Šta je novo?

Savski trg

Da, od Slavije se spušta na dole. To je onaj Mokroluški ili kako se već zove. Drugi krak mu se na Autokomandi odvaja pa ide ispod autoputa.
 
Jeste ali se jedan krak odvaja i ka Slaviji pa se onda jedan Nemanjinom spušta na dole. Izvor je knjiga Beograd ispod Beograda.
 
Mислим да је то ипак Врачарски поток. Има више каналисаних потока по Београду.
 
Фали на мапи и део Миријевског потока који је каналисан.
 
s-l1600y.jpg
s-l1600y99.jpg


https://www.ebay.com/itm/35mm-Negative- ... SwuDte~IMd

https://www.ebay.com/itm/35mm-Negative- ... Sw7t9e~IMs
 
Mogao je iza stanice da bude vodeni trg :lol:
 

Prilozi

  • SAVSKI TRG MONTAZA.jpg
    SAVSKI TRG MONTAZA.jpg
    102,2 KB · Pregleda: 4.457
  • savski trg mo.jpg
    savski trg mo.jpg
    300,4 KB · Pregleda: 4.468
Evo po ko zna koji put bazen i ceo kraj bez vode koja je nestala u 16h 04.07 a obavestenje da dolazi u 15h 05.07.
Zamisli leto,vreme korone ,apelujes na higijenu i koga zabole da izadje na teren da popravi sto su mentoli ko zna koji put prepolovili cev.
Bar 24 sata bez vode,nama i ne trebaju poplave i prirodne katastrofe...
 

Prilozi

  • cam_19.jpg
    cam_19.jpg
    85,6 KB · Pregleda: 4.070
"bara venecija" je, ako igde, trebala da bude na mestu Savskog Amfiteatra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754066#p754066:30jpsozk je napisao(la):
Savamala » Нед Јул 05, 2020 1:41 am[/url]":30jpsozk]Evo po ko zna koji put bazen i ceo kraj bez vode koja je nestala u 16h 04.07 a obavestenje da dolazi u 15h 05.07.
Zamisli leto,vreme korone ,apelujes na higijenu i koga zabole da izadje na teren da popravi sto su mentoli ko zna koji put prepolovili cev.
Bar 24 sata bez vode,nama i ne trebaju poplave i prirodne katastrofe...
file.php
Када је Весић морао да отвори пола улице за саобраћај и да се рекламира за изборе, онда су после сат времена дошли и поправили цев. Сада је то научна фантастика.

Како радник може да добије радни задатак, а да му се не каже где су цеви?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754066#p754066:1t5bpd7y je napisao(la):
Savamala » 04 Jul 2020 11:41 pm[/url]":1t5bpd7y]Evo po ko zna koji put bazen i ceo kraj bez vode koja je nestala u 16h 04.07 a obavestenje da dolazi u 15h 05.07.
Zamisli leto,vreme korone ,apelujes na higijenu i koga zabole da izadje na teren da popravi sto su mentoli ko zna koji put prepolovili cev.
Bar 24 sata bez vode,nama i ne trebaju poplave i prirodne katastrofe...
file.php

Ta strahota je, nazalost, redovna pojava na svim gradilistima i rekonstrukcijama koje ova vlast sprovodi. I pesacke zone i 4 bulevara, svuda je princip isti. U proseku jednom mesecno naprave havariju. Treba im izmedju par sati i par dana da ZATVORE vodu, a onda je taj cuveni rok do sutra u 15h. Apsolutno se nikad ne desi da poprave i vrate ljudima vodu pre sutra u 15h.
 
Stravicno kako lazu,nikoga na terenu da popravi,jos pitaju odakle gledate a ne znaju da prodjem peske na svakih pola sata!
 
Мени су дали оправдање да је смена радника...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754136#p754136:2cyo6yfb je napisao(la):
Mikie » Ned Jul 05, 2020 2:08 pm[/url]":2cyo6yfb]Мени су дали оправдање да је смена радника...
Pa i meni prvo,pa onda kako znate da nema nikoga ,pa radi se na uglu Licke,a ja odmah prodjem i nigde nikoga.Lazu i glupi su mnogo,sastavicu sa snimljenim razgovorom i videom da nema nigde nikoga na svakih pola sata pa postaviti svuda.Sad kao stici ce do 18h,kupuju vreme stalno ali nije mi dosadno bice okaceno vise mesta
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=748748#p748748:2owue15r je napisao(la):
GavriloL » Sre Jun 17, 2020 10:40 am[/url]":2owue15r]...
file.php

Jedan od retkih projekata vladajuce garniture koji bi mogao pozitivno oceniti. Iskren da budem, takva ocena mi tesko pada obzirom na kolicinu idi...a koji upravljaju zemljom i na kolicinu idiotskih, kontroveznih, neuspelih i besmislenih projekata koji su ti isti i...ti realizovali.

Ipak, oni ne bi bili oni kada ne bi apsolutno svaki smislen projekat upropastili.

