Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Ja imam info da je zaustavljena izgradnja najverovatnije do avgusta, jer je zbog vanrednog stanja usporila prodaja i nisu dobili kredit od banke...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735140#p735140:3otzz693 je napisao(la):
jovankka » Uto Maj 05, 2020 12:24 am[/url]":3otzz693]1.

Mene je privukla organizacija stana, gledao sam mnogo novogradnji i skoro nigde nisam nasao ono sto mi treba. Gledao sam trosobne i to bas taj od 85 kvadrata, koji sam i kaparisao. Samo sto sam ja od trosobnog pravio dvosobni, a od master kupatila radni deo spojen sa dnevnom zonom, tako da sam dobio bas sirok i dobar prostor. Naravno nekome terasa ne znaci, ali meni je tako komotna terasa bila veliki plus. Naravno ostava za bicikl je bila obavezna. Zapadna strana takodje je mnogo bitna, jer stan bez sunca nije stan. Jeste da pogled nije neki, gledacu na onu novu zgradu, ali ne moze se sve poklopiti.

Jel znate kolika je visina plafona, ako su vam rekli, jer ja sam pitao u mejlu ali su preskocili odgovor, a bezveze mi da ih opet isto pitam?
 
Danas sam bacio pogled kroz ogradu. Sva mehanizacija je povučena i gradilište je prazno tako da je definitivno došlo do pauze u izgradnji.
 
[/quote]

Mene je privukla organizacija stana, gledao sam mnogo novogradnji i skoro nigde nisam nasao ono sto mi treba. Gledao sam trosobne i to bas taj od 85 kvadrata, koji sam i kaparisao. Samo sto sam ja od trosobnog pravio dvosobni, a od master kupatila radni deo spojen sa dnevnom zonom, tako da sam dobio bas sirok i dobar prostor. Naravno nekome terasa ne znaci, ali meni je tako komotna terasa bila veliki plus. Naravno ostava za bicikl je bila obavezna. Zapadna strana takodje je mnogo bitna, jer stan bez sunca nije stan. Jeste da pogled nije neki, gledacu na onu novu zgradu, ali ne moze se sve poklopiti.

Jel znate kolika je visina plafona, ako su vam rekli, jer ja sam pitao u mejlu ali su preskocili odgovor, a bezveze mi da ih opet isto pitam?
[/quote]

Zaista ne znam visinu plafona, mislim da su na sastanku to spominjali ali sam iskreno zaboravila taj podatak....Super sto ste nasli ono sto vam odgovara, nama licno bi vise ti kvadrati znacili u dnevnoj i decijoj sobi i to je bio jedan od razoga zbog koga smo i odsutail od tog drugog stana koji su nam nudili jer je dnevna soba bila jos manja u odnosu na prvobitni koji smo gledali. Sve u svemu, ako zavrse u rokovima koje su predvideli i ukoliko ispostuju kvalitet koji obecavaju mislim da ste napravili dobar posao :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734001#p734001:37s0g6qo je napisao(la):
Ronche » Pet Maj 01, 2020 5:49 pm[/url]":37s0g6qo]Gradilište Kennedy Residence je već nekoliko nedelja zatvoreno. Negde posle početka vanrednog stanja su radili punom parom i samo odjednom zatvorili, moguće da je neko od radnika fasovao koronu.

P.S. "Smrdljiva" zgrada već pokazuje znake propadanja koji će u narednih par godina postati veoma ozbiljni. Na velikoj većini prozorskih otvora, ako ne na svim, mogu da se primete pukotine na sva četiri ugla. Nisam uspeo da uslikam, ali evo skica kako to otprilike izgleda.
file.php

Primetio sam te pukotine samo iznad Efedre.
 

Prilozi

  • 20200505_155118.jpg
    20200505_155118.jpg
    448,5 KB · Pregleda: 4.905
  • 20200505_155248.jpg
    20200505_155248.jpg
    281,9 KB · Pregleda: 4.900
Da li postoji informacija kada su se pojavile pukotine ?
 
