Šta je novo?

SavoGrad, Sava City - [ Poslovno stambeni kompleks ]

Šta se zaluđujete sa ŠBBKBB :)

To je privilegija bogatih zemalja. Morate shvatiti da je Srbija siromašna zemlja, i da jednostavno ne postoji ni novca ni potražnje za takvim objektima. Što pre svi mi shvatili da smo siromašni i da treba da radimo kako bi izašli iz siromaštva, svima nama će biti bolje...
 
442doBGD":2lox8tga je napisao(la):
Šta se zaluđujete sa ŠBBKBB :)

To je privilegija bogatih zemalja. Morate shvatiti da je Srbija siromašna zemlja, i da jednostavno ne postoji ni novca ni potražnje za takvim objektima. Što pre svi mi shvatili da smo siromašni i da treba da radimo kako bi izašli iz siromaštva, svima nama će biti bolje...
Mora da ima takav objekat da bi se stvorila potraznja za takve objekte. Pre Iphone-a isto nije imala potraznja za touchscreen smart-phone ovima (koje vec ima 10 godina), nego je on tu potraznju tek stvorio, niko ga takvog nije trazio. Isto to vazi za puno drugih stvari, a to samoponizavanje "mi smo siromasna zemlja, ne zasluzujemo mi to..." je komunisticko misljenje koje je protiv svakog napredka. Slobodno ti tako misli, ali ti neces biti medju onima koji ce pomoci srbiji da bude bolja. I jos nesta...u beogradu jos nema potrebe za ovakvim objektima jer ima dosta slobodnog prostora na kojem mogu da se grade obicne poslovne zgrade, a kad se sav taj prostor potrosi i ostane potrebe za poslovnim objektima, rusice se savacity i deltine zgrade da bi se napravile kule. Tako se to odvija, kule nisu fenseraj nego jednostavno nude veci kapacitet kad nema mesta.
 
Ja se nadam da ce prvo rusiti neke raspale "bisere" soc-realisticke arhitekture pre nego sto budu rusili sava city...
 
@MareCar

Joj dečače, pa nemoj molim te da porediš žabe i babe... Nije isto telefon od 300 dolara i zgrada od 200 miliona evra... Naravno da se potražnja stvara, ali je mnogo lakše stvoriti je za masovne proizvode nego za stotine hiljada kvadrata poslovnog prostora... Znam da to u tvojoj dečačkoj glavi ne zvuči tako, ali jbg... jeste tako... Pa prođi samo Delta City-em pa ćeš videti kolika je ponuda a koliko mala potražnja. Pa pogledaj samo primer Supermaxi-ja, pa smanjili su ga kao tobože zbog boljeg ugođaja kod klijenata, a zapravo je promet bio toliko mali da im se nije isplatilo, pa sad izdaju prostor nekoj Terranovi (ili nešto slično. Nisam video, nego znam priču iz prve ruke).

Dečače, ti verovatno nisi izašao iz ove zemlje, nadam se da će od prvog januara svi imati prilike malo da proputuju... pa otidi dečače samo do Bukurešta (iako moram priznati da je Beograd mnogo evropskiji grad od istoga), i uporedi obim investicija tamo i ovde, pa stavi prst na čelo. Pogledaj njihov vozni park, pa pogledaj naš. To što i kod nas ima u Strahinjića Bana dobrih vozila, ne umanjuje ogroman procenat YUGO automobila na gradskim ulicama... pa dečače, prosečan srpski automobil ima preko 17 godina... zapitaj se zašto dečače... od prekomernog bogatstva sigurno nije.

Jedan vrlo slikovit primer koji volim da koristim:
Bilansna aktiva SVIH banaka u Srbiji (CELOKUPAN bankarski sektor) na dan 30.06.2009: 1,859,576,327,000 dinara, odnosno oko 20 milijardi evra (Izvor: http://www.nbs.rs/export/internet/cirilica/50/50_5.html)
Bilansna aktiva Zagrebacke banke na dan 31.12.2008: 89,386,000,000 kuna, odnosno oko 12 milijardi evra.
Dakle jedna banka (doduse najveca) u Hrvatskoj ima bilansnu aktivu koja je 60% aktive SVIH banaka u Srbiji.



Ja sam dosta uradio za svoju zemlju, i to mi i daje pravo da neke stvari iskreno kažem. Zato, zasucite rukave, i stvarno radite... kafenisanje nije rad.
 
442doBGD":9igmanwd je napisao(la):
@MareCar

Joj dečače, pa nemoj molim te da porediš žabe i babe... Nije isto telefon od 300 dolara i zgrada od 200 miliona evra... Naravno da se potražnja stvara, ali je mnogo lakše stvoriti je za masovne proizvode nego za stotine hiljada kvadrata poslovnog prostora... Znam da to u tvojoj dečačkoj glavi ne zvuči tako, ali jbg... jeste tako... Pa prođi samo Delta City-em pa ćeš videti kolika je ponuda a koliko mala potražnja. Pa pogledaj samo primer Supermaxi-ja, pa smanjili su ga kao tobože zbog boljeg ugođaja kod klijenata, a zapravo je promet bio toliko mali da im se nije isplatilo, pa sad izdaju prostor nekoj Terranovi (ili nešto slično. Nisam video, nego znam priču iz prve ruke).
Koji je tebi komplex da mislis da trebas da se vredjas da bi utvrdio tvoj point(koji uopste nemas ali ajde)? Jos pogotovu ako znas tacno nista o meni...
Summa sumarum, nista nisi rekao nego samo brbljas i mislis da ako ubacujes koju podcenu prema meni da dobijas pravo u necemu...

Lepo sam objasnio u toku post-a da potrebe za takve objekte za sad nema jer ima dosta mesta za stvaranje poslovnog prostora na jeftiniji nacin, i to je obicna niskogradnja kao sto je SavoGrad, Airport City i bezbroj drugih komercijalnih zgrada. Tek kad nestane mesta a postoji jos uvek potreba za prostor ce imati potreba za takvim objektima. Mogao bi sad odma da se citiram jer ocigledno si nezainteresovan da citas i da razumes nego se kacis na jednu recenicu bez da te uopste zanima o cemu se radi.

I btw, Delta-City i Maxi-Supermarket nemaju nikakve veze sa potrebom za office space-om, o kojem se radi kad se prica o Sava-City-u i nekim kulama.

:laugh:

ti verovatno nisi izašao iz ove zemlje
Ja u toj zemlji nikad nisam ni bio te da bi trebao da izadjem iz nje. (osim na odmoru)

nadam se da će od prvog januara svi imati prilike malo da proputuju... pa otidi dečače samo do Bukurešta (iako moram priznati da je Beograd mnogo evropskiji grad od istoga), i uporedi obim investicija tamo i ovde, pa stavi prst na čelo. Pogledaj njihov vozni park, pa pogledaj naš. To što i kod nas ima u Strahinjića Bana dobrih vozila, ne umanjuje ogroman procenat YUGO automobila na gradskim ulicama... pa dečače, prosečan srpski automobil ima preko 17 godina... zapitaj se zašto dečače... od prekomernog bogatstva sigurno nije.
Alo dečače, nas vozni park je sranje, mi smo bedna zemlja, sta ce nama poslovne zgrade, prosetaj se malo dečače pa vidi kako su drugi dalje od nas, kolko smo mi losiji, dečače, pa sta ce nama bolji vozni park to je privilegia bogatih zemalja, nama je i jugo previse, vidi kako smo bedni bato... :rolleyes: Stvarno je dosadno probati da se prica sa tobom, ja sam ti lepo objasnio, a ti probas i dalje da me ubedis koliko smo bedni kad uopste niko nije ni negirao da jos zaostajemo za drugima, a razloge za to svako zna...

Ja samti objasnio, a ti ako hoces shvati, ako neces dalje laji...
 
hazard":1li0kz51 je napisao(la):
Ja se nadam da ce prvo rusiti neke raspale "bisere" soc-realisticke arhitekture pre nego sto budu rusili sava city...
Rusice se gde je najpovoljnija kombinacija atraktivnosti lokacije i cene zemljista. To odredjuje onaj ko hoce da gradi. Sigurno se sava city nece rusiti jer ima dosta alternativa i cena zemljista bi bila toliko velika da se to nebi isplatilo, i plus kao sto rekoh, ima alternativnih lokacija, novi beograd je veliki, pustog zemljista ima kolko oces, starih objekata koji bi mogli da se rusi i zameni boljima isto ima dosta, samo sta za to fali je potreba medju gradjanima, tako da se to nece desiti na skorije vreme.
 
MareCar":1506jvpx je napisao(la):
I btw, Delta-City i Maxi-Supermarket nemaju nikakve veze sa potrebom za office space-om, o kojem se radi kad se prica o Sava-City-u i nekim kulama.
Izvini, a Iphone ima veze sa office space-om :)

MareCar":1506jvpx je napisao(la):
Alo dečače, nas vozni park je sranje, mi smo bedna zemlja, sta ce nama poslovne zgrade, prosetaj se malo dečače pa vidi kako su drugi dalje od nas, kolko smo mi losiji, dečače, pa sta ce nama bolji vozni park to je privilegia bogatih zemalja, nama je i jugo previse, vidi kako smo bedni bato... :rolleyes: Stvarno je dosadno probati da se prica sa tobom, ja sam ti lepo objasnio, a ti probas i dalje da me ubedis koliko smo bedni kad uopste niko nije ni negirao da jos zaostajemo za drugima, a razloge za to svako zna...

Ja samti objasnio, a ti ako hoces shvati, ako neces dalje laji...
Pa bogate zemlje sebi mogu da priušte i bolji vozni park. Da tvoja logika ponude i potražnje funkcioniše, danas bi svi vozila dobra vozila... jer ipak, svi strani proizvođači imaju svoje salone ovde.

