Šta je novo?

Uređivanje ulica i parkinga unutar blokova oko Fontane

astrodule

Professional
Učlanjen(a)
05.08.2009.
Poruke
17.754
Pohvaljen
30.611
Lokacija
Novi Beograd, Fontana
U bloku 1 (Fontana) su prošle godine potpuno renovirali sve ulice unutar bloka. Usput su napravili mnogo novih parking mesta, tako što su uzeli malo od zelenih površina i napravili parking (sa onim "šupljim kockicama"). Meni je to OK, jer su se ljudi ionako parkirali do sada na travi, jer nema mesta drugde. Ovako izgleda sve mnogo sređenije, a zelenih površina i dalje ima dosta. Mislim da nisu isekli ni jedno drvo prilikom pravljenja ovih parkinga.

Samsung-0036.jpg


Samsung-0037.jpg


Samsung-0038.jpg


Samsung-0039.jpg


Samsung-0040.jpg


Video sam da su kasnije to slično uradili i u Paviljonima gde je bila ista situacija.

Sad su krenuli da rade i u bloku 3. (preko puta Robne kuće i deo uz Studentsku ulicu)
Zanima me da li negde može da se plan tih novih rekonstrukcija jer me baš zanima da li imaju u planu uličicu ispred moje zgrade,a naročito me zanima rešenje za taj deo.

Samsung-0041.jpg


Samsung-0042.jpg


Samsung-0043.jpg
 
U datim okolnostima, meni je sasvim OK da se uštipne malo zelenila za svrhu parkiranja, kao u gornjim primerima. Izuzetak su naravno šetališta i uređeni parkovi (tipa zemunskog keja, gde su pokušali prošle godine).

@astrodule,

što su ti lepi stubitji.....užast.
 
Lepo izgleda,svak cast sto nisu sekli drvece :kk:
 
GOJE":w5kq4mwo je napisao(la):
U datim okolnostima, meni je sasvim OK da se uštipne malo zelenila za svrhu parkiranja, kao u gornjim primerima. Izuzetak su naravno šetališta i uređeni parkovi (tipa zemunskog keja, gde su pokušali prošle godine).

@astrodule,

što su ti lepi stubitji.....užast.
Da budem iskren, najviše me zanima šta će biti sa tim stubićima. Ja bih najradije taj trotoar pretvorio u ulicu, jer tuda se ionako teško prolazi peške jer golubovi tu vrše nuždu, pa je trotoar pun njihovih znate-već-čega, a trotoar uz zgradu pored bih oslobodio od automobila.
Nešto se plašim da će biti baš obratno i da će ulicu pomeriti do zgrade, tj tačno ispod mog prozora.

Pretpostavljam da negde u opštini mogu da vidim plan radova. Jel' zna neko gde tačno to može da se sazna?
 
Nenad":ql6ccgpm je napisao(la):
@ astrodule

Evo je vest o tim parking mestima:
Link: http://www.novibeograd.rs/?jez=&p=51&v=4022

Tamo pise da su planovi napravljeni u dosluhu sa mesnim zajednicama. To je prvo mesto gde mozes da ih potrazis.
Ako ne, onda probaj u Gradskoj direkciji za puteve ili jednostavno u Opstini NBG koja je finansijer.

http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=2014
http://www.novibeograd.rs/?jez=&p=66
Znam da su pre u holu opštine Novi Beograd bili izloženi neki planovi. Sećam se da je bio plan novih ulica (npr ona ulica što spaja Bežanijsku Kosu sa putem za Novi Sad.

Baš ću da svratim do Mesne zajednice da vidim da li tamo ima nešto. Možda je Opština to radila u dosluhu sa Mesnim zajednicama, ali sigurno MZ nije radila u dosluhu sa kućnim savetima.

Verovatno je bilo kao u Autostoperskom vodiču kad su Vogoni uništili Zemlju da bi se izgradila hipersvemirska obilaznica, a planovi o izgradnji su bili samo na 4 svetlosne godine od Zemlje, u sistemu Alfa Kentaura (naš problem je što nismo ovladali međuzveudanim putovanjima)
 
Slično je urađeno i u okolini Banjičkih solitera, nažalost nisam u mogućnosti da slikam, ali isti princip. Štipnuli malo od zelenila, i sad ljudi ne prave blato kad parkiraju. Odlično!
 
Uradili su ispred moje zgrade ulicu do pola :) i trotoar od zgrade koju su radili i prosle god :) samo beton nisu naneli asfalt :D a kod moje zgrade koja je inace 10m od te, tj gledamo se jedna zgrada u drugu nisu nista uradili, kao ni oko obdanista, gde je stanje trotoara i parkinga katastrofa. Da ne pominjem sto je jos Gradnjom nove zgrade pre jedno 10ak godina isecena ulica koja nam je dolazila sa druge strane za ulaze koji nisu dvostrani. Plus sto je isecena ulica sa povezivanjem bulevara Zorana Djindjica. Katastrofa za snalazenje + parkinga nigde, svi se parkirakju na poljanicu koja je pre 40ak godina bila pijaca :). Uslikacu kada budem imao vremena, tj. kad dam preostala dva ispita :)
Inace se radi o bloku 4
 
Super je sve to samo rade bas sporo. Kod zgrade naspram Hale sportova je od skidanja starog asfalta pa do postavljanja novog proslo oko 6 nedelja. Sudeci po tome koliko dugo nista nisu radili ili su se samo 2-3 radnika muvala po gradilistu cini mi se da su sve mogli da urade za 10tak dana. :grand:
 
Blok 3, potez između zgrade gde su Maksi, prodavnica za kućne ljubimce i Infostan do novog poslovnog centra. Ovaj put su ostavili vrlo malo zelenila i posekli su sve topole.

Zanimljivo da su topole posekli tek pre neki dan. Naime prvih dana su skinuli stari asfalt, raskopali zelenu površinu ali topole nisu dirali, tj zaobilazili su ih. Sad su ih posekli. Bilo bi im lakše da su ih odmah posekli. Video sam da je jedno truplo imalo trulež u sredini.

ceo-parking-samo-novo.jpg


Pogled-niz-stazu.jpg


Pogled-ka-prodavnici.jpg
 
Астродуле, укњижен плусићћћ, слике говоре све.

Често туда пролазим и добро је да су коначно почели да сређују те паркинге у блоку 3. Сад ће бити и више паркинг места и изгледаће јако лепо.

Мислим да би требало да ураде и коса паркинг места у Булевару АВНОЈА и то практично баш од места где је сликао Астродуле (ту је баш аутобуска станица 74-ке) од сужења улице па до скоро семафора где се украштају Булевар АВНОЈА и Студентска улица. На сликама 3 и 4 се лепо види да има места за та коса паркинг места. Са тиме би се много добило јер би се тако "проширила" улица Булевар АВНОЈА, добило би се више паркинг места и елиминисала би се садашња уздужна паркинг места. Овај део улице је јако прометан, а туда пролази и 74-ка, плус још садашњи уздужни паркинг, а иначе је овај део саобраћајнице 1+1. Инвеститор зграда, које се виде на овим двема сликама, је "омануо" у пројекту и саградио ове зграде на другој траци ове саобраћајнице, тако да су ту од зграде Савезне Управе Царина до Студентске улице морали да раде сужење !

Мислио сам на слике 2 и 3, извињивам се.
 
Добро је да су посекли тополе, ем су небезбедне (знају да се стровале на невремену), ем многи људи имају проблема од њихових "маца". :)
 
Uh, te zgrade su mi trn u oku od kad su ih izgradili jer ne može da se napravi širok bulevar kao što imamo Bulevar Zorana Đinđića od Sava centra do Carine.

Međutim, ne bih ja ništa tu više radio. Možda bih probio skretanje ka ovim novim parkinzima.

Naime kad naprave novu ulicu paralelnu s prugom, ovaj deo će sigurno izgubiti na prometnosti. Samo da sačekamo da je naprave...

Što se tiče ovih novih parkinga, mislim da su "štrpnuli" previše travnatih površina. Do sada su u ovom kraju uzimali ne više od 2-3 metra zelenila, a ovde možda čak i 10.

Naravno, glavni krivac je "fenomenalni" poslovni centar koji je zauzeo mnogo parking mesta i koji ću mrzeti uvek!

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=1121
 
Uzas,kao lancana reakcija i uvek nagrabusi zelenilo.Ako nista,valjda ce zasaditi neko drvece umesto topola.
 
Prošlo je dosta vremena i tek juče se setih da nisam okačio krajnji rezultat. Parking je završen u datom roku, ali je zato struja puštena tek posle nekih mesec, dva. Ima zasađenog novog drveća, pre neki dan su skresali stara stabla, no da ne pričam, evo par slika.

IMG_0971.JPG


IMG_0972.JPG


IMG_0973.JPG


IMG_0974.JPG


IMG_0975.JPG


IMG_0976.JPG


IMG_0977.JPG


IMG_0978.JPG


IMG_0979.jpg


IMG_0980.jpg
 
Fino jeli ima izlaz na bulevar to je kod zgrade carina ako se nevaram ili je prikljucen na vec postojecu blokovsku saobracajnicu :)
 
direktor":1t70gby5 je napisao(la):
Fino jeli ima izlaz na bulevar to je kod zgrade carina ako se nevaram ili je prikljucen na vec postojecu blokovsku saobracajnicu :)
Излаз из блока на Булевар АВНОЈ-а је код оне зелене стаклене пословне зграде и то је једини излаз на тај Булевар. На сликама се не види тај излаз, а ови "излази" који се виде на сликама, су "излази" на тротоар за пешаке, дечија колица,...
 
Evo kako izgleda sada kada je ovo drveće malo ozelenelo. Prilično nadrealno, ali meni je OK.

Slika pre
IMG_0971.JPG


Slika sada
skresano%20drvece%20na%20parkingu.jpg


ps: Zao mi je sto sam zaboravio da slikam kad je pocelo da zeleni. Svako drvo je imalo malu zelenu "ćubicu"
 
Bas sam bio skoro u toj staklenoj zgradi direktorata za civilno vazduhoplovstvo.

Izgleda mi bas sumorno taj blok.A ti platani su divljacki orezani,i za nekoliko godina ce ih seci.

Valjda ce nekako moci da se napravi podzemna garaza tu jer mi ovaj parking izgleda neprijatno.
 
vucko":2qa3732v je napisao(la):
Izgleda mi bas sumorno taj blok.A ti platani su divljacki orezani,i za nekoliko godina ce ih seci.

Valjda ce nekako moci da se napravi podzemna garaza tu jer mi ovaj parking izgleda neprijatno.

Zašto misliš da će ih seći? Ne razumem se previše u drveće, ali ako je koren OK, ne vidim vezu između orezivanja krošnji i propasti drveća.

Sa obzirom da je ovo rađeno prošle godine, sigurno tu neće ništa dirati narednih 30-ak :( Da je više mozga, svaka zgrada bi imala podzemnu garažu. Mada se plašim da bi u tom slučaju nicalo više ovakvih staklenih bisera...
 
Vrh