Problem 1: Uzdignuti plato. Nije mi jasna ideja sa tim podizanjem. Oslim sto zaklanja soklu i vizuelno skracuje zgradu zeleznicke stanice, nije ni funkcionalan jer se sa njega silazi stepenicama, da bi se posle par metara opet penjalo ka ulazu u zgradu ako sam dobro razumeo projekat.

Problem 2: Apsolutno bespotreban spomenik. Totalni promasaj uz svo postovanje Stefanu Nemanji. Smatram da je spomenik promasaj pocevsi od koncepcije, dimenzija, proporcije, vizuelnog izraza do pozicije na trgu. Da je bar u nekoj simetriji sa zgradom zeleznicke stanice pa i ajde, al jasno je da su ga pozicionirali asimetricno jer je predimenzionisan i zaklanjao bi zgradu kada bi bio na sredini. Cim se moraju praviti takvi kompromisi, jasno je da nesto nije u redu u samoj koncepciji. Verovatno o tome niko nije ni razmisljao (da budem precizniji, neko nije smeo da o tome razmislja). Pretpostavljam da je bilo receno, napravi spomenik 25m visine i ne zanima me kako ce izgledati u kontestu. Samo neka golem i neka se vidi!

Ako izuzmemo besmislen polozaj i dimenzije, te se skoncentrisemo samo na spomenik, upafa u oci odnos postamenta i same statue Stefana Nemanje. Svojim dimenzijama, postament je prenaglasen i sebe stavlja u prvi plan. Tu se ogradjujem jer nisam bas neki ekspert iz te oblasti, pa cu se osloniti na osecaj i iskustva iz arhitekture ili fotografije gde se gleda da proporcija bude na 1/3 ili u zlatnom preseku. Ovde to nije slucaj, vec su gornji i donji deo otprilike iste visine. Pri tom, forma postamenta je takva da apsoluto odvlaci paznju. Stalno se pitam sta on predstavlja, a prva asocijacija mi je na pola pojedeno kinder jaje (bez zaje*******ancije).

Sto se tice pozitivnih stvari, Beograd konacno dobija prvi pravi trg. Jednostavna i jasna forma, poboljsanje saobracaja, to jest rasciscavanje onog haosa sto je tu bio. Za to u svakom slucaju :kk: Odmereno resenje, bez nekih megalomanskih zamisli koje u srpskoj arhitekturi po pravilu vode ka promasenoj ideji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754419#p754419:36egk4b3 je napisao(la):
Nik_B » Pon Jul 06, 2020 7:25 pm[/url]":36egk4b3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=748748#p748748:36egk4b3 je napisao(la):
GavriloL » Sre Jun 17, 2020 10:40 am[/url]":36egk4b3]...
file.php

Jedan od retkih projekata vladajuce garniture koji bi mogao pozitivno oceniti. Iskren da budem, takva ocena mi tesko pada obzirom na kolicinu idi...a koji upravljaju zemljom i na kolicinu idiotskih, kontroveznih, neuspelih i besmislenih projekata koji su ti isti i...ti realizovali.

Ipak, oni ne bi bili oni kada ne bi apsolutno svaki smislen projekat upropastili.

Problem 1: Uzdignuti plato. Nije mi jasna ideja sa tim podizanjem. Oslim sto zaklanja soklu i vizuelno skracuje zgradu zeleznicke stanice, nije ni funkcionalan jer se sa njega silazi stepenicama, da bi se posle par metara opet penjalo ka ulazu u zgradu ako sam dobro razumeo projekat.

Problem 2: Apsolutno bespotreban spomenik. Totalni promasaj uz svo postovanje Stefanu Nemanji. Smatram da je spomenik promasaj pocevsi od koncepcije, dimenzija, proporcije, vizuelnog izraza do pozicije na trgu. Da je bar u nekoj simetriji sa zgradom zeleznicke stanice pa i ajde, al jasno je da su ga pozicionirali asimetricno jer je predimenzionisan i zaklanjao bi zgradu kada bi bio na sredini. Cim se moraju praviti takvi kompromisi, jasno je da nesto nije u redu u samoj koncepciji. Verovatno o tome niko nije ni razmisljao (da budem precizniji, neko nije smeo da o tome razmislja). Pretpostavljam da je bilo receno, napravi spomenik 25m visine i ne zanima me kako ce izgledati u kontestu. Samo neka golem i neka se vidi!

Ako izuzmemo besmislen polozaj i dimenzije, te se skoncentrisemo samo na spomenik, upafa u oci odnos postamenta i same statue Stefana Nemanje. Svojim dimenzijama, postament je prenaglasen i sebe stavlja u prvi plan. Tu se ogradjujem jer nisam bas neki ekspert iz te oblasti, pa cu se osloniti na osecaj i iskustva iz arhitekture ili fotografije gde se gleda da proporcija bude na 1/3 ili u zlatnom preseku. Ovde to nije slucaj, vec su gornji i donji deo otprilike iste visine. Pri tom, forma postamenta je takva da apsoluto odvlaci paznju. Stalno se pitam sta on predstavlja, a prva asocijacija mi je na pola pojedeno kinder jaje (bez zaj******).

