Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804333#p804333:3m5qujbn je napisao(la):
woofer » Čet Dec 17, 2020 10:58 pm[/url]":3m5qujbn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801341#p801341:3m5qujbn je napisao(la):
deka u akciji » Sre Dec 09, 2020 1:35 pm[/url]":3m5qujbn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801306#p801306:3m5qujbn je napisao(la):
woofer » Sre Dec 09, 2020 1:20 pm[/url]":3m5qujbn]Pozdrav svim clanovima foruma.

Imam nedoumicu oko zamene ulaznih vrata.

Dimenzije otvora su : Visina 240 cm,sirina 118 cm.

Trenutno su Aluminijumska vrata iz 96 god (na pojedinim mestima ne dihtuju dobro i majstor je rekao da je doslo do "zamora materijala"

Krilo vrata je sirina 85 cm visina 203, sirina stranice 33 visina 203 (nije fixna) , i gornja stranica koja se otvara na kip oko 37 cm visine sirine 118.

Mene interesuje sledece :

1:da li je preporucljivo da se urade dvokrilna vrata istih dimenzija (aluminijumska) ili da dozidam i da smanjim otvor i uzmem jednokrilna vrata i cao.U jednoj firmi su mi rekli da moze da ide jednokrilna na tu siriniu ali citajuci po internetu nesto mi je to nesigurno? Drugi proizvodjac je rekao da nikako nije preporucljivo da ide na tu sirinu sa jednim krilom jer cu imati kasnije problem.

2.Koliko je puta je bolja izolovanost kada bih uradio alu vrata sa termoprekidom,u odnosu na ovaj aluminijumski koji imam trenutno(kaze termoprekid je izolacija do te mere da se ne bi stvarala kondenzacija unutra ) a nista specijalno ne bi dobio u odnosu na ovaj (sto mi je malo cudno).

3.Staviti Pvc?

Pozdrav za sve
Poštovani, ne morate da doziđujete ništa. Možete da napravite ista, identična vrata kao što su bila, ili čak i jednokrilna sa nadsvetlom. To što Vam pričaju proizvođači je samo iz neznanja, i verovatno zato što rade sa nedovoljno kvalitetnim profilima i okovima. Ako je ispuna krila neki običan ili ukrasni panel, težina tog krila je na nivou 30 tak kg, i to je beznačajno. Čak i da imate nek deo u staklu ili da je cela ispuna od stakla, opet je težina celog krila do max 80 kg, što je apsolutno daleko ispod nosivosti malo ozbiljnijih šarki za vrata. U svakom slučaju, preporučio bih četiri šarke za to glavno krilo - 2 u gornjoj zoni, jedna u sredini i jedna u donjoj zoni.
Izolacija jeste bolja ako je aluminijum u termoprekidu u odnosu na aluminijum bez termoprekida. Termoprekid neće imati preterano efekta ako Vam je taj panel/ispuna u krilu nedovoljno debeo, jer je on 90 % tih vrata. I problem sa izolacijom možete imati ako nemate bar dva dihtunga u donjoj horizontali - gde je prag.
Pitanje je da li se kroz ulazna vrata ulazi u neki hodnik/predsoblje, vetrobranski deo, ili direktno recimo u dnevnu sobu. i da li u tom prostoru postoji grejanje ili ne. U svakom slučaju, to bi svaki ozbiljan i iskusan majstor umeo da Vam kaže i preporuči.
Ako se odmah ulazi u grejani deo, bolje da je termoprekid.
PVC vrata su teža, skuplja, imaju veću dilataciju zimi/leti. Aluminijum je svakako u velikoj prednosti ovde. A i zbog mnogo većih mogućnosti boje.
Isto važi i za PVC vrata - panel/ispuna je 90% vrata, i od njega puuuno zavisi kvalitet celokupnih vrata.



Postovani,

Hvala na brzom odgovoru.

