Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Najbolji deciji pulmolog je reko da 4.maja krece prevoz, redukovan, komunalna policija ce kontrolisati da li se mere postuju. Ne ocekuje se guzva jer se ne ide u skolu, studenti su oterani iz domova i nisu u Beogradu, a penzionerima je i dalje zabranjen izlazak. Videcemo kako ce to izgledati
 
Tokom izvođenja radova na rekonstrukciji vodovodne mreže u ulici Zapljanjska na delu od OŠ "Branislav Nušić" do raskrisnice sa ulicom Darvinova u Beogradu doći će do promena u radu linija javnog prevoza. Radovi će se izvoditi u periodu od 07.05. do 30.06.2020. godine.

Radovi će se izvoditi u dve faze i to:

- Faza 1 – radovi u kolovozu ulice Zaplanjska, na delu između ulica Darvinova i Siva Stena (pored T.C. „Stadion“), u periodu od 07.05. do 26.05.2020. Tokom izvođenja radova u ovoj fazi, doći će do potpunog zatvaranja kolovoza ulice Zaplanjska, pa će vozila sa posebno organizovane linije L6 (Dorćol – Braće Jerković), odnosno po završetku vanrednog stanja linija javnog prevoza br. 26 i 26N saobraćati u oba smera ulicama Kruševačka, Husova, Ljubićka, Kumodraška, Darvinova, Zaplanjska i dalje redovno;

- Faza 2 – radovi u kolovozu ulice Zaplanjska, na delu između ulica Darvinova i Siva Stena (od kolskog ulaza u T.C. „Stadion“ do skretanja za benzinsku pumpu), u periodu od 27.05. do 30.06.2020. Tokom izvođenja radova u ovoj fazi, doći će do zauzeća desne saobraćajne trake ulice Zaplanjska (smer ka naselju Braće Jerković), pri čemu će se vozila kretati dvosmerno preostalom širinom kolovoza regulisano vertikalnim zaprekama.

Na izmenjenom delu trase vozila će koristiti postojeća stajališta.

izvor: bgprevoz.rs
 
Povećanje broja vozila u vršnim periodima na osnovu snimanja popunjenosti vozila na terenu

U periodu od 8.05.2020. do 13.05.2020. godine vršeno je praćenje i snimanje popunjenosti vozila u javnom linijskom prevozu putnika na teritoriji grada Beograda od strane zaposlenih Sekretarijata za javni prevoz i JKP GSP „Beograd“.

Na osnovu dobijenih podataka izvršeno je povećanje broja vozila u prepodnevnom i popodnevnom vršnom periodu na sledećim gradskim linijama:

17,18,23,25,26,27,29,31,37,40,48,50,56,73,74,79,83,89,94,95,101,106,405,511,551,601 i 610

Na prigradskim i lokalnim linijama obavljeno je povećanje broja vozila na linijama 493 i 581.

Link za polaske za putnike

Sekretarijat za javni prevoz će nastaviti da prati gradske, prigradske i lokalne linije, kao i da blagovremeno reaguje u skladu sa dobijenim podacima, a sve u cilju zaštite zdravlja putnika.

izvor: bgprevoz.rs
 
Ja ne znam ko je vršio ta brojanja, ali ono juče u 49 je bio haos. Čekao sam ga kod Pinka da odem na Banovo brdo. Vreme je bilo oko 16h. Kada je došao autobus, sva mesta za sedenje popunjena, i određeni broj ljudi je stajao, a na stanici nas desetak ulazi u isti. Dalje, na drugoj stanici u Teodora Drajzera ulazi desetak radnika. I tako ti pun autobus piči do Banovog brda, a još i haos zbog zatvaranja nadvožnjajka kod Ade, pa na sve to u pakao u autobusu od vrućine, a prozori jedva da mogu da se otvore. I onda mi još pričaju da treba da budem odgovoran, da nosim masku i rukavice i da držim distancu.

Ovamo pojačavaju liniju 40 gde se moglo komotno sesti i pre pojačanja, dok je recimo 41 daleko puniji i situacija je nešto bolja nego li u 49. U sve ovo sam imao prilike da se lično uverim, jer sam zbog poslova u gradu koristio sve tri linije.
 
Све линије које су појачане су ''стандардно оптерећене линије'', што не значи да остале нису оптерећене. Линије које иду ретко углавном нису увек оптерећене, поготово 49 који највише користе ђаци и студенти у том делу.
А што се тиче 40, она никада не би била појачана да постоји 28.
 
