Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Ispada da je jeftiniji život u hotelu, nego u sopstvenom stanu u Beogradu na vodi...
 
Manite se te priče. Većina vlasnika stanova u Kuli će biti reprezentativni primerci Srpske elite koji mogu da ubiju čoveka na ulici (ovde ne mislim na gaženja) i da tužilaštvo zaboravi da postoje. Besmisleno je očekivati da se od mafijaškog, sportskog i političkog krema države očekuje da se pridržavaju nečeg tako dalekog od njih kao što je "kućni red".
 
Vecina kupaca stanova su Srbi iz inostranstva tako da tvoj komentar gubi svaku poentu.
 
Ja ne znam ko uziva u takvom zivotu, verovatno moras da najavis i kad ces wc da koristis sa obzirom da ti kontrolislu svaki potez.
 
Evo jednog primera za poredjenje
https://sf.curbed.com/2013/1/31/1028101 ... e-hoa-dues
611 Washington St: Here we find our highest HOA in unit 2101, where the monthly dues are? get ready? are you sitting down?...$4,017 a month. This covers, per the listing, "Water, Garbage, Exterior Building Maintenance, Grounds Maintenance, Door Person, Security, and Management." Unclear from the listing is if it also covers the common-area lap pool and optional gym/spa amenities. The word "optional" is what has us wondering if that's not extra.

Naravno da u $4,017 mesecno za odrzavanje zgrade nije ukljucen bazen.
Porez na imovinu za ovaj stan je oko $4,652 mesecno.
Na to dodati jos struju oko $200 (0.24$ kwh) i dodati kablovsku i internet ($150) i dodati gluposti neke i slicno jos oko $70.

Znaci sve u svemu oko $9,000 mesecno a realno $9,500 mesecno (osiguranje stana) pod uslovom da kupujes za kes.
 
Ovakva pravila bi trebalo iskopirati za sve zgrade koje imaju vise od 4 stana. Nadam se da ce jednog dana ovakva pravila da budu standard u svim zgradama u Beogradu. Mnogo bi bilo dobro uvesti u red gradjane da se tako ponasaju.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2020-05-15 at 11.38.26 AM.png
    Screen Shot 2020-05-15 at 11.38.26 AM.png
    272,2 KB · Pregleda: 3.720
Ja mislim da bi Beograd bio neprepoznatljiv kada bi se ovo uzelo kao pravilo svuda. Samo sa sklanjanjem krša sa terasa bi prodisao, a kamoli vraćanjem u izvorno stanje terasa i fasada.
 
Vradovicu, ova pravila su skoro istao kao u postojecoj zgradi BW Residence.

10eur m2 je dosta skupo za osnovno odrzavanje, jos ako u to nije uracunato koriscenje bazena, teretane itd, to je onda preskupo po meni.

Prvobitne najave su bile da ce biti oko 8eur m2, i nije se pominjalo da ce koriscenje bazena, teretane i ostalih sadrzaja biti dodatno naplacivano.
 
Nisu bas ista ova su bas prepisana iz ju es ej :)
Mislim da je 8e bez a 10e sa sadrzajima i da se oko toga vodi polemika.

Svakako iskreno nije toliko strasno skupo za takvu zgradu. Po meni zgrade u blokovima na NBG bi trebalo da imaju 3e po m2 odrzavanje zgrade ali se to na zalost jos uvek ne primenjuje. Zato deluje kada se uporedi sa time da je preskupo jer je tamo 0 a to je totalno nerealno.

Kome smeta odrzavanje&pravila treba da ide da zivi u Nove Banovce. Kupis kucu i niko te nece ni smarati niti sisati. :)
 
Jesi ti siguran da si preveo one troskove iz amerike kako treba mjesecni porez 4000 dolara i da mjesecno odrzavanje dodhe na 9500 dolara malo mnogo ...kolikaplata treba biti da neko zivi tu bar 1 milon $

Nego da se vratimo na srb

Neka je 10€ po mkv stana odrzavanje stan od 60 mkv

600€ + infostan 100€+ struja bar 50€ +internet telefon 50€ =800€

Plus bice tu jos za garazno mjesto pa zakonski minimum odrzavanja pa za upravnika plata ....
 
