Šta je novo?

Most 'Ada Ciganlija - Blok 70'

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739374#p739374:2loa8960 je napisao(la):
astrodule » 17 Maj 2020 03:17 pm[/url]":2loa8960] . . most će izbiti u levom delu slike, tačno u pravcu postojeće staze koja ide ka jezeru.
Evo ovo je najnoviji snimak "planova u izradi" sa sajta Dirrkcije.
 
Most sam po sebi je boljitak, svinjarija sa garažom je stvar koja će poništiti maltene sve pluseve...
Potpuno ludilo.
No naravno ovi lopovi verovatno tu vide priliku da se očešu...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kakva garaza sad i gdje
Zasto su smanjili broj terena mogla bi se pitati jp ada sta planiraju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739539#p739539:3gpu2gxm je napisao(la):
direktor » 17 Maj 2020 11:39 pm[/url]":3gpu2gxm]Kakva garaza sad i gdje
Garaža za automobile, naravno, će biti kod blokova gde je sada okretnica i parking. Još krajem 2017. sam ovde predlagao proširenje tog parkinga, a onda je Grad odlučio da se gradi podzemna garaža za oko 300 mesta. A, kao što se vidi na slici, zona mosta je van golf terena i neće smetati golferima.

O toj garaži je ovde već dosta pisano, a bolja veza sa mostom može da se ostvari uvodjenjem ada-expres bas linije od okretnice kod opštine NBG. Jednostavno mogu da se ukinu sezonske linije iz Zemuna i NBG koje idu do Ade, pa prebace nap 4 autobusa na liniju Opština - Ada.
 
cemu ovolika plava povrshina, na samoj adi, na prostoru sadasnje sume? opet bi nesto da seku bez potrebe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739764#p739764:3j5qdw2t je napisao(la):
mradulovic » 18 Maj 2020 09:42 pm[/url]":3j5qdw2t]cemu ovolika plava povrshina, na samoj adi, na prostoru sadasnje sume?
To je granica "Plana detaljne regulacije" za most i kada uskoro bude rani Javni uvid, videćemo šta je planirano u tom delu koji pripada Zoni mosta. To je samo rezervisana površina na kojoj nije moguća neka gradnja zbog prilaza mostu i sigurno neće biti nepotrebne seče šume, već samo za gradnju rampe mosta.
 
iskreno, sumnjam u to objasnjenje. rampa mosta ne iziskuje ovoliku povrshinu pa ni sa prilaznicama jer se ne radi o automobilskom mostu pa da moraju da se prave petlje sa minimalnim radijusom skretanja. Ovo deluje kao najava izgradnje nekog restorana, kafica itd...naravno za povezane ljude.
 
Ta garaža je potpuno ludilo, pogotovo priča da će ona biti "ukopana" čak se spominje i - 2
To je samo dokaz ludila ovih na vlasti u gradu..


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Polako, videćemo posle izbora kad će detaljni plan za most, a kamoli garaža :)
 
Klik na link za veći prikaz

https://i.postimg.cc/TwGVtxkh/presekmos ... acki01.jpg
presekmostadapesacki01.jpg


https://i.postimg.cc/mDwQqnqj/presekmos ... acki02.jpg
presekmostadapesacki02.jpg
 
https://www.facebook.com/NeDamKej/posts/646393252631061

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... Q/viewform

NeDamKej


Poštovane komšije,

Danas je na sajtu grada Beograda osvanuo rani javni uvid za izgradnju pešačko-biciklističkog mosta između ulice Omladinskih Brigada i Ade Ciganlije, parkirališta duž ulice Omladinskih brigada kao i javne garaže na okretnici autobusa između blokova 70 i 70A.
Građani imaju rok do 29. juna da podnesu primedbe.

Zbog toga želimo da čujemo Vaš glas, da li ste za pomenutu garažu i parkirališta i pod kojim uslovima. Želimo da čujemo Vaš stav i shodno njemu reagujemo!

Molimo Vas da popunite kratku anketu na sledećem linku: https://forms.gle/USCHw5hfQtKkcDiF9

Hvala,
 
Шта има да буду против, но ће и даље да се паркирају као сељобери и закрчују улице и тротоаре
 
Po meni su opcije formulisane blago tendenciozno...

Protiv. Ovo je prilika da grad pokaže inicijativu i promoviše bicikl, pešačenje i javni prevoz kao alternativne vidove prevoza. Ovom odlukom se građani ohrabruju da automobile ostave kod kuće i alternativnim prevozom dođu do mosta i dalje ka Adi Ciganliji.
- utopijska priča koja može da pije vodu u veoma lokalnom, mikro karakteru ("neće oni da dolaze u moj blok i da mi se tu parkiraju")

Protiv. Javnu garažu koja se naplaćuje gosti splavova i posetioci Ade svakako neće koristiti sve dok imaju besplatne parkinge unutar blokovskih površina. Grad prvo treba da uvede zonirani parking da bi se stanarima smanjio pritisak na parkinge od strane onih koji dolaze u blokove kao gosti splavova, pa tek na osnovu tog iskustva razmisliti o potrebi za javnom garažom.
- super je to, ali potreba za javnom garažom uveliko već postoji. Tako da nije "prvo zona, pa onda možda ovo", nego u najboljem slučaju oba odjednom (a slažem se da treba zona).

Za. Isključivo podzemna garaza sa zelenom površinom iznad uz poštovanje primerene udaljenosti od Savskog nasipa.