Definitivno sam se odlucio sa jednokrilna vrata, bice 95 sirina samo krilo visina 205,a ukupna sirina sa okvirom (ako se pravilno izrazavam) 116 cm.Iznad bi islo nadsvetlo fixni deo od 35 cm visine sa staklom.

Dobio sam ponudu u vise varijanti,i to:

ELVIAL 4600 multilock
TEHNOMARKET 65 mm (ne znam tacno kako se zove profil)
ALIPLAST IMPERIAL
ALIPLAST SUPERIAL 75 (razlika je 40 evra u odnosu na imperial, i deblji sloj poliamida u sebi ako sam dobro razumeo)

Sto se tice samog ulaza,ulazi se u grejani deo hodnik,i u njemu su stepnista unutrasnja za druge spratove.Trenutno je veliki problem jer ne dihtuju postojeca vrata i osecam se kao da sam napolju.

Na sta ste konkretno mislili vezano za panel,sta znaci dovoljno debeo? U planu je da odaberem neki ukrasni panel,da li postoje tu opcije sto se tice debljine?

Da li ici na SUPERIAL 75 jer je mala razlika u odnosu na imperial,ili se odluciti za neka od prva dva,,,

Nisam covek u struci ali hvala unapred u svakom slucaju na odgovorima :))
Poštovani, od svih ovih profila, koliko ja znam, samo Elvial ima žleb u krilu za pvc okov, pa samim tim i mogućnost više tačaka bravljenja, pored vertikale gde je brava, tu su i gornja i donja horizontala (obavezno tražite ovakvo bavljenje). I to sve za male pare, što nije slučaj sa ostala 3 profila. Pored ovoga, trebalo bi i u donjoj horizontali, gde je prag, da imate dve dihtung gume. Ovo sve zajedno će Vam omogućiti dobro dihtovanje. Lično mislim da je Aliplast za nivo bolji profil od ovih ostalih, ali u ovom slučaju čini mi se da nema potrebnih prednosti.
Što se tiče ukrasnog panela, to Vam je 90% površine vrata, i mora biti minimum 24 mm debeo, a poželjno je i više. Jer se kroz vrata ulazi odmah u grejani deo, i nema puno smisla stavljati nova vrata, ako Vam je ispuna/panel nedovoljno debeo, i nedovoljna termička izolacija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804365#p804365:306eu2qk je napisao(la):
SerbPacker » Pet Dec 18, 2020 12:45 am[/url]":306eu2qk]Još jedno pitanje:
Da li neko kod nas radi ono što se na engleskom zove Double hung ili Single hung window?
Ili onu vrstu prozora koja se otvara na kip "ka spolja" ali mu osovina okretanja bude negde na 2/3 visine?

BlokBrateBlok
Double ili single hung prozori se po navici i istoriji njihove stolarije prave još uvek u Britaniji i skandinavskim zemljama zbog potpuno pogrešnog ubeđenja i mita da krilo sa otvaranjem u polje bolje dihtuje zbog vode i vetra. Empirijski i naučno je dokazano još pre 30 godina da su normalni prozori bolji što se tiče dihtovanja, doduše uz veliki napredak u to doba što se tiče dihtung guma a i okova. I gore navedene zemlje, kao i ostale bivše engleske kolonije polako prelaze na "normalne" prozore.
Kod nas bi svaka firma mogla da napravi takav prozor, ali materijala i delova za takve prozore nema na tržištu, pa kad mora nešto za izvoz da se radi, naručuje se sve vrlo specifično i neuobičajeno, čeka se mesecima isporuka, vrlo nezgodna situacija. Da ne pričam ako se slučajno nešto pogreši, nedostaje, promeni se mera ili nešto slično...... nema gde da se nađe. Jednostavno nije naš a ni evropski standard.
 
Hm... Meni bi tu čak više bila prednost u estetskom pa i praktičnom smislu...
Ali pretpostavio sam da je takva situacija.

