Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

Ево једна позитивна
Иначе стабло је видљиво у локалу

nDJzkO0.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771085#p771085:alpv0tff je napisao(la):
zexland » Uto Sep 01, 2020 8:50 pm[/url]":alpv0tff]Ceo taj nazovi park oko skupstine je jeziv...tu treba zaista ozbiljno sve srediti. Nista nije pipnuto od 1945.

Slazem se, sramota je da pored najvise drzavne institucije okolina bude zapustena. :notok:

Sredili su park kod Predsednistva, cvetni aranzman ispred gradske Skupstine, a ovaj park stoji ovako ruiniran. Btw, stabla su stvarno bila poluosusena, kao i pola drveca po gradu, ali njih nema ko da zameni, osim ako niko ne prijavljuje.
 
Glavna u Zemunu. Krajnje nepregledno svim ucesnicima u saobracaju pogotovo sto je tu stanica. A i ruku na srce neprimereno je da ovako stabla izgledaju u glavnoj ulici u Zemunu. Kao zbun u nekom parku u koji niko nije usao 20 godina.

JRI5cFF.jpg


mQ8aRxe.jpg
 
Da li neko možda ima da preporuči gde u Beogradu može da se kupi kvalitetna trava u rolnama, spremna za postavljanje?
 
Ne znam da li je neko prijavio ili su oni sami primetili da je krajnje vreme bilo da se sredi ovo drvece, svakako "sredjeno" je. Ocigledno nisu imali merdevine :D

IxR9gRr.jpg
 
I to ni manje ni vise nego u Glavnoj u Zemunu. Super, sredili su fasade i onda imas ovakve stvari koje ti potpuno uniste prizor. Kao da je u nekoj dzungli, stvarno kriticno..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774696#p774696:2qel217g je napisao(la):
busspoter » Pon Sep 14, 2020 3:30 pm[/url]":2qel217g]Ne znam da li je neko prijavio ili su oni sami primetili da je krajnje vreme bilo da se sredi ovo drvece, svakako "sredjeno" je. Ocigledno nisu imali merdevine :D

IxR9gRr.jpg

:lool: Izgleda kao Sideshow Bob
 
Ne mogu ništa u cugu da odrade.

Kod mene u kraju već 3 nedelje krešu, pa slažu, pa odnesu pola, pa ponovo krešu, pa nove gomile, pa odnesu trećinu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775540#p775540:unon74cs je napisao(la):
astrodule » Sre Sep 16, 2020 9:56 pm[/url]":unon74cs]Ne mogu ništa u cugu da odrade.

Kod mene u kraju već 3 nedelje krešu, pa slažu, pa odnesu pola, pa ponovo krešu, pa nove gomile, pa odnesu trećinu...

Tim tempom, taman dok stignu do vrha, moraju ponovo da seku odozdo :lol: I tako u krug.
 
Ne znam da li je ovo drvece bilo ranije ovde ali mislim da nije. Vec cetri godine cekam bus na ovoj stanici i tek sam danas primetio drvece jer su ih orezivali. Lepo deluje, mogli bi celom duzinom ograde da ih posade. U pitanju je Bulevar Mihajla Pupina kod Starog Merkatora.


WsEJYKa.jpg




I jedno manje
Oe454Yo.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779578#p779578:2fsu7347 je napisao(la):
busspoter » 30 Sep 2020 07:58 pm[/url]":2fsu7347]Evo danas kod Dzona Kenedija..

yLfvRfa.jpg


EpPyd5b.jpg

Na prvi pogled sam se ponadao da su počeli radovi na postavljanju ograde. :D

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781292#p781292:2fsu7347 je napisao(la):
Вожд » 06 Oct 2020 03:46 pm[/url]":2fsu7347]
Маршала Толбухина.
file.php

Te palme već godinama opstaju tu i pripadaju kafiću. Odnosno u početku ih je bilo dve ako se dobro sećam, na strani uz Maršala Tolbuhina. Zimi ih baš dobro zaštite. Tako da ima nade za palme na Kališu ako ih zaštite na način na koji ovi to rade. :D
 
Kod mene u naselju jedna breza decenijama rasla na razdelnom ostrvu, koje je na tom delu malo šire, i nikada granama nije prelazila na kolovoz, i onda je samo jednog dana posekli, ničim izazvani. Čak nije ni uticala na preglednost u saobraćaju.
 
Npr mene ovo zbunje ovako neuredno nervira, zna da bude i nezgodno cak. Sto se na primer ovo ne pocupa i posadi lepo drvece koje ce da lici na nesto. Ovde ne verujem da bi uticalo na preglednost, jedino na drugoj slici ali drvo je bolje od ovog zbuna (par puta mi se desilo da samo izleti auto odatle i napravi polukruzno a da ga ja ne vidim na vreme od zbunja ako vozim krajnjom levom trakom). Po meni se moze posaditi drvece i na razdelno ostrvo a i na desnu stranu duz ove ulice.

