Šta je novo?

Zahtev za uvid u projektno-tehnicku dokumentaciju

krivakapa

Beginner
Učlanjen(a)
22.04.2012.
Poruke
30
Pohvaljen
17
Unapred se izvinjavam ako sam promasio podforum, treba mi informacija da li je bitno u istom navesti ko je investitor, broj i datum izdavanja gradjevinske dozvole, broj i datum izdavanja upotrebne dozvole i godinu gradnje objekta?

Elem radi se o staroj zgradi (podignuta krajem 1970tih ne znam tacno) u kojoj zivim. I sada bi trebalo da nesto opravljamo pa sam otisao do opstine i uzeo doticni zahtev. Gledam isti i vidim da traze te podatke koje ja ne znam i nemam pojma gde bi mogao da ih nadjem a pravo da vam kazem ni ne traze mi se jer nisam za to placen a trosim svoje vreme i novac. Pa me zanima da li je dovoljno navesti samo ulicu i broj jer ko sto rekoh radi se o starijom zgradi koja je uknjizena i stoji tu vec vise od tri decenije.
 
Porjekat zgrade mora da se nalazi u arihvu grada beograda kao i svi ti podatci ili kod firmer koja je pravila zgradu aako nije propala .
Pitaj u opstini jesu li sve kolone obavezne za podatke mozes pitati i gradsko stambeno ako ste u njihovm sistemu oni bi morali znati
 
Predao sam bez broja i datuma dozvole, samo adresa i investitor. Pitao da li je to problem, nije, verovatno imaju u elektronskoj arhivi. Videcemo kad me budu zvali.
 
Javi sta si uradio tek da znamo kako funkcionise u praksi ;)
 
Zvali me u ponedeljak, rekli gde da dodjem, bio juce dobio na uvid projekte. Sta vam treba moze da se kopira ali deru (preko 400din cini mi se). Doduse nista nisam morao da kopiram jer ono sto meni treba je vec kod mene posto imamo kopiju projekta.
 
Pozdrav svima,

naime, kupujemo stan u bloku koji je gradio grad Beograd 2004. godine (mislim - znam da je bio drzavni projekat za zaposlene u javnim preduzecima) i zanima me - posto prodavac nema nikakvu projektnu dokumentaciju, da li postoji neka ustanova gde bih ja mogla da dodjem do planova stana?

Da li to mogu ja licno, ili to mora neka licencirana osoba (arhitekta, gradjevinac itd.)

Znam da postoji Arhiv beograda - ali tamo su nacrti do '70. godina - ne znam za posle

Hvala
 
Prvo vidsi ko je bio investitor da li ima gradjevinsku i upotrebnu dozvolu I probas da vidis kod investotora ...
Takodje ako znas arhtektu mozes i tu da probas ...
Koliko ima kvadrata do 800 ili preko ako je do 800 pravac opstina podneses zahtjev platis taksu i cekas
Ako je grad isto samo salteri gradske uprave ...
Arhiv grada ima projekte do 1970 po meni je glupo sto nije na njima ostalo da cuvaju i nakon te godine mnogim projektima se na zalost izgubio trag
 
Sinoc sam izvukla sve podatke sa linka - ali mi je volsebno nestao post. Evo ga opet:

Znam da je gradio grad i ima odobrenje za upotrebu, ali nema nigde podatka o investitoru ko je radio konkretnu gradnju - ovo su podaci:

Подаци о делу парцеле
Број дела: 1
Врста земљишта: ГРАДСКО ГРАЂЕВИНСКО ЗЕМЉИШТЕ
Култура: ЗЕМЉИШТЕ ПОД ЗГРАДОМ И ДРУГИМ ОБЈЕКТОМ
Површина m²: 841
Имаоци права на парцели - Б лист
Назив: ГРАД БЕОГРАД
Врста права: СВОЈИНА
Облик својине: ЈАВНА СВОЈИНА
Удео: 1/1

Znaci li to znaci da u gradskoj upravi mogu da dodjem do projektne dokumentacije, odnosno nacrta stana koji kupujemo?
 
