Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

07.03.2020.

DSCF0234.JPG
DSCF0235.JPG
 
Za koju bi to državu u svetu bio problem da poruši, osim za našu?
 
Retko prelazim preko ovog mosta kolima, mnogo češće biciklom, tu je nezamenjiv:

Most_na_Adi_2020-04-17.jpg
 
To je ugao gde vecina ljudi biciklom projuri okrenuta ledjima jer je fina nizbrdica i propusti ovaj fini prizor.
 
U pravu si Mare, i još nešto, opasno je stati na tom mestu ako je gužva. Biciklisti se odozgo spuštaju velikom brzinom, a oni što idu uzbrdo biciklom ne smeju da stanu jer neće moći lako da opet krenu zbog oštrog uspona. Međutim, ovog puta nije niko išao uzbrdo, pa sam iskoristio priliku da zastanem i slikam.
 
Када је неко бахати инвалид у мозак и треба овако да заврши.
Ваљда су ови из МБА Ратко Митровић припремали терен за почетак градње подвожњак испод железничке пруге....

https://www.novosti.rs/вести/насловна/х ... -милицајку
 
Ima li ikakvih vesti na temu probijanja podvožnjaka? Septembar 2020 je mnogo blizu, a nešto ne vidim da se radi...
 
u subotu sam prelazio most sa biciklom od ade do NBGDa i prosto ne mogu da verujem na sta sve ovo lici...mi ne zasluzujemo ovakve mostove...prosto je neverovatno da nijednu stvar ne odrzavamo kako treba...

btw ovaj lift nikad nije ni pusten u rad...

pa ti nosi biciklu uz stepenice...nema cak ni ona sina da ti bude lakse

sramota!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda raspisala je javnu nabavku:

Detekcija kvara na liftovima u sklopu Mosta na Adi i petlje Radnička (Partija 1);

Popravka sa izdavanjem sertifikata i redovno održavanje za liftove u sklopu Mosta na Adi i petlje Radnička (Partija 2) (14/20)
U prevodu agonija sa liftovima se nastavlja :bash:
 
Mislim da se to nikad neće promeniti kod nas, svest o zajedničkom dobru i redovno održavanje (bilo čega).

Bulbulderac17":dwdq6v9b je napisao(la):
u subotu sam prelazio most sa biciklom od ade do NBGDa i prosto ne mogu da verujem na sta sve ovo lici...mi ne zasluzujemo ovakve mostove...prosto je neverovatno da nijednu stvar ne odrzavamo kako treba...

btw ovaj lift nikad nije ni pusten u rad...

pa ti nosi biciklu uz stepenice...nema cak ni ona sina da ti bude lakse

sramota!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
 
astrodule":nomf7h4o je napisao(la):
Detekcija kvara - ha ha ha. Pokvarilo se nešto što što nije radilo ni jedan jedini dan.
Mozda mora samo da se ukljuci...:) Ne znam da l da prijavim firmu na tender...sto sam
ja bu**** kad ce neka tetka da uzme ovaj posao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=744049#p744049:5lkesi9c je napisao(la):
klisko » Pon Jun 01, 2020 8:45 pm[/url]":5lkesi9c]Ima li ikakvih vesti na temu probijanja podvožnjaka? Septembar 2020 je mnogo blizu, a nešto ne vidim da se radi...

prema informacijama koje sam dobio od Beoinfo, početak radova se očekuje ipak uskoro, tokom jula ili avgusta, mislim da je realno da se započnu radovi, evo odgovora koji sam dobio:

Za izradu tehničke dokumentacije i izvođenje denivelisanog ukrštanja pruge Beograd-Batajnica-Šid (Subotica) i Bulevara umetnosti na Novom Beogradu urađen je projekat za građevinsku dozvolu, izvršena je tehnička kontrola projekta i pribavljena je građevinska dozvola. U toku je priprema dokumentacije koja je potrebna za podnošenje zahteva za prijavu radova.

S poštovanjem,

Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda J.P.
 
Jedna napomena, građevinska dozvola nije pribavljena.
 
Kome može da se piše pritužba zbog neispravne javne rasvete na mostu na Adi i njegovim prilazima?
Juče uveče vozim po onoj kišurini i spuštam se na kružni tok od pravca NBG ka sajmu,nijedno svetlo nije radilo.Mrakčina,ko da nisi u gradu na mostu napravljenom pre nekoliko godina nego na ćupriji na Staroj planini!Sva svetla na tramvajskoj trasi koja od gopspdarske mehane ka brdu i rakovici kao i na nadvožnjaku preko pruge i ispod njega su naravno bila pogašena.
Nažalost mislim da svetla na mostu i prilazima nikad nisu radila u punom kapacitetu od kad je most pušten u saobraćaj.Uvek je negde nešto bilo zagašeno,a da ne pominjem kombinaciju žutog i led osvetljenja kod buvljaka.
 
Beokomu, ali ne vredi. Reći će da je bio kvar na trafou prouzrokovan obilnim padavinama i to je to.

Jedno vreme nedeljama nije radila rasveta jer je trafo bio opljčkan.

A najgore mi je što na krivini kod isključenja za Buvljak (Arenu) i dalje se jasnije vidi privremena horizontalna signalizacija koja te tera na rampu i koja me uvek malo zbuni.

Jednostavno, most je "Đilasov" i neće ni malo da se potrude oko njega, pa zato imamo i pesak i travu na bici stazi tokom većeg dela godina, a o šiljku na vrhu možemo samo da sanjamo.

Takođe fali i svetloodbojna razdelna oznaka kod rampe za Adu još od prve godine po otvaranju.

Sve je to prijavljivano više puta, ali ništa.
 
Očigledno je u pitanju više trafoa jer je mrak na različitim lokacijama. O pojedinačnim sijalicama neću ni da pričam. Bar to bi moglo brzo da se zameni. Milslim da je najtačnija dijagnoza trenutnog stanja "Đilasov most". Ko da je to on napravio sebi i da ga samo on koristi a ne svi mi.Strašno,ne smem ni da pomislim šta će biti za nekoliko godina kad bude trebalo da se radi ozbiljnije održavanje i kontrola nosećih elemenata mosta. Za sad je još sve novo pa stoji samo od sebe. Kad počnu da popuštaju noseći kablovi ima samo da zatvore most jer nije bezbedan sa saobraćaj i problem rešen! Naravno da se ni slivnici ne čiste od blata i da su zapušeni.Pretpostavljam da liftovi nikad neće biti pušteni u rad,niti oprani.Na jednom kod tramvasjke stanice upravcu BB sam video da je razvaljen sa zadnje strane,baš muški :bash:
 
Oduvek me je zanimalo zbog čega je ostavljen ovaj stub sa slike ispod pored pruge. Jel ima ikakvu funkciju, zbog kojeg je napravljen ili je samo mesto za grafite?
 

Prilozi

  • Opera Snapshot_2020-07-21_141725_www.google.com.png
    Opera Snapshot_2020-07-21_141725_www.google.com.png
    511,5 KB · Pregleda: 2.322
Koliko se sećam, stub je bio probni. Ne znam zašto ga nisu uklonili.
 
Vrh