Šta je novo?

Beton hala

Боље и ова него она нова што је низводно од пасареле до Бела висте.
 
steta sto nisu sklonili onu staru ogradu. ova nova mi se mnogo vise svida
 
Далеко било да се више игде у граду постави таква накарадна ограда
 
Чије је уопште израде та ограда? Ако то сазнамо, вероватно ће нам постати јасно зашто су је изабрали.
 
Очигледно слична прича као и са осталим материјалима који се уграђују по разним јавним градилиштима.
 
Нема сумње. Кад је уградња у државне пројекте у питању, максимално су предузетљиви, и ефикасни.
 
Чија год да је ограда, очито јој основна намена није да буде постављена уз реку, тежак промашај.
 
Ne znam da li je iko to dosad pomenuo, ali mislim da bi ta ograda mogla da bude delo Mrđana Bajića i Ričarda Dikona, tvoraca skulpture. To slutim (i u isti mah im se izvinjavam ako grešim) jer je glavni gradski urbanista prilikom otvaranja šetališta izjavio da su oni zaslužni za uređenje čitavog ambijenta oko pasarele. Pod pretpostavkom da oni jesu zaslužni za njen izgled, verujem da su je tako osmislili kako bi se ona materijalizacijom i formom "naslonila" na skulpturu, a da se nisu (iz ovih ili onih razloga) dovoljno bavili njenim uticajem na reku. Ovo su samo nagađanja, ali mi ne deluju sasvim sumanuto. :)

Elem, ako ograda jeste autorski rad i deo je mikrolokacije, onda verovatno nema bojazni da će se proširiti na druge delove priobalja.
 
.. a samo da su nastavili ogradu iz BnV-a pa sve do Ušća .. nego pametuju. Ta ograda mi je jedna od retkih stvari za pohvalu u celom :kum: amfiteatru.
 
"Лафајет" све више доприноси новом изгледу "Бетон хале". После рушења и бетонирања рампе, раде и гипсирање спољних прозора, тј. целог зида последњег магацина у низу.
@astrodule, имаш и ово да пријавиш.
iiY7acL.jpg
 
Прво се тај модел ограде појавио код чесме на калишу...
Бар да су одабрали ову греду и те гипс плоче и осликали лажна врата
Вјерујем да ће да ставе Принт неки ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736704#p736704:mv9mu254 je napisao(la):
dr strangelove » 09 May 2020 08:03 am[/url]":mv9mu254]moze i 8.3% odnovno odnosno 6m za 50cm

Tačno, ova rampa je od prilike i dugačka negde oko 6 metara odokativno ali ovde je visina veća od 50 cm tako da nije po propisu a i nema odgovarajuću širinu.
 










Необично место за корпу за отпатке - поред стуба и рампе; сандук за сладолед је стварно изашао у шеталиште:







Овде нису чак ни омалтерисали нови део зида од бетонских блокова:



 
Ovi kako su krenuli, nadogradice jos 2 sprata. Nedopustivo je da se dozvoli ovakvo budzenje.
 
Zar su morali i ovaj sladoled da ubudže na šetalište, nisu mogli da skrate svoju terasu za tri stola!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738255#p738255:1jaas4aa je napisao(la):
10k » 13 May 2020 11:02 pm[/url]":1jaas4aa]Zar su morali i ovaj sladoled da ubudže na šetalište, nisu mogli da skrate svoju terasu za tri stola!
Realno bilo bi jos debilnije al mogli su da maknu sladoled ka parkicu bilo bi nekako vise poente
 
Oвај покретни шанк су могли лагано и испод пасареле поред лифта да ставе, мање би сметало.
 
Mislim da bi trebalo to prijaviti nadleznima. Jel neko to uradio ?
 
nadam se da ce onaj muceni slep da sklone odatle i da poseku ono granje sto ga zaklanja ono je sodoma i gomora
 
Шлеп је последњи сплав који би требао да лети одатле.
 
Vrh