Probaj u zavodu za izgradnju grada mozda oni mogu da ti pomognu kao i u direkciji za izgradnju u njegosevoj
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766185#p766185:1af1js24 je napisao(la):
direktor » Sub Avg 15, 2020 2:27 am[/url]":1af1js24]Probaj u zavodu za izgradnju grada mozda oni mogu da ti pomognu kao i u direkciji za izgradnju u njegosevoj
Hvala pokusacu tamo
 
Za sada sam stigla do maila sekretarijata za urbanizam i gradjevinske poslove, pa cemo videti dalje...
 
Potrebno je otici licno do njih i podneti zahtev za uvid u dokumentaciju (placa se par stotina dinara). Zatim se ceka da dobiju projekat iz arhive. Imajte u vidu da su meni trazili osnov po kome to trazim (vlasnistvo stana).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766772#p766772:3ekn5zup je napisao(la):
kopte3 » Pon Avg 17, 2020 12:41 pm[/url]":3ekn5zup]Potrebno je otici licno do njih i podneti zahtev za uvid u dokumentaciju (placa se par stotina dinara). Zatim se ceka da dobiju projekat iz arhive. Imajte u vidu da su meni trazili osnov po kome to trazim (vlasnistvo stana).
Prvo, hvala na odgovoru. Bicu slobodna da vam postavim jos neka pitanja.

1. Da li postoji neki zvanicni obrazac koji se popunjava ili se samo sastavi pismo? Mislim na formu tog zahteva. I mislim da sada ne moze licno nego se ili posalje postom ili se kod njih zahtev ubacuje u neku kutiju na ulazu - barem po sadrzaju maila koji sam ispod navela.
2. Samim tim - kako da znam koliko da uplatim i na koji racun ako ne mogu tamo ni sa kim licno da komuniciram?
3. osnov koji su trazili - da li je to bio vlasnicki list (koji jos nemamo) ili je dovoljan predugovor o kupovini stana, ili cak i namera (ako se samo popunjava neko polje u formi, tipa zaokruzi osnov)

Ovo vas pitam posto mi je stigao sledeci odgovor:

"Zahtev ovom Sekretarijatu podnosite u zvaničnoj pisanoj formi i možete ga poslati poštom na adresu sedišta Sekretarijata (Kraljice Marije br. 1/VIII-X), ili ga možete predati lično, odnosno ostaviti u kutiju označenu za predaju zahteva ovom Sekretarijatu (obzirom na epidemiološke mere u uslovima pandemije) koje se nalaze u prizemlju zgrade Gradske uprave, na istoj adresi, svakog radnog dana od 7.30 do 15.30 časova.
Molimo Vas da u zahtevu obavezno navedete podatke o katastarskoj parceli (parcelama), lokaciju (ulicu i broj) objekta, naziv/ime investitora, broj pod kojim je izdata građevinska, odnosno upotrebna dozvola, kao i Vaše konkat podatke."

Stvar je u tome sto smo mi u procesu kupovine (znaci nismo jos vlasnici, ceka se iznos otkupa pa nastavak isplate dodatne kapare i ostatka iznosa) i po dogovoru - da bi trenutno vlasnici pronasli sebi stan i kupili od para od prodaje ovog - imaju rok 3 meseca. Ja sam mislila da ne gubim vreme i za ta tri meseca nabavim plan, pronadjem arhitektu/dizajnera enterijera i isplaniram sve sto treba da se radi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766911#p766911:1pav2htm je napisao(la):
Conica » 17 Aug 2020 10:33 pm[/url]":1pav2htm]
Prvo, hvala na odgovoru. Bicu slobodna da vam postavim jos neka pitanja.

1. Da li postoji neki zvanicni obrazac koji se popunjava ili se samo sastavi pismo? Mislim na formu tog zahteva. I mislim da sada ne moze licno nego se ili posalje postom ili se kod njih zahtev ubacuje u neku kutiju na ulazu - barem po sadrzaju maila koji sam ispod navela.
Samostalno se sastavlja i predaje, verovatno sada moze i email-om.