Ima ih i na drugim prozorima, samo nisu sve jednako vidljive. Kada god da su se pojavile, zgrada koja je završena pre 5-6 godina ne bi trebalo da ima takve pukotine. Inače, staza koja ide uz zgradu, konkretno deo ispred Efedre, ne znam za ostatak zgrade, nije baš u ravni, i to se ozbiljno vidi. Da li je to do lošeg izvođenja ili je došlo do sleganja zemlje oko zgrade pitanje je. Ako budem u prolazu ufotkaću.
 
Pa to je bila smrdljiva zgrada, ne znam kako su taj problem na kraju resili i da li su ga resili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736461#p736461:13lcfuky je napisao(la):
shadestudio » Pet Maj 08, 2020 12:06 pm[/url]":13lcfuky]Pa to je bila smrdljiva zgrada, ne znam kako su taj problem na kraju resili i da li su ga resili.
Radili su hiltiji, skidan debeo sloj. Kažu da se danima čulo okolo.
 
Mozda je fasada popucala i zbog tih vibracija od busilice. Mada deluje da je sleganje verovarno u pitanju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736465#p736465:2lnrjv00 je napisao(la):
dekius » 08 May 2020 12:09 pm[/url]":2lnrjv00]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736461#p736461:2lnrjv00 je napisao(la):
shadestudio » Pet Maj 08, 2020 12:06 pm[/url]":2lnrjv00]Pa to je bila smrdljiva zgrada, ne znam kako su taj problem na kraju resili i da li su ga resili.
Radili su hiltiji, skidan debeo sloj. Kažu da se danima čulo okolo.
Čuj danima :D nedeljama.
 
Prsline potencijalno mogu da budu povezane sa bunarima na KR (sleganje). Moguce i usled vibracija kod skidanja maltera, ali i zbog loseg fundiranja.
Ako prsline postoje i sa unutrasnje strane zidova, stvar je ozbiljna.
 
Ne znam kako su uradili temelje, ako je na ploci, ne bi trebalo da postpji problem sa sleganjem, bar ne pojedinih delova zgrade. Ako su sipovi i samci, onda je moguce da je jedan temelj malo potonuo.
 
Zar u ovoj temi na forumu elaborirate o pukotinama na smrdljivoj zgradi sumljivog investitora i još gorih izvođača i podizvođača?
 
Svaka zgrada zasluzuje da bude komentarisana, i nalazi se u bloku 9a sto znaci da je ovo tema u kojoj se komentarise ta zgrada izmedju ostalih. Ja bih mnogo vise voleo da cujem o aktuelnim novogradnjama u ovom bloku, ali nema zainteresovanih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736787#p736787:2jxwsw4i je napisao(la):
shadestudio » Sub Maj 09, 2020 3:03 pm[/url]":2jxwsw4i]Ne znam kako su uradili temelje, ako je na ploci, ne bi trebalo da postpji problem sa sleganjem, bar ne pojedinih delova zgrade. Ako su sipovi i samci, onda je moguce da je jedan temelj malo potonuo.

Mislim da je problem mnogo manje ozbiljan, osim da su imali neozbiljnog izvođača fasaderskih radova...
česta pojava baš ovakvih prslina, kada se 'zaboravi' obrada uglova...
 

Prilozi

  • kontaktna-fasada-preview-2018.png
    kontaktna-fasada-preview-2018.png
    297,9 KB · Pregleda: 3.385
Upravo tako, većina novijih zgrada pati kod nas od istog problema, nedovoljno kvalitetne završne obrade. I posle 4-5 godina, većini fasada izgleda kao 20 godina stara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737088#p737088:3im23iw3 je napisao(la):
shadestudio » 10 May 2020 01:21 pm[/url]":3im23iw3]Svaka zgrada zasluzuje da bude komentarisana, i nalazi se u bloku 9a sto znaci da je ovo tema u kojoj se komentarise ta zgrada izmedju ostalih. Ja bih mnogo vise voleo da cujem o aktuelnim novogradnjama u ovom bloku, ali nema zainteresovanih.
@shadestudio svi bismo to voleli, ali šta vredi kada je gradilište Kennedy Residence zatvoreno već, pa mislim da ima već mesec dana, ako ne i jače.
 