BlokBrateBlok
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804565#p804565:2fdll8vz je napisao(la):
deka u akciji » Pet Dec 18, 2020 4:32 pm[/url]":2fdll8vz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804333#p804333:2fdll8vz je napisao(la):
woofer » Čet Dec 17, 2020 10:58 pm[/url]":2fdll8vz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801341#p801341:2fdll8vz je napisao(la):
deka u akciji » Sre Dec 09, 2020 1:35 pm[/url]":2fdll8vz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801306#p801306:2fdll8vz je napisao(la):
woofer » Sre Dec 09, 2020 1:20 pm[/url]":2fdll8vz]Pozdrav svim clanovima foruma.

Imam nedoumicu oko zamene ulaznih vrata.

Dimenzije otvora su : Visina 240 cm,sirina 118 cm.

Trenutno su Aluminijumska vrata iz 96 god (na pojedinim mestima ne dihtuju dobro i majstor je rekao da je doslo do "zamora materijala"

Krilo vrata je sirina 85 cm visina 203, sirina stranice 33 visina 203 (nije fixna) , i gornja stranica koja se otvara na kip oko 37 cm visine sirine 118.

Mene interesuje sledece :

1:da li je preporucljivo da se urade dvokrilna vrata istih dimenzija (aluminijumska) ili da dozidam i da smanjim otvor i uzmem jednokrilna vrata i cao.U jednoj firmi su mi rekli da moze da ide jednokrilna na tu siriniu ali citajuci po internetu nesto mi je to nesigurno? Drugi proizvodjac je rekao da nikako nije preporucljivo da ide na tu sirinu sa jednim krilom jer cu imati kasnije problem.

2.Koliko je puta je bolja izolovanost kada bih uradio alu vrata sa termoprekidom,u odnosu na ovaj aluminijumski koji imam trenutno(kaze termoprekid je izolacija do te mere da se ne bi stvarala kondenzacija unutra ) a nista specijalno ne bi dobio u odnosu na ovaj (sto mi je malo cudno).

3.Staviti Pvc?

Pozdrav za sve
Poštovani, ne morate da doziđujete ništa. Možete da napravite ista, identična vrata kao što su bila, ili čak i jednokrilna sa nadsvetlom. To što Vam pričaju proizvođači je samo iz neznanja, i verovatno zato što rade sa nedovoljno kvalitetnim profilima i okovima. Ako je ispuna krila neki običan ili ukrasni panel, težina tog krila je na nivou 30 tak kg, i to je beznačajno. Čak i da imate nek deo u staklu ili da je cela ispuna od stakla, opet je težina celog krila do max 80 kg, što je apsolutno daleko ispod nosivosti malo ozbiljnijih šarki za vrata. U svakom slučaju, preporučio bih četiri šarke za to glavno krilo - 2 u gornjoj zoni, jedna u sredini i jedna u donjoj zoni.
Izolacija jeste bolja ako je aluminijum u termoprekidu u odnosu na aluminijum bez termoprekida. Termoprekid neće imati preterano efekta ako Vam je taj panel/ispuna u krilu nedovoljno debeo, jer je on 90 % tih vrata. I problem sa izolacijom možete imati ako nemate bar dva dihtunga u donjoj horizontali - gde je prag.
Pitanje je da li se kroz ulazna vrata ulazi u neki hodnik/predsoblje, vetrobranski deo, ili direktno recimo u dnevnu sobu. i da li u tom prostoru postoji grejanje ili ne. U svakom slučaju, to bi svaki ozbiljan i iskusan majstor umeo da Vam kaže i preporuči.
Ako se odmah ulazi u grejani deo, bolje da je termoprekid.
PVC vrata su teža, skuplja, imaju veću dilataciju zimi/leti. Aluminijum je svakako u velikoj prednosti ovde. A i zbog mnogo većih mogućnosti boje.
Isto važi i za PVC vrata - panel/ispuna je 90% vrata, i od njega puuuno zavisi kvalitet celokupnih vrata.



Postovani,

Hvala na brzom odgovoru.

