Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

Tako je i Tempo radio nekada, bar na Vilinim Vodama. Cilj je bio utvrditi gde je najbolje otvoriti naredni Tempo objekat, na osnovu toga odakle dolaze kupci, kako bi se što bolje pokrila potražnja.

Rezultat: Otvoriše ga kod CZa.

T-T
 
Danas sam prošao pored IKEE i video sam da su ogradili plac i preorali ga do zemlje na delu gde treba da bude retail park. Takodje su na stranu koja gleda ka autoputu stavili veliku metalnu građevinsku tablu međutim još uvek nisu okačili ništa na nju.

Izgleda da kreću u realizaciju ovog dela projekta.
 
Capture.jpg
 
Kad je već živnula tema, da upozorim forumaše da ne uzimaju STOMMA sat iz Ikee. Kvalitet nula.
Dizajn vrhunski, kupim ja jedan u januaru, dođem kući kad ono kasni, računam uzeo feleričan primerak, mrzelo me da se cimam i reklamiram, a i cena je baš niska.

Odem u Ikeu ponovo u avgustu i šta ću, uzmem ponovo isti sat, nadajući se da će biti normalan. Dođem kući, radi. Međutim dve nedelje nakon toga, ponovo isto. Kasni minut na sat vremena. Očajan kvalitet, čak i najgori Kinezi prodaju kvalitetnije zidne satove.

Poslao im mail čisto da im skrenem pažnju da očito prodaju pokvarene satove, oni mi samo odgovore da će proslediti sektoru za kontrolu proizvoda.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
1. trebao si da vratis i prvi sat kad je poceo lose da radi.
2. i ovaj sad treba da odes i vratis.
3. istraj na tom upitu o kontroli, pitaj ih za koju nedelju kakav je status tvoje prijave
 
Vrlo rado bih vratio, ali jednostavno ne vidim neku isplativost da se samo za sat od 300 dinara vraćam na Bubanj potok. Da su mi bliže, vratio bih ovaj drugi sigurno, pošto već nije slučajnost u pitanju, nego loš kvalitet/serija.

I šta ću prosledim im mail, čisto u nadi da će proveriti to, mada nešto ne verujem da će se cimati oko toga. Al aj baš ću im pustiti mail da vidim šta će mi odgovoriti.

Gledao sam malo po netu i na sajtu američke Ikee dosta ljudi se žali na užasan kvalitet navedenog sata, tako da očito nije nešto što se pojavilo samo na malom broju proizvoda, već izgleda da svesno prave loše, koliko god to ludo zvučalo i idu na to da se niko neće vraćati za 2-3$.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Mozes oba sata da vratis kad budes sledeci put isao u Ikeu, vracaju unazad godinu dana. A za US Ikeu, sat ima 4,1 ocenu tako da "dosta" ljudi nije bas relevantno.
 
Otvoreno je gradilište Ikea retail parka Beograd ,gradiliste je ogradjeno, stavljena tabla ,trenutno su u toku pripremni radovi.
Koliko se sećam u 50.000 kvm bice oko 40 lokala / 7 objekata jedan bi trebao da bude Decathlon.
Vreme je za novu temu...
 
Ili da se postojeća vrati u projekte u izgradnji te da se u naslov doda retali park.

Verujem da će do proleća ovo biti izgrađeno.
 
Ikea za siromašne to jest JYsk se otvara u Južnom Bulevaru 65 na Vračaru 5.11.2020. iznad velike Idee. Ne znam da li to znači da se gasi JYSK u Avivu.
 
Ne verujem, taj u Avivu nije nešto preterano velik. Čak je onaj Jysk u Kaluđerici bio veći od ovog u Avivu.
 
vucko":1dunguqp je napisao(la):
Ikea za siromašne to jest JYsk se otvara u Južnom Bulevaru 65 na Vračaru 5.11.2020. iznad velike Idee. Ne znam da li to znači da se gasi JYSK u Avivu.
Јужни Булевар 95* :)
(улаз је из Шуматовачке)

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Džisk nema veze sa IkeJom, koliko ja znam.

U kući volimo Ikeu i kad odemo izgubimo se satima, ali brat bratu, mnogo više stvari smo kupili u JYSK, onako uzput.
 
А шта је у ствари тај IKEA Retail Park? У чему се разликује у односу на "обичну" Икеу?
 
Икеа је Икеа, а тај ритејл парк ће бити као и сваки други, само ће носити Икеино име
 
Ma ne pitaj, ko će ga znati kao neka đavolja rabota :)
 
Mislim da je Ikea vlasnik outlet brenda tako da ocekujem to ovde, slicno kao u Hrvatskoj
 
Neće biti kao u Hrvatskoj, barem nije tako planirano. U Zagrebu je modni autlet kao što je onaj u Inđiji, dok će u Bubanj potoku biti veliki ritejl park poput Biga u Novom Sadu, Rakovici ili Višnjičkoj. Dosad su se od zakupaca, naravno nezvanično, pominjali Dekatlon i Lidl, a pored njih bi trebalo da bude još četrdesetak trgovina.

NOVASTON PROJECT MANAGEMENT ZADUŽEN ZA KOORDINACIJU ZAKUPACA U BUDUĆEM IKEA RETAIL PARKU

Retail park najvećeg evropskog proizvođača nameštaja, brenda IKEA, otvoriće se u blizini same IKEA prodavnice, na delu autoputa kod Bubanj potoka. Sastav zakupaca činiće više od 40 poznatih brendova, a za samu koordinaciju zakupaca angažovana je firma Novaston Project Management, koja će blisko sarađivati između investitora i zakupaca na svim fazama projekata svih lokala zakupaca.

“Novaston Project Management proširio je svoj obim usluga na razvoju i izgradnji Ikea Retail Parka, koji će se izgraditi u neposrednoj lokaciji IKEA robne kuće u Beogradu. Pored angažmana na razvoju samog koncepta Retail Parka, nadalje ćemo obavljati i uslugu koordinacije zakupaca (Tenant Coordination). To podrazumeva kompleksan proces posredovanja između zakupaca sa jedne strane i Investitora, menadžmenta, projektanata i izvođača sa druge strane. NPM će imati delikatan zadatak da pomiri tehničke zahteve preko 40 zakupaca, njihovih projektanata i izvođača, sa zahtevima i procedurama ostalih učesnika u ovom projektu. Proces koordinacije zakupaca se radi kako bi se projekat realizovao u planiranom roku i ispunio očekivane visoke standarde kvaliteta koje je investitor postavio”, izjavio je Dušan Radišić, project menadžer.

Osim NPM-a, na otvaranju novog retail parka angažovane su i firme Novaston Marketing Consultancy i Novaston Asset Management, koje pripadaju Novaston platformi.

https://www.novaston.com/npm-buduca-ikea_sr.html
 
u jednom svajcarskom ikea retail parku ima tipa deichmann, gigatron(slicno tome), new yorker i to je to. Nema u stvari nista veze sa ike-om
 
Vrh