Prelistao sam ovu temu, ali nisam našao puno podataka o Gramšijevoj. Ima li neko da je kupio stan tamo, kakav je kvalitet gradnje u poređenju sa novogradnjama sličnog cenovnog ranga, a to je od 2500 do 3000 sa PDVom. Interesuju me najveći plusevi i minusi ovoga projekta ako je neko upućen.
 
Misliš na Ikarus i Neimar V? Nema baš ništa zajedničko sa ovim objektom, osim što su u istom bloku. Neimar V, kao i uvek, katastrofa skup za taj kvalitet. Ugurali su objekat na par metara od zgrada okolo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739768#p739768:r691i81i je napisao(la):
deka u akciji » Pon Maj 18, 2020 9:49 pm[/url]":r691i81i]Misliš na Ikarus i Neimar V? Nema baš ništa zajedničko sa ovim objektom, osim što su u istom bloku. Neimar V, kao i uvek, katastrofa skup za taj kvalitet. Ugurali su objekat na par metara od zgrada okolo.
Zamolila bih Vas da nam malo detaljnije objasnite razliku izmedju ovog projekta, koji nije ni započet i Neimarovog u Gramšijevoj? Ako govorimo o lokaciji praktično je ista, zapravo Gramšijeva je za nijansu bolja jer je dublje u bloku i dalje od prometnih saobraćajnica. Dalje, kažete ugurali su zgradu na malom placu..a šta mislite kakvih će gabarita biti Kennedy Residence? Isto će investitor iskoristiti svaki cm placa za gradnju, a o visini da i ne govorimo (9 spratova+PS, a smrdljiva zgrada ima 6+PS).
Vidim da na nekoliko tema osporavate kvalitet njihove gradnje, a projekat koji grade i uskoro završavaju u Gramšijevoj, je istog, ako ne i višeg kvaliteta od recimo Abloka III faza, Welporta i vecine novogradnji na NBG-u (ok, nemaju stolariju aluminijum drvo ali koliko ja vidim to je jedina razlika). Ovde mogu samo da isključim Sakuru i verovatno West kulu, koji ipak nude neki viši nivo kvaliteta, ali lokacije na kojima se grade, su dosta lošije za porodični život bar za moj ukus. Takođe, meni su se u Gramšijevoj jako dopali projekti nešto većih stanova, što mi je bio problem kod Kennedy Residence i zbog čega smo i odustali od kupovine.
I na kraju jedna neproverena informacija...izgleda da je Merin obezbedio projektno finansiranje kod Vojvođanske banke tj. OTP-a, pa se nadam da će uskoro nastaviti gradnju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739768#p739768:32woju1a je napisao(la):
deka u akciji » 18 May 2020 08:49 pm[/url]":32woju1a]Misliš na Ikarus i Neimar V? Nema baš ništa zajedničko sa ovim objektom, osim što su u istom bloku. Neimar V, kao i uvek, katastrofa skup za taj kvalitet. Ugurali su objekat na par metara od zgrada okolo.

Mislim na Neimar. Što se tiče "uguranosti" ne vidim da je nešto manji ili veći razmak u odnosu na razmak koji postoji između okolnih zgrada u tom bloku. Sa jedne strane postoji nešto što liči na sklonište pa je makar sa te strane otovren prostor, a ispred je ulica i prekoputa igralište, tako da ja lično sa te strane nemam puno prigovora. Ono u šta se preterano ne razumem je kvalitet gradnje. Možete li da navedete konkretne nedostatke o kvalitetu, pogotovo ako ima onih "neoprostivih"?
 