Očigledno nisi shvatio moju priču, a to je da smo mi siromašni i to treba da shvatimo. Kad budemo shvatili, onda ćemo raditi da se izvučemo iz siromaštva, i tada ćemo moći da pričamo i o boljim automobilima, i o kulama i gradovima. Ovako samo zamazujemo sebi oči, a ponuda dobrih automobila u autosalonima neće ništa promeniti kad nema ko da kupi. A ti, pravac na Salon Automobila... to barem ne košta, i može čovek da se slika.
 
Samo da se razjasne neke stvari u vezi sa Arhangelovim postom. Onaj projekat je jedan od radova sa arhitektonskog konkursa koji je organizovao Genex pre dosta godina (2004). Galeriju radove mozete videti jos uvek ovde: http://www.genex.co.yu/eng/index.php?option=content&task=view&id=298&Itemid=429

Inace, ko nije upucen, Genex je jedna od najpropalijih firmi u zemlji. Na konkursu su pokusali da nesto zarade, tako sto bi nasli suinvestitora za vredno zemljiste na NBG-u (oni su zakupci, i to pravo koriscenje zemljista na 99 godina ulazu kao kapital, dok investitor gradi objekte - slucaj Rajiceva, npr.)

U mejduvremenu su deo parecela koji je tretiran konkursom ustupili Neimaru V i jos nekim firmama (izvinite zbog nepreciznosti), zbog cega je tadasnje rukovodstvo Genexa bilo cak i pritvoru zbog sumnje da su zloupotrebili sluzbeni polozaj. Kasnije su svi oslobodjeni optuzbi, koliko se secam.

Primeticete takodje da je vecina radova sa konkursa smestala kulu ka Ulici Vladimira Popovica, na mestu danasnjeg Impuls halla (gde je trenutno izlozba "Dzinovi Patagonije"). Tu dolazimo do onoga o cemu MareCar prica - Impuls hall je privremeni objekat, gradjen kao hala za skvos i uslovi dozvoljavaju da se na njegovom mestu gradi kula. Danas je Impuls, kao i Intercontinental i Genex apartmani, u vlasnistvu kompanije Delta. Oni sigurno u skorije vreme nece graditi na tom mestu (buduci da u susednom dvoristu vec planiraju 36-spratnu poslovnu kulu), ali im je to svakako fin kapital za buducnost.
 
Homer Jay":3k23tw1o je napisao(la):
Inace, ko nije upucen, Genex je jedna od najpropalijih firmi u zemlji
A nekad bila najjača. Otvaranje McDonaldsa u Beogradu je velikom merom rađeno njihovom zaslugom.
 
p1010857.jpg
 
Ana kupila stan za 400.000 evra

Autor: A. N. | Foto:M.Metlaš | 16.12.2009. - 08:00

Teniserka Ana Ivanović nedavno je, kako saznajemo, kupila stan od 100 metara kvadratnih u ekskluzivnom objektu „Savograd” koji se gradi na Novom Beogradu, a luksuzno opremljeni stan je koštao oko 400.000 evra.

U bloku 20, na Novom Beogradu, trenutno se gradi stambeno-poslovni kompleks „Savograd”, između „Hajata” i zgrade „Delta holdinga”. Apartmanski deo od 2.200 metara kvadratnih projektovan je kao poseban objekat od 11 spratova sa po pet apartmana različite kvadrature na svakoj etaži, i to veličine od 70 do 220 metara kvadratnih. U njima su izgrađeni saloni sa impresivnim pogledom na Novi i Stari Beograd i na reke. Kao poseban kuriozitet projektovana je kula sa deluks stambenim prostorom superiornih dimenzija i vizura.

Zgrada će imati recepciju, obezbeđenje i video-nadzor 24 sata, svaki stan će imati po nekoliko parking mesta, a svi će biti vrhunski opremljeni. Radovi su u završnoj fazi, a Anini roditelji Dragana i Miroslav već su počeli s uređenjem enterijera za svoju kćerku.
 
Pitanje od milion dolara-navesti privrednu granu u Srbiji koja nije kriminalna? :)
 
Kako vreme bude rpolazilo i ako nam bude svitalo i stanovi ce biti boljeg kvaliteta. Nego pitam ponovo zna li neko kada se ovo otvara?Deluje mi kao da je gotovo.
 
Svidja mi se ovaj deo u prilogu kada arhitekta Jobs kaze da su projektovali dijagonalu ocekujuci da ce na kraju iste, na mestu Genex impuls hola, da u buducnosti nikne nova zgrada. I ja se nadam.... One fine day :vops:
 
je*** ti zemlju u kojoj emisija posvecena arhitekturi emituje prilog o Savogradu!
Nize nismo mogli da padnemo!
Najbolje od svega mi ja kad arhitekta kaze nismo hteli da radimo arhitekturu ''Ja pa Ja''
Isti taj arhitekta je radio YU Biznis centar!
Nadovezacu se na Vucka sa topica o zelenilu: Da, arhitekti su krivi sto imamo ovakav grad!
 
Vrh