Šta je novo?

Šta jedemo?

Nije stvar samo u ceni, nego je kuvana hrana kod kuće zdravija (sada zvučim kako moja mama, ali tako je).

Ja uopšte ne bih forsirao ishranu napolju, bilo slow ili fast. tržni centri su odlični za ovakve objekte zato što narod tu bleji po ceo dan, ko bajagi kupuje nešto, i nema vreme da ode kući da jede kako treba
Barem da je neka kafana koja sprema kuvano jelo u blizini kako bi postojala alternativa
 
nije to to. Nema pravih kafana. Jedino prizanajme kafanicu gore na KOšutnjaka
 
Aha, i zato što kafane nisu po ukusu, treba ugasiti restorane u "Ada Mall"-u?
Zanimljiva logika.
 
Pogledajte malo Bliskoistočnu kuhinju i humus, falafele, šaverme, tahini, pita hleb i razne namaze.
Indija - pogledajte malo te začine, da ne pričam o kineskoj medicini - to su civilizacije mnogo starije od evropskih.

Kurkuma ima malo jači ukus, ali je nenormalno zdrava. Začini sa bliskog istoka (zatar, sumak...) daju novi ukus jelima.

Izbacite malo meso iz ishrane i shvatićete koliko se bogatstvo krije u stranim (neevropskim) kuhinjama. Riba nisu samo šaran, som i smuđ, već i losos, orada, morski plodovi, lignje, račići...

Dule da li si stvarno toliko arogantan da misliš da ne znamo i ne jedemo i ovu hranu? Upravo zbog toga i možemo da komentarišemo brzu hranu koja se prodaje pod sloganom ''azijska'' itd, znamo da je treš jer smo hasali original :wink:

Ograđujem se za autentičnu kinesku, kerove i šišmiše još nisam degustirala :mrgreen:
 
Ne razumem.
Ono što znam je da se ljudi loše hrane, deca naročito, obroci bez mesa su mnogima nezamislivi.
Po fud kortovima ima i kuvane hrane, ali najveće gužve su i kod Meka i pice.
 
Gužva u Meku je zbog dece, valjda je svima jasno zašto.
Ne znam kako se drugi svojim kućama hrane ali to što je kuvano ne znači i da je zdravo. Ako je spermano na zejtinu i začinjeno vegetom i naliveno zaprškom to je čist otrov bilo da se jede napolju ili kući.
 
Šta fali ako nešto ispržiš na ulju jednom i to ne najjačoj vatri? Zna se na kojoj temperaturi koje ulje ispušta ono što ispušta.

Vegeta ima pojačivače ukusa, ali imaš i zdravije "vegete". Vegeta se trpa zato što većina ljudi nema pojma o kuvanju i zdravoj ishrani i zato što su im čula uništena višegodišnjim konzumiranjem preslanih i prezačinjenih jela.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706767#p706767:2slb9ypu je napisao(la):
11030 » 09 Feb 2020 05:38 pm[/url]":2slb9ypu]
Pogledajte malo Bliskoistočnu kuhinju i humus, falafele, šaverme, tahini, pita hleb i razne namaze.
Indija - pogledajte malo te začine, da ne pričam o kineskoj medicini - to su civilizacije mnogo starije od evropskih.

Kurkuma ima malo jači ukus, ali je nenormalno zdrava. Začini sa bliskog istoka (zatar, sumak...) daju novi ukus jelima.

Izbacite malo meso iz ishrane i shvatićete koliko se bogatstvo krije u stranim (neevropskim) kuhinjama. Riba nisu samo šaran, som i smuđ, već i losos, orada, morski plodovi, lignje, račići...

Dule da li si stvarno toliko arogantan da misliš da ne znamo i ne jedemo i ovu hranu? Upravo zbog toga i možemo da komentarišemo brzu hranu koja se prodaje pod sloganom ''azijska'' itd, znamo da je treš jer smo hasali original :wink:

Ograđujem se za autentičnu kinesku, kerove i šišmiše još nisam degustirala :mrgreen:
Ovde samo da primetim kako je autentična kineska hrana prvenstveno - svinjetina. Pogotovo za dominantan narod, Han Kineze. U Pekingu se, naime, gnušaju jedenja kerova, a ono je zastupljeno baš tamo gde je snimljen onaj gnusni spot sa gutanjem miševa, na krajnjem jugu, u provinciji Guangdong. Svaka kineska regija ima sopstvenu kuhinju, često i jezik. Kina je zemlja-kontinent, višenarodna, krajnje uprošćeno rečeno, kao Evropa posle 2.000 godina dominacije jednog naroda (Nemci bili ozbiljno zainteresovani - i oni krkaju svinjetinu).

Sveukupno, uz francusku, kineska kuhinja je najbogatija. Odnosno, kineski skup kuhinja: u Pekingu, recimo, postoji šangajski restoran, gde je malko ljuća hrana nego u pekinškom.