Z0G4AGs.png


Po meni ovom zbunju nije mesto ovde, a na razdelnom ostrvu npr ima par mesta gde su rupe i zbunje nedostaje.

skf3fa2.png
 
06. 10. 2020.NDM BGD

,, Predali smo nadležnim institucijama spisak 300 lokacija sa suvim stablima drveća širom gradskog jezgra Beograda. Lokacije smo prikupili tokom akcije inicijative Ne davimo Beograd “Fotkaj suvo da se pojavi drvo” uz veliku pomoć 200 građana i građanki koji su nam slali precizne informacije sa fotografijama o stanju drveća u njihovom komšiluku.

U susret jesenjoj sadnji, mapu i spisak prikupljenih lokacija osušenog drveća, koje je potrebno zameniti, dostavili smo JKP „Zelenilo Beograd”, Gradskom sekretarijatu za zaštitu životne sredine i Upravi grada. Smatramo da je važno da makar deo ovih stabala već na jesen bude zamenjen. U okviru naših akcija, zajedno sa građanima i građankama, povećavamo sadnjom broj zelenih površina i zainteresovani smo da to uradimo i sa ovim, ali s obzirom na to da je ovde reč o postojećim gradskim zelenim površinama i da smatramo da je važno da se redovno i na adekvatan način održavaju one koje su u nadležnosti Uprave grada, prvo smo se obratili upravo nadležnim službama i institucijama.

Akcija mapiranja stabala je trajala prethodna dva i po meseca, 300 različitih slučajeva suvog, isečenog stabla koje nije zamenjeno, betoniranog panja ili praznog sadnog mesta se nalazi na deset beogradskih opština: Čukarica, Novi Beograd, Zemun, Palilula, Rakovica, Savski venac, Stari grad, Voždovac, Vračar i Zvezdara. Kada je reč o mestima na kojima se stabla nalaze, u pitanju su parkovi, zelene površine, dvorišta različitih institucija, drvoredi u prometnim centralnim ulicama, ali i ulicama na periferiji itd.

Očekujemo da uskoro dobijemo i odgovor nadležnih, o čemu ćemo izvestiti sve zainteresovane za stanje životne sredine u glavnom gradu, kvalitet života i posredno, vazduh koji dišemo. A svim učesnicama i učesnicima akcije upućujemo zahvalnost na saradnji i ozbiljnoj zainteresovanosti da naš grad zajednički učinimo prijatnim i zdravim mestom za život. Inicijativa Ne davimo Beograd nastavlja sa aktivnostima koja će od Beograda napraviti dobar grad za sve i poziva sve da nam se priključe u odbrani postojećih zelenih površina i uvećavanju njihovog broja. ,,

Izvor
https://nedavimobeograd.rs/predali-smo- ... -zamenili/

:sesir:
 
Vesić: Predlog Inicijative „Ne davimo Beograd” u planu Gradskog zelenila

Predlog Inicijative „Ne davimo Beograd” već u planu Gradskog zelenila. Dobio sam predlog Inicijative „Ne davimo Beograd” sa lokacijama oko 300 osušenih stabala i dobro je da oni kao građani upućuju predloge da se nešto konkretno uradi za Beograd, izjavio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić gostujući na TV Studio B.

On je dodao da, po evidenciji Grada Beograda, ovakvih lokacija ima mnogo više, skoro 1.100, tako da su oni prebrojali samo trećinu, ali je dobro da se time neko bavio.

– Grad Beograd je početkom godine počeo sa popunjavanjem drvoreda tamo gde su stabla osušena ili isečena. Od početka godine do sada dopunili smo 767 drvorednih stabala, a plan je da se do kraja godine zasadi još 432. To su uglavnom sve lokacije koje su predložili i iz Inicijative „Ne davimo Beograd”. Inače, u Beogradu imamo 56.513 drvorednih stabala u 743 ulice. Osim toga, imamo još oko 400.000 stabala o kojima brine JKP „Zelenilo – Beograd”, a koje nisu drvoredi već se nalaze u parkovima i na drugim javnim površinama. Tu je predviđena zamena oko 4.000 stabala, koja su takođe osušena ili oštećena – istakao je Vesić.

Dodao je da se lokacije 300 osušenih stabala, koje je predložila Inicijativa „Ne davimo Beograd”, uglavnom nalaze u postojećem planu JKP-a „Zelenilo – Beograd”, te da je dobro što su shvatili da kao građani treba da upućuju inicijative Gradu koji jedini može da uradi nešto konkretno za Beograd.

– Drago mi je da su iz Inicijative „Ne davimo Beograd” shvatili da jedino mi kao gradska vlast radimo za Beograd i da predloge treba da upućuju nama, a ne da sarađuju sa onima koji su uništili Beograd – zaključio je zamenik gradonačelnika.

izvor: studio B
 
Neka... al bar prizna kad nešto dobro dodje i sa dr. strane

trenutno stanje Bg zelenila i drvoreda
je takvo da svako drvo i zelena povrsina bitno utice na podnošljivost života u Bgdu

:sesir:
 
Pa "posao" NDB-a ne bi ni trebao da bude brojanje drveća nego pravljenje sistema u kojem bi određeno gradsko preduzeće radilo svoj posao. Izgleda da im je lakše da se igraju obdaništa nego da rade na pravljenju sistema. Ovde je priča na Vesićevoj strani nažalost ali sa razlogom.
 
Vesić je trebalo da im se zahvali, kaže da Zelenilo to već radi i da pozove i druge građane da daju svoje savete i da ne baca zlonamerne strelice.
 
Vrh