Šta je novo?

Zepterov stambeno-poslovni kompleks u Bloku 65

Zato sto im je to u koristi - kako vreme odmice cene kvadrata samo rastu.
 
Nikako im ne moze biti od koristi, cene su vec dostigle prilicno visoke nivoe, postoji rizik od nove krize(strana trzista su veoma violentna zadnjih nedelja), imaju zarobljen kapital u placu, velike fiksne troskove zaposlenih , itd..
 
Nova SEKA koja ce se svakako desiti, samo niko ne zna da li za 1 mesec ili 10 godina ili vise, je najnajavljivanija kriza ikada.

Broj zaposlenih je minimalan, sve se outsourcuje.
 
Mislim da je zepter ovaj plac prodao. Tako sam bar cuo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713662#p713662:2ucmqn7n je napisao(la):
Lulu_NY » Uto Mar 03, 2020 10:14 am[/url]":2ucmqn7n]Kinezi su izvodjaci. Pregled stanova je dobro odradjen na sajtu, samo sto je ucitavanje sporo.

Kako to misiš Kinezi su izvodjači kad nisu našli izvodjača još uvek? Kinezi su investitori.
 
Počeli su radovi, rovare zemlju već dva dana i uklanjaju ostatke objekata na prostoru prve faze.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=751496#p751496:2uzca531 je napisao(la):
Homer Jay » 25 Јун 2020 03:42 pm[/url]":2uzca531]Počeli su radovi, rovare zemlju već dva dana i uklanjaju ostatke objekata na prostoru prve faze.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Да потврдим Хомерове речи, ево слике која то и показује. Украо сам :D фотографију @Лисици коју је снимио са оног "Товерчићћћа на западу 65". Уоквирио сам црвеним земљане радове - ископ у будућем чика Цептеровом насељу.

 
Jel se zna ko ce biti izvodjac, bila bi zanimljiva kombinacija kineski investitor - domaci izvodjac.
Zna li iko neke detalje, tipa kad krece gradnja, rokovi, cene... Sajt im radi, ima cak i ponuda stanova.
 
Da li neko poseduje informacije u vezi početka gradnje i da li su počeli sa prodajom? Ovaj Zepterra kompleks je trebao poceti sa izgradnjom pre par godina? Zašto se toliko čekalo?Hvala!
 
Cekao je Cepter koji je na kraju odustao i sve prodao kinezima za nepoznate pare. Kinezi su preuzeli ceo projekat, i evo pokrecu radove, tj prvu fazu. Rok izgradnje je 2 godine, znaci leto 2022. Cena koju sam cuo je ocekivana za taj kraj, nesto jeftinije od susednog Wellporta, oko 2500-2600evra/kvm. Ne znam ko je izvodjac radova, verovatno neka od domacih firmi, jer ipak je to malecki posao da bi ga neka od Kineskih firmi gradila. Bice zanimljivo da se vidi kako ce se Kinezi boriti sa neznalicama/prevarantima koji kod nas grade.
Potencijalno ce biti problem sto verujem da Kinezi sve finansiraju iz sopstvenih fondova, tj nase banke nisu ukljucene u posao. Procedura za kredite ce sigurno biti komplikovana dok se sve ne uhoda.
I jos za kraj, ne znam koliko je pametno kupovati stan u ovom (buducem) naselju. Kinezi su novi na nasem trzistu, pitanje je kako ce se snaci a prvi macici se u vodu bacaju. Plus, Kinezi sa kojima sam bio u prilici da saradjujem uglavnom praktikuju taktiku udri i bezi, tj svim snagama ce se truditi da zavrse posao sto pre, cak i na ustrb kvaliteta. A lako se moze desiti da im ovo bude i jedini projekat u Beogradu, pa ih zabole uvo i za reputaciju.
Sve je ovo neki moj licni sud, nadam se da gresim, ali..
 
Fotke od pre neki dan.

Elem, nacuh da ce Cepter uzeti IMT
 
Da li je istina da je cena garažanog mesta 20000 eura? Hvala.
 
934C76E4-F82A-48A0-93C5-9C7A4CACEA34.jpeg
Kopa se i ovde, mogla bi tema u projekte u izgradnji. Wellport u pozadini :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753325#p753325:3ryjild7 je napisao(la):
zainteresovan » 02 Jul 2020 10:16 am[/url]":3ryjild7]Jel se zna ko ce biti izvodjac, bila bi zanimljiva kombinacija kineski investitor - domaci izvodjac.
Zna li iko neke detalje, tipa kad krece gradnja, rokovi, cene... Sajt im radi, ima cak i ponuda stanova.


Prosecna cena je 2550e sa uracunatim PDV-om, ima stanova svih struktura. Cena garaznog mesta je 18000e sa PDV-om. Moguca je korekcija cena ako se placa u kesu i slicno ali za to trema etici na razgovor. Mislim da ce ovo biti jedan lep projekat...
 