49 jeste opterećena. Ne znam odakle ti to da nije. Često je koristim retko kad je prazna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738803#p738803:1711uecm je napisao(la):
solecar » Пет Мај 15, 2020 3:53 pm[/url]":1711uecm]49 jeste opterećena. Ne znam odakle ti to da nije. Često je koristim retko kad je prazna.

У поређењу са свим осталим појачаним линијама није
И рекао сам да је често користе ђаци и студенти - самим тим сада је неупоредиво мање путника тамо
 
U poređenju sa 40 jeste opterećenija. A to što je koristi neuporedivo manje ljudi, kako kažeš, ne znači da treba da se guramo u autobusu i počnemo da dišemo jedni drugima za vrat, nego pre da se interveniše sa pojačanjem. A situacija sa 49 ide u tom pravcu.
 
Igor":29rxzt5z je napisao(la):
Na ovoj temi mozete predlagati izmene na postojecim gradskim linijama kao i mogucnost uvodjenja novih linija
Р

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Zasto nisu sredili teraziski tunel za vrijeme VS ne sad sta su cekali ...
 
49 jeste uvek dobro popunjen, i moram reći da se pokazala kao veoma dobro rešenje kao alternativa za 50-cu za pravac ka Voždovcu.... mada sam mišljenja da bi u perspektivi mogla da se produži do Veljka Vlahovića preko Kumodraža, ili makar do okretnice 39 u Kumodražu, naravno preko Stepe Stepanović...

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
Informacija o režimu javnog prevoza tokom izvođenja radova na toplovodnoj mreži u ulicama 11. krajiške divizije i Oplenačka

Tokom izvođenja radova na dovođenju instalacije toplovodne mreže u funkciju raskrsnici ulica 11. krajiške divizije i Oplenačka, u periodu od 19.05. do 03.06.2020. godine, doći će do promena u radu linija javnog prevoza.

Radovi će se izvoditi po fazama i to:

Faza 1 – u ovoj fazi predviđeno je zatvaranje desne saobraćajne trake ulice 11. Krajiške divizije (gledano u smeru ka gradu), na delu od kućnog broja 52 do sredine raskrsnice sa ulicom Oplenačka, u periodu od 19.05. do 25.05.2020. godine, zbog čega će biti primenjen sledeći režim javnog prevoza:

Linija javnog prevoza broj 501 će se kretati u smeru ka terminusu „Staro Kijevo“ ulicama: Oplenačka, 11. krajiške divizije, Rasinska, 17. oktobra i dalje redovnom trasom, dok će se u surpotnom smeru kretati redovnom trasom.

Linija javnog prevoza broj 502 će se kretati u smeru ka terminusu „Miljakovac 1“ ulicama:, 11. krajiške divizije, Rasinska, 17. oktobra i dalje redovnom trasom, dok će se u surpotnom smeru kretati redovnom trasom.

Faza 2 – u ovoj fazi predviđeno je zatvaranje desne saobraćajne trake ulice 11. krajiške divizije (gledano u smeru ka gradu), na delu od sredine rasksnice sa ulicom Oplenačka do kućnog broja 52B, u periodu od 26.05. do 03.06.2020. godine, zbog čega će biti primenjen sledeći režim javnog prevoza:

Linije javnog prevoza broj 56, 59, E2 i 56N će se kretati u smeru ka gradu ulicama: Milorada Draškovića, Rasinska, 11. krajiške divizije i dalje redovnom trasom, dok će se u surpotnom smeru kretati redovnom trasom.

Linija javnog prevoza broj 502 će se kretati u oba smera ulicama: 11. krajiške divizije, Rasinska, 17. oktobra i dalje redovnom trasom.

Tokom izvođenja radova se uspostavljaju stajališta na privremenom delu trase:

za linije javnog prevoza br. 501 i 502 u FАZI 1 i linije javnog prevoza br. 56, 59, 502, E2 i 56N u FАZI 2 (u smeru prema ulici Rasinska):

Mrakovička - u ulici 11. krajiške divizije, na poziciji EDB stuba koji se nalazi ispred kućnog broja 40, 5 metara ispred postojećeg ležećeg policajca;
Oplenačka 1 – u ulici 11. krajiške divizije, 10 metara posle stepenica koje se nalaze ispred kućnog broja 52 sa ulicom Oplenačka;

za liniju javnog prevoza broj 502 ( u smeru ka Petlovom brdu):

Oplenačka 1 – u ulici 11 krajiške divizije, na poziciji drugog EDB stuba, 52 metra posle raskrsnice sa ulicom Oplenačka;
Mrakovička - u ulici 11 krajiške divizije, na poziciji EDB stuba koji se nalazi ispred kućnog broja 31.

izvor: bgprevoz.rs
 
Јел ће бити продужена 51 зна ли се шта?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
U periodu od 13.05.2020. do 19.05.2020. godine nastavljeno je praćenje i snimanje popunjenosti vozila u javnom linijskom prevozu putnika na teritoriji grada Beograda od strane zaposlenih Sekretarijata za javni prevoz i JKP GSP „Beograd“.

Na osnovu analize dobijenih podataka biće izvršeno povećanje broja vozila u prepodnevnom i popodnevnom vršnom periodu od 20.05.2020. godine na sledećih 16 gradskih linija:

33,37,43,47,50,51,52,58,89,95,302,405,408,601,604 i 605

Na prigradskim linijama biće obavljeno povećanje broja vozila na linijama 493 (Beograd-Mladenovac /autoputem/) i 581 (Beograd – Lazarevac). Na lokalnim linijama biće izvršeno povećanje broja vozila na linijama 140L (Vrbovno –Lazarevac) i 162А (Bistrica-Lazarevac-Kruševica).

Sekretarijat za javni prevoz će nastaviti da prati gradske, prigradske i lokalne linije, kao i da blagovremeno reaguje u skladu sa dobijenim podacima, a sve u cilju zaštite zdravlja putnika.

izvor: bgprevoz.rs
 
imam jedno pitanje
zasto trola 21 ne ide do okretnice gde je okretnica predvidjena nego se okrece u onoj uzaonoj ulici kod skole i izbegava parkirane automobile ?
da li je problem uzbrdica zimi ili ?
 
Mислим да Гарибалдијева, Матавуљева и Миклошићева јесу део окретнице Крушевачка.
 
Pitao je za učiteljsko naselje i 21, ne 22.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ух, моја грешка, нисам се дуго возио са обе линије :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740600#p740600:1dtnqhyy je napisao(la):
sasa901 » 20 Maj 2020 23:26[/url]":1dtnqhyy]imam jedno pitanje
zasto trola 21 ne ide do okretnice gde je okretnica predvidjena nego se okrece u onoj uzaonoj ulici kod skole i izbegava parkirane automobile ?
da li je problem uzbrdica zimi ili ?
Misliš na Pljevaljsku?
 
da da gde 20 skrece u pljevaljsku imaokretnica tj prostor za okretnicu pa me zanima sto se to ne koristi
 
To se odavno ne koristi. Nekada se tu okretala linija 20 dok nije produžena. A sada jednostavno ne postoji interesovanje za njeno vraćanje u funkciju. Samo na kratko se spominjalo produženje 83 do te okretnice, zato što je bilo zamišljeno da se okretnica Crveni krst pretvori u neku vrstu parka / skvera.
 
To ne bi bila loša stvar kad bi na liniji saobraćali zglobni autobusi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Shodno podacima dobijenim nastavljenim praćenjem i snimanjem popunjenosti vozila, od ponedeljka 25.05.2020. godine biće izvršeno povećanje broja vozila na sledećih 20 gradskih linija:

16,17,18,23,25,35,37,45,46,59,74,77,78,88,95,309,511,531,551,604

Na prigradskim i lokalnim linijama biće obavljeno povećanje broja vozila na liniji 4410 (Sopot-Đurinci-Mladenovac).

Sekretarijat za javni prevoz će nastaviti da prati gradske, prigradske i lokalne linije, kao i da blagovremeno reaguje u skladu sa dobijenim podacima, a sve u cilju zaštite zdravlja putnika.

izvor: bgprevoz.rs
 
37 се појачава, колико се мени чини, по трећи пут???
Испада да је уз 95 најоптерећенија линија у Београду

Уз то је и иначе јако чудна линија, буде свакако пуна од Дорћола до Жаркова, а одатле служи као локал варијанта до Видиковца и Раковице и купи путнике 50-ици. Одатле може бити да нема ни 5 путника, а може да буде крцата, без обзира који је део дана.

Становници Старе Раковице према центру града више користе 59 него 37, али апсолутно нико не користи 37 од почетне до задње станице , јер, наравно постоје много брже алтернативе.
 
Vrh