Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

Да ли је ЈКП Зеленило преузело у одржавање Рузвелтову и Мије Ковачевића? Код стајалишта Ватрогасна команда у смеру ка Богословији је израстао коров висине скоро метар у жардињерама дрвореда. А у рушевинама Застава промета је легло пацова.
 
originalslika_FOTOGRAFIJA-245919717.jpg
 
Је л' ово кукуруз био засађен на тротоару?
 
Kad bi ovako svaka zgrada odrzavala ....parcence cijeli grad bi bio zelen nbg pogotovo
zelenilo-2020-07-11-22-18-59.jpg
 
То је препуштено на вољу појединаца, а јавни простор би требало да буде брига једног стручног и надлежног тела за уређење уличних природних садржаја.
 
ee972cd6ae9403c69c3353260c2f452b.jpg


Verovatno ste pisali na ovoj temi vec ali ne mogu da nadjem...zna li neko koje je ovo drvo na razdelnim ostrvima na s. trgu?

Prelepo izgleda..ovo bih postavio po celom gradu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je prostor iza moje zgrade. 2 klupice, vratilo, razboj. Danju su tu vežbači i roditelji sa decom, noću klinci.

Pre par dana sam sakupio jednu gomilicu đubreta, danas još jednu.

Ali ta potreba da se đubre ugura u svaku pukotinu, prostor između dasaka mi je fascinantna.

Kanta za đubre nije rešenje jer se ista napuni za jedan dan, a Zelenilo ih prazni max 2 puta nedeljno.
0bcc8acb3cdea19d0ea7845e4a5bb290.jpg
cf71f9c771c00f37a3d53fe3a4a75c9b.jpg
823d3f01d97551553ba2bea18eba1adf.jpg
42cb29f46e0425c87659f4ba2689f695.jpg
a0c69dad93757b30d36f597bc2c60dd5.jpg
 
Otvore na sipkama treba zavariti ...ili staviti plasticne čepove kostaju oko 30 din kom u okovu zaljepiti ih naravno ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756106#p756106:2abomq5x je napisao(la):
direktor » Суб Јул 11, 2020 11:27 pm[/url]":2abomq5x]Kad bi ovako svaka zgrada odrzavala ....parcence cijeli grad bi bio zelen nbg pogotovo
zelenilo-2020-07-11-22-18-59.jpg
Dobri moj direktore, stvari ipak nisu tako ružičaste... Ovo zelenilo i saksije je postavio cafe Siesta, kod Arene si to snimio.. Tokom godina, mali i neugledni kafe Siesta je promenio vlasnika, stigle su pare i kafe se vremenom proširio preko svake mere a i ukusa... uz to su naravno stigli i bahati gosti koji se parkiraju već znamo kako, bilo da su motori ili automobili. Sad je to toliko prevršilo svaku meru da su stolovi počeli da se postavljaju i duž zgrade. Tu su trava i pločnik bili nereprezentativni pa je vlasnik kafea zamenio travu i postavio ove nove ploče... Izgleda lepo ali sve ima svoju cenu - sada je to fancy mesto gde uveče piči živa muzika, na radost komšija...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762466#p762466:28izrvoa je napisao(la):
astrodule » 02 Avg 2020 18:22[/url]":28izrvoa]Ali ta potreba da se đubre ugura u svaku pukotinu, prostor između dasaka mi je fascinantna.

Kanta za đubre nije rešenje jer se ista napuni za jedan dan, a Zelenilo ih prazni max 2 puta nedeljno.
Da li ste im pisali i tražili da se postavi još jedna kanta za đubre ili nešto slično? Da može nekako da dobaci između dva pražnjenja.
 
Није добро што се бука звучника ставља у исти кош са уклањањем кола са тротоара и заменом травњацима, жардињерама па и баштама кафеа, све то у суштини оплемењује улицу. А питање буке треба да се решава посебно и целовито, јер буку праве и бушилице и климе и звучници и лавеж и довикивање. Али нема ни трунке покушаја да се ради на култури ненасиља, бука је само део свеопште некултуре насилности у разним видовима.
Два часа за одмор дневно су једини званични одговор који имамо и можемо да добијемо, а да ли је то довољно ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762553#p762553:3fue5r9b je napisao(la):
solecar » Yesterday, 23:27[/url]":3fue5r9b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762466#p762466:3fue5r9b je napisao(la):
astrodule » 02 Avg 2020 18:22[/url]":3fue5r9b]Ali ta potreba da se đubre ugura u svaku pukotinu, prostor između dasaka mi je fascinantna.

