Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Kod mene su izorali sve livade oko parkinga, počeću da bušim gume
 
Traži od zelenila da uradi zidić i ogradicu jedino resenje
 
Gde se sada prijavljuju bahato parkirana vozila čiji su vlasnici npr. uklonili stubiće kako bi se svakodnevno parkirali? Kome poslati mail sa fotografijama i koliko je to efikasno?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=723174#p723174:2vydpvfh je napisao(la):
vucko » 02 Apr 2020 07:52 am[/url]":2vydpvfh]Kod mene su izorali sve livade oko parkinga, počeću da bušim gume
Srećom imamo komšije koje se bore protiv pravljenja još parkinga, garažu koja nikad nije služila originalnoj nameni i neregistrovane nepokretne automobile na prostoru između zgrada koji glume parking :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725486#p725486:goymqk3t je napisao(la):
sjcam » Today, 17:09[/url]":goymqk3t]Gde se sada prijavljuju bahato parkirana vozila čiji su vlasnici npr. uklonili stubiće kako bi se svakodnevno parkirali? Kome poslati mail sa fotografijama i koliko je to efikasno?

Beokomu preko Tvitera ili na telefon ili mejl.
 
Prijavio sam Beokomu (neke dve adrese koje sam našao) i na mail komunalne policije... Da nije policijaskog časa verovatno ne bih imao vremena da sve slikam i nađem gde da prijavim - eto još jedne prednosti.
 
IMG-16421eaffcad3f2ca6c849b9083897a7-V.jpg


Bahati posranik
 
Dal je ovo realno u centru grada? Morao sam dva puta da zumiram da vidim jel stvarno centar grada. Stomak me zaboli kad god udjem u ovu temu. Neverovatno.

Mislim da u Srbiji treba da se razdvoje dve stvari
- Zabranjeno parkiranje i zna se koje su kazne
- Zabranjeno zaustavljanje

Mislim da to zapravo fali.

Zabranjeno parkiranje mozes da istovaris nekog putnika ili da primis putnika ali ne smes da napustas vozilo a zabranjeno zaustavljanje znaci ne sme niko ni da udje ni da izadje iz vozila. U centru grada bi ja postavio svuda zabranjeno zaustavljanje.

Drugi problem je sto kod nas "osiguranje" ne poskupljuje sa povecanjem broja kazni. Na primer u USA kazne su direktno povezane sa kreditnom istorijom vantage 3.0 i prakticno dobijes kaznu tamo ti se nakarikaju neki poeni i sledeci put kad radis "quote" za insurance ode sve u pm. 3-4 kazne i stigne ti lepo opomena da ce ti oduzeti vozacku ako jos jedan prekrsaj napravis.
https://www.jakelaw.com/pdf/warn.pdf

ili ovako nesto treba da pocne drzava da salje redom.


------------------------------------------------------------

Advisory Notice

Dear California Driver:

Due to the latest entries to your driver record (see below), you are now among california's worst drivers, one of those who cause the most crashes, injuries, and deaths.

One more point added to your already poor driving record and you will meet the legal definition of a negligent-operator. If that happens, your driving privilege will be in jeopardy.

Consider life without the convenience of a car. Would being without a car cause difficulties? Could you get to work, pay your bills? You make choices about how you are going to drive and those choices lead to consequences. If you choose to continue your bad driving, there are only three possible outcomes: license probation, suspension, or revocation of your driving privilege. That is it! You choose.

If you drive without a valid license, you can be arrested. Your car can be impounded and sold. You are painting yourself into a corner with your negligent driving and it is not necessary. If you have ever considered improving your driving, now is the time to do it. Do it while you still have an unrestricted driving privilege. Do not get that next negligent-operator point on your driving record.

This is your last chance to avoid action against your driving privilege. Do not throw it away. You can improve your driving habits. It is your responsibility to improve them. Others have improved their driving when confronted with the choices that face you now. We believe that you can change, too, and hope that you change before you face the harsh penalties. But the choice is yours.

------------------------------------------------------------
 

Prilozi

  • Screen Shot 2020-05-03 at 1.09.43 AM.png
    Screen Shot 2020-05-03 at 1.09.43 AM.png
    735,8 KB · Pregleda: 2.925
Postoji i kod nas znak za zabranu parkiranja i zaustavljanja, ali je problem što se propisi ne poštuju...

images


Čim su se juče otvorili kafići, odmah je ceo red preko puta Delta City-ja bio načičkan automobilima počevši od istog tog znaka, pa nadalje. Preko puta, ima mesta koliko hoćeš u Delti, jer je parking otvoren danima...

Slađe je da se pije ceđena i da se stalno gleda preko ramena hoće li naići neko da te kazni, pa onda kao poslenji dripac trčiš preko trave da glumiš idiota i ubeđuješ se sa ljudima koji rade svoj posao. Jadno i bedno.
 
Ово у шта се претворила Димитријала је трагично...а биће све горе...
Све околне улице су у систему зонског паркирања а овде можеш опуштено да паркираш за џ...
Ма шта ако неком смета... :bash:

При том јако ретко виђам паук ту...

Не знам шта је решење...једино да се укине по једна трака и направи простор за пешаке,трака за бициклисте и наравно простор за паркинг...
 
Rešenje za pešake su stubići bukvalno od Ruzveltove do Batutove... I onda dobijamo četiri migavca u desnoj traci,mada toga i sad ima često... Sa sve kamionima koji u traci istovaruju robu za ideu u sred špica..
 
Da li vam se cini da posle vanrednog stanje vozaci voze brze i bahatije?
 
Како изаћи !?

Булевар Деспота Стефана
 

Prilozi

  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    632,6 KB · Pregleda: 2.108
Ovo je izgleda stanica Vlada Divljan, ka mostu, česta pojava nažalost. :bg4:
 
Samo da vam objasnim kako se ove stvari rjesavaju u Americi.

Nije u Americi da su ljudi bolji, pametniji itd. Ali stvar je sta je "incentivized" (ne znam prevod) ali uglavom batine/šargarepa princip.

U Americkim vecim gradovima, grad i pauk kompanije dobijaju pare kada se ukloni auto sa ilegalnom mjesta za parking.

Ako je privatno i pauk kompanija ima kontrakt za taj parking, oni dodju i odvezu auto. Ako se njima ne plati, poslje odredjenog roka auto je njihov.

Ako je auto ilegano parkiran u gradu, grad stavalja kaznu i pauk kompanija uzima auto. poslje toga se treba platiti i gradu i pauk kompaniji.

Ako hocete uredan Beograd, grad samo treba da napravi cisto obiljezene ulice i parkinge, onda da pocme da rade akcije sa kaznama i oduzimanjima auta.

Imacete uredan grad za par mjeseci.

A druga stvar, jel moze neko u Beograde da stavi zakon da sve kuce/zgrade moraju da imaju jednu visinu na kvartu ili ulici? Ovo sad izlegda uzasno kad vidis kucu pored 5-spratnice.

PS. zaboravio sam i reci. gradski radnici imaju kvotu koliko kazni trebaju da daju ili duge posao. a ako daju vise, dobijaju bonus.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=741053#p741053:3exzkplu je napisao(la):
bora773 » Fri May 22, 2020 6:54 am[/url]":3exzkplu]Samo da vam objasnim kako se ove stvari rjesavaju u Americi.

Nije u Americi da su ljudi bolji, pametniji itd. Ali stvar je sta je "incentivized" (ne znam prevod) ali uglavom batine/šargarepa princip.

U Americkim vecim gradovima, grad i pauk kompanije dobijaju pare kada se ukloni auto sa ilegalnom mjesta za parking.

Ako je privatno i pauk kompanija ima kontrakt za taj parking, oni dodju i odvezu auto. Ako se njima ne plati, poslje odredjenog roka auto je njihov.

Ako je auto ilegano parkiran u gradu, grad stavalja kaznu i pauk kompanija uzima auto. poslje toga se treba platiti i gradu i pauk kompaniji.

Ako hocete uredan Beograd, grad samo treba da napravi cisto obiljezene ulice i parkinge, onda da pocme da rade akcije sa kaznama i oduzimanjima auta.

Imacete uredan grad za par mjeseci.

A druga stvar, jel moze neko u Beograde da stavi zakon da sve kuce/zgrade moraju da imaju jednu visinu na kvartu ili ulici? Ovo sad izlegda uzasno kad vidis kucu pored 5-spratnice.

PS. zaboravio sam i reci. gradski radnici imaju kvotu koliko kazni trebaju da daju ili duge posao. a ako daju vise, dobijaju bonus.

Zapravo to sa privatnicima je dobra ideja. Jedino što bi bila nepopularna mera i niko se ne bi usudio to da uvede.
 
Ja to zovem čuvanjem socijalnog mira. Narod jednostavno ne voli da poštuje propise, misli da im je parking mesto zagarantovano i ne vide nikakav problem da stanu na trotoar ili na kolovoz sa 4 migavca
 
sta cudi ovaj haos...
narod je primitivan, ljubomoran tako da je ovo jos dobro imajuci u vidu da drzavu nemamo, sudove nemamo niti imamo gradsku policiju.
dzabe sve dok se ne promeni sistem i stanje svesti u glavama ljudi!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh