Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

U ovome se potpuno slažem s tobom.
Te servise za dostavu hrane sam koristio sveukupno 10 puta u zadnjih 5 godina, i to kad bih bio sa mlađim društvom koje mrzi bukvalno sendvič da naprave, a kamoli nešto kompleksnije. I koristio sam samo Donesi. Otkako su ga proždrali Španci (oni, koje isteraše iz mnogih zemalja, a neki im nikad nisu ni dozvolili da rade jer su videli kakvi su), više ne koristim nijedan. Niti ću, nakon svih ovih vesti i otkrića. Za ove klince iz društva ne sumnjam da će da nastave da koriste, jer njih boli briga za sve pa i za ovakve stvari. Ali od mene više ni dinara neće videti. A vidim i po komentarima u medijim portalima da ih sve više ljudi otkačinje. Što i treba.
 
Nisu neke teme za forum..
Ali mogu samo napisati da je sreca sto cargo nije pregazio taksiste sa vrhom vlasti
Mada im je glavno uporište sada nedostupno.
Ali ceka se da prodju izbori...pa mozda i bude izmena i dopuna Zakona, kao sto je Cale jednom prilikom istrcala o rupi u zakonu..
Mnogo je tu....NN iz senke koji bi da kupe kajmak
Taksi se urusava sto lopovima sto cenom..nije to od juce,bilo je tu raznih igaca...nacionalni taxi itd

Ps.
Još jedna bitna stvar..
Neko masu mora da kontroliše..
FIRMU od 6000 ljudi u pokretu..kolonu dugu preko 40 km
 
Oko 21h migrant bacio dva bloka uz izlog mekdonca na slaviji... Devojci bukvalno pored nosa prošli.. Sta se ovo desava?
 
Svaki dan po dinar...
 

Prilozi

  • Screenshot_20211019_161156.jpg
    Screenshot_20211019_161156.jpg
    175,6 KB · Pregleda: 720
Бензин 95 - 165 дин
Еуродизел - 170,4 дин

Овај са слике је онај скупљи.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891310#p891310:2ulazieb je napisao(la):
overdrive » Uto Okt 19, 2021 4:43 pm[/url]":2ulazieb]Бензин 95 - 165 дин
Еуродизел - 170,4 дин

Овај са слике је онај скупљи.
U novije aute svakako je bolje sipati skuplji po tome se i orijentisemo..
 
Ono sto ne znate je da su isti...kum radi u NIS-u, rekao mi da ne sipam skuplji bezveze. Skupli dizel ima neke aditive, koje je inace moguce kupiti i zasebno ( liqui moli, wins i sl. ih prave), za koje veliki broj proizvodjaca ne preporucuje da se koriste za njihove dizel agregate.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891330#p891330:3pkst2e3 je napisao(la):
Misha V » Uto Okt 19, 2021 7:05 pm[/url]":3pkst2e3]Ono sto ne znate je da su isti...kum radi u NIS-u, rekao mi da ne sipam skuplji bezveze. Skupli dizel ima neke aditive, koje je inace moguce kupiti i zasebno ( liqui moli, wins i sl. ih prave), za koje veliki broj proizvodjaca ne preporucuje da se koriste za njihove dizel agregate.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
Kako isti ako ima aditive?
Potpuno identicne skode oktavije u jednu sipan običan dizel u drugu uvek aditiviran na ovoj sa običnim dpf na 400.000km dpf bio za bacanje, na ovoj drugoj još uvek služi..
Razlika je 5din sipam mesečno 300l to je cirka 1500din smešan iznos bar za placebo efekat :D
 
To je jedan primer, i ja ih znam, koliko hoces, sta su lovacke price a sta realnost, ne znam. Uzmi uputstvo za tvoj auto i vidi sta se preporucuje od aditiva za dizel gorivo. Nisu to u gorivu nikakvi specijalni aditivi, sve to moze da se kupi, kome treba, samo sto ih NIS nabavlja na veliko i od anonimnih proizvodjaca. Za moj auto pise da se ne proporucuju nikakvi aditivi za dizel gorivo.

P.S. Sad gledam, interesantno, preprucuju se aditivi za benzinski motor, za dizel ne. Uputstvo za rukovanje vozilom.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 
Разлика између скупљег и лошијег бензина на НИС-овој пумпи постоји. Што се дизела тиче, знам још људи који не сипају тај скупљи дизел и тврде да је све то исто. Ако Маре81 каже да је то тако на Шкоди, ја немам разлога да му не верујем.

Има још скупљих горива. На Шеловој пумпи коштају још више.
 
Za dizel pricam, za benzin ne znam, za skuplji benzin navode da imaja veci oktanski broj, 98 ili 100 oktana, kako koji.

