Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Da, tačno je za Mitrovića, i priznajem grešku. Ono što je najtužnije je što su Mitrovićevi projekti inače inventivniji, inovativniji i kvalitetniji nego ovo što je priložio za Beograd na vodi.
Što se tiče Homerove analize ovih skica, mislim da je odavno zanimljivo pratiti promene i izmene u masterplanu gledajući brošure za svaki objekat. Pošto je ovo prvi put da vidimo ove izmene (da nije zid ka Savi, kružna pešačka ulica oko kule, itd.) zaista se nadam da je to najsvežija izmena i da će tako biti. Ove izmene kao da prvi put uzimaju u obzir kontekst i šta se dešava na okolnim parcelama, umesto da svaku razvijaju samu za sebe kao da je u vakuumu
 
promenada-april2021-01.jpg

promenada-april2021-02.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846139#p846139:2xvi645m je napisao(la):
Homer Jay » 29 Apr 2021 08:05 pm[/url]":2xvi645m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846138#p846138:2xvi645m je napisao(la):
DraganSt » 29 Apr 2021 09:00 pm[/url]":2xvi645m]
Ne znam koliko se moze verovati vlogzili

HarmlessThirdComet-max-1mb.gif

Taj meme je umro bas juce ili danas.
 
Neprirodnost B na H20 najbolje se primecuje kada pogledate te zgrade sa Kalemegdana.
Katastrofalno. Crno ruglo ruzno narusava obrise ionako ruznog grada.
 
Pogled sa Beograđanke na BnV, a u pozadini West 65, Genex i Ušće kule:
53lqNga.jpg
 
Lozionica zasticena. U toku razrada projekta za pretvaranje u kulturni objekat.
 
Ovo je Miami Beach, i soliteri su pravljeni prvi red do vode da bi imao što bolji pogled na more...

Miami nema nikakvu istorijsku ostavštinu, da bi je ovi soliteri narušavali. To je isušena močvara, gde se nije moglo živeti od vlage 6 meseci u godini do pronalaska klima uređaja.

Svakako nije grad za primer ni među američkim gradovima.
 
Београд и јесте у неку руку европски Мајами

Цела држава позната на континенту по томе колико је хаотична и пуна затуцаних људи, славан по ноћном животу и воденим површинама крај којих се одиграва, прескупе цене за животни стандард (поготово на нивоу државе), шармантне фасаде којима се град дичи и покушава да нуди туристима као свој бренд (Арт Деко за Мајами, Арт Нуво за Београд), народ који обожава забаву и глуматање луксуза, читаве општине које су изражено сиромашне и пропале као констраст елитним комшилуцима са ружним солитерима

Једино што је Мајами пун ведрих боја