Šta je novo?

JKP Gradska čistoća

Zna li neko nesto vise o ovome?
http://rs.n1info.com/Vesti/a570723/SzS- ... ivacu.html
Odbornička grupa Saveza za Srbiju u Skupštini Beograda podržava uzbunjivača Bogosava Nešovića, koji je dobio otkaz pošto je gradonačelniku Zoranu Radojičiću ukazao da se radnicima JKP "Gradska čistoća" preti otkazom ako ne skupe sigurne glasove za Srpsku naprednu stranku, izjavio je šef te odborničke grupe Nikola Jovanović.

edit: Evo i u drugim medijima

Radnik Javnog komunalnog preduzeća „Gradska čistoća“ Bogosav Nešović, predsednik sindikalne organizacije Udruženih sindikata Srbije „Sloga“ u toj firmi, dobio je otkaz nakon što se kao uzbunjivač obratio gradonačelniku Beograda Zoranu Radojičiću, kažu za Danas u Udruženim sindikatima Srbije „Sloga“.

Kako nam je rečeno, u svom dopisu Nešović je obavestio gradonačelnika da direktor Marko Popadić pod pretnjom otkazom zahteva od radnika da skupljaju sigurne glasove za SNS.

Nešović tvrdi da Popadić zajedno sa predsednicom Zajednice srpskih sindikata i odbornicom Srpske napredne stranke u Skupštini grada Beograda, Mirom Bastom, primorava radnike da idu na mitinge SNS i Aleksandra Vučića a sve pod pretnjom uz stalno kažnjavanje svih koji se pobune protiv takve prakse. Između ostalog, Nešović je spreman da iznese dokaze da JKP „Gradska čistoća“ plaća radnicima dnevnice za prisustvo na mitinzima SNS, da se radnici primaju na osnovu članstva u SNS i da je direktor naplaćivao od 2.000 do 5.000 evra postavljanje na rukovodeća mesta.

– Pozadina ovog napada na ugled i čast rukovodstva JKP „Gradska čistoća“ i direktora Marka Popadića je zapravo lični interes pojedinca, koji pokušava da na bilo koji način skrene pažnju javnosti sa nezakonitih radnji koje je činio a dokazane su, a skrivajući se iza navodnog sindikalnog delovanja. Bogosav Nešović zloupotrebljava pravna sredstva i pokušava da odloži sprovođenje disciplinskog postupka koji je pokrenut protiv njega zbog davanja lažne dokumentacije i netačnih podataka, koji su bili odlučujući za zasnivanje radnog odnosa. JKP „Gradska čistoća“ je Nešoviću najpre uručilo upozorenje da su se stekli uslovi za otkaz ugovora o radu zbog kršenja radne discipline. Zakonskim odredbama je propisano da poslodavac može da otkaže ugovor o radu zaposlenom koji ne poštuje radnu disciplinu odnosno ako je dao
netačne podatke, dokumenta, koji su bili odlučujući za zasnivanje radnog odnosa. Nakon redovne kontrole diploma zaposlenih u JKP „Gradska čistoća“, prosvetni inspektor Sekretarijata za obrazovanje i dečju zaštitu je utvrdio brojne nepravilnosti koje ukazuju da diploma o stručnoj spremi Nešovića nije verodostojna i da se ne nalazi u evidenciji Tehničke škole GSP u Beogradu – navodi se u saopštenju JKP “Gradska čistoća”.

Verujem da su u pravu i Nesovic i rukovodstvo :bash:
 
Све је речено, од запошљавања за паре 2000их и 90их, преко условљавања сертификатима, до скупљања сигурних гласова и кол центра, запошљавања партијских кадрова уместо оперативаца... Слика и прилика већине јавних предузећа у Србији, као и других државних институција, а Богами и приватних фирми исто.
 
Ovoliki trulež može da se reši jedino privatizacijom jer mi nemamo kapaciteta da to iščistimo.

Sve je toliko trulo da se raspada, kao rak kada napadne ljudsko telo, samo se širi i širi i sve uništava.
 
Aj što ne čiste redovno, već i lažu.

Naime, redovno prijavljujem prljavštinu na parkingu.

parking prljav 1.jpg
parking prljav 2.jpg


I danas dobijem odgovor da su ga prekjuče očistili. Naravno, svaki dan tuda prolazim i to metlu videlo nije.

cistoca parking ociscen nooot.png


Evo kakvo je stanje danas (isto kao i prethodnih meseci).

manje-IMG_0046.jpg
manje-IMG_0047.jpg
Pogledajte prilog 2
manje-IMG_0050.jpg


Istina je da su pre par nedelja (posle moje prijave) cisternom prešli tuda, ali ja im stalno govorim da to mora da se prođe duvalicama i da se sve sa zelenih površina pokupi, a sistematski lišće nije kupljeno u kraju od početka jeseni (mada nisam siguran za moj blok ni da su tada).

