Šta je novo?

Atria residence [Stambeni objekat ~10.000 kvm]

Tushta i Tma

Novice
Učlanjen(a)
15.08.2021.
Poruke
3
Pohvaljen
3
Nema teme, a interesuje me da cujem misljenja

Zvanicna prezentacija

Svojim autentičnim arhitektonskim rešenjem i jedinstvenim okruženjem, ATRIA Residence redefiniše koncept udobnog stanovanja u metropoli. Objekat projektovan po najvišim standardima uzdiže se na lokaciji na kojoj grad harmonično koegzistira sa prirodom, pružajući vam luksuz da imate park-šumu za svoje dvorište, a da vam je istovremeno gradski centar na dohvat ruke.

Funkcionalno organizovanih 85 stanova raspoređenih u 4 lamele, sa 5 ozelenjenih atrijuma u središtu zgrade, 125 garažnih mesta, 6 lokala, spa centarom sa najdužim privatnim bazenom u gradu i moderno opremljenom teretanom, obezbeđuju sve preduslove neophodne za komforan i kvalitetan porodični život.
 
Zvao sam ih pocetkom godine kada sam trazio stan. Deluje dobro, fina lokacija, preko puta su oni apartmani. Cena je bila 2400+pdv i nisu imali stan ispod 51m2 tako da se nikako nisam uklapao. Tako mi i rekli, da im nije cilj da naguraju sto vise stanova vec da bude domacinski. Nisam puno gledao posle toga.

E sad, dal vredi dati toliko para to vec ne znam, a zavisi i dal nekom odgovara lokacija. Meni se svidja, mada ceo taj kraj tek treba da se sredjuje, probiju neke ulice, izgrade marketi.
 
Mene nekako odmah odbije ovakav neproporcianalan render (deca što pikaju lopte)

firstright.jpg


Naravn, to ništa ne mora da govori.
 
Deca koja pikaju lopte su tu najrealnija, jer je tu zaista pomoćni teren od fk Trudbenik i Fk mabat. Ono što je nerealno je ovaj uredjeni engleski travnjak i ovo drveće...to svakako nije njihova parcela i ne verujem da će da ga sredjuju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isuviše je to ukopano pozadi + iza su napuštene ruinirane zgrade. Na idilu sa slike (travnjak i deca sa loptom) zaboravi. Računaj i na večernju buku u vidu kafanske muzike iz par kafana u najbližem komšiluku. E ako si bećar neće ti smetati.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Evo kad sam zapoceo temu, i ja par utisaka da ostavim...

U globalu svidja mi se dovoljno, da se ozbiljno razmisljam da kupim stan. Plus su mi sto su sve niske kuce/zgrade u celom kraju ukljucujuci i ovu i sto izgleda da se to nece menjati. Zvezdarska suma je 3 minuta peske. Stanovi su prostrani: najcesci tipovi su trosobni ~75-85kvm + terasa. Izgleda mi kvalitetno, mada to je deo u koji se ne razumem preterano (da li sam pao na sminku: fasadna cigla, alu stolarija, tarket hrast... ili ce i ispod toga biti sve ok). Garaza...

U kategoriji moze i bolje: Cena... sta da kazem, uvek je bolje da je nize, ali mi je u ovom trenutku prihvatljivo: 2450 sa PDV-om za prve dve lamele koje su u izgradnji, tj 2350 za druge dve koje ce da kasne godinu dana -PDV sto bih dobio nazad...ok... Vidim ima Aroma na 200m, valjda ce i neki od ovih lokala da bude isto nesto korisno. Od prevoza ima 66 do Vuka za koji pretpostavljam da nije najcesci i 65 malo dalje (500m) koji povezuje i sa centrom i NBG-om. Kolima sam, a odatle bih do posla mogao i peske, pa mi nije prevoz kritican. Ne mogu da trazim da je i u sumi i u centru...