Meni je bitno gde sipam, u 99% na NIS pumpama

Firma mi sipa na Europetrolu i Lukoilu jer imaju ugovor sa njima, al se nisam udubljivao u potrosnju i sl.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Гориво је озбиљан издатак. О томе путници не размишљају кад се возе. Маса која нема ауто или никада није полагала ни не зна колико кошта литар бензина.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891384#p891384:1sl4e33a je napisao(la):
overdrive » Uto Okt 19, 2021 10:27 pm[/url]":1sl4e33a]Гориво је озбиљан издатак. О томе путници не размишљају кад се возе. Маса која нема ауто или никада није полагала ни не зна колико кошта литар бензина.

Sta nas briga koliko je gorivo? Na svom autu napunim tipa jednom u 4 meeeca,malo se vozim, totqlno mi je svejedno koliko je.

Nema razloga za poskupljenja voznje sve dok nas taksisti kradu, kad prestanu mozemo da stavimo sve na papir
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891378#p891378:1kacn6mg je napisao(la):
Misha V » Uto Okt 19, 2021 9:18 pm[/url]":1kacn6mg]Za dizel pricam, za benzin ne znam, za skuplji benzin navode da imaja veci oktanski broj, 98 ili 100 oktana, kako koji.

Meni je bitno gde sipam, u 99% na NIS pumpama

Firma mi sipa na Europetrolu i Lukoilu jer imaju ugovor sa njima, al se nisam udubljivao u potrosnju i sl.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bukvalno je svaki litar dizela i benzina izašao iz nisa poenta je posle da li ga je neko "krstio" i koji je paket aditiva dodao.. Ja sipam isključivo na dejtonci i sve je kako treba godinama..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891394#p891394:g0ryexic je napisao(la):
Vidur » Uto Okt 19, 2021 11:00 pm[/url]":g0ryexic]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891384#p891384:g0ryexic je napisao(la):
overdrive » Uto Okt 19, 2021 10:27 pm[/url]":g0ryexic]Гориво је озбиљан издатак. О томе путници не размишљају кад се возе. Маса која нема ауто или никада није полагала ни не зна колико кошта литар бензина.

Sta nas briga koliko je gorivo? Na svom autu napunim tipa jednom u 4 meeeca,malo se vozim, totqlno mi je svejedno koliko je.

Nema razloga za poskupljenja voznje sve dok nas taksisti kradu, kad prestanu mozemo da stavimo sve na papir

Проблем таксисте који краде треба да решава држава, односно полиција и инспекција. Ја сам се возио таксијем и причао доста са таксистима и већина легалних је јако огорчена на људе који краду или варају. Лично имам искуства и са овима који су наплаћивали преко мере, а то су најчешће ови који чекају код аутобуске станице или на аеродрому.

Када зовем телефоном, никада ми се није десило да ме поткрада или вара. Често се дешавало да и када видим да се таксисти окупљају негде испред неког објекта, да зовем телефоном да ми дође возило које централа упути. Тада би ми причали како и колико дивљи таксисти узимају људима и како раде.

Дешавало ми се и таксисти неће да ме возе. То је најчешће било на Зеленом венцу током ноћи. Наводно им је кратка релација, иако би зарадили и 700-800 дин. У том случају сам опет звао телефоном и тај такси би ме возио све по тарифи без преваре и крађе.

На такси станици исто никада нисам налетео на дивљег. Увек су били легални возачи који нису крали и лагали.

Једина моја замерка на такси тарифу је то што таксиметар откуцава док ауто стоји у месту, попут ситуације када се заустави на семафору. Донекле то и разумем јер ауто троши гориво и на лер гасу, али мислим да би та одредба у тарифи требало да буде повољнија по путнике.

За остало везано за цену не бих могао много да приговарам јер цена горива расте, расте цена техничког, таксисти сада возе новија кола чије одржавање кошта више за разлику од некадашњих возила која су могли и сами да оправе.

Ми знамо да приговарамо на чистоћу и стање аута, а заборављамо да се тим колима возе разни људи, које таксисти примају јер не могу увек да бирају кога ће да возе. Има и аљкавих таксиста који пуше, не чисте, прљају своја кола и у њима свашта раде, али није то свако возило и сваки возач. Постоје људи који се праве луди да нису звали такси кад им дође возило које им се не свиди, а тад нико не пита таксисту ко ће да плати гориво.

Све у свему, треба знати користити такси и кога звати, а држава би морала више да поведе рачуна и да контролише да не би сви долазили на лош глас због појединаца или мањине.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891405#p891405:3mdphcpw je napisao(la):
overdrive » Uto Okt 19, 2021 11:29 pm[/url]":3mdphcpw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891394#p891394:3mdphcpw je napisao(la):
Vidur » Uto Okt 19, 2021 11:00 pm[/url]":3mdphcpw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891384#p891384:3mdphcpw je napisao(la):
overdrive » Uto Okt 19, 2021 10:27 pm[/url]":3mdphcpw]Гориво је озбиљан издатак. О томе путници не размишљају кад се возе. Маса која нема ауто или никада није полагала ни не зна колико кошта литар бензина.

Sta nas briga koliko je gorivo? Na svom autu napunim tipa jednom u 4 meeeca,malo se vozim, totqlno mi je svejedno koliko je.

