji pljuvanje radi pljuvanja kada je bilo šta u vezi BNV-a u pitanju.
И кеш,наравно....

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Samo se nadam da ce fasade na Aurori i Arkadiji biti bolje i lepše od Parkwie i Viste
 
Arkadia i Aurora imaju najlepšu lokaciju, ususkanu, a opet blizu kule i promenade.
 
Meni licno je Aqua odlicna zbog lokacije blizu BW Galerije. Zamisli nesto ti zatreba a ti u Galeriju za minut.
Ne treba ti auto, ne treba ti nista. Efikasnost na nivou. Licno sam razmatrao kupovinu u zgradi Aqua.
 
Vrh