Koliko je informacija o popustu za keš kupce tacna? Da li znate procentualno koliko taj popust iznosi? Hvala unapred.
 
Prosecna cena je 2550e sa uracunatim PDV-om, ima stanova svih struktura. Cena garaznog mesta je 18000e sa PDV-om. Moguca je korekcija cena ako se placa u kesu i slicno ali za to trema etici na razgovor. Mislim da ce ovo biti jedan lep projekat...
[/quote]

Na osnovu čega zasnivate mišljenje da će ovo biti jedan lep projekat? Hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=765205#p765205:4l2fay7w je napisao(la):
alex_011 » 11 Aug 2020 06:22 pm[/url]":4l2fay7w]Prosecna cena je 2550e sa uracunatim PDV-om, ima stanova svih struktura. Cena garaznog mesta je 18000e sa PDV-om. Moguca je korekcija cena ako se placa u kesu i slicno ali za to trema etici na razgovor. Mislim da ce ovo biti jedan lep projekat...

Na osnovu čega zasnivate mišljenje da će ovo biti jedan lep projekat? Hvala
[/quote]


Na osnovu lokacije, na osnovu dva parka u sredistu naselja, spa centra u fazi 2, planiranog vrtica, na osnovu konfiguracije stanova, kvaliteta gradnje (bar najavljenog pa cemo da vidimo)...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=765184#p765184:1ywazsmd je napisao(la):
LanaD » 11 Aug 2020 05:03 pm[/url]":1ywazsmd]Koliko je informacija o popustu za keš kupce tacna? Da li znate procentualno koliko taj popust iznosi? Hvala unapred.


Draga Lana, danas sam bio na razgovoru u Zepterri i moji prvi utisci su pozitivni. Prvo, jako su kulturni, ljubazni, barataju informacijama i zna se sta je ciji posao u firmi za razliku od prethodnog gradilista na kom sam bio gde se ne zna ko pije a ko placa tj ko sta radi i sa kime se dogovarate oko kupovine. Sto se tice cene, ona je ova koju sam naveo u postu gore i ona je ista bez obzira da li placali u kesu ili ste kreditni kupac. Placanje se vrsi u ratama, ukupno V rata a prvih 20% dajete odmah pri potpisanju ugovora, druga dodje negde krajem godine pa onda treca negde tokom maja 2021.godine. Planirano useljenje u fazu I je u martu 2022.godine. Bitna informacija je ta da ce od septembra dizati cene pa ko je planirao da pazari u ovom naselju mozda je bolje da to ucini u toku naredne dve nedelje tj dok traje ova, da nazovem akcija. Sva vrata u stanu su firme Bosal, plocice u kupatilu su neki premium italijanski brend zaboravih kako se zove (isti je i u Skyline), sanitarije Geberit, parket je firma iz Austrije (time se posebno hvale), grejanje je centralno a placa se po utrosku, raspored prostorija se meni licno jako dopada, svaki deo je maksimalno iskoriscen.... Ono sto mi se ne dopada jeste da nemaju deo predvidjen kao biciklarnik sto imaju sada gotovo sve novogradnje (bar one koje sam ja obilazio), kao i klime koje su standardne tipa LG a spoljasnje kuciste ide na ionako malu terasu. Glavni izvodjac radova je firma: https://english.cscec.com/Business_en/R ... velopment/
Eto, ukratko to je to a ako se setim jos neceg bitnog napisacu a mozes me i pitati ako te nesto posebno zanima. :sesir:
 
Da li moze neko ko se razume da mi ukratko napise da li je ovakav parket kvalitetan?

Parket austrijskog proizvođača Weitzer u formaty QUADRA 1800
-dimenzija 1800x175x14mm,
-habajući sloj od hrastovog drveta,
-selekcija lively,
-četkan,
-debljina površinskog sloja 3,60mm,
-završen PROACTIVE+ maintenance free mat lakom,
-oborene ivice na sve četiri strane,
-spoj na pero i žlje*******.


Ugradjuju ga u Zepterri kao i sledece: unutrašnja vrata Bosal, Ulazna vrata Bosal, drvo -aluminijum stolarija Feal.. Za Bosal znam da je vrhunska firma i da ima odlican kvalitet..
 
Bosal vrata su i u Westu ugradjena. Pored obezbedjenja i video nadzora, desilo se 10+ provala do sada.
 
Da li je moguce da niko ne zna nista o ovom parketu? Dosta ga hvale u prodaju a ja prvi put cujem za njega ... (istina je da sam potpuni laik sto se tice ovoga).... Svaka pomoc je dobro dosla. Hvala
 
Hvala na informacijama. Moja jedina zamerka je pruga u blizini. Da li mislite da će biti previše bucno, da li taj voz često prolazi?
 
Vrh