Definitivno sam se odlucio sa jednokrilna vrata, bice 95 sirina samo krilo visina 205,a ukupna sirina sa okvirom (ako se pravilno izrazavam) 116 cm.Iznad bi islo nadsvetlo fixni deo od 35 cm visine sa staklom.

Dobio sam ponudu u vise varijanti,i to:

ELVIAL 4600 multilock
TEHNOMARKET 65 mm (ne znam tacno kako se zove profil)
ALIPLAST IMPERIAL
ALIPLAST SUPERIAL 75 (razlika je 40 evra u odnosu na imperial, i deblji sloj poliamida u sebi ako sam dobro razumeo)

Sto se tice samog ulaza,ulazi se u grejani deo hodnik,i u njemu su stepnista unutrasnja za druge spratove.Trenutno je veliki problem jer ne dihtuju postojeca vrata i osecam se kao da sam napolju.

Na sta ste konkretno mislili vezano za panel,sta znaci dovoljno debeo? U planu je da odaberem neki ukrasni panel,da li postoje tu opcije sto se tice debljine?

Da li ici na SUPERIAL 75 jer je mala razlika u odnosu na imperial,ili se odluciti za neka od prva dva,,,

Nisam covek u struci ali hvala unapred u svakom slucaju na odgovorima :))
Poštovani, od svih ovih profila, koliko ja znam, samo Elvial ima žleb u krilu za pvc okov, pa samim tim i mogućnost više tačaka bravljenja, pored vertikale gde je brava, tu su i gornja i donja horizontala (obavezno tražite ovakvo bavljenje). I to sve za male pare, što nije slučaj sa ostala 3 profila. Pored ovoga, trebalo bi i u donjoj horizontali, gde je prag, da imate dve dihtung gume. Ovo sve zajedno će Vam omogućiti dobro dihtovanje. Lično mislim da je Aliplast za nivo bolji profil od ovih ostalih, ali u ovom slučaju čini mi se da nema potrebnih prednosti.
Što se tiče ukrasnog panela, to Vam je 90% površine vrata, i mora biti minimum 24 mm debeo, a poželjno je i više. Jer se kroz vrata ulazi odmah u grejani deo, i nema puno smisla stavljati nova vrata, ako Vam je ispuna/panel nedovoljno debeo, i nedovoljna termička izolacija.


Hvala puno na informacijama...

Po ovome ako sam dobro razumeo nema potrebe ici na aluplast profile koji su znatno skuplji a elvial 4600 sa ovim pvc zlebom zavrsava posao...u medjuvremenu sam
Dobio i ponudu sa profilom elvial 5200,taj prodavac mi je rekao da vise forsiraju to nego 4600... kada sam pitao zasto kaze da je masivniji :))

U svakom slucaju uzecu ovo sve u obzir sto ste napisali i po tome cu uraditi vrata..

Samo sam zaboravio da pitam njih sto se tice samog ukrasnog panela uz 4600 da li moze da se stai neki deblji od 24 mm mozda bi bilo bolje staviti ako postoji mogucnost ...videcu sa njima .

Veliki pozdrav
 
@deka u akciji, kakvo vam je misljenje o roloplast (kovacica) profilima?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=805497#p805497:j2jwwcyf je napisao(la):
ttnt » Pon Dec 21, 2020 8:34 am[/url]":j2jwwcyf]@deka u akciji, kakvo vam je misljenje o roloplast (kovacica) profilima?
Na žalost, nije baš dobro.
Iako je to domaći proizvod i celu istoriju njihovu znam od početka, poštujem zalaganje i napor, ali profil sam po sebi je jedan od lošijih na tržištu.
Mislim da je nabavka sirovina malo problematična, pa samim tim kad su sirovine najjeftinije, ne možete očekivati neki kvalitet.
Takva im je politika, da imaju otprilike najjeftiniji proizvod na tržištu.
 
Dobar dan. Pozdrav svima. Srecni novogodisnji i bozicni praznici.
Hteo sam da pitam, kakav je profil Alumil M11500 za prozore u kombinaciji sa troslojnim staklom i kakav je profil Alumil S560 za otvor dimenzija 240x200cm?
Hvala unapred.
 
