Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Kažu mi iz zavoda da skupljaju podatke o originalnom izgledu tj. u toku je izrada projekta.
100702523_10223000563630974_4293012862542020608_o.jpg

Slika sa fb Bio jednom jedan Beograd
 
nisam siguran kako će rekonstruisati pasaž. Ako se obrati pažnja videće se da je prvobitni, raskošniji, pasaž, skraćen za pola kad je gradjena zgrada sa druge strane tog bloka. Iako je to sve jedan prolaz danas, vidi se da na polovini odjednom prestaju ukrasi i arkade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742234#p742234:3ebrwnvj je napisao(la):
And7rey » 26 May 2020 02:13 pm[/url]":3ebrwnvj]Kažu mi iz zavoda da skupljaju podatke o originalnom izgledu tj. u toku je izrada projekta.
100702523_10223000563630974_4293012862542020608_o.jpg

Slika sa fb Bio jednom jedan Beograd

Hvala za ovu fotku !

Nas malecki pasazic ala galerija Vittorio Emanuele II u Milanu :sesir:

galleria-vittorio-emanuele-shopping.jpg
 
Balkanska je fino ispala
vj-2020-05-26-22-26-34.jpg



Sto se tice spasicevog prolaza treba zatvoriti izlaz po sredini iz krs tc milenijum
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742234#p742234:dbeqgin9 je napisao(la):
And7rey » 26 May 2020 02:13 pm[/url]":dbeqgin9]Kažu mi iz zavoda da skupljaju podatke o originalnom izgledu tj. u toku je izrada projekta.
100702523_10223000563630974_4293012862542020608_o.jpg

Slika sa fb Bio jednom jedan Beograd

Spasicev pasaz izvlace iz naftalina pred svake izbore! Ovo je vec treci put da se pokrece ovo pitanje, a jasno je da je to nemoguca misija jer, kao sto neko i rece - on je trajno ostecen izgradnjom zgrade ka frontu K. Mihajlove. Ne bi ta zgrada bila problem, nego je promenjena spratna visina pa bi stakleni krov (ako zadrzi originalnu visinu) isao po sred prozora zgrade ka K.M... Tako da ne znam zasto zapocinju tu pricu svakih godinu - dve...
 
Ajde da počnemo od toga da se fasada nalazi u završnoj fazi raspadanja i da to treba prvo srediti a tek onda razmišljati o tome da li će vratiti stakleni krov ili ne itd.
 
stakleni krov cak i ne mora, jer niko ga nikada nece prati - a ovo nije duznost grada nego vlasnika zgrade...bolje samo da sredu fasadu.
 
Moze se to sve vratiti kao sto je bilo...bez problema sam ako se zove ...
 
I ova druga strana je itekako lepa... Mene samo čudi što su srušili taj drugi deo kako bi izgradili višespratnicu ka Knezu, umesto da su dogradili tu zgradu koja je gledala na Knez. Uglavnom su komunisti rušili sve što ne treba ali eto vidimo da je to i ranije počelo, verovatno u nekoj želji da se modernizuje Knez ili tako nešto.
 
Савршене илустрације за књиге „Урбани вандализам за почетнике” или „Како унаказити један град”. Ако их ко кад напише, нека не изостави ове слике.

Нема од те реновације ништа.
 
Jos malo o Spasicevom pasazu:

Fotografija iz sedamdesetih te druge strane ka K. Mihajlovoj:
Screen Shot 2020-05-27 at 3.28.26 PM.png

I nije da drugi nisu mislili o tome - struka se bavila poprilicno u vreme kada se radilo na DUP-u K. Mihajlove sedamdesetih godina.
Arh Zoran Jakovljevic:
Screen Shot 2020-05-27 at 3.46.10 PM.png

Prof Svetislav Licina:
Screen Shot 2020-05-27 at 4.01.37 PM.png


Tesko da moze nesto da se uradi danas, ovi predlozi su iz vremena socijalizma kada se dekretima oslobadjali stanovi i zgrade radi "visih" ciljeva. Da bi prolaz zaiveo kao sto se sada predlaze, morao bi da se iseli ceo prvi sprat u K.M 19, a to bi bilo poprilicno tesko... Jedino ako ih Vesic ne zamoli :laugh:
 
Мало јаснија од Вождове. Балканска.
 
Ljudi nemora se niko seliti samo se remodelira fasada nedira se u vlasnistvo objekta..
 
Balkanska lepo ispala. Inače danas sam video, ali nisam stigao da slikam, Muzej železnice u Nemanjinoj, dobija bledo žutu boju. Zgrada će zablistati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724104#p724104:969vgzef je napisao(la):
Koniljo » Sub Apr 04, 2020 10:34 am[/url]":969vgzef]Što se tiče grafita, neka država Srbija i grad Beograd sprovedu neku kampanju po tom pitanju. Kao što je u doba ovog virusa preporučljivo da se ostane kod kuće, tako nešto može da se osmisli i po ovom pitanju. Predstaviti to kao nešto loše po društvo, društveno neprihvatljivo, kao sramotu.


Evo opet primjer iz Amerike. Boje sa grafite se mogu samo prodati kompanijama koje imaju dozlovu za rad, a ne mogu se prodati bilo kome. Ali opet dodju boje u ruke ljudi koji šaraju i dalje. U tom slucaju imaju par vozila sa jakim mlazom i hemikalijama u dodju po prijavi i skidaju grafite.

Po mom licnom stavu, treba da se ovo uradi i onda da se kažnjavaju ko god šara po gradu. I to da skide tudje grafite po par sedmica.
 
A evo i boje koja se nanosi na zgradu Muzeja železnice.
 

Prilozi

  • muzej z.jpg
    muzej z.jpg
    391,3 KB · Pregleda: 3.069
Prijavljivao sam grafite na zgradama koje je finansirao Grad Beograd i dobio odgovor:

"Напомињемо да су фасаде, чију је ревитализацију финансирао Град Београд, у завршном слоју третиране антиграфитном заштитом, на приземном делу објекта у висини 3 метра од нивоа тротоара. Станари зграда су по завршетку радова на фасадама објекта добили упутства о одржавању истих.

С поштовањем,

Секретаријат за комуналне и стамбене послове

Градска управа града Београда

Република Србија"

Uglavnom, oni tvrde da je svaka fasada koju je Grad finansirao tretirana antigrafit zastitom, sto znaci da vodom moze da se skine. Pitam se onda u cemu je problem pa je grafita sve vise i vise? :-(
 
Pa aj neko ode tamo kupi flašu minakve i da proba da skine aj se kladimo da nema zaštite.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742847#p742847:2xi1patb je napisao(la):
And7rey » Čet Maj 28, 2020 4:32 pm[/url]":2xi1patb]Pa aj neko ode tamo kupi flašu minakve i da proba da skine aj se kladimo da nema zaštite.

Da se makar neko i toliko potrudi :bash: nego kapiram da svi sede skrstenih ruku, slezu ramenima i samo prodju pored kao da ne postoji. :(
 
Vrh