Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Evo jednog od više stotina dorćolskih individualnih ložišta - ovaj i dalje odoleva grdosiji iza, i današnjoj tropskoj temperaturi:
20200511_183357.jpg

20200511_183316.jpg
 
Мени застрашујуће делује то што се надвило над тим димњаком и заклонило Сунце.
 
Заиста погрешна спратност за ту локацију. Морали су бринути о визури, те спратност ограничити на висину Бека. Овде су комотно могли да иду на праве лукс станове велике квадратуре, на базен у дворишту заокруженог блока са тениским тереном, да то буде права ексклузива, а не А блок или Капије Врачара преко пута Калемегдана. Има и примера нижих објеката новоградње, нпр. зграда у Бирчаниновој 7, 4 спрата, велики локал на спрат, подземна гаража, мало станова.
 
Na kraju ispade da je najmanji problem ka tvrđavi a na šta je bilo najviše primedbi. Projekat nije loš ali su sa ovim zidom malo promašili, verovatno računaju da će da se zida na placu pored pa nek oni naprave nešto smislenije...
 
Zidaće se sigurno, planira se dunavski bulevar. Gledajući na to, žele da otvore ceo taj potez i da povećaju cene nekretnina i lokacija. Zato prave i linijski park.
Ta kućica ide za godinu , dve 100%.
A što se tiče spratbosti, preterali su za 3,4 sprata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737755#p737755:2magx6x0 je napisao(la):
Sundjer » Uto Maj 12, 2020 1:55 pm[/url]":2magx6x0]
Ta kućica ide za godinu , dve 100%.

Ja mislim da sam cak to negde i procitao, da li ovde ili u novinama, da je vlasnik vojska i da ce i to za god, dve da se rusi, cim srede papire.

Ne secam se detalja oko toga konkretno, ako neko zna vise, neka nas uputi.
 
Ja sam pisao o tome, to je Vojna ustanova Beograd 2. Trebali su da se sele na prolece, medjutim od pocetka situacije sa COVID-om i njihovog renoviranja VMC-a Karaburma vise niko ne prica o tome. Nije to bas kucica, u tom objektu imaju desetak kancelarija i kotlarnicu, u objektu pored imaju dvadesetak kancelarija, a imaju i jos nekoliko magacina i radionica slicnog izgleda. Sve u svemu par hiljada kvadrata baraka
 
Takođe, jako bih voleo da znam i šta to vojska loži (drvo ili ugalj) u centru grada i zašto? Da podsetim, u trenutku slikanja i purnjanja, napolju je bilo 30 stepeni.
 
Nije valjda da su mislili da ih presele u vmc karaburma
Tamo su renovirali jednu zgradu ostalo se raspada sa polomljenim prozorima doduse dosta objekata su barake...
 
A kad se setim Zahinog projekta

121015-BEKO-VS-04.jpg
 
Kukalo se na Zahino rešenje, a danas bismo skakali od sreće da se izgradilo umesto ove monstruozne tvorevine. Što je najgore tek je polovina uradjena
 
Kako se vise zida spratova na svakom projektu bez ikakvog pardona sve je dozvoljeno samo profit veci sve moze desna ruka Levi dzep ko te pita :bash:
Ovdeje bilo na renderu 6 + ps sad 10-11 spratova i tek polovina projekta izgurace kao i VK i WP
Sto se tice Zahe to je bilo naucna fantastika ovi to nikad ne bi mogli da odrade tuzno :notok:
 
Ovaj render iznad je odista fi no svaki put kad ga vidim zamislim kako bi se ljudi peli sa staze na vrh zgrade ili bi uskakali u stanove odnosno vlasnici stanova bi morali da improvizuju i pregrade nekako terase što bi neko fotkao i postavio ovde kako su smeli to da urade a u stvari bukvalno je svako mogao da im uleti sa ulice u stan :D
 
Ne direktore Vojna ustanova treba da se seli na dve lokacije. Magacini i radionice u zemun pored tri nove u taj kompleks, a kancelarije u vojne poslovne prostore u Milentija Popovica...
 
nije jer su oni koji treba da dozvole i ne dozvole nesto isti koji ovo i rade.

elem...

jos jedan trajan oziljak za vizuru grada...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739511#p739511:3u1tewdn je napisao(la):
Posmatrac » 17 Maj 2020 09:53 pm[/url]":3u1tewdn]
Kukalo se na Zahino rešenje, a danas bismo skakali od sreće da se izgradilo umesto ove monstruozne tvorevine. Što je najgore tek je polovina uradjena

Kukalo se s pravom, jer nijednoj gradjevini ovih dimenzija nije mesto na ovoj lokaciji. Drugo je to sto je zahin projekat reprezentativniji.
Uostalom, da su hteli zahin projekat, uradili bi ga bez obzira na necije kukanje.
Barem je "Beko" sacuvan.
 
Pogled iz drugog ugla
 

Prilozi

  • beko 1.jpg
    beko 1.jpg
    214,3 KB · Pregleda: 2.025
  • beko 2.jpg
    beko 2.jpg
    285,4 KB · Pregleda: 2.020
Vrh