Koja je svrha da malo počiste sa kolovoza kada čim dune vetar, sa zelenih površina lišće nadođe ponovo?
 
Traži im fotografiju prije i poslije čišćenja bagrovi lazljivi
 
Често излазим увече око 11 да избацим ђубре и прошетам пса. Контејнери су увек отворени, пуни, с ђубретом около. Последњих неколико вечери виђам нешто што нисам годинама пре - уредне контејнере с навученим поклопцима! Моју улицу су прекјуче опрали после много времена. Реч је о насељу Церак-виногради.
Вечерас сам обишао неколико места с контејнерима - свуда је било тако:





 
Kontejnere skoro uvek zatvore radnici čistoće koji čiste preko dana. Jeste da retko čiste, ali dešava se.

Inače, pre par meseci sam izdejstvovao da mi stave dodatni kontejner ispred zgrade. Naime, prazne ih svaki drugi dan i snimao sam 10-ak dana njihovo stanje svaki drugi dan pre podne gde se videlo da su već tada prepuni.

Međutim, posle par dana je neko taj dodatni kontejner prebacio do grupe kontejnera udaljene 50-ak metara.

Onda sam pisao gradu i pitao da li Maksi (i ostali) smeju da bacaju svoje đubre u "obične" kontejnere ili moraju da imaju svoje. Naime, jedan od razloga prenatrpanih "mojih" kontejnera su bile i velike narandžaste kese koje izbacuju iz Maksija.

Posle par dana sam video novi kontejner samo za Maksi (taj se prazni nevezano za "obične")

Međutim, i pored tih mera, "moji" kontejneri su i dalje bili prepuni, pa sam opet pisao Čistoći (i sve ovo im napisao), pa su opet dodali kontejner ispred moje zgrade i situacija je podnošljiva.

E sada, jedini problem nastaje kada duva jaki vetar i to onog dana kada uveče prazne kontejnere jer tada leti đubre iz kontejnera. Ni to se ne bi dešavalo "sakupljači" ne rascepaju skoro svaku zatvorenu kesu kada preturaju po kontejnerima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=718489#p718489:3s9nsl3a je napisao(la):
Саша » Sre Mar 18, 2020 2:56 am[/url]":3s9nsl3a]Често излазим увече око 11 да избацим ђубре и прошетам пса.

Izgleda da sto si izlazio u 11 uvece, izlazio si :cry:
 
Evo jedne gluposti od jutros. Oko 7-8 su dva radnika Čistoće čistili metlama uz ivičnjake. Baš su bili detalnji i pokupili dosta đubreta. Posle sat vremena je došla cisterna i sve oprala. Ova dvojica su znači za džabe čistili.

Ako ne shvatam logiku, neka mi neko objasni.
 
Копачи по контејнерима су посебна пошаст и зло које у огромној мери доприноси развлачењу и расипању ђубрета прво око контејнера, а потом и даље од њих.

Радим у једној фирми поред које су на улици постављена 3 контејнера. Идем на посао, па сваки дан имам прилику да гледам шта се дешава. Наиме, комуналне службе редовно празне те контејнере, и увек чисте око њих кад их испразне. Кад год се нађе кабасти отпад, посебне екипе чистоће га однесу у току дана или евентуално сутрадан. Дакле, чистоћа свој посао ради за пример, барем у овом случају, у овој улици.

Али, око тог контејнера ја опет сваки дан видим разбацано ђубре, нагомилани отпад, ситнији или кабасти, углавном на тротоару иза контејнера. Пошто знам да чистоћа то редовно чисти и сакупља, једини закључак који имам је да је проклета гамад која иде и копа по контејнерима та која редовно оставља тај неред.

Одвратно за гледање.
 