Alumil M11500 je nešto bolja verzija starog sistema M11000, ali su oba sistema stara i prevaziđena. Bolji sistemi sa boljim karakteristikama su S77 i S91, pogotovo u kombinaciji sa troslojnim staklom.
S560 je noviji podizno klizni sistem, i korektan je, skroz u redu. Nešto nisam skroz siguran da ovde može da stane troslojno staklo. Možda grešim.
 
Pozdrav za forumaše,

imam jedno pitanje - jel zna neko gde u Beogradu mogu da nabavim ovaj deo? U pitanju je alu prozor, ovo je deo koji služi za postavljanje prozora na kip.

Slika: https://ibb.co/7pgVgzz

Hvala!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817489#p817489:2m3r2eat je napisao(la):
dovlab » Sre Jan 27, 2021 10:59 am[/url]":2m3r2eat]Pozdrav za forumaše,

imam jedno pitanje - jel zna neko gde u Beogradu mogu da nabavim ovaj deo? U pitanju je alu prozor, ovo je deo koji služi za postavljanje prozora na kip.

Slika: https://ibb.co/7pgVgzz

Hvala!
da li nešto piše na nekom delu okova? čiji je? da li postoji neki znak na okovu?
Ova fotka je nedovoljna da bi se tačno reklo....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817581#p817581:d0swqz53 je napisao(la):
deka u akciji » Sre Jan 27, 2021 12:47 pm[/url]":d0swqz53]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817489#p817489:d0swqz53 je napisao(la):
dovlab » Sre Jan 27, 2021 10:59 am[/url]":d0swqz53]Pozdrav za forumaše,

imam jedno pitanje - jel zna neko gde u Beogradu mogu da nabavim ovaj deo? U pitanju je alu prozor, ovo je deo koji služi za postavljanje prozora na kip.

Slika: https://ibb.co/7pgVgzz

Hvala!
da li nešto piše na nekom delu okova? čiji je? da li postoji neki znak na okovu?
Ova fotka je nedovoljna da bi se tačno reklo....

Da, piše Stublina.
 
imaš maloprodaju STUBLINE tamo ispod Kneza Miloša, ne znam tačno adresu.
Problem je što je taj mali deo koji tebi treba u velikom pakovanju, gde imaš kompletan okov. Teško da će ti raspariti.
Pre ćeš rešiti to sa nekim proizvođačem prozora koji to možda ima kod sebe u radionici, onako viška, rinfuz.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818354#p818354:26x0gihr je napisao(la):
deka u akciji » Pet Jan 29, 2021 10:06 am[/url]":26x0gihr]imaš maloprodaju STUBLINE tamo ispod Kneza Miloša, ne znam tačno adresu.
Problem je što je taj mali deo koji tebi treba u velikom pakovanju, gde imaš kompletan okov. Teško da će ti raspariti.
Pre ćeš rešiti to sa nekim proizvođačem prozora koji to možda ima kod sebe u radionici, onako viška, rinfuz.

Hvala puno na informacijama!
 
Pozdrav za sve,

zanima me misljenje o narednim kombinacijama. Buni nas sto cena varira dosta, pa za celo opremanje stana razlike idu i preko 1000 evra ...

- profil TROCAL 70, pet komora, Siegenia okovi, ovo daje Grasing
- profil Rehau 70, petokomorni, okov Roto NT, ovo daje IB Capital
- profil Veka, Roto NT okov, ponuda TermoPlast
- profil Gealan, petokomorni, GU okvir, daje ponudu Bodex
- profil Trokal 70, petokomorni, WinkHaus ActivPilot, daje Format
- profil KB 70, okov WinkHaus ActivPilot, daje MR PVC

Bila bih zahvalna ako mozete dati neki komentar na ove kombinacije i da li je realno da se cena razlikuje toliko, ne znamo da li je ok ici na najjeftnijiu ponudu od svih za neku od ovih kombinacija ili su ipak neke mnogo bolje pa vredi izdvojiti vise novca?

Hvala :)
 
A nasjkuplji je verovatno Veka :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818813#p818813:2dg615jh je napisao(la):
marjanam » Sub Jan 30, 2021 7:20 pm[/url]":2dg615jh]Pozdrav za sve,

zanima me misljenje o narednim kombinacijama. Buni nas sto cena varira dosta, pa za celo opremanje stana razlike idu i preko 1000 evra ...

- profil TROCAL 70, pet komora, Siegenia okovi, ovo daje Grasing
- profil Rehau 70, petokomorni, okov Roto NT, ovo daje IB Capital
- profil Veka, Roto NT okov, ponuda TermoPlast
- profil Gealan, petokomorni, GU okvir, daje ponudu Bodex
- profil Trokal 70, petokomorni, WinkHaus ActivPilot, daje Format
- profil KB 70, okov WinkHaus ActivPilot, daje MR PVC

Bila bih zahvalna ako mozete dati neki komentar na ove kombinacije i da li je realno da se cena razlikuje toliko, ne znamo da li je ok ici na najjeftnijiu ponudu od svih za neku od ovih kombinacija ili su ipak neke mnogo bolje pa vredi izdvojiti vise novca?

Hvala :)

Poštovana,
ja bih poređao ovako
Termoplast
IB CAPITAL
Bodex
Format Alde
MR PVC
a Grasing nikako.
Jedino što ne znam kakve su čije cene, pa ta velika razlika u ceni može da bude samo varijanta "ako prođe, prođe", jer razlike u kvalitetu su veoma male. Razlika u ceni ne bi smela da bude veća od +/- 10%.
Format Alde i MrPvc daju ponudu za gotove prozore iz Bugarske, dok ostali prave prozore.
Pitanje je isto ko nudi kakvo staklo, roletne, komarnike, okapnice.....
Pozdrav, deka u akciji
 
Što ne Grasing iz Bulevara?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818814#p818814:3qz9ri85 je napisao(la):
Igor » Sub Jan 30, 2021 6:21 pm[/url]":3qz9ri85]A nasjkuplji je verovatno Veka :)

Najskuplju ponudu dao MegaPlast sa Rehau profilima, pa nakon toga TermoPlast sa Veka profilima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818833#p818833:1rix2sz2 je napisao(la):
deka u akciji » Sub Jan 30, 2021 7:31 pm[/url]":1rix2sz2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818813#p818813:1rix2sz2 je napisao(la):
marjanam » Sub Jan 30, 2021 7:20 pm[/url]":1rix2sz2]Pozdrav za sve,

zanima me misljenje o narednim kombinacijama. Buni nas sto cena varira dosta, pa za celo opremanje stana razlike idu i preko 1000 evra ...

- profil TROCAL 70, pet komora, Siegenia okovi, ovo daje Grasing
- profil Rehau 70, petokomorni, okov Roto NT, ovo daje IB Capital
- profil Veka, Roto NT okov, ponuda TermoPlast
- profil Gealan, petokomorni, GU okvir, daje ponudu Bodex
- profil Trokal 70, petokomorni, WinkHaus ActivPilot, daje Format
- profil KB 70, okov WinkHaus ActivPilot, daje MR PVC

Bila bih zahvalna ako mozete dati neki komentar na ove kombinacije i da li je realno da se cena razlikuje toliko, ne znamo da li je ok ici na najjeftnijiu ponudu od svih za neku od ovih kombinacija ili su ipak neke mnogo bolje pa vredi izdvojiti vise novca?

Hvala :)

Poštovana,
ja bih poređao ovako
Termoplast
IB CAPITAL
Bodex
Format Alde
MR PVC
a Grasing nikako.
Jedino što ne znam kakve su čije cene, pa ta velika razlika u ceni može da bude samo varijanta "ako prođe, prođe", jer razlike u kvalitetu su veoma male. Razlika u ceni ne bi smela da bude veća od +/- 10%.
Format Alde i MrPvc daju ponudu za gotove prozore iz Bugarske, dok ostali prave prozore.
Pitanje je isto ko nudi kakvo staklo, roletne, komarnike, okapnice.....
Pozdrav, deka u akciji


Hvala najlepse na brzom odgovoru.
 
Zdravo svima,
I ja sam u procesu kupovine pvc stolarije i zainteresovan sam za skoro identicne prozore koji su komentarisani u prethodnim postovima-sirina 70 sa dvoslojnim staklom!
Koliko profil Trokal 70, petokomorni, WinkHaus proPilot (umesto ActivPilot) losiji od ostalih? Hram032 nudi tu kombinaciju, i bude lepa razlika u ceni kada se poredi sa Rehau ili Veka! Razlika u Cacku je preko 20%!
Mene takodje interesuje stolarija u boji pa me intetesuje i razlika u kvalitetu folija konkretnih proizvodjaca!
Da li neko ima informacije o njihovom kvalitetu?
Unapred hvala!
 
Poštovani,
Ova kombinacija koju ste pomenuli nije uopšte loša. Možda je tu među najslabijima iz Nemačke, ali je dosta bolja od raznih turskih, domaćih, bugarskih...
PVC profil u boji jedino ako je drvo dekor, i to originalno tako napravljen, u Nemačkoj. Nikakve folije naknadno.
Ipak bih preporučio troslojno staklo za tu razliku do Veke ili Rehaua, ako ikako možete.
 
Hvala na odgovoru! To jeste drvo dekor folija koja se spaja sa profilom u procesu proizvodnje.Nije naknadno lepljena, zato me interesovalo kakav je to kvalitet, jer ne znam koliko dugo je taj sistem na trzistu!
 
Veliko poštovanje svima.
Živim u spatnoj kući, 180m2,bez izolacije, drvena stolarija. Hoću ove god da uradim stolariju na spratnom delu kuće, kao i 5cm stiropora da poređam po ploči bez košuljice.
sl god bi odradio stolariju u prizemlju pa na kraju izolacija zidova stiropor 10-ka. I kraj svih krajeva bi bio krov i stavljanje ter papira,podaščavanje pa onda zalivanje stiropora Košuljicom.
da li će se stiropor deformisati nakon 5-6 godina samo tako da ga poređam i zaštitim najlonom? Tavan se koristi za čišćenje odžaka i kačenje dimljenog mesa za sušenje :D
Što se tiče pvc pročitao sam celu temu izbor ce svakako biti neki od nemačkih profila. Tražiću ponudu za celu kuću ali neću odma sve raditi kao što sam rekao.
Ciljam na 5 ili 6 komora,dvoslojno niskoemisiono ili troslojno staklo,alu roletne, fiksne komarnike.
Drugar je radio roloplast kovačica ali zahvaljujući vama neće me videti.
Pošteni roloplast daje čitave 3 god garancije šta više reći.
S obzirom da me čekaju velika ulaganja i štednja novca za prizemlje, izolaciju, radiće 5 komorni nemački profil s dvostrukim niskoemisionim staklima.

Šta mislite o grčkim pvc profilima etem? Vidim da dosta ljudi radi s njima da li ih vredi stavljati ili je pametnije uložiti u nemca?
Da li ima neka firma za preporuku iz pančeva ?inače sam iz vršca...
Veliki pozdrav svima
 
Poštovani salevs, petokomorni profil je više nego dovoljno. Ako ikako možete, tražite troslojno staklo, i da profil ima tri dihtunga, pa čak i po cenu da profili ne budu nemački. ETEM-ov pvc profil je vrlo korektan, i sva njihova proizvodnja je u Bugarskoj, iako su grčka firma.
Takođe, razmislite o tome da ipak neki komarnik bude rolo i otvarajući, trebaće vam sigurno.
I u Vršcu, a i u celom južnom Banatu, pa i u Pančevu ima gomiletina proizvodnih firmi. I to vrlo solidnih.
 
Vrh