Šta je novo?

Скверови и платои Београда / Skverovi i platoi Beograda

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720721#p720721:2j7bdnsr je napisao(la):
direktor » Sre Mar 25, 2020 11:18 pm[/url]":2j7bdnsr]Svi zeleni zidovi koje odrzava zelenilo su u super stanju kod pravnog kod beogradjanke itd ....
To sto si ti naveo odrzava nisu neko drugi ....

Ok, neka bude tako, ali svakako mislim da je ovo trenutno preveliki zalogaj samo zbog odrzavanja, a ideja je inace sjajna. Pa ako se prihvate neceg, onda neka odrzavaju kako treba.

A sto se samog Zelenila tice, ni neke jednostavnije zelene povrsine nisu odrzavali kako treba, pa im unapred ne verujem, dok se ne dokaze suprotno, naravno. :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720941#p720941:sgh4wgs2 je napisao(la):
Kailan » Čet Mar 26, 2020 6:47 pm[/url]":sgh4wgs2]Мислим да је наратив како је Београд био нешто посебно хуман и естетски привлачан пре осамдесетих година ноторна лаж и да се хуманост првенствено мери у томе колико људи уживају да проводе време на одређеним местима. И дан данас виђамо по овим новим "реконструкцијама" где голи сиви плочници између хрушчовки нису нимало привлачни људима за задржавање али тргови и платои са кафеџијским баштама јесу. Теразијски тунел ја можда и био неопходан али је укупно архитектонско решење целог тог простора потпуни промашај што се и види по томе да нико не воли да се ту задржава а не дај боже да слика и покаже људима као нешто лепо или занимљиво у Београду.

Као и оригинални Зелени Венац и тзв. Трг Маркса и Енгелса и сад, најскорије, плато код Славије. Потпуни мизантропски урбанистички промашаји које је народ тихо али презриво одбацио као што организам одбацује страно тело.

Odlican odgovor.Slazem se sa tobom 100%!!!
 
Ljudi bleje tamo gde su kafići i boli ih guzica za estetiku okruženja, stavite stolove na slaviju i otvorite jednu savanovu montažnu videćete kako će se tu narod brzo okupiti.
 
Жива истина, доста локала уствари нит су нека лепа локација нити нека претерана естетика.
 
Mnogima se život svodi na to da bleje u nekom kafiću , bulje u mobilni dok pijuckaju neko piće i tako ubijaju vreme. A ako im je bitno da se pokažu, zabošće se u neki kafić na glasu.
 
Ne znam bolje mesto za postavljanje, pa ako nekjo zna bolje, nek se prebaci tamo. Ugao Ljutice Bogdana i Bulevara kneza Aleksandra Karađorđevića.







 
Академски плато са новим лалама.
А, Његошев споменик и даље скрајнут у односу на значај који има.
nuGTwG2.jpg

dkTATal.jpg
 
Nadam se da herojima neće biti namjenjena ona tri vojnika iz različitog perioda ...
Mislim da je moglo da se uradi bez stepenica sa kosom rampom izbjegavati kad god je moguće
Moglo je i u temu o spomenicima ....
 
Moglo je, ali sam ovde postavio, jer nisam znao da će tu da bude spomenik. Može Igor da prebaci u odgopvarajuću temu.
Ako je već za Heroje sa Košara, možda će zvučati glupo, ali zašto nije postavljeno u njihovoj ulici?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726410#p726410:2niol4yv je napisao(la):
Mikie » Пет Апр 10, 2020 9:56 pm[/url]":2niol4yv]Академски плато са новим лалама.
А, Његошев споменик и даље скрајнут у односу на значај који има.
nuGTwG2.jpg

dkTATal.jpg
Чега се све тај споменик нагледао..
 
Zato što se u Srb slabo šta radi a da ima veze sa logikom
 
Istorija ovog platoa u poslednjih 10ak godina (iz ugla gradskih vlasti i institucija):

- Ovaj plato je u sve gorem stanju, treba da ga sredimo.
- Da, ali ispod su iskopine, ko će da se drnda s time.
- Pa jeste, ali izgleda užasno...
- Pa da, ali ko će se petlja...
- Ali baš je raspad...
- Ali petljavine s iskopinama...
- Ali raspad...
- Ali iskopine...

I tako ping-pong, ping-pong, drž- ne daj... prođe 10 godina i još uvek niko nema petlje da se baci s njim u koštac. :D :roll:
 
Jel sam to propustio da je ciscena fasada postanske od one crne budji sa fasade il samo na fotki ova strana zgrade izgleda belo?
 
Rekao bih da je do ugla fotografisanja, inače ta zgrada je zapravo zgrada Gradske uprave, a prekoputa nje nalazi se zgrada Poštanske štedionice.
Inače stakla na prizemlju Gradske uprave duž 27.marta su jezivo prljava, sramota, slika i prilika ophođenja vlasti prema pojmu održavanje. Mislim da navedena stakla krpe i vodu nisu videla bar dve godine.
 
Imali su mogućnost da produže taj plato sve do Central Gardena pa da bude nešto u fazonu pasarele koja bi povezivala 27. marta i Kneza Danila tj. Central Garden.
 
Ту су пре биле спојене старе трафике у неку врсту занатско-трговинског центра. Сад се чека друга фаза, фарбање бетона и саксије.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730498#p730498:3b7ga16m je napisao(la):
direktor » 22 Apr 2020 11:46 pm[/url]":3b7ga16m]Plato Rase Popova ....

Plato Raše Beton Popova... :)
 
Vrh