U kategoriji minus, zgrada zauzima celu parcelu, ne znam da li su ti "atrijumi" fora kako nije zauzetost parcele 80% ali bilo bi lepse da ima neko krsteno zelenilo ili neki funkcionalni javni prostor, a ne rupu u zgradi. Za sad po urbanistickom projektu ne bi trebalo nista da se zida pored, pa valjda nije kriticno, ali otkud znam da za par godina nece da se predomisle i da nikne odmah pored nesto. "Ozelenjeni atrijumi" su bas tragi-komedija cenim da su po sirini 4 - max 5m i po duzini mozda 10-15, znaci prostor za klime i luftiranje WC-a, a ima stanova koji (osim ka spolja) imaju veliki prozor do poda koji gleda na komsiju na tih par metara udaljenosti. Pogled ka "Zvezdarskoj sumi" je pogled na neku napustenu zgradu radio Beograda il tako neceg koju grad treba da srusi i, kako stoji u katastru, pasnjak prve klase, tj teren FK Trudbenik. Visoko prizemlje koje gleda na tu stranu uredno ima terasu koja je u nivou zemlje. Investitor kao reference navodi Presevsku 18 zgradicu koja mi izgleda onako... mediokritetno recimo, ne lose, ali nije ni zadivljujuce i Pante Sreckovica 25, sto je odmah dijagonalno od Atrie i izgleda dosta bolje, ali je isto tako mnogo manje ambiciozan projekat.

E sad investitor... znaci te dve gradnje jesu imenom i prezimenom (i domacom firmom) potpisane, Atria je zamaskirana preko Delaware LLC-a. Pretpostavljam da je razlog to sto su prve dve parcele bile privatne i da je tu zidano na mestu kuca, a ovo je mozda bilo gradsko zemljiste (tereni i napustena zgrada jesu), pa je verovatno i neko iz gradske vlasti tu omastio brk (bonus opazanje: u urbanistickom planu je tu rupa: postoji plan za preko puta pa nizbrdo i od terena do sume, ali ta parcela je nekako ostala nepokrivena). Realno, veze nemam o cemu pricam.

Jednom se prvi put stan kupuje :) pa pokusavam da ne napravim neku glupost.
 
Nesto ko da je zapelo, prolazio sam danas tuda i nisam video neku aktivnost. A i na ovim poslednjim slikama isto ne vidim ljude. Sa druge strane vidim da je iskopan deo Veljka Dugosevica i postavljaju se cevi, moglo bi da bude grejanje.
 
Slike su uglavnom od nedelje kada se ne radi na gradilištu. Radnim danima rade dosta unutra jer još nisu gotovi zidovi u obe lamele.

Prolazi toplovod...već su stigli do D. Lapcevica


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pisali smo i na drugoj temi evo i ovde. Već drugi incident u dva meseca...definitivno ova Teka gradnja nije dorasla ovom projektu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
šta se ovde dogodilo? nisam znao ni da je već bilo nekog incidenta
 
Pao je kran verovatno zbog pogresne procene i neodgovarajuceg kontratega.

Pocetkom avgusta je pala paleta cementa na jednog radnika, jedva je ostao ziv covek...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od kada sam bio mali uvek sam se bojao nekog pada krana jer su mi te strukture bile veoma krhke i vitke. Ovo je prvi put da vidim da se zapravo srušio kran. Nadam se da nije bilo povređenih.
 
Sreća u nesreći da se naslonio na objekat...definitivno ozbiljan propust, nadam se da niko nije povređen.
Na žalost , usled ekspanzije gradnje i pojave raznih "firmi" u građevinarstvu , ovakvi i slični propusti nisu iznenađenje .
 
Vidim da su povukli stanove sa oglasa,bilo je 5,6 stanova.
 
Gradilište danas
ee73d851da077496ee8325368774ff5b.jpg
80dec8e0065e3c6e27604c59c4315da1.jpg


Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Rade nesmetano na 3-4 lameli..

Bice tesko ovo uklanjanje ove diyalice...kaoliko vidim i jedan betonski kontrateg je napukao...

f9136dfb4fd85c42f398cc272a59724a.png

a99683172bfbdb2f423de7f2ca780b1a.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Živo me zanima da li su dobili dozvolu za zatvaranje ulice ili je i ovo na njihovu ruku.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
jesu zato se i cekalo ovoliko. inace uklonjen je ceo kran

24bee00a4234758c6e22681040a22512.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nema nekog velikog napretka postavlja se izolacija i većina radova je preseljena unutra i u lamelu 3 i 4


0c53a83764a24a3be485326c3940cf21.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
f6564fd017c0713f4749505127dd4253.jpg

25e85bca3112ef7155c8bf1d63edc076.jpg
 
Pošto živim u blizini prošao sam i vidim da se gradi ali dosta sporo. Zanima me da li će biti neki trgovački objekti u prizemlju? Pitam jer u blizini nema prodavnica, a to najviše treba stanovnicima okolnih zgrada kao i NTC Zvezdara koji koliko znam nema prodavnicu a ima više stotina zaposlenih.
 
Vrh