Siguran! San Francisco Property tax rate je 1.185% od kupovne cene nekretnine. oko 50k USD godisnje za taj stan.
Treba nadprosecna plata kao sto u Srbiji ko zivi u kuli treba nadprosecna.
Prakticno takve zgrade su za high-net-worth individuals a ne za nekoga ko radi negde za platu.

600€ + infostan 100€+ struja bar 50€ +internet telefon 50€ =800€
zaboravio si porez na imovinu na sve to.
Ne zaboravi stan od 500k eura imas jos 150e poreza na imovinu mesecno.
Dodaj jos osiguranje pored toga i tu si blizu 1.000e mesecno za 60kvm.
 
@vradovic Ne mogu da nađem taj pravilnik,jel piše nešto o dovođenju žena u brendiranu stambenu jedinicu ili ispijanju "kafe" sa komšinicama?
Mislim,posebno me zanimaju konsekvence,hoće li me stambena zajednica brendiranih jedinica u tom slučaju kazniti novčano,staviti na stub srama ili ne daj Bože prijaviti vlastitoj supruzi?
Pitam za druga,naravno.
 
Nije precizirano pravilnikom ali je precizirano da ako ti gost dolazi duze od 15 dana moras da ga prijavis i da das podatke o gostu :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738922#p738922:3oxy9g5k je napisao(la):
vradovic » Pet Maj 15, 2020 9:46 pm[/url]":3oxy9g5k]Nisu bas ista ova su bas prepisana iz ju es ej :)

Svakako iskreno nije toliko strasno skupo za takvu zgradu. Po meni zgrade u blokovima na NBG bi trebalo da imaju 3e po m2 odrzavanje zgrade ali se to na zalost jos uvek ne primenjuje. Zato deluje kada se uporedi sa time da je preskupo jer je tamo 0 a to je totalno nerealno.

Kome smeta odrzavanje&pravila treba da ide da zivi u Nove Banovce. Kupis kucu i niko te nece ni smarati niti sisati. :)

Vi gospodine očigledno jako dugo živite jako dobrostojeće, i svaka Vama čast na Vašem uspehu, ali mislim da ste malo izgubili perspektivu o ljudima koji ne spadaju u 0.1%.

3 evra po kvadratu održavanje za blokove? Hajde da kažemo da stanari ne plaćaju kiriju niti kredit i da su svi nasledili stanove od babe prvoborca NOB-a iz 46-te. Tročlana porodica u stanu od 65 kvadrata bi imala mesečno 195 evra samo za održavanje. Plus jedno 3,000-4,000 dinara za struju, jedno 7-8 hiljada infostan, to bi došlo 300 evrića mesečno. Bez telefona, kablovske, interneta i ostalih dodatnih mesečnih troškova.
Porodici sa dve prosečne plate bi ostalo celih fantastičnih 70,000 dinara mesečno za dvoje odraslih i jedno ili dvoje dece.

Ili možda smartate da su blokovi ekskluzivna lokacija i da bednici sa prosečnom platom nemaju šta da traže živeću u njima?

Plus ne vidim nikako odakle ideja da bi realno održavanje za blokove trebalo da bude 3 evra po kvadratu. Većina luksuznih novogradnji u Beogradu ima održavanje od 0.4 do 0.6 e/m2, samo BGH20 znam da ide preko evro po kvadratu. Pa odakle onda 3e/m2 za blokove? Ili Vas samo interesuje džentrifikacija i razjurivanje svih "siromašnih" iz grada?
 
