Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

da li je poznato kako ce izgledati kruzni tok/ukrstanje Vudro-a Vislon-a i Vojvode Misica?
 
Vudro-a Vilson-a? A zašto onda nije Vojvoda-e Mišić-a? :D
Da ne bismo išli u off, da postavim ovakvo pitanje: da li neko zna na kom kružnom toku je došlo do fatalnog ukrštanja normalnog jezika i ovakvih krivopisnih vratolomija? :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738061#p738061:nqp7zrqv je napisao(la):
Хаеул » 13 May 2020 02:13 pm[/url]":nqp7zrqv]

Поента је, ваљда, да би пар натпросечних зграда могло донекле надоместити штету нанету поптуним одсуством креативности у дизајну грађевина у саставу БнВ - и то стоји.
U ovom trenutku uzdam se u Terase a u W hotel isklucivo zbog fasade. Mozda bi i Simfonija mogla da kolko tolko pripomogne. Aria i Terra na koje se mnogi loze zbog fasada su kradja i plagijati jednog Londonskog projekta ali ovde upakovani u najgore moguce resenje - visoke dugacke stepenaste zidove nalik na lamele sezdesetih blokova na Novom Beogradu. Metropolitan je za ovo arhitektura iako je i sam isto zid. Ali ako gledamo u nesto natprosecno pa svi oni pocetni renderi pre nego sto je ista pocelo da se gradi su puni natprosecnih zgrada u odnosu na ovo sto se u stvarnosti gradi.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738061#p738061:nqp7zrqv je napisao(la):
Хаеул » 13 May 2020 02:13 pm[/url]":nqp7zrqv] Али зато, када дође време, пажљивом руком неког надареног архитекте, изгред овог простор се може унапредити, што изградњом пар нових зграда, што захватом на фасадама постојећих итд.
Dali stvarno mislis da postoji fasada koja bi ovo nacinila dopadljivom i zanimljivom zgradom?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738126#p738126:11nuwyvi je napisao(la):
Nebojsa » 14 Мај 2020 02:06[/url]":11nuwyvi]
Dali stvarno mislis da postoji fasada koja bi ovo nacinila dopadljivom i zanimljivom zgradom?
Зашто не би постојала? Увек је могуће нешто што је ружно и безлично учинити занимљивијим и лепшим.

Уосталом, шта је алтернатива? Рушити нову зграду од 20 спратова?
 
Minnheima":1fmo0i0b je napisao(la):
Vudro-a Vilson-a? A zašto onda nije Vojvoda-e Mišić-a? :D
Da ne bismo išli u off, da postavim ovakvo pitanje: da li neko zna na kom kružnom toku je došlo do fatalnog ukrštanja normalnog jezika i ovakvih krivopisnih vratolomija? :grand:
Krajnje spontano i nesvesno

Ajde, ajde, da ne idemo u nepotrebni off topic... A i nemam zivaca za debate o pravopisu u 21. veku. Istina, ne treba biti nepismen, ali pravopis posmatrati kao dogmu ili aksiom je isto pateticno.
Oprosti mojim "-".

Nego, da li znas kako je planirano ukrstanje?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Da li postoji render? Ne secam se da sam video do sada.

Zanima me posto ne vidim previse prostora za veliki, siroki kruzni tok.

Svakodnevno tuda prolazim i plasim se da ce kruzni tok stvoriti cep ako ne bude dovoljno sirok.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738162#p738162:1w8odg2x je napisao(la):
Хаеул » 13 May 2020 07:22 pm[/url]":1w8odg2x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738126#p738126:1w8odg2x je napisao(la):
Nebojsa » 14 Мај 2020 02:06[/url]":1w8odg2x]
Dali stvarno mislis da postoji fasada koja bi ovo nacinila dopadljivom i zanimljivom zgradom?
Зашто не би постојала? Увек је могуће нешто што је ружно и безлично учинити занимљивијим и лепшим.