Nema razloga za poskupljenja voznje sve dok nas taksisti kradu, kad prestanu mozemo da stavimo sve na papir

Проблем таксисте који краде треба да решава држава, односно полиција и инспекција. Ја сам се возио таксијем и причао доста са таксистима и већина легалних је јако огорчена на људе који краду или варају. Лично имам искуства и са овима који су наплаћивали преко мере, а то су најчешће ови који чекају код аутобуске станице или на аеродрому.

Када зовем телефоном, никада ми се није десило да ме поткрада или вара. Често се дешавало да и када видим да се таксисти окупљају негде испред неког објекта, да зовем телефоном да ми дође возило које централа упути. Тада би ми причали како и колико дивљи таксисти узимају људима и како раде.

Дешавало ми се и таксисти неће да ме возе. То је најчешће било на Зеленом венцу током ноћи. Наводно им је кратка релација, иако би зарадили и 700-800 дин. У том случају сам опет звао телефоном и тај такси би ме возио све по тарифи без преваре и крађе.

На такси станици исто никада нисам налетео на дивљег. Увек су били легални возачи који нису крали и лагали.

Једина моја замерка на такси тарифу је то што таксиметар откуцава док ауто стоји у месту, попут ситуације када се заустави на семафору. Донекле то и разумем јер ауто троши гориво и на лер гасу, али мислим да би та одредба у тарифи требало да буде повољнија по путнике.

За остало везано за цену не бих могао много да приговарам јер цена горива расте, расте цена техничког, таксисти сада возе новија кола чије одржавање кошта више за разлику од некадашњих возила која су могли и сами да оправе.

Ми знамо да приговарамо на чистоћу и стање аута, а заборављамо да се тим колима возе разни људи, које таксисти примају јер не могу увек да бирају кога ће да возе. Има и аљкавих таксиста који пуше, не чисте, прљају своја кола и у њима свашта раде, али није то свако возило и сваки возач. Постоје људи који се праве луди да нису звали такси кад им дође возило које им се не свиди, а тад нико не пита таксисту ко ће да плати гориво.

Све у свему, треба знати користити такси и кога звати, а држава би морала више да поведе рачуна и да контролише да не би сви долазили на лош глас због појединаца или мањине.

apsolutno sam govorio o legalnim taksistima da kradu
mene su cak i na poziv krali... kad vide da sam pijan misle da ne znam gde idem

Zasto nikad nije blokiran grad zbog toga sto LEGALNI taksisti kradu, vec tek kad su vam zavukli cargovci ?

pa da ste bili normalni vecina se ne bi vozila cargom...
mene je cak pre 2 meseca pokrao legalan taksista

nikad u zivotu nisam seo ako nema taksi tablice ...
 
Не знам зашто се мени тако обраћаш. Ако си пажљиво читао текст, видео би да говорим о таксију из угла путника, а не возача/таксисте.

Мени нико ништа није успео да завуче нити да извуче, а за друге не знам. Зашто и како таксисти организују демонстрације, питај њих, а колико видим овде има таксиста и нека ти они кажу.

Карго никада нисам користио и не занима ме. Зашто га људи користе, искрено не знам. Видим да је популаран међу млађим људима који истичу у друштву да зову Карго, онако јавно, као да се хвале. Можда то представља неки престиж, али мени није познато.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891394#p891394:1xk2s2nz je napisao(la):
Vidur » Uto Okt 19, 2021 11:00 pm[/url]":1xk2s2nz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891384#p891384:1xk2s2nz je napisao(la):
overdrive » Uto Okt 19, 2021 10:27 pm[/url]":1xk2s2nz]Гориво је озбиљан издатак. О томе путници не размишљају кад се возе. Маса која нема ауто или никада није полагала ни не зна колико кошта литар бензина.

Sta nas briga koliko je gorivo? Na svom autu napunim tipa jednom u 4 meeeca,malo se vozim, totqlno mi je svejedno koliko je.

Nema razloga za poskupljenja voznje sve dok nas taksisti kradu, kad prestanu mozemo da stavimo sve na papir

Цена горива диктира све остале цене. Хлеб који се довози у самопослугу долази неким камионом, трактор троши дизел, комбајн исто. Има људи који ору виловском запрегом и сами месе хлеб, након што жито самељу у воденици, али вечина човечанства, као и људи који живе у Београду, иду до продавнице и пекаре да купе хлеб. Ово се односи и на друге производе јер се сва достава до продајних места врши возилима са погонм на бензин или дизел. Аутобуси ГСП-а иду на дизел, добар део локомотива троши дизел,...

И то је исто нешто што велика већина не разуме.
 
Isto tako velika većina ne shvata da cena goriva ne diktira i rast plata.
 
Beogradski taksisti voze ispod cene.
Putnici treba da razmisle o tome.
 
Beogradski taksisti su najugroženija grupacija ljudi na kugli zemaljskoj. Putnici bi trebalo da misle o tome, i ni o čemu drugom, jer nikome nije teško kao taksistima.
 
Vrh