2. Samim tim - kako da znam koliko da uplatim i na koji racun ako ne mogu tamo ni sa kim licno da komuniciram?
Iskreno se ne secam, mozda je najbolje da ih dodatno pitate kroz email.

3. osnov koji su trazili - da li je to bio vlasnicki list (koji jos nemamo) ili je dovoljan predugovor o kupovini stana, ili cak i namera (ako se samo popunjava neko polje u formi, tipa zaokruzi osnov)
Meni su rekli da navedem razlog odnosno osnov po kome trazim uvid u projektnu dokumetnaciju, pretpostavljam da je i predugovor dovoljan, ali opet, najbolje da ih dodatno pitate.

Nazalost nisam vam nesto pomogao, ali to je ono sto znam iz svog iskustva.
 
Hvala kopte3 :)

Sastavila sam zahtev, u ponedeljak ga predajem.

I pitanjce - kako online mogu da saznam broj gradjevinske i upotrebne dozvole?
Traze mi te podatke iz Sekretarijata, a koliko sam videla oni su ti koji ih imaju posto je zgradu gradio grad Beograd. Moze nekako online da se saznaju?

Hvala
 
Nema... ni po broju parcele, a po investitoru (grad Beograd) je poslednji unos - odnosno prvi - 2016
Ova zgrada u pitanju je zavrsena 2004

:(
 
Pozdrav... treba mi mali savet. Pre 2 meseca smo kupili stan - prodavac ima jos mesec dana da nadje sebi stan i da se iseli, tako da kljuceve dobijamo za mesec dana.
Ja sam planirala u medjuvremenu da kontaktiram arhitektu, nabavim plan stana (zgradu je gradio Grad Beograd) i na vreme isplaniramo mnoge stavke.
Uredno sam poslala zahtev za uvid u projekat, platila taksu, ubacila koverat u sanduce u Sekretarijatu za Urbanizam. Projekat je nadjen - ALI...
Zbog aktuelne situacije sa koronom, oni vec mesecima uopste ne izdaju planove, ili ti ne radi prijem klijenata - a kako stoje stvari, do bar proleca nece ni izdavati.
Uredno svake nedelje zovem i cujem se sa zenom kod koje je projekat - kaze da je suvise veliki (na toj parceli je zgrada sa tri lamele) da bi mogao da se salje, ali svake nedelje isti odgovor - do daljnjeg ne primamo klijente, kada ce ne zna se. Zovite iduce nedelje.
KAKO da dodjem do plana stana? Mogla bih sa arhitekticom jedan dan da se najavim pa da udjemo u stan da premeri, ali treba mi plan struje, cevi, ventilacija, da se vidi da li je jedan zid koji hocu da skidam noseci ili ne... Da li je moguce da Sekretarijat obustavi svoju glavnu delatnost na godinu dana??!!!
Ima li neko ikakvu ideju kako doci do plana stana??
Hvala
 
Moli nekog da ti fotokopira to tih par strana sto ti treba osnova tvog stana tj sprata i plan instalacija...vode struje i grejanja...pa da ti to pošalje ili mejlom ili poštom i da doplatis ako treba...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785830#p785830:2t9ps0h7 je napisao(la):
direktor » Sre Okt 21, 2020 4:00 pm[/url]":2t9ps0h7]Moli nekog da ti fotokopira to tih par strana sto ti treba osnova tvog stana tj sprata i plan instalacija...vode struje i grejanja...pa da ti to pošalje ili mejlom ili poštom i da doplatis ako treba...
Zamolila sam zenu kod koje je projekat, ali kaze da ona ne moze da kopira :violina:
Prosto ne mogu da verujem da se nisu ali bash nikako organizovali, i da se uopste ni nece organizovati dok ne prodje pandemija - jos sami kazu da su u velikom problemu jer je u ovim mesecima jako puno zahteva pristiglo i nikom ne mogu da izdaju...
Pokusala sam i vezu da nadjem pa neko drugi da kopira ali truba :(
 
Vrh