Уосталом, шта је алтернатива? Рушити нову зграду од 20 спратова?
Rusenje ne naravno, nema od toga nista iako bi to bilo najbolje resenje. Jedino realno resenje je da se ovo sa svih strana zakloni novim, lepsim i kako si i sam rekao natprosecnim zgradama, znaci nema drugog realnog resenja. Ako se to neuradi ovo ce ostati da dominira u novoj vizuri grada. Zasto mislim da nema te fasade koja bi spasla ove zgrade, pa zato sto su same po sebi u startu ogroman promasaj, siroke, nezgrapne, ruznog i najprizemnijeg moguceg oblika, siroki paravani u pravom smislu reci. Verovatno bi se u jednom ogromnom Njujorku, Tokiju, Moskvi itd uklopile tj. nebi se ovako primecivale u sumi drugih zgrada ali ovde kod nas ce dominirati celim prostorom ukoliko se neucini ono sto sam rekao. A fasade, veruj da se fasadama niko nece baviti u narednih min.30 godina dok se nezavrsi ceo projekat, a i tada ko zna dal ce ikom to pasti na pamet da se stim bakce ma kakvi nema od toga nista veruj mi.
 
Kružni tok nije planiran, niti pominjan. Prvobitno se pominjala semaforizovana T raskrsnica, što bi izazvalo do sada neviđeni kolaps. U poslednje vreme pominje se samo uliv BVV u BVM, bez levih skretanja, što je najmanje loše rešenje.
 
Гоје,
Кружни ток јесте помињан и то много пута . Сећам се да је Весић о њему својевремено причао ,чак је и најављивао за април прошле године завршетак Булевара ВВ и кружни ток. Мени никада није било јасно како ће то да одраде ту па сам зато увек и пратио ту тему. Лично мислим да је то ок решење јер би на тај начин сви који долазе из правца Аде имали могућност да скрену лево,ако могу тако да се изразим...
 
Тим скретањем лево, блокирали би пола Београда. Овако треба да оду 200 метара право, да ураде полукружно испод петље - већ постоји - и да скрену десно. И не блокирају ништа.
 
Da, vise puta se, kroz razne medije, pominje kruzni tok.

Hronicna je guzva na tom mestu i sada, kruzni tok bi doveo do kolapsa.
Nadam se da ste u pravu i da ce biti samo moguc uliv/izliv.

@Momo Kapor: Bilo bi lepo, istina; ali mislim da bi izazvalo kolaps :/
 
Pričamo o spoju kod bivšeg Eurosalona?

Zaista ne vidim svrhu dozvoljavanje levog skretanja. Ko treba da ide ka Gazeli ili ka gradu, ima isključenje u Savskoj.
 
Ima sijaset mogućnosti da se dođe do BVV ili obratno. Konačno, jedna od najvećih evropskih petlji je odmah pored. A baš to je i razlog zašto nikakav semafor, kružni tok ili levo skretanje ne dolazi u obzir. NE, NE i NE.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738103#p738103:1n207ya8 je napisao(la):
Minnheima » Sre Maj 13, 2020 5:22 pm[/url]":1n207ya8]Vudro-a Vilson-a? A zašto onda nije Vojvoda-e Mišić-a? :D
Da ne bismo išli u off, da postavim ovakvo pitanje: da li neko zna na kom kružnom toku je došlo do fatalnog ukrštanja normalnog jezika i ovakvih krivopisnih vratolomija? :grand:
Verujem da je @BoJack napravio lapsus, ali ukratko o toj crtici. Nije krivopisna vratolomija, vec se koristi iza skracenica ili stranih reci i imena, za koje nemamo jasan izgovor.
Vrlo cesto se srece u tekstovima sa stranim recima ili imenima iz razloga sto postoje razliciti izgovori i da bi se izbegla zabuna o cemu se pise i da bi se izbegao auto correct doda se crtica i promena po padezima.
Ja sam kupio Wharfedale-ove zvucnike i Thule-ove lance. Vozimo IMT-ove traktore. Lepse je i citkije od Wharfedaleove i Thuleove. Thule se izgovara na puno nacina, pa zamisli da neko pise da ima Tulove, Tjulove, Tuleove, Tjuliove lance. Wharfedale izgovor ne moze da se napise, jer nemamo slova za te glasove. Sa ustaljenim imenima je jasnije i svi znamo sta su i kako se izgovaraju Ikea, Idea, Apple... pa moze u Ikei ili Ikea-i. Eplov ili Apple-ov racunar.
 