U Srbiji, valja restoran Ćan Đu D' (Quan Ju De) na Senjaku; kineska ambasada tu naručuje.
 
ok je quan, vidi se razlika u odnosu na kineze iz tc-a. Malo su skuplji ali sta je to za prejeftini Beograd.
 
Samo ovo se računa:

:D

topla-predjela.jpg


Ipak smo preterali sa off-om. Neću više
 
Auh, šta nastade oko hrane, majko moja... I koliko besa u ljudima, zlo & naopako ;)
 
То сигурно није пријатно искуство ... Хтео бих да купујем храну у локалним продавницама где познајем људе којима могу да верујем.
 
U UKrajini i Rusiji, Mekdonalds restorani su uvek prepuni. I ta mesta vaze za restorane gde se hrani sirotinja.
 
U Srbiji mozes sasvim pristojno da jedes brzu hranu koja nije mekdonalds za iste pare ili jeftinije. Od pice, preko pljeskavica/cevapa/girosa do palacinki. "Obrok" u meku nije nimalo jeftin za srpske standarde.

U Moskvi ima lanac super restorana "brze" kuvane hrane mu-mu. Tako bi nesto voleo da vise vidim u Srbiji, da je to vise zastupljeno
 
Da, sve sto si rekao je 100% tacno. U Rusiji, Belorusiji i Ukrajini nemaju brzu hranu (cevapdzinice i pekare). To je veoma retko. Skoro na svakom cosku imaju ekspres restorane. Ne bih to nazvao "brza" kuvana hrana, ispada kao da je hrana pripremljena na neki brzi nezdrav nacin. Bolje je reci nesto kao menza, gde su kuvana jela vec pripremljena, ti samo uzimas ono sto hoces. Tamo je malo skuplje nego u Mekdonaldsu, zato se smatra da u Mekdonalds ide sirotinja. U Srbiji, posto nemamo takve ekspres restorane, MCDonalds je skupli od pljeskavice i od kifle, pa je zato odlazak u Mek luksuz.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764598#p764598:6sb1nrfu je napisao(la):
milanche » 10 Aug 2020 08:26 am[/url]":6sb1nrfu]U Srbiji mozes sasvim pristojno da jedes brzu hranu koja nije mekdonalds za iste pare ili jeftinije. Od pice, preko pljeskavica/cevapa/girosa do palacinki. "Obrok" u meku nije nimalo jeftin za srpske standarde.

U Moskvi ima lanac super restorana "brze" kuvane hrane mu-mu. Tako bi nesto voleo da vise vidim u Srbiji, da je to vise zastupljeno

Pa imas kuvane hrane na svakom cosku, pocev od maksija koji je najjeftiniji , ideje, cak i pojedine skroz dobre pekare imaju pristojnu kuvanu hranu, imas mali milion restorana kuvane hrane na meru sirom grada, gde imas dnevno po 15 kuvanih jela minimum razne corbe, supe i sl. Za obrok u meku mozes da pojedes pola kila punjene paprike + telecu corbu npr. Ali meni mek nije merodavan, pasulj kuvani ili prebranac je 30-50din 100g npr. tako da za kuvana jela mozes da prodjes sa 150 din sa sve salatom da budes sit.

Dok sam radio na novom beogradu kupovao sam redovno u merkatoru, hrana je vrhunska izbor ogroman a cene pristojne.

Jedino sto ne preporucujem su hladna jela u maksiju, to je neka refuza ko zna koliko stoji retko kad je sveze i moze lako stomak da zacvrci. Posebno ne muckalice i gulase. :notok:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764598#p764598:2i4f8crk je napisao(la):
milanche » 10 Авг 2020 09:26 am[/url]":2i4f8crk]U Srbiji mozes sasvim pristojno da jedes brzu hranu koja nije mekdonalds za iste pare ili jeftinije. Od pice, preko pljeskavica/cevapa/girosa do palacinki. "Obrok" u meku nije nimalo jeftin za srpske standarde.

Mozes, ali ja znam svega mozda dva mesta u Beogradu gde je pljeskavica "ok", sve drugo je soja u najboljem slucaju.

S druge strane, u svakom Meku uvek dobijem hamburger istog kvaliteta, pa mi nije ni problem da za isti platim i duplo vise ako treba.

Ne kazem da je Mek vrh kvaliteta ali se redovno dobije uvek ono za sta platis.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764641#p764641:2ri4pjoj je napisao(la):
wexy » 10 Aug 2020 09:38 am[/url]":2ri4pjoj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764598#p764598:2ri4pjoj je napisao(la):
milanche » 10 Авг 2020 09:26 am[/url]":2ri4pjoj]U Srbiji mozes sasvim pristojno da jedes brzu hranu koja nije mekdonalds za iste pare ili jeftinije. Od pice, preko pljeskavica/cevapa/girosa do palacinki. "Obrok" u meku nije nimalo jeftin za srpske standarde.