Vradović, te pare za održavanje od nekoliko hiljada dolara mesečno, po informacijama koje ja imam od prijatelja koji živi u New York-u niko nezna gde odu (on ima svoje teorije o sindikatima-mafiji)...ako će mi on menjti sijalice za 1000 eura mesečno i otvarati vrata uz dobardan, onda ne hvala...mislim da te pare će pre otići menadžerima BW (a ne u zgradu)...ovo mi malo liči da mi je neko prodao stan za debele pare, a onda mi naplaćuje kiriju za taj moj stan...podseća na condonimium fazon u americi, tvoj je stan ali sva prava su naša
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739088#p739088:ociezqex je napisao(la):
PetarPetrovic » Sub Maj 16, 2020 6:57 pm[/url]":ociezqex]Vradović, te pare za održavanje od nekoliko hiljada dolara mesečno, po informacijama koje ja imam od prijatelja koji živi u New York-u niko nezna gde odu (on ima svoje teorije o sindikatima-mafiji)...ako će mi on menjti sijalice za 1000 eura mesečno i otvarati vrata uz dobardan, onda ne hvala...mislim da te pare će pre otići menadžerima BW (a ne u zgradu)...ovo mi malo liči da mi je neko prodao stan za debele pare, a onda mi naplaćuje kiriju za taj moj stan...podseća na condonimium fazon u americi, tvoj je stan ali sva prava su naša
E zato sam ja zbog tog lopovluka i pljacke prodao kondominijum u Americi na kojem sam bio u minusu 1200 dolara i nakon punih 17 godina napustio Ameriku i vratio se nazad kuci, kupio sam noviju kucu koju sam sredio i upicanio i to ne u selu, nego u divljini u planini. Imam 3 km do prvog komsije na Istok, 4 do prvog na Zapad i 7 do prvog na Jug. Sam sredjuem i odrzavam sve i nikome vise nista ne placam, a ko me ikada vise vidi u gradu neka slobodno puca u mene.
 
Svuda se tako radi. Ideja je da se zgrade odrzavaju kako treba. Ljudi moraju da shvate da je to ono sto nas ceka. Kvalitetno odrzavanje zgrada, fasada, krovova i podruma. Na zalost u Srbiji osim Kule Belgrade to jos uvek nigde nije primenjeno kako treba. Kula ce biti prvi iole pozitivan primer u Srbiji. Kome se ne svidja to sto dolazi moj savet je sto pre pravac u svoju kucu pa nece imati HOA.

Deo sredstava od 3e po kvm treba da ide na
- osiguranje zgrade,
- rezervu (stednja) (pa ako ispuca zgrada izvadi se kes iz stednje)
- zaposlene po zgradi
- vrlo cesto pranje fasade i prozora spolja
- zamena dotrajalih materijala
- obezbedjenje zgrada
- video nadzor
itd itd.

Svakako treba biti realan i prihvatiti cinjenicu da nas HOA ili FM ugovori u Srbiji i te kako cekaju. Mozda ce to biti veliko iznendjenje (za toliki trosak) za veliki deo njih koji zivi po stanovima ali sigurno ce tako biti. Ne verujem da ce jos dugo Beograd da tolerise da se ljudi zezaju sa placanjem HOA.

Realno ljudi su otisli ka Beogradu previse brzo ali iskreno deo ce stvarno shvatiti da zivot u kuci ima mnogo prednosti.
 
Ti vradovicu burazeru bas zivis u nekom mehuru. Ovde ljudi zive na dorcolu, vracaru, lionu, novom beogradu... pa jedva sastavljaju kraj s krajem, krpe se, sve na kredit, od prvog do prvog. Daj boze da se uvede to sto pricas jer to onda znaci da je standard skocio puta 5 i da je minimalac bar 800 evra
 
Posebna prica su ti sto zive na vracaru a krpe kraj sa krajem. Ima stan od 200k e, a nema sta da jede.
 
Održavanje 10€ po 1m2? Koja vrsta održavanja i pruženih pratećih usluga toliko tržišno košta u Beogradu? Ako se prodaje magla to je u redu i za to će uvek biti konzumenata koji će plaćanjem takvih troškova hteti da kupe i status sa kojim su u deficitu
 
Vladimir je posebna sorta ljudi, zivi lik u Americi, vadi neke tekstove od pre 7, 8 godina i soli pamet ljudima u Srbiji kako su bednici i da odu iz grada ako nemaju para da placaju mesecni reket od 200-300 za najobicnije stanove. Nesto kao Toma Mona sto kuka
da mu je mali porez na imovinu. Voli diktaturu i strahovladu i sve bi on to ostro sredio dok zivi u Kaloforniji koja je bzvz i preskupa i previse liberalna za njega a BnV je buducnost.
 
