Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Meni tu od kompromisa mozda najvise moze da smeta to preganjanje kad ce sta biti zavseno, suludo mi je da radovi kasne godinu-dve, i moze da smeta dugogodisnje gradiliste u okruzenju... Za izgradnju betoncine apsolutno nista bolje ne ocekujem od nasih investitora, niti im ista verujem za te neke dodatne sadrzaje. Bukvalno beograd je jedna urbanisticka rupa, i iskreno ovo je jos i najbolje naselje u tom pogledu koje sam obisla - bar zapravo postoje mesta koja jesu namenjena za parking, i postoji neki razmak izmedju zgrada - sto se na mnogim mestima ne moze reci. Ima u tom smislu sredjenijih delova na NBG-u, ali nit ga volim, a cene su skoro 50-100% skuplje.
Za markete sam sigurna da ce neki veliki da nikne, cim se tu jos malo useli ljudi, nece ni oni da propuste svoj deo kolaca. Kad ce to biti ko zna.
Meni se u Sunnyvlle-u i svidelo to sto su mahom mladi ljudi, i sto ce u tom smislu biti mozda lepo okruzenje.
Citala sam celu temu, ali nekako ne mogu da rascitim sta su dugorocno gledano problemi, a sta su stvari koje ce se vremenom resiti...
 
Jos uvek cekamo na upotrebnu dozvolu da bismo uknjizili stanove isko smo se uselili pre 2,5 godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
derikoza":13o5itki je napisao(la):
Jos uvek cekamo na upotrebnu dozvolu da bismo uknjizili stanove isko smo se uselili pre 2,5 godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Najveći problem... mi smo platili stanove koje ne možemo da prodamo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U ovom trenutku je najvažnije dobijanje neophodnih dozvola i tu nema kompromisa, obavezno je, a u nedostatku interesovanja investitora da sredi naselje u kome gradi i namerava i dalje da prodaje, stanari mogu i sami da se organizuju oko nekih manjih stvari, ali očigledno da retko koga to zanima. Svi smo prilično razočarani izgledom naselja posle 2,5 godine od useljenja, iako se i dalje nadamo da može to da se promeni. Zar treba da čekamo 10 godina da ovo počne da liči na nešto?
 
Ček, osim upotrebne dozvole nemamo ni hidrante po spratovima. Mislim imamo ormariće ali su prazni. Ako se negde šta zapali nadrljali smo, ali i investitor ovim snosi veliki rizik. Ne daj Bože da se šta desi i da bude i ljudskih žrtava...biće ono imaš pare za blokove u novoj zgradi ali nemaš za protivpožarnu zaštitu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nama ni dojava požara ne radi u zgradi..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Apsolutno ste u pravu za sve oko zavrsetka zgrada A i B. Vodjen postom na forumu, pogledah hidrant u bloku B. Prazan!!!!
@ Kupci na kredit, u obavezi ste bili da osigurate stan od pozara i izlivanja vode. Da li znate da u slučaju pozara (ne daj Boze) osiguranje zbig ovih hidranata ne bi pokrilo stetu?!!! I o čemu pricamo?!
Tehn prijemu, upotrebnoj, liftu, okolini zgrada?! Ma dajte. Najosnivnije za bezbednost nema.
Sutra, pravac inspekcija i prijava!
 

Prilozi

  • 20200915_200910.jpg
    20200915_200910.jpg
    388,1 KB · Pregleda: 5.019
Uh pa to su ozbiljne stvari, to jurite sto pre da vam urade svim sredstvima koja mozete. Pa majku mu, onda kad se ona stepenasta beograd na vodi zapalila, dovodili su vodu is hidranta, sreca jos nisu bili useljeni. Rizik uvek postoji... Ne treba se s tim zezati :x . Uzasna neodgovornost investitora. Hvala na odgovorima, bas mi se dopala atmosfera tamo kad sam obilazila, ali te stvari koje ste sad naveli ne moze covek da vidi dok nije zapravo u tom procesu. Zelim vam svu srecu da se izborite za svoja prava, javljajte kako ide.
 
Imam potpisan predugovor za stan u ugradi koja je jos u izgradnji, nakon svih postova koje sam procitao na temu Sunnyville očigledno da se ne poštuju rokovi koji su definisani u ugovorima, u velikoj sam dilemi da li da raskidam predugovor.
 
Pa racunam da procenite koliko vam to potencijalno kasnjenje igra ulogu, da li i koliko sad placate kiriju, koliko meseci vam je prihvatljivo kasnjenje, da li su vam ukljuceni penali za kasnjenje u ugovoru, i koliko mozete izgubiti raskidom predugovora. Ne vredi verovatno ovde bilo ko nesto da kaze ako ne zna vasu situaciju, ali ja pokusavam na taj nacin da se preracunam bar za to kasnjenje, osim sto jos nisam usla u proces, ali i dalje razmatram sta mi je pametno...
 
Verujem da je prihvatljivo kašnjenje od par meseci, i da u trenutku useljenja objekat ima upotrebnu dozvolu tj sve sto je potrebno da se stanari usele u zgradu koja je tehnički useljiva. Ali koliko vidim na prethodnim zgradama to kašnjenje je bilo i više od pola godine...
 
Ne znam sta je na kraju bilo sa onim upotrebnim dozvolama, pisano je o tome.. Ako sam dobro razumela, ovi ljudi iznad sto kazu da ne mogu da uknjize/prodaju stan, jos cekaju na to? Cak su pominjali neki rok posle kog moraju to preko legalizacije da rade - ako ima neko da nam to razjasni?
To ako je "samo" cekanje sa izvesnim ishodom, ne bi trebalo da mnogo igra ulogu onome ko planira tu da zivi na duze staze. S druge strane, nekako, nikad ne znas sto ti se moze desiti da moras hitno da prodas, a ne mozes, ili moras da juris ljude koji bi uzeli neuknjizen stan i prodas ga ispod cene :?
 
