Šta je novo?

Pešačke zone

Novinari danas većinski jesu tocila (čast izuzecima), ali ovaj put i jedna i druga prepostavka i izveštaj su bili na mestu.

Javljeno je, i potvrđeno, da je ispred Jugoslavija Publik bio protest zbog majmu... ovaj mislim dešavanja u susednoj državi.
A da li slučajnošću ili namerno... ispostavilo se istovremeno da su ljudi videli navijače po Knez Mihailovoj + da je sutradan (odnosno danas) derbi.

Tako da nije sad kao da su ovaj put novinari ispovezivali nešto nebulozno, nego se zaista poklopilo nekoliko okolnosti. Do te mere da je (bilo) teško razaznati istinu i poruku. I izgleda da se radi o slučajnostima. Bio je protest zbog susedne države, a onda su došli i držav(i)ni ''distributeri brašna po splavovima'' da skrenu pažnju na sutrašnji derbi. I eto, ispade tako. :D


Inače, iskoristiću ovu priliku da kažem da bi zgradu bivšeg Jugoslavija Publik trebalo obnoviti, a u nju smestiti poslovni prostor.
Ambasada u Knez Mihailovoj nema i nije imala ambasade (bar koliko je meni poznato), i tako treba i da ostane. :)

tenor.gif
 
Kaoi što se moglo i očekivati, metalni grbovi Grada na vrhovima novih stubića oko i u pešačkoj zoni se masovno čupaju i kradu, verovatno zarad preprodaje na otpadima. Ovako je na svakom stubiću ispred Pošte u Vasinoj. Pa da ne kačim više istih slika...
KM.jpg


Naravno u normalnom društvu ovo bi se rešilo upotrebom kamera na stubovima i rampama pored (kada operater spazi lopovčine, javi lepo policiji pa ova dođe i ''izmasira'' prste i bubrege pendrecima) a ako bi neko i umakao, policija bi obilazila otpade i pregledala da li ima metalnih delova (makar i izlomljenih) sa grbom Grada Beograda.

Ali sve to iziskuje neki trud i napor, tako da... jbg... ko će se cima sad oko toga. Sve će to narod pozlatiti. :kafa:
 
Tako ja jednom prilikom fotografisao tablu sa imenom ulice, koja nosi naziv isto i moj drugar, a obezbeđenje odmah istrčalo napolje da vidi zašto ja to fotografišem i šta ja to radim. Kada sam objasnio da samo fotografišem tablu sa nazivom ulice i da hoću da pošaljem drugaru kao šalu, smirio se i pustio me da završim.
 
Требали су те грбове да ураде од неког другог материјала.
 
Улични уметници су се потрудили да оплемене овај зидић код парка на Топличином венцу.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210414_114105.jpg
    Screenshot_20210414_114105.jpg
    499,6 KB · Pregleda: 4.944
Koliko god bio netrpeljiv prema (divljim) grafitima, ovo još i mogu da svarim. To jest, da kažem ovako - kada bih neko magijom mogao, radije bih ''trampio'' sve grafite na zgradama, vozilima i spomenicima za ovako neke sitne žvrljotine na ovim (uslovno rečeno) manje upadljivim mestima. :?

Plus, ovakvi grafiti na ovakvim površinama (mermer, granit, i to još blizu zemlje) brže blede. Zbog same površine, zbog toga što ih kače šmrkovi Gradske čistoće, zbog toga što ih prekrije sloj prašine... Ali oni na zidovima zgrada i na fasadama su zlo i kuga ovog grada.
 
Дошљак":s3aql0rm je napisao(la):
Улични уметници су се потрудили да оплемене овај зидић код парка на Топличином венцу.
file.php
Misliš "umetnici".
 
Śteta...ovo je jedna od najboljih rekonstrukcija...ovaj park...najprijatnije mesto za sedenje u tom kraju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Данас - од Кнез Михаилове до Косанчићевог венца:













 
Тако је камера ухватила, грунуло је јако сунце о фасаду па оно..
 
Jedan tipičan trenutak na Topličinom vencu. Građani čekaju opaljeni "na Suncu", zelena površina se divno održava, grafiti (ah ti grafiti), jadni vozači motora ne mogu da se probiju od trudnica, a vozači moraju da čekaju i po nekoliko desetina sekundi da uđu u pešačku zonu, jer ih tamo niko ne dira.... :bash: :bash:
 

Prilozi

  • 20210527_143229.jpg
    20210527_143229.jpg
    371,6 KB · Pregleda: 2.111
  • 20210527_142926.jpg
    20210527_142926.jpg
    366,9 KB · Pregleda: 2.105
Овде баш фали клупа, мислим да ови људи сви чекају да уђу у Танјуг где је сад МУП. Слично би ваљало поставити клупе испред банки, пошти, судова и других установа где се због мера чека испред објекта.
 
Za to su se izborili građani koji su bili protiv širenja pešačke zone. Svaka im čast.
 
Остављен је ту прилаз колима због гаража које имају те зграде. У суштини, тај стеми део Обилићевог венца иза ТАНЈУГа су могли да ураде са коловозом-калдрмом. Слично су требали да ураде и са Ђуре Јакшића где има паркинг и исто често прођу возила.
 
Šta smo danas naučili:

- Stanari su krivi što institucije i službe ne rade svoj posao
- Da je pešacka zona šira, ovog problema ne bi bilo (al malo morgen, samo bi se pomerilo na drugi obod PZ)
- Stanari voze kombije, sive inspektorske Škode Fabije i crne Oktavije sa sve oznakama MUPa na šoferkama
- Stanari su krivi za sve
 
И само гураље МУПа ту у Танјуг је глупост. Могли су да их сместе у ону зграду пореске управе на Зеленом венцу да је нису продали.
 
Vrh