shadestudio":1epzsp5p je napisao(la):
Posebna prica su ti sto zive na vracaru a krpe kraj sa krajem. Ima stan od 200k e, a nema sta da jede.
Nije Vračar samo Krunska i Baba Višnjina. 50% Vračara su udžerice i čatmare.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738722#p738722:30o86ccj je napisao(la):
vradovic » 15 May 2020 10:23 am[/url]":30o86ccj]Evo jednog primera za poredjenje
https://sf.curbed.com/2013/1/31/1028101 ... e-hoa-dues
611 Washington St: Here we find our highest HOA in unit 2101, where the monthly dues are? get ready? are you sitting down?...$4,017 a month. This covers, per the listing, "Water, Garbage, Exterior Building Maintenance, Grounds Maintenance, Door Person, Security, and Management." Unclear from the listing is if it also covers the common-area lap pool and optional gym/spa amenities. The word "optional" is what has us wondering if that's not extra.

Naravno da u $4,017 mesecno za odrzavanje zgrade nije ukljucen bazen.
Porez na imovinu za ovaj stan je oko $4,652 mesecno.
Na to dodati jos struju oko $200 (0.24$ kwh) i dodati kablovsku i internet ($150) i dodati gluposti neke i slicno jos oko $70.

Znaci sve u svemu oko $9,000 mesecno a realno $9,500 mesecno (osiguranje stana) pod uslovom da kupujes za kes.

И шта то доказује? Да би доказао свој аргумент служиш се екстремним примером чак и за Сан Франциско који се распада по шавовима. Град кога су текиз и Силиконска долина уништили. Средња и виша средња класа бежи главом без обзира јер ни надпросечни приходи нису довољни за нормалан живот. И туристе који се још заносе романтичном представом Сан Франциска из 50, 60 их. Довољан ти је дан шетње да схватиш шта се дешава. И ја спадам у једног од њих и одлазим сваке године. И све је горе.
Уосталом ко може и хоће да плати то и чини. Али екстремни примери нису аргумент. Наравно да систем одржавање мора да се реши, али пример из СФ је апсурдан. Као и прича да је поседовање куће боља опција. Колики број људи и где може да у великом граду поседује кућу. Тренд повратка у градове траје већ 30 година. Имати кућу значило је путовати сатима на и са посла, седети и очајавати у саобраћајним чеповима. Србија способна да то испрати одговарајућом саобраћајном инфраструктуром?! Уништавање животне средине... уосталом ово су све већ општа места.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739209#p739209:nnxqtuni je napisao(la):
loyola » 17 May 2020 06:15 am[/url]":nnxqtuni] i da odu iz grada ako nemaju para da placaju mesecni reket od 200-300 za najobicnije stanove.

Ajde sve mogu i da razumem ali iskreno zaista ne mislim da su bednici ovi koji odu van grada :D
Pretera ga. Cak sta vise mislim da ce biti suprotno ovi sto zive po blokovima ce biti bednici u odnosu na ove po kucama :mrgreen:
Bolje kuca u Novim Banovcima nego stan u Bg. Kao sto znas sve gledam unapred pa i to. Docice i to vreme.

Otvaram ljudima oci sta ce se desiti sa vlasnicima stanova koji zive u stanovima. Treba biti realan i shvatiti da polako i na nase trziste dolazi odrzavanje zgrada koje ce kostati dosta. Bolje je ljudi odmah da znaju i ako su mozda planirali da odu u ruralne krajeve da zaista i odu pre nego sto uvedu odrzavanje zgrada jer kad svi nagrnu ... :)

служиш се екстремним примером

i kula je ekstremni primer. To je bilo samo poredjenje dva eksrema da ljudi ne bi mislili da je to "samo u Srbiji".
 
Ajmo ovako: BW residence ima 296 stanova pomnoženo sa 500 eura za održavanje (stan 60m2 puta 8eura)=150 000 eura mesečno! O velikim parama pričamo, ne znam zašta mogu da se potroše tolike pare.Molim Vas ako ima neko stan u BW neka nam kaže koliko plaća mesečno održavanje!
 
Vrh