Neimar
prednosti: kuhinje uglavnom imaju prozor, niza zgrada, garaza u jedom nivou.
Mane: garaza ima i lift, sto nije bas najbolje zbog kvarova i troskova, ne nesto luks terase, nema spustenih plafona osim u kupatilu, plocise nisu velikih dimenzija koliko vidim, fasada 12 cm vuna, cena.

Kennedy
Prednosti: velike terase, stolarija alu drvo cini mi se boljih termo karakteristika nego u neimaru, skoro svi prozori su ustvari velika vrata, 15 cm kamene vune, lepsi stanovi za moj ukus, dodatni kvadrati terase za dzabe
Mane: garaza na tri nivoa, nema mnogo zelenila na parceli, mogla bi fasada da bude nesto bolja nego demit, 10 spratova

Ostale stvari su manje vise skroz iste sto se tice materijala, vrata, parketa, klima, nista drasticno ne odskace od svih boljih novogradnji. Mislim da kenedi za slicnu cenu nudi bolje za moj ukus, stil, odabir boja i materijala unutra.
 
Dragi moji, lično mislim da je generalno ta politika novogradnje na Novom Beogradu katastrofična. Ta varijanta gde se na mestu dojučerašnjih zelenih površina, parkova, pa čak i divljih naselja i auto servisa uguravaju zgrade sa 150% iskorišćenosti kvadrature. Ali, to je politika i način i igra velikih brojeva i para. Umesto da se Beograd širi, što bi bilo normalno kao i svuda u svetu, ovaj grad se samo zgušnjava.
Neimar V znam dugo, i na žalost, uopšte ne podržavam njihov način rada i odnos prema podizvođačima. Plaćaju kvadratima podizvođače, a i obaveze prema gradu i državi. Mnoge firme su izcedili, zavili u crno, zatvorili. Na mestu stare zgrade IKARUSA koja je bila pod zaštitom, koliko ja znam, je podignuta ova koja samo prema Gramšijevoj i prema terenima ima otvoren prostor, dok su stvarno na vrlo blizu ka svim ostalim starim zgradama u Klare Cetkin i Džona Kenedija i Goce Delčeva.
Nisam mogao da verujem pre skoro godinu dana kada su počeli prodaju, da je cena bila 3000+pdv. I posle je rasla, kako to obično i biva. A kvalitet gradnje ne prati tu cenu. Verujte, znam.
Ne mislim ni mnogo lepo i dobro ni o Merin-u, da se razumemo. Dojučerašnja agencija za uslugu prodaje nekretnina drugim investitorima je nedavno volšebno postala i sama investitor. Pravo mesto u pravo vreme u pravoj politici....
Što se zgrada tiče, Kennedy mora da ima tri nivoa garaže, ako već ima 10 spratova. Ima i daleko bolju aluminijum+drvo stolariju. Ima sigurno i mane.
Isto tako i dobre i loše svari ima svaki objekat na svetu. Verujte, i kad sami sebi nešto izprojektujete i posle izvodite, naićićete na gomilu zamerki - moglo je i bolje.
Kvalitet gradnje i kod jednih i kod drugih ( a i kod A bloka III faza, Wellporta) je dosta solidan za naše uslove i varijante rezidencijalne gradnje, ali je daleko od nekog vrhunskog nivoa. Neke stvari i ne mogu da se upoređuju. Niti želim sad da elaboriram na tu temu. Definitivno je kvalitet te masovne rezidencijalne gradnje dignut za dva do tri stepenika više (na Novom Beogradu bar) izgradnjom A bloka. Oni su prvi počeli, uradili to i povukli nogu.
Opet, kao i uvek, jedino merilo svega je sistem ponude i potražnje.
 
Vrh