Слажем се. Лепо да срушимо све семафоре,све кружне токове по граду па јуриш,само право ,пун гас....
Него,када се то отвара,зна ли се неки рок ?
 
Kako svakodnevno prolazim tuda, a radim u blizini ne vidim kako bi se napravio kolaps skretanjem ulevo. Semafori ispod mostarske petlje mogu da se usklade sa semaforima kod ruske. Pa iz ruske mozes da skrenes levo ili desno, semafor je 30 sekundi. Dodatno, ne zna svako da postoji iskljucenje pre mosta na adi pa ispod na kruzni tok pa da se vratis nazad tako da svakodnevno cujem "trubace" koji sviraju nekome kome iz bulevara u pravcu ade ceka da skrene u rusku, zatim dosta njih omasi iskljucenje ispod mosta pa mora preko mosta pa na sledece iskljucenje da se okrene sto je dodatno cimanje, a nikakvo obelezje tipa centar, kruzni tok ili sta god ne postoji tu na samom iskljucenju vec moras da gatas ako ne znas tako da neko ode i na novi beograd. Tako da mozda bi trebalo pogledati kruzni tok kod ruske umesto semafora iako nisam ljubitelj kruznih tokova sem onih lepo smisljenih.
 
Два скретања улево на том месту изазвала би ланчану реакцију до Чукаричке падине, ако не и који километар даље. Па кратко стајање на семафору у Руској ствара застој, за име света, а шта би тек ово учинило. А шта би било са излазном рампом на Газели?

Најбоље да пустимо да се скреће лево из Кнеза Милоша у Краља Милана, из Немањине у Кнеза Милоша... и да отворимо и остале везе које су биле неодрживе још пре 50 година. Па забрана левог скретања из Тошиног бунара код Студењака је извукла ствар пре неку годину!

О пресецању другог најважнијег правца у граду (Булевар војводе Мишића), чији би капацитет био смањен бар за 30%, не сме ни да се размишља.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738338#p738338:24f02u8m je napisao(la):
nikolino » 14 May 2020 10:13 am[/url]":24f02u8m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738103#p738103:24f02u8m je napisao(la):
Minnheima » Sre Maj 13, 2020 5:22 pm[/url]":24f02u8m]Vudro-a Vilson-a? A zašto onda nije Vojvoda-e Mišić-a? :D
Da ne bismo išli u off, da postavim ovakvo pitanje: da li neko zna na kom kružnom toku je došlo do fatalnog ukrštanja normalnog jezika i ovakvih krivopisnih vratolomija? :grand:
Verujem da je @BoJack napravio lapsus, ali ukratko o toj crtici. Nije krivopisna vratolomija, vec se koristi iza skracenica ili stranih reci i imena, za koje nemamo jasan izgovor.
Vrlo cesto se srece u tekstovima sa stranim recima ili imenima iz razloga sto postoje razliciti izgovori i da bi se izbegla zabuna o cemu se pise i da bi se izbegao auto correct doda se crtica i promena po padezima.
Ja sam kupio Wharfedale-ove zvucnike i Thule-ove lance. Vozimo IMT-ove traktore. Lepse je i citkije od Wharfedaleove i Thuleove. Thule se izgovara na puno nacina, pa zamisli da neko pise da ima Tulove, Tjulove, Tuleove, Tjuliove lance. Wharfedale izgovor ne moze da se napise, jer nemamo slova za te glasove. Sa ustaljenim imenima je jasnije i svi znamo sta su i kako se izgovaraju Ikea, Idea, Apple... pa moze u Ikei ili Ikea-i. Eplov ili Apple-ov racunar.
Ne želim da se upuštam u ovu raspravu kako ne bismo navukli omrazu (pretežno) fine forumske zajednice i dobili Igorov prekor uz smešak, samo ću ti reći da crtica ide isključivo iza skraćenica/akronima, te da originalno pisanje (koje se, uzgred, ne preporučuje u srpskom jeziku) dobija padežne nastavke bez razdvajanja. Uz to, svaka reč može da se transkribuje, odnosno prilagodi srpskom pisanju (druga je stvar da li će se to svima dopasti ili ne). A što se zvučnika tiče, Wharfedaleove/Vorfidejlove nemam, ali tu su Totem Acousticovi/Totem Akustikovi koje živahno pokreće Unison Researchovo/Unison Riserčovo pojačalo. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738377#p738377:2yc1b0pa je napisao(la):
Пантограф » Čet Maj 14, 2020 12:29 pm[/url]":2yc1b0pa]Два скретања улево на том месту изазвала би ланчану реакцију до Чукаричке падине, ако не и који километар даље. Па кратко стајање на семафору у Руској ствара застој, за име света, а шта би тек ово учинило. А шта би било са излазном рампом на Газели?