Kanta za đubre nije rešenje jer se ista napuni za jedan dan, a Zelenilo ih prazni max 2 puta nedeljno.
Da li ste im pisali i tražili da se postavi još jedna kanta za đubre ili nešto slično? Da može nekako da dobaci između dva pražnjenja.

Bila je kanta do pre nekoliko godina, ali je uklonjena. To jeste bolje rešenje nego da kanta stoji i onda se jednom ili dva puta nedeljno čisti.

Što je najgore, Zelenilo kante ne čisti za vikend, pa onda ponedeljkom bude haos. U međuvremenu, vetar i ptice još više raskupusaju đubre i zaista je ružno.

Zelenilo NEĆE da poveća broj dana kada prazni đubrijere. Na svaku primedbu građana odgovaraju tipskim odgovorom da te đubrijere nisu za kućno đubre (jeste, često tu završi kesa sa kućnim đubretom - poseban krug pakla za takve ljude) i da ljudi treba da bacaju i to sitno đubre u kontejnere. Dodaju i da treba apelovati na pojedine ljude da ne bacaju đubre i slične floskule.

Rešenje je prosto. Više radnika Zelenila i pojačano čišćenje vikendom. Evo, juče je kej u Zemunu bio prepun šetača i kante su bile prepune i prelivale.

Malo sam se zagledao oko klupa - milion pikavaca, sitnog đubreta i suvog lišća (okačiću na temu o Priobalju)
 
JKP Zelenilo poslednjih godina ima sledeću dinamiku kod uklanjanja starog drveća.

Naime, pre dve nedelje su isekli jedno veliko drvo u kraju. Očigledno je bilo bolesno jer nisam video ni jednu posečenu zelenu granu. I tako su te grane i debla ležala par dana. Onda su jednog dana došli i pokupili manje grane i danas su došli i isekli na još manje komade i odneli i debla. Znači barem 3 puta su dolazili zbog jednog stabla. Slično sam video još nekoliko puta. Orežu drveće, nagomilaju grane i posle 10-ak dana odnesu ono što nisu mogli poneti prvi put. A naravno da ne mogu da ponesu sve od jednom kada koriste ove male prikolice. :bash:

IMG_8569.JPG
IMG_0017.JPG


ps: moguće je da su pre ljudi odnosili grane sami i debla i koristili za ogrev, ali sada niko to ne nosi, već Zelenilo mora samo da odradi svoj posao.

Ali zaista, krenu da orezuju drveće u kraju i bude baš mnogo gomila granja, a oni krenuli sa ovim traktorom i prikolicom. Pa naravno da ne mogu da ponesu sve iz jednog puta. :bash:

Moram da citiram nedoslednog Vesića "pa nećemo valjda trotinetima na džipove"
 
Vozikaju se danas po kraju. Jedino ako negde u kraju stoji veći kamion pa pretovaruju svakih pola sata.

Potpuno neracionalno vozilo za ovaj posao.

zelenilo traktorce.jpg
 
Ako ces iskreno najgoru mogucu stvar sto su do sada ovi uradili je seca drveca na Uscu i 100letnih borova na Kalisu zbog one nesretne gon**** (ne smem ni da napisem sta je).

To je bilo sve na brzinu i APP - ako prodje prodje. Naravno da nije proslo i tako ce i da ostane.

Koliko pratim po gradu ima secenja ali je ono u normali. Ali ima i dosta sadjenja isto.

Priroda ce uvek da pobedi, koliko god se mi trudili da je specimo u urbanim sredinama. Kad-tad.
 
Realno se seče zaista samo bolesno drveće. Ljudi vide presek debla i odmah kreću sa lupetanjem kako je drvo bilo potpuno zdravo.

Evo, i ovo sa moje slike je imalo više manje normalne preseke. Jeste na nekim presecima bilo potpuno čisto, ali bilo je negde i smeđih mrlja. Ono što je ipak najvažnije je što nijedna posečena grana nije imala zelene listove. Iskreno, to nisam ni primetio dok je stablo bilo neposečeno, ali nisam ni zagledao.

Ne postoji interes nikoga da se seče zdravo drveće ako nije u pitanju neka gondola ili balon planiran na tom mestu.

Čak i kada se poseče nešto usred šume, obično je u pitanju planska seča i sadnja mladica. Ne idem po Košutnjaku, ali kad budem prolazio baš ću da obratim pažnju na onaj skoro posečeni deo.
 
Vrh