Sa prozora imam dobar pogled ka kontejnerima i preturači nikada ne iznose kese, već sve odrade unutar kontejnera.

preturac kod nas.jpg


preturaci u kontejneru.jpg


E onda vetar odradi svoje jer kontejnere prazne svaki drugi dan, pa ako dune vetar onog dana kada ih veče pre nisu praznili, dobijamo apokalipsu narednih nedelja (kao na primer ovih dana)

E sad, kod Arome u Bloku 34 poklopci su često zatvoreni, ali neke očigledno mrzi da pristisnu pedalu i otvore poklopac pa ostave đubre pored i tada dobijamo ovo

djubre aroma.jpg


Inače, juče i danas su tokom dana kamioni praznili kontejneri, plus redovno oko 23h. Neka bezorganizacija je u toku :(
 
Занимљив камион, купи контејнере са стране, а ова два округла отвора позади ми делује као да могу да се намонтирају црева за усисивач за лишће.
 
Obrati paznju ima i pusku za pranje pod pritiskom mozda moze i sa toplom vodom npr skidanje grafita pranje kontisa ...
 
Brace Jerkovic, isti prizori sirom grada. Ima li gore gradske sluzbe od tzv. cistoce, a potom odma i gradskog zelenila?

 
Ove kante treba da prazni Zelenilo, a oni kad im prijaviš kažu da su ljudi st*** jer bacaju đubre u te kante umesto u kontejnere.
 
Стоји и то да зеленило нема довољно оперативе за редовно пражњење ђубријера по парковима, као и да су људи који направе оваку депонију ст***. Треба пребацити сво чишћење смећа свуда и пражњење свих ђубријера у надлежност чистоће, а зеленило да се бави кошењем, сађењем и осталим баштованским радовима уз изградњу и уређење зелених површина где су веома успешни последњих неколико година.
 
Ljudi su st***, Zelenilo nema dovoljno operative, Čistoća takođe, Policija i Komunalna ne patroliraju niti opominju, sve u svemu nerešiva situacija u postojećem sistemu.
 
И није баш нерешива. Чистоћа има више оперативе од зеленила, али су дебилно поделили ингеренције које је чије смеће. Ђубријере могу боље да се осмисле, шта више попут подземних контејнера.
 
Ma treba zelenili da predat to cistoci ili nabavi male kamionete za praznjenje istih a ne rucno tegljenje do kontisa cistoce najblizeg totalno neracjonalno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735122#p735122:1g2aho68 je napisao(la):
direktor » 04 May 2020 10:27 pm[/url]":1g2aho68]Ponovili se

vozilo-cistoce-2020-05-04-22-55-38.jpg

Na starom sajtu čistoće sam jednom naišao da imaju vozilo koje może i da pere kontejnere, ali je bilo nejasno da li je u službi za grad ili samo za komercijalno iznajmljivanje. Pa sam i pisao da mi potvrde da li imaju i da li bi mogao da se koristi (to sam vidjao u inostranstvu, mada u manjim gradovima), ali nisam dobio odgovor (nisam nešto ni insistirao na odgovoru ponovo, pošto je bilo čisto informativno).
Ali svakako bi bilo korisno imati i tako nešto ako je logistički moguće organizovati.
 
Vozilo za pranje kontisa ima obrenovac i kostalo je nesto oko 100k€ cini mi se imas cucka kako se hvali negdje ...
 
На овом старом промо видеу Ватроспрема можемо видети возило за прање контејнера на 19.26. Исто има Чистоћа и данас али је размонтиран систем за прање контејнера и користи се као обична цистерна за прање улица данас у погону Раковица.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TDYjsS0hErs[/youtube]

14188397_1328175033868915_5014993367666301720_o.jpg


800px-FAP_1620_6x2_JKP_%C4%8Cisto%C4%87a_BG-310.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722126#p722126:3hek6rig je napisao(la):
astrodule » Пон Мар 30, 2020 11:29 am[/url]":3hek6rig]Sa prozora imam dobar pogled ka kontejnerima i preturači nikada ne iznose kese, već sve odrade unutar kontejnera.

Pogledajte prilog 2



E onda vetar odradi svoje jer kontejnere prazne svaki drugi dan, pa ako dune vetar onog dana kada ih veče pre nisu praznili, dobijamo apokalipsu narednih nedelja (kao na primer ovih dana)

E sad, kod Arome u Bloku 34 poklopci su često zatvoreni, ali neke očigledno mrzi da pristisnu pedalu i otvore poklopac pa ostave đubre pored i tada dobijamo ovo

Pogledajte prilog 1

Inače, juče i danas su tokom dana kamioni praznili kontejneri, plus redovno oko 23h. Neka bezorganizacija je u toku :(
file.php

file.php

file.php
Ја сам скоро видео како врана улеће у канту и вади кесу коју након тога цепа и разбацује ђубре по улици. Просто нисам могао да верујем да једна птица може тако нешто да уради.
 
Vrh