Mozes, ali ja znam svega mozda dva mesta u Beogradu gde je pljeskavica "ok", sve drugo je soja u najboljem slucaju.

S druge strane, u svakom Meku uvek dobijem hamburger istog kvaliteta, pa mi nije ni problem da za isti platim i duplo vise ako treba.

Ne kazem da je Mek vrh kvaliteta ali se redovno dobije uvek ono za sta platis.

To je pljeskavica, ako narucis belo meso, ili vesalicu sigurno nije |"slime" koji nude u meku a posebno u kfc-u. :blah:
 
@wexy
Ne bi bilo loše da znamo koja su ta dva mesta :) Znam da je uvek gužva ispred šiš-a u aleji gladi mada je upitno šta i oni stavljaju kao meso.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764639#p764639:2ffrw8ze je napisao(la):
Ventilator_BGD » Pon Avg 10, 2020 12:37 pm[/url]":2ffrw8ze]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764598#p764598:2ffrw8ze je napisao(la):
milanche » 10 Aug 2020 08:26 am[/url]":2ffrw8ze]U Srbiji mozes sasvim pristojno da jedes brzu hranu koja nije mekdonalds za iste pare ili jeftinije. Od pice, preko pljeskavica/cevapa/girosa do palacinki. "Obrok" u meku nije nimalo jeftin za srpske standarde.

U Moskvi ima lanac super restorana "brze" kuvane hrane mu-mu. Tako bi nesto voleo da vise vidim u Srbiji, da je to vise zastupljeno

Pa imas kuvane hrane na svakom cosku, pocev od maksija koji je najjeftiniji , ideje, cak i pojedine skroz dobre pekare imaju pristojnu kuvanu hranu, imas mali milion restorana kuvane hrane na meru sirom grada, gde imas dnevno po 15 kuvanih jela minimum razne corbe, supe i sl. Za obrok u meku mozes da pojedes pola kila punjene paprike + telecu corbu npr. Ali meni mek nije merodavan, pasulj kuvani ili prebranac je 30-50din 100g npr. tako da za kuvana jela mozes da prodjes sa 150 din sa sve salatom da budes sit.

Dok sam radio na novom beogradu kupovao sam redovno u merkatoru, hrana je vrhunska izbor ogroman a cene pristojne.

Jedino sto ne preporucujem su hladna jela u maksiju, to je neka refuza ko zna koliko stoji retko kad je sveze i moze lako stomak da zacvrci. Posebno ne muckalice i gulase. :notok:


Bez uvrede, ali ti ovde govoris o kuvanim jelima u Maksiju i ostalim marketima gde kupujes kuvanu kranu za poneti. U Rusiji se radi o restoranima, gde sedis i rucas kao u bilo kom restoranu, samo sto ne narucujes hranu od konobara i ne spremaju samo za tebe, vec ulazis i sam biras vec pripremljeno kao svedski sto. U Srbiji toga ranije nije bilo, a koliko znam, nema ni sada. U Novom Sadu kad sam ziveo, postojao je nekoliko godina takav restoran u centru, pa su ga zatvorili posle nekoliko godina. Evo nekoliko slika iz moskovkog lanca Mu Mu. Ne secam se kakve su cene tamo, ali u Kijevu u takvim restoranima, supa, salata i glavno jelo kostaju oko 4-5 evra i svi se tamo hrane. Ovde kada bi otvorio pekaru, brzo bi bankrotirao jer to niko ne jede.

5d57ee6d15e9f93fdf059f57.jpg


caption.jpg


cafe-mu-mu.jpg
 
Nisu tako uredjeni uglavnom, ali na istu foru, narucis, dobijes posluzavnik, mozes da sednes i da jedes. Osim prodavnica tipa maxi idea i merkator, svi ostali su restoranskog tipa i mozes da biras hoce li ti spakovati u kutiju ili ces da jedes u restoranu. Ima ih mali milion, evo od slavije do terazija ih znam 3 za sada, a ne racunam maxi i ideju, kojih ima 3 na tom potezu. Evo npr:

https://www.facebook.com/restoran.spore ... =1&theater

Nekadasnja pekara Toma na trgu je sad skroz dobra pekara -isto tog tipa, licno ih ne volim jer su ja**** ali imas kuvana jela i mozes da sednes i pojedes ili da ti spakuju za poneti.

https://www.facebook.com/pg/skrozdobra/ ... e_internal
 
Ovaj koncept menze je odličan. Mislim da to u ovakvom obliku kod nas postoji samo u Ikei.

Postoji isto to i kod nas u tržnim centrima gde se služi kuvana hrana, ali izbor nije ovoliki.

Ukratko, postoji linija gde su u prvom delu glavna jela, pa idu salate, slatkiši i na kraju na kasi ti sve to obračunaju i tu još uzmeš čašu ili šolju koju možeš neograničeno puta da puniš u delu gde su stolovi.
 
Vrh