Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Пре неки дан сам имао јако ружно искуство на аеродрому. На доласцима доле прилазим првом таксију, а возача нигде. Исто и други. Трећи седи у колима и прави се луд. Прилазим једном који стоји поред кола и питам шта се дешава, да није неки штрајк, а он каже "Врућина, одмарамо" и "Лако је вама ви сте са мора". Невиђен безобразлук. Од осталих испаљених путника чујем да неће да возе 4 путника као ни домаће, већ гледају да одеру странце. Пењем се бесан узбрдо и наручујем Кар Го, човек дошао одмах, скроз културан и вози хибрид. Јесте вожња била скупља због ЕКО категорије али је то била буквално једина опција.
Док таксисти одбијају да возе, њему је то била 8. вожња са аеродрома тог дана, па ви видите шта се више исплати.
 
@lukander01
Po tvojoj priči još si i batine mogao da dobiješ..
Nego da se uozbiljimo i slikovito objasnimo ljudima koji nisu skoro leteli..
Kada si se vec popeo gore direktno ispred tebe stoji u redu bar 5 Pink, 5 naxis i poslovnog vozila koji čekaju kvaku, a da ni to nisi hteo da vidiš trebao si da pozovoves bilo koje udruženje i za minut, dva bi došlo vozilo i vozilo te po prvoj tarifi najregularnije.. Tako da ovo tvoje i ne pije vodu..
 
Mare care, opet ti po obicaju izvlacis iz konteksta sta je napisano. Covek je ocigledno popizdeo kad su ga otkacili taksisti na dolaznom terminalu da kad je vec odlucio da se penje nije imao nameru da seda u taksi zbog nastale situacije.
 
Gospodski, lezerno, opusteno
782613c4d93f19595694d20a0176a857.jpg
 
Verovatno zakazana voznja(aerodrom) pa je stigao koji munut ranije i neće da zaustavlja saobraćaj, parkirao se tako da neometa ni pešake..
 
Pomislio sam da je Mamut otvorio radnju u Zemunu...šteta...držim se Solomona onda


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868950#p868950:2lw8trc1 je napisao(la):
Mare81 » Pon Avg 02, 2021 4:16 pm[/url]":2lw8trc1]Verovatno zakazana voznja(aerodrom) pa je stigao koji munut ranije i neće da zaustavlja saobraćaj, parkirao se tako da neometa ni pešake..
Eto, umesto da osudiš, ti nam objašnjavaš kako on ljudima čini uslugu što se tu parkirao. :violina:

Svima bi nam ponekad značilo da ga ostavimo tako na minut, ali da je normalno i da nikom ne smeta, tu bi bilo iscrtano parking mesto.
 
Sta da osudim to što se snašao, a da nikoga ne ugrožava?
Ne nego je trebao da prodje pešački upali sva 4 i bas ga briga neka ga autobus i ostali zaobilaze kako umeju on ima prava da se zaustavi..
Najgore je kad moleri, it stručnjaci i pekari komentarisu nekog drugog i kako bi oni to bolje radili..
 
Da se moler kojim slučajem parkirao na istoj toj lokaciji, kako bi istovario svoj materijal, da li bi to značilo da se snašao tako da pritom nikoga ne ugrožava?
 
@solecar
Ti si mi u onoj drugoj većinskoj grupi sagovornika..
Ne znam koliko često dolaziš u grad, ali naravno da nije problem i da moler stane i istovari materijal, isto bi saobraćajac kaznio u ovom slučaju i taksistu i molera,znaci taksista je trebao da stane posle pešačkog upali sva 4(zaustavi saobraćaj u toj traci) i čeka u tom slučaju taksistu ne bi kaznio, a molera bi kaznio.. Nadam se da sam ti uprostio koliko sam mogao.
 
Taksista treba da vozi u krug ako stranka nije na dogovorenom mestu, znaci niti da stoji na ulici (ako je znakom ili pravilima saobracaja zabranjeno) niti da parkira na trotoaru gde ugrozava pesake, smanjuje preglednost pesackog prelaza na kraju krajeva, ljudi moraju da ga obilaze, a nisu duzni.