- pa sada na mestu postojećeg parkinga nije zelena površina i po meni, ako istinski realno gledamo, taj potez već obiluje zelenim površinama. Ne treba da se smanjuje udeo postojećih, ali praviti umesto postojećeg parkinga isključivo podzemnu garažu, a ne iskoristiti taj nivo (ili još jedan nivo dodatni) za trajno rešenje problema sa parkiranjem (već formiranje "zelene površine") je veoma skupa igračka. I ne, ne važi teorija da što više ima mesta biće više automobila :)
 
Ali odakle tumačenje da će biti tako (da će se seći drvored)? To bi bio krajnje slab povraćaj investicije, ne vidim šta bi se dobilo time.
 
Колико треба да си дрогиран и чиме да осмислиш овакав успаничен позив на мобилизацију? Колико нетачних, тенденциозних тврдњи у тако мало текста ...
 
Ali pazi kada nema šanse da naprave toliku garažu. Pored toliko bitnijih mesta, oni misle da ovde naprave garažu? Pa ko bi tu parkirao pored celog bloka 70 i 70a. Pa na 200m od mosta možeš da nađeš parking za džabe bez problema.

Da se kladimo da autor proglasa neće da napiše nijednu primedbu i da neće ni biti na javnom uvidu?
 
Паркирање
Поред паркирања у регулацији Улице Омладинских бригада које се задржава, планирају се две јавне гараже у улици Омладинских бригада. Једна подземна или надземна гаража на позицији испод отвореног паркинга на крају саобраћајнице и друга подземна дуж улице Омладински бригада у граници Плана. Наведене гараже су планиране као двоетажне, уколико просторне могућности буду дозвољавале, што ће бити дефинисано у Нацрту Плана. Планиране гараже имају сврху обезбеђивања паркинг простора корисницима моста и решавања дефицита паркирања на Новом Београду. Технички елементи, као и капацитет гаража биће детаљно сагледани у фази израде Нацрта плана.

Kažem ja da nema šanse da prave dvoetažnu podzemnu garažu duž OB.

Na kraju ćemo dobiti na mestu sadašnjeg parkinga uz nasip montažnu na sprat :grand:
 
ccc":30a21i9c je napisao(la):
Po meni su opcije formulisane blago tendenciozno...

Protiv. Ovo je prilika da grad pokaže inicijativu i promoviše bicikl, pešačenje i javni prevoz kao alternativne vidove prevoza. Ovom odlukom se građani ohrabruju da automobile ostave kod kuće i alternativnim prevozom dođu do mosta i dalje ka Adi Ciganliji.
- utopijska priča koja može da pije vodu u veoma lokalnom, mikro karakteru ("neće oni da dolaze u moj blok i da mi se tu parkiraju")

Protiv. Javnu garažu koja se naplaćuje gosti splavova i posetioci Ade svakako neće koristiti sve dok imaju besplatne parkinge unutar blokovskih površina. Grad prvo treba da uvede zonirani parking da bi se stanarima smanjio pritisak na parkinge od strane onih koji dolaze u blokove kao gosti splavova, pa tek na osnovu tog iskustva razmisliti o potrebi za javnom garažom.
- super je to, ali potreba za javnom garažom uveliko već postoji. Tako da nije "prvo zona, pa onda možda ovo", nego u najboljem slučaju oba odjednom (a slažem se da treba zona).

Za. Isključivo podzemna garaza sa zelenom površinom iznad uz poštovanje primerene udaljenosti od Savskog nasipa.

- pa sada na mestu postojećeg parkinga nije zelena površina i po meni, ako istinski realno gledamo, taj potez već obiluje zelenim površinama. Ne treba da se smanjuje udeo postojećih, ali praviti umesto postojećeg parkinga isključivo podzemnu garažu, a ne iskoristiti taj nivo (ili još jedan nivo dodatni) za trajno rešenje problema sa parkiranjem (već formiranje "zelene površine") je veoma skupa igračka. I ne, ne važi teorija da što više ima mesta biće više automobila :)

Kog postojećeg parkinga?
Duž omladinskih brigada, ne tamo na kraju?
Lično ne verujem da će oni graditi tu podzemnu garažu.
A u tom celom delu je sada problem sa prakiranjem pre svega kad krenu kolima da dolaze na one nakaze od splavova na keju.
A ideja plana je da će ljudi dolaziti kolima ostavljati kola u garažu i onda peške prelaziti na Adu mostom.
Pri tome je lukavo napomenuti da će preko mosta moći da se ide i vozilima "uz ograničenja" što znači ko je bahat moći će preko...
Meni je ceo taj plan sumanut i verovatno maska za nešto drugo...

Sent from my TA-1020 using Tapatalk
 
Ja sam konkretno pročitao da ograničen pristup znači samo vatrogasci, hitna pomoć, policija itd, a ne bahati vozači. Garaža je tu potrebna, još kad bi nakon izgradnje garaže uklonili ovaj sadašnji parking i na tom mestu stavili zelenilo bilo bi super . Ne znam o čemu tolka hajka. Problem splavova je nevezan za ovaj projekat i iskreno se nadam da će taj problem rešiti (čitaj ukloniti splavove) do završetka izgradnje mosta i garaže.
 
Ah, nije tačno da je problem sa parkiranjem samo zbog gostiju sa strane. Da su postojeći kapaciteti dovoljni, ne bi u celom 70a bila parkirana vozila po trotoarima, požarnim putevima i sl., niti bi u 70-tom svaki drugi parking branio svoj prilaz lancima...

Mislio sam na parking na okretnici, ne na ulični.
 
Vrh