Šta je novo?

Prijave gradskim službama

A to onak kafic sto je kuca pretvorena u fensi kafic cvjecaru siri se na drzavno zemljiste mimo svoje parcele...
 
Је л' зна неко коме се пријављује неочишћени сливници који уопште не примају воду?

У питању су они у Карађорђевој близу улаза 81 и 79 који су се напунили грађевинског материјала после реконструкције дела Карађорђеве пред Савски трг. Немам сада слику код себе.
 
astrodule":1n3q7nh3 je napisao(la):
Beokomu. Sa otpušavanjem slivnika imam dobro iskustvo - dođu i otpuše dan-dva po prijavi
I ja takođe, slikao locirao poslao beokomu na tw i za 2 dana došli.
Ostale komšije svi kao u šoku...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ne znam, ali u njemu ima arheoloske gradje sa raznih lokaliteta. Treba kontaktirati gradske sluzbe
 
Pre par meseci sam prijavio da pola Bežanijske kose miriše na kafu. Nije to toliko retko, ali poslednjih godina se taj miris javlja mnogo ređe nego nekada.

 
U prevodu inspektor se provozao i konstatovao da je burazerska firma sačinila izveštaj sa kojim se on saglasio. Ništa vanredna kontrola i slično.... :bash:
 
Ovih dana u centru BBrda:

podzemni prolaz 2.jpg
Pogledajte prilog 1
reklame 1.jpg
 
tu je i cuveni Miki otkup laptopova...

Kad bi munsaznao adresu samo izlepio bih mu celu fasadu oglasima za kamagru...sve sa prozorima spavace sobe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Дођи код мене на кафу и слободно се паркирај испред његове куће. :mrgreen: Тек пре пар дана сам укапирала да је он власник свих огласних плаката по Београду који нам кидају живце. Познајем га лично, али неће моћи, колико сутра идем да га упозорим први и последњи пут.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747083#p747083:2u3e72pl je napisao(la):
Ksenija » Пет Јун 12, 2020 1:14 am[/url]":2u3e72pl]Дођи код мене на кафу и слободно се паркирај испред његове куће. :mrgreen: Тек пре пар дана сам укапирала да је он власник свих огласних плаката по Београду који нам кидају живце. Познајем га лично, али неће моћи, колико сутра идем да га упозорим први и последњи пут.

Молим те, ако познајеш ту ст***, дај све од себе, нека овај терор и агонија престану, не могу више очима да гледам то смеће излепљено свуда по граду, руке су ми већ црне колико скидам и скидам где год видим, али гамад прође и зас**е све изнова. Нема речи која би ту гадост описала.
 
Ksenija":1na8wmot je napisao(la):
Дођи код мене на кафу и слободно се паркирај испред његове куће. :mrgreen: Тек пре пар дана сам укапирала да је он власник свих огласних плаката по Београду који нам кидају живце. Познајем га лично, али неће моћи, колико сутра идем да га упозорим први и последњи пут.
Haha uzdam se u tvoje metode, ako ne cetka i tutkalo je spremno...:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Хвала на подршци, даћу све од себе. Приложићу и фотодокумент
1843338462.gif
 
Svi znamo da neke stvari skoro da ne vredi prijavljivati, ali evo dva svetla primera u poslednjih par dana.

Naime, već mesecima gledam otvorene elektro ormane na livadi gde je Bir fest (kod Večne vatre) i rekoh sebi da neću namerno da to prijavljujem. I prolaze meseci i meseci i pre neki dan ipak prijavim (dolazi leto, pa se više dece tu igra) i danas dobih odgovor da su ih juče zatvorili.

Juče u kraju neko samoinicijativno odlučio da stavi ogradicu oko travnate površine uz zgradu pored svog prozora (i ne samo neposredno pored, nego je 10-ak metara dalje produžio ogradu na prostor gde se deca često igraju). I osobi koju znam prekipelo (između ostalog što je majstor parkirao kombi na sred dečijeg igrališta i još kenjao šta ona ima da se buni zbog toga. Parking je bukvalno 20m dalje, to znači da je mogao da istovari alat i preparkira kombi) i zvala Komunalnu. Komunalna došla posle sat vremena i naložila prekid radova i da u roku od 2 dana pribave mišljenje i dozvolu Zelenila.

Inače, porodica koja se tu doselila je već krenula da samoinicijativno sređuje prostor oko njihovog prozora (terase) tako što su krenuli da sade neko žbunje i slično, ali to su radili sa očiglednom namerom da im niko ne prilazi prozoru (prizemlje), ali tako što su žbunje posadili neposredno uz stazu pa bi to žbunje smetalo svima koji tu prolaze. Mislim da su im lokalci skrenuli pažnju na to naročito zato što se decu tu stalno igraju, pa su zato žbunje pokušali da zamene ogradicom (koju su skoro završili i svaki stubić su postavili u beton)
 
Evo jedne male stvari koju svako može da prijavi u svom kraju, ali nema koga (osim mene).

Pre dve nedelje sma prijavio ovaj šaht. Realno, prijavio bih ga i ranije, ali ga nisam zapazio jer tuda obično prolazim po mraku.

saht raspad.jpg


Danas prođem tuda i prijatno se iznenadim.

saht profi.jpg


E sad, mogao bih ja da budem srećan (i jesam), ali trava i dalje nepočupana, i ceo taj potez izgleda kao posle atomskog rata, ali sada bar niko neće upasti u šaht.
 
Kad već odgovarajuće službe neće da rade (Čistoća i Zelenilo), mogu i građani da malo srede prostore oko svojih zgrada i između zgrada.

Ali, nažalost, stanarima tako nešto nije ni na kraj (plitke) pameti. Baš njih briga čak i za unutrašnjost zgrade u kojoj žive.

Treba neko sa strane da nam uređuje prostor u kome živimo (?). Izgleda da treba, pošto je veliku većinu stanara baš briga za bilo šta...
Ali, tako nešto se ipak neće desiti.
 
Tako je. Ponekad namerno ne pokupim neko đubre ispred ulaza da vidim hoće li neko da to uradi i naravno, posle par dana ja to pokupim.

Pa ljude mrzi da pritisnu taster u ulazu za noćno svetlo, pa često ja to uradim oko 22h ili kasnije (ako izalizim tada napolje)
 
Pa da, toliko o društvenoj (ne)svesti i (ne)odgovornosti.

Opet ću ponoviti, kakvi smo - bolje i ne zaslužujemo.

Šta reći, iskreno mi je žao nekolicine nas koji imamo širu sliku u glavama, a samim tim radimo za opšte dobro.
 
Vrh