Sto se tice pozitivnih stvari, Beograd konacno dobija prvi pravi trg. Jednostavna i jasna forma, poboljsanje saobracaja, to jest rasciscavanje onog haosa sto je tu bio. Za to u svakom slucaju :kk: Odmereno resenje, bez nekih megalomanskih zamisli koje u srpskoj arhitekturi po pravilu vode ka promasenoj ideji.
Očigledno je da knez Srbije želi da ostavi iza sebe objekte po kojima će biti upamćen i da želi da promeni Beograd po svojoj volji. Biće još glomaznih spomenika u narednim godinama, novih trgova i koječega još. Njegov cilj nije obično renoviranje ili izgradnja, već pre svega upecatljivost.
 
Нек среди онај ћошак иза болнице за почетак, као и напуштене руине на тргу и у његовој близини.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754438#p754438:2pjlu97j je napisao(la):
Дошљак » Pon Jul 06, 2020 7:52 pm[/url]":2pjlu97j]Нек среди онај ћошак иза болнице за почетак, као и напуштене руине на тргу и у његовој близини.

Slazem se u potpunosti...da Trg ne bude "krezav", kao sto se ocekuje, ukoliko ne preduzmu nista za resavanje svih onih zgrada i fasada okolo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754427#p754427:13tv62ba je napisao(la):
Navip » Pon Jul 06, 2020 7:48 pm[/url]":13tv62ba]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754419#p754419:13tv62ba je napisao(la):
Nik_B » Pon Jul 06, 2020 7:25 pm[/url]":13tv62ba]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=748748#p748748:13tv62ba je napisao(la):
GavriloL » Sre Jun 17, 2020 10:40 am[/url]":13tv62ba]...
file.php

Jedan od retkih projekata vladajuce garniture koji bi mogao pozitivno oceniti. Iskren da budem, takva ocena mi tesko pada obzirom na kolicinu idi...a koji upravljaju zemljom i na kolicinu idiotskih, kontroveznih, neuspelih i besmislenih projekata koji su ti isti i...ti realizovali.

Ipak, oni ne bi bili oni kada ne bi apsolutno svaki smislen projekat upropastili.

Problem 1: Uzdignuti plato. Nije mi jasna ideja sa tim podizanjem. Oslim sto zaklanja soklu i vizuelno skracuje zgradu zeleznicke stanice, nije ni funkcionalan jer se sa njega silazi stepenicama, da bi se posle par metara opet penjalo ka ulazu u zgradu ako sam dobro razumeo projekat.

Problem 2: Apsolutno bespotreban spomenik. Totalni promasaj uz svo postovanje Stefanu Nemanji. Smatram da je spomenik promasaj pocevsi od koncepcije, dimenzija, proporcije, vizuelnog izraza do pozicije na trgu. Da je bar u nekoj simetriji sa zgradom zeleznicke stanice pa i ajde, al jasno je da su ga pozicionirali asimetricno jer je predimenzionisan i zaklanjao bi zgradu kada bi bio na sredini. Cim se moraju praviti takvi kompromisi, jasno je da nesto nije u redu u samoj koncepciji. Verovatno o tome niko nije ni razmisljao (da budem precizniji, neko nije smeo da o tome razmislja). Pretpostavljam da je bilo receno, napravi spomenik 25m visine i ne zanima me kako ce izgledati u kontestu. Samo neka golem i neka se vidi!

Ako izuzmemo besmislen polozaj i dimenzije, te se skoncentrisemo samo na spomenik, upafa u oci odnos postamenta i same statue Stefana Nemanje. Svojim dimenzijama, postament je prenaglasen i sebe stavlja u prvi plan. Tu se ogradjujem jer nisam bas neki ekspert iz te oblasti, pa cu se osloniti na osecaj i iskustva iz arhitekture ili fotografije gde se gleda da proporcija bude na 1/3 ili u zlatnom preseku. Ovde to nije slucaj, vec su gornji i donji deo otprilike iste visine. Pri tom, forma postamenta je takva da apsoluto odvlaci paznju. Stalno se pitam sta on predstavlja, a prva asocijacija mi je na pola pojedeno kinder jaje (bez zaj******).

Sto se tice pozitivnih stvari, Beograd konacno dobija prvi pravi trg. Jednostavna i jasna forma, poboljsanje saobracaja, to jest rasciscavanje onog haosa sto je tu bio. Za to u svakom slucaju :kk: Odmereno resenje, bez nekih megalomanskih zamisli koje u srpskoj arhitekturi po pravilu vode ka promasenoj ideji.
Očigledno je da knez Srbije želi da ostavi iza sebe objekte po kojima će biti upamćen i da želi da promeni Beograd po svojoj volji. Biće još glomaznih spomenika u narednim godinama, novih trgova i koječega još. Njegov cilj nije obično renoviranje ili izgradnja, već pre svega upecatljivost.

Na zalost, tako je.
 
Vrh