Mislim da bi upotrebna dozvola trebala da se reši u roku od 5 god od izdavanja gradjevinske dozvole, nemam info sta se dešava ako se taj rok probije...
 
Mene više zabrinjava ona deponija koja je nedavno nikla ispod zgrada, na mestu gde su nasipali zemlju sa gradilišta, a koja je svakog jutra sve veća!
 

Prilozi

  • 6D9AF28A-CE90-42EC-ABCC-4C7BE917CFB1.jpeg
    6D9AF28A-CE90-42EC-ABCC-4C7BE917CFB1.jpeg
    284,3 KB · Pregleda: 3.992
DRON":1c2cfodr je napisao(la):
Mene više zabrinjava ona deponija koja je nedavno nikla ispod zgrada, na mestu gde su nasipali zemlju sa gradilišta, a koja je svakog jutra sve veća!
Bolje bi bilo da si sliku komunalnoj inspekciji poslao ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko vidim svima nam smetaju iste stvari.Neko je predlozio da se udruzimo i ne vidim zasto to ne bi uradili, pa kad zapretimo jednom kolektivnom tuzbom da vidite kako ce da srede i garaze i lift i fasadu i ulaze. Po meni kljuc u ruke podrazumeva da je sve gotovo, a ne da preskacem svaki dan kablove i djubre da bih usla u stan. Nisam primetila da u ugovoru pise da ulaz mogu da zavrse kad im se cefne! Ako vec takvim tempom grade nove zgrade iteako mogu da zavrse i postojece, ali sto bi ako se ne bunimo! Sami im dajemo prostora za takvo ponasanje!
Nego da mi lepo popisemo za svaki stan sta je nedovrseno, za svaki ulaz, prostor oko zgrade, damo rok, advokat nam sastavi dopis, kad se svi skupimo i podelimo troskove za advokata to nece biti velika cifra. A mozda je i medju stanarima neki advokat koji hoce da pomogne!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780449#p780449:ocrmu5wm je napisao(la):
mapet » Sub Okt 03, 2020 12:41 pm[/url]":ocrmu5wm]Koliko vidim svima nam smetaju iste stvari.Neko je predlozio da se udruzimo i ne vidim zasto to ne bi uradili, pa kad zapretimo jednom kolektivnom tuzbom da vidite kako ce da srede i garaze i lift i fasadu i ulaze. Po meni kljuc u ruke podrazumeva da je sve gotovo, a ne da preskacem svaki dan kablove i djubre da bih usla u stan. Nisam primetila da u ugovoru pise da ulaz mogu da zavrse kad im se cefne! Ako vec takvim tempom grade nove zgrade iteako mogu da zavrse i postojece, ali sto bi ako se ne bunimo! Sami im dajemo prostora za takvo ponasanje!
Nego da mi lepo popisemo za svaki stan sta je nedovrseno, za svaki ulaz, prostor oko zgrade, damo rok, advokat nam sastavi dopis, kad se svi skupimo i podelimo troskove za advokata to nece biti velika cifra. A mozda je i medju stanarima neki advokat koji hoce da pomogne!

Cesto prolazim pored zgrade A i B i prosto ne mogu da verujem da ne zele da zavrse do kraja te dve zgrade. Mislim da realno ima oko mesec dana posla, ali nista se ne menja.

Bas mi je zao i prosto ne mogu ni da zamislim kako se osecate. :( Platili ste i zelite da uzivate u vasem novom domu, a bukvalno vas sabotiraju. Nije mi jasno zasto je toliki problem zavrsiti to. Jos gledam na sve to ispred zgrade A je bio koliko toliko normalan parking pored brda, a posle "intervencije ravnjanja brda" bagerima sada ne moze vise ni da se parkira tamo i samo su ostavili tako... :notok:
O upotrebnoj dozvoli ni reci. Nisu trazili ni za jednu zgradu. Mislim da je rok za dobijanje 5 godina od gradjevinske, a to istice za nesto manje od 2 godine. Srecom mi iz EP zgrada smo dobili skoro inace bi bili u istom problemu.

Stvarno ne vidim neko normalno resenje da se ovo na lep i kulturan nacin zavrsi osim sudski. Treba pozvati i Beograsku hroniku neka snime malo stanje. Bili su skoro kada su snimali prilog o kaznama za pecenje paprike, ispred zgrade C, pa neka snime i ovo. :)
 
Smatram da treba da se udruzimo, ovako pojedinacno vozace nas jos dugo! Prebacivace odgovornost, vidite sa Nenadom, vidite sa Marijanom, vidite sa Zoricom! Pojedinacnim zalbama nista ne dobijamo.
 
Pa da se dopisujemo o istim stvarima u jos jednoj grupi :lol:
Ne nego sastanak stanara svih zgrada. Sta je sa garazama, slobodan parking je pun nema vise mesta jer garaze nisu gotove, gde je taj cuvar, uknjizba stanova to su stvari koje se ticu svih nas, plus sto A i B zgrade imaju problem sa nedovrsenim radovima.
Sastanak, peticija skupljanje potpisa, dogovor da im se posalje opomena pred tuzbu sa rokom da rese stvari i tacka!
 
Slažem se. Samo da neko organizuje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li ima neko od kes kupaca , da je kod privatnika dobio BRISOVNICU njihove hipoteke ?
 
AndUp , hvala na odgovoru . Znaci da lazu da niko jos nije dobio . Navodno ne mogu , zbog njihovog ugovora sa njihovom bankom jos da obrisu .
 
Vrh