Најбоље да пустимо да се скреће лево из Кнеза Милоша у Краља Милана, из Немањине у Кнеза Милоша... и да отворимо и остале везе које су биле неодрживе још пре 50 година. Па забрана левог скретања из Тошиног бунара код Студењака је извукла ствар пре неку годину!

О пресецању другог најважнијег правца у граду (Булевар војводе Мишића), чији би капацитет био смањен бар за 30%, не сме ни да се размишља.

kratko stajanje kod ruske stvara zastoj da, ali se vrlo brzo i pokrene. Guzva zna da se napravi leti kada se ljudi vracaju sa ade i sa posla ali tu je najmanje kriv taj semafor koliko ukljucenje na autoput kod mostarske petlje, a delimicno je guzva, pogadjas, i zbog ljudi koji moraju da butu tu u redu da bi se okrenuli kod mostarske petlje ili kod mosta na adi kako bi stigli na zeljenu destinaciju. Pa i ja neretko cekam samo da bih se okrenuo. Kako svakog dana gledam taj pravac ne vidim problem da se skrece ulevo ali samo ka savskoj, ne bih dozvolio ukljucenje ispod mostarske petlje. Drugo resenje je da se napravi treca traka gde je bila pruga pa da se vv ukljucuje direktno ispod mosta na adi.

A tek mi je nebuloza iz nemanjine u kneza milosa, bar ja tamo nisam zatekao nikad toliku guzvu da bih napravio totalni kolaps ako skrenem levo kad vec imam za pravo i desno, bar od kada je ukinuta z.stanica pa i nema saobracaja toliko tu pre nisam mnogo ni cirkulisao tu. Znaci moram da cekam na jednom semaforu, da prodjem pravo nekoliko desetina metara iznad da se okrenem pa da cekam na drugom semaforu da bih skrenuo desno, e sad, zasto moze odozgo desno, a ne moze odozdo levo ne znam, verovatno da se izgubi vreme i potrosi koji litar goriva vise. Po meni nema smisla, a ako ima podrzavam.

To sto ljudi cackaju nos na semaforu pa ne vide zeleno ili skrecu pa uspore i motaju kao tamica ili sto iz trece(ili prve kako ko gleda) trake u kruznom toku hoce da se iskljuce pa stvaraju dodatni zastoj nije ni krivica semafora već i samih vozača.
 
Ja sam isto za treću traku ka Adi, ali ne mora trasom pruge. Taj plato gde je sada stanica kod Sajma je ogroman i tu ima mesta za još jednu do dve trake.
 
trasom pruge pored sajma je valjda predvidjen metro, nisam siguram ali mislim da tu planiraju ili po zemlji ili na stubovima, zbog one visece stanice na sajmu, gde bi se ukrstao sa bg vozom, ako stvarno budu radili po trenutnom planu.

edit: a onda bi od mostara trebao metro pod zemlju, ispod bnv-a :) jedva cekam, skoro pa ko rolokoster
 
Vrh