Šta je novo?

Arhitektura i dizajn

Duleja

Advanced
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruke
2.267
Pohvaljen
5.217
Lokacija
Taurunum / CCAA
Kao obožavalac arhitekture, dizajna i grafike, kao i estetike uopšte, otvaram ovu temu. :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=X59FCW3vOlE[/youtube]
 
+1, kao arhitekta, svakako podržavam ovakvu temu. :wink: :kk:
 
Farmhouse_Variations_01.gif


the-farmhouse-vertical-farm-apartments-precht-_dezeen_2364_col_3.jpg


Farmhouse_Precht_012.jpg
 
Može li neki link, kolega? Verovatno je većini dovoljno da vidi interesantne slike, ali ima i nas koji bismo želeli da doznamo više. Hvala unapred! :)
 
Ја искрено више волим овако нешто - прилично модерно и футуристички али не и голо и стерилно, већ има ту неку душу које имају старије грађевине (мада и овај пример је прилично стар до сад). Због тога волим и арт деко и футуризам, јер има неку душу. Данас добијамо само сподобе које су одраз малодушности данашњих архитекти, задојених неком врстом дадаизма

 
Beki hvala za link. ^^ Još jednom molim kolege da ostavljaju informacije uz post, da tema ne postane puki album sa slikama. Hvala.
 
Ја се трудим, али за ово стварно нисам знао шта је. Више је личило на неку вилу а не на верско здање
 
Тако је мало потребно да човек уреди свој животни простор а да то по својој ергономији, етици, естетици и функционалости у целини буде неупоредиво хуманије и сврсисходније. При том, уопште не мора коштати више од просека.
Предивни примерци, хабитати су мој сан, нарочито када су уско везани са природом.

Зато нешто сасвим супротно од горе постављеног:
Опис у линку сајта
 
Ako već govorimo o art deko, evo moja omiljena art deko zgrada u Bgu :)
900x600_Palata-albanija-izgradnja.jpg

Baš se radujem što je upravo ova zgrada podignuta od svih megalomanskih rešenja sa onog konkursa 1936. godine.
Takodje se jako radujem što će uskoro srediti zgradu. Meni je Beograd iskreno nezamisljiv bez Palate Albanija. :D
 
Ако мене питате Арт Деко је можда један од најјачих архитектонских праваца што се архитектуре тиче. Мада Албанија ми је увек изгледала некако голо... Треба да скину ове климе и антене па ће боље бити

Како год, ево рендер једног небодера (35 Broad Street) који се прави у Њујорку, кога прави иста фирма као кулу у БНВ - Пицароти, а дизајнирали су га "Сетраруди" (CetraRuddy) у "нео-арт деко" стилу. Штета што смо ми добили аутистични микрофон, али шта да се ради.

 
Uf ovo me iskreno i nije prvo podsetilo na art deko, ali ajde interesantna je interpretacija stila u savremenoj formi. Generalno mislim da se u Njujorku u zadnje vreme preteruje sa tim zgradama tipa super-skinny koje se grade blizu central parka, nešto mi narušavaju panoramu grada koji je već ovako pun oblakoderima.
Što se tiče albanije, ja se zalažem za to da treba vratiti zelenkasti mermer na fasadu, onda bi se tek jasno videlo da se radi o art deko stilu, pošto trenutno previše liči na soc zgradu, iako nije niti gradjena u tom stilu niti u tom periodu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700160#p700160:1061yfmr je napisao(la):
Ksenija » 19 Jan 2020 01:33 am[/url]":1061yfmr]Тако је мало потребно да човек уреди свој животни простор а да то по својој ергономији, етици, естетици и функционалости у целини буде неупоредиво хуманије и сврсисходније. При том, уопште не мора коштати више од просека.
Предивни примерци, хабитати су мој сан, нарочито када су уско везани са природом.

Зато нешто сасвим супротно од горе постављеног:
Опис у линку сајта

file.php

Deluje idilicno, ali, nazalost, ovo nije i ne bi trebalo biti resenje za masu ljudi, jer bi tako definitivno ugrozili prirodu. Pririoda bi trebala ostati sto netaknutija, a mi ljudi sto vise da se zbijemo u po smrdljivim gradovima. Ne zvuci idealno, znam, ali to je spas za prirodu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700618#p700618:uqlf7hmo je napisao(la):
SRBO » 20 Jan 2020 04:22 pm[/url]":uqlf7hmo]Ако мене питате Арт Деко је можда један од најјачих архитектонских праваца што се архитектуре тиче. Мада Албанија ми је увек изгледала некако голо... Треба да скину ове климе и антене па ће боље бити

Како год, ево рендер једног небодера (35 Broad Street) који се прави у Њујорку, кога прави иста фирма као кулу у БНВ - Пицароти, а дизајнирали су га "Сетраруди" (CetraRuddy) у "нео-арт деко" стилу. Штета што смо ми добили аутистични микрофон, али шта да се ради.


file.php

Složio bi se sa tobom skroz, art deco je jedan od najboljih arhitektonskih stilova ikada i iako je star skoro 100 godina i dalje je aktuelan i moderan.
 
L'orealova zgrada u Svedskoj (render).
Dopadaju mi se ovakvi smeli apstraktni poduhvati manjih zgrada koji ne stede na masti.
Zgrada kao platno slike.


 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700794#p700794:2moc2nj9 je napisao(la):
Drakche » Uto Jan 21, 2020 11:15 am[/url]":2moc2nj9] Deluje idilicno, ali, nazalost, ovo nije i ne bi trebalo biti resenje za masu ljudi, jer bi tako definitivno ugrozili prirodu. Pririoda bi trebala ostati sto netaknutija, a mi ljudi sto vise da se zbijemo u po smrdljivim gradovima. Ne zvuci idealno, znam, ali to je spas za prirodu.
Овај тип куће и није за масу. Убеђена сам да би многи с подсмехом гледали на овакво решење.

Око нетакнутости природе: нпр. ако купим плац са оронулом кућом, кућу срушим и уместо ње саградим округлу, због чега бих угрозила природу? Најзад, зар и човек није природа? Значи ли то да људи треба себе да угрожавају више него природу? Нисам ни за какво угрожавање.

Моја другарица греје салонски стан са две велике каљаве пећи уз додатак још неких грејних тела, купује најквалитетније дрво, воли да слуша пуцкетање ватре. Колико она угрожава природу у односу на мене када бих саградила овакву кућу? Даске које облажу исту поставе се једном и трају. Квадратура која је мени потребна не треба да буде већа од 60м2 и идила траје. Грејање на дрва искључујем, ту је пелат па и струја.

Мени јако интересантан пројекат:
shanghai-bund-financial-centre-02-01.jpg


Више + ВИДЕО: https://www.johndesmond.com/case-studie ... al-centre/
 
Ksenija, kao pojedinci ne bi pravili razliku, ali nije dobro kada bi se masovno "vracali prirodi". Covek, dokazano, unistava prirodu. Sve dok nas je ovoliko na planeti povratak prirodi bi znacio katastrofu za prirodu.
 
Vrh