Šta je novo?

Kia klub / forum Srbija

mekbejn

Advanced
Učlanjen(a)
13.07.2010.
Poruke
4.349
Pohvaljen
1.491
Lokacija
44.835749,20.411082
Poštovane kolege članovi,

Pošto sam skoro pazario Kiu, video sam da ne postoji adekvatan forum koji se bavi tematikom pre svega servisa tih vozila.
Stoga sam napravio novi forum, kao mini online zajednicu, gde bismo delili iskustva.

Ako među vama ima zainteresovanih, pozivam vas da se pridružite.

Takođe, ako među vašim prijateljima koji nisu članovi ovog foruma ima vlasnika Kia, molim vas da im peporučite.

Dakle sajt je:

http://www.kia-klub.in.rs

Logo240.png


Nadam se da moderacija ovo neće smatrati zloupotrebom, pošto sam višegodišnji član ovog foruma.



Srdačan pozdrav,

vaš Mekbejn :)
 
Čestitam, srećno i neka te dobro služi!
 
Rio ili Ceed ?
Odlican izbor, brenda, mada ima nezadovoljstva sa uvoznikom i serviserom.
 
Hvala ;)

Ceed. 2008 godište. Kupio sam ga sa 85k km od dečka koji ga je odlično održavao.
Vidim da ima po BGu i nekoliko ne-ovlašćenih servisa, pa ću naći bar jedan pristojan.

Evo mašine, mada nije neka fotka:

photo01731.jpg
 
Da se i ja zapljunem sa svojom Kiom (slikano na jugu Španije)

IMG_25631.jpg


Što se tiče foruma - mislim da ima malo vlasnika Kie u Srbiji za forum. Na ovih par posećenih auto foruma postoje teme o Kii i mislim da je to dovoljno.
 
@Astrodule
Nemoj da vam broj automobila bude merilo ha rad kluba. Clan sam jednog, ne mnogo brojnijeg koji je izuzetno uspesan, daleko uspesniji od recimo jednog kluba vlasnika nemacke vrlo brojne 'familije'.
Srecno 'kijasi'
 
Uuu, prelep Ceed, bravo Dule za izbor!

Ajde dođi na forum, nemoj da te bije maler!!! :p

Recimo braCki Hyundai ima za nijansu veći broj vozila a sasvim pristojan klub.
 
Астродуле, леп аутић и добар избор и да пређеш што више километара.
Не знам коју Кију Сид имаш тј. са којим мотором, али ево ти један од тестова са бензинским мотором од 1,4 литра запремине + уређај на гас. Можда ти нешто буде интересантно и сазнаш још више о својој Кији. Тест је из јануара 2014. године.


Kia cee’d sportswagon 1,4 CVVT LX Fun Plus sa BRC gasnim uređajem
Zdrav razum
UKOLIKO TRAŽITE NEŠTO SA ŠESTOCIFRENOM CENOM I DVA TURBO-PUNJAČA DA BISTE MOGLI DA VIČETE "SNAAAGA" KAO DŽEREMI KLARKSON, SLOBODNO NASTAVITE DALJE. UKOLIKO, PAK, TRAŽITE KOMFORAN, PORODIČNI AUTOMOBIL PRISTUPAČNE CENE, BEZ PREVELIKIH TROŠKOVA ZA GORIVO, NA PRAVOM STE MESTU

O novoj “kiji sid” je već bilo reči na stranicama našeg magazina, ali će ovaj test biti malo drugačiji. Ne samo zbog toga što je ovo karavan verzija sa oznakom “sportsvagon” već i zbog toga što poseduje jedan od najnaprednijih gasnih sistema koji dolazi iz BRC-a.



http://www.magazinauto.com/kia-ceed-spo ... -uredajem/
 
Ako će neko da mi donira neku Kristinu ja ću rado da se učlanim i na taj forum :p
Sretan rad! :)
 
имам и ја Кију, Про Сида 2009. годиште. врло сам задовољан тим аутом, али га више не возим. сада га вози мама, а ја терам Јетија :)
 
Lepsi mi je obican ceed od pro ceeda.

Megbejn dodaj sajt i u potpis ;)
 
astrodule":1qs0fs3p je napisao(la):
1.6 benzinac.
Malo su skuplji od hečbek verzije (Gago, molim prevod za hečbek),

Надам се да ти је чланак из теста који су моји радили, колико толико приближио тј. да си мало боље упознао Кију.

Па ево Астродуле, ако ће помоћи.
Хечбек у буквалном смислу значи „задњи отвор“, а у аутомобилском речнику или ти жаргону описује облик каросерије аутомобила и значи „путнички аутомобил са мало закошеним задњим петим/трећим вратима која се подижу и спуштају“.

И у свим осталим језицима се овај енглески израз не преводи, него се пише у оригиналу на енглеском или као код нас, онако како се изговара. И немци имају преводе за израз "хечбек", али их јако ретко користе јер је кованица три речи, „Хек тур модел“ (Hecktürmodell), а поготово не користе пун назив превода, који је сличан нашем преводу.

Као и код осталих облика каросерија аутомобила (лимузина, купе, кабриолет, караван,...) и хечбек се не преводи, једино кад се ради неки тест или проба новог аутомобила, онда се у самом чланку даје детаљнији опис каросерије и на тај начин се објашњава значење те речи.

Обично се у аутомобилском изражавању облика каросерија аутомобила користе „оригинал“ речи из енглеског, италијанског и француског језика.

Срећна вожња и да што ређе идеш код
 
gledao sam ja i taj sajt, ali nisam bio zadovoljan.
Pre svega, ne može apsolutno ništa da se čita ako se ne registruješ.
Drugo, malo je članova i retko se piše.

Ako jednog dana budu zainteresovani, možemo da se ujedinimo ;)
 
Od oktobra smo se žena i ja ponovili (ona kredit na sebe, ja keš za učešće) Kia-om Cee'd, benzinac 1.4 - zasad vrlo zadovoljni. Učlaniću se na forum. Ono što sam pre kupovine čitao, a da je iz naše zemlje je bilo dosta oskudno, pa sam informacije prikupljao sa svih strana. Ja sam odabrao hatchback, iz prostog razloga što veći prtljažnik predstavlja samo otvoren poziv za utovaranje više prtljaga pri polasku na put, a pri tome se obično pokaže nepotrebnim. Ovako svima uvodim ograničenje kao low-cost letovi, pa moraju ipakmalo bolje da razmisle šta vuku sa sobom. Dosad se niko nije žalio :)
 
Uh, ne bih se složio za gepek. Nas dvoje smo išli do Španije, mesec dana puta i bez tih 20-ak cm viška bilo bi pipavo.
Manji kofer, sportska torba, mini frižider, sklopiva gajbica za sitnice, suncobran, torba za lap top i malo veći neseser.

Naravno, roletna mora biti povučena.

Poslato sa telefona
 
Vrh