Moler treba da parkira na najblize parking mesto, da izvuce kolica pa da na njima prenese materijal gde treba.
 
Očigledno ne poznaješ zakon vezan za saobracaj, taksi ima pravo zadržavanja do 3min.
 
Svi imaju pravo do 3 minuta, ali to se odnosi na zaustavljanje i ne sme se ometati saobraćaj. Plus ovaj taksista ne može da bude zaustavljen, jer je napustio vozilo (čim se vozilo napusti, smatra se parkiranjem).

Ovo je prosta bahatost i ništa drugo, jer blokira preglednost raskrsnice, ometa saobraćaj pešaka i jednostavno ide protiv pravila saobraćaja (član 62 ZoBS-a, kazna je 5000 dinara).

Niko kao savestan i normalan vozač ovo ne bi trebao da podržava, već samo osuđuje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869249#p869249:10zem545 je napisao(la):
dzonihsv » Uto Avg 03, 2021 9:45 pm[/url]":10zem545]Svi imaju pravo do 3 minuta, ali to se odnosi na zaustavljanje i ne sme se ometati saobraćaj. Plus ovaj taksista ne može da bude zaustavljen, jer je napustio vozilo (čim se vozilo napusti, smatra se parkiranjem).

Ovo je prosta bahatost i ništa drugo, jer blokira preglednost raskrsnice, ometa saobraćaj pešaka i jednostavno ide protiv pravila saobraćaja (član 62 ZoBS-a, kazna je 5000 dinara).

Niko kao savestan i normalan vozač ovo ne bi trebao da podržava, već samo osuđuje.
Ja ne znam da li se ti salis? Kako napustio vozilo pa nisu ovo noge i ruke od lutke.. Hahahah
 
Ili ulazi ili izlazi, svakako je napustio vozilo u jednom trenutku. Toliko od mene za ovo uključenje, uživaj u svom balonu.
 
Ma da, a u sledećem uključenju ces da kažeš da se taksista ustvari teleportovao i da uopšte nije bio u autu.. Ajmo malo ozbiljnosti..
 
Mare81 je garant neko iz rukovodstva CarGo-a, nema drugog objašnjenja zašto se toliko trudi da nam ogadi taksiste.
 
Bukvalno. Ranije nisam imao nikakvo oformljeno mišljenje o taksistima (ljudi kao ljudi, rade svoj posao). Ali od kad sam krenuo da pratim temu, kao i mnoge druge na Beobuild-u, moje mišljenje o taksistima se samo srozava. A vidim da i mnogi drugi ljudi isto rezonuju.
Stvarno bezveze jer je mnogo više štete nego koristi napravio svojoj branši kroz ovih nekoliko meseci koliko aktivno postuje. Isto kao i prethodnici pre njega koji su tu neko vreme da guraju svoj narativ, pa kad vide da se na Beobuild-u ne skuplja ekipa koja ih "razume" i podržava bahatost, idu dalje na plodnije tlo.
 
Ja neću da idem dalje, meni je ovde super dodje mi kao besplatan antistres, sva sreća da polemišem sa ljudima od kojih nezaradjujem...
 
Logicno bi bilo da gledas da zaradjujes na sto vise ljudi i da siris broj korisnika, ali dobro, izgleda je deo kolaca i sa postojecim klijentima dovoljan pa ne moras da se cimas, ne znam samo cemu onda cela drama protiv konkurencije, ona svakako ne koristi usluge obicnog taksija.
 
Mislim da je taxi usluga u gradu sve bolja sa godinama.
Legalni taksist (ne Car Go) imaju sve bolje i urednije automobile.
 
Slažem se u potpunosti, dosta su unapredili i vozni park i svoje ponašanje otkad je došao CarGo na tržište, nadam se samo da se neće vratiti na staro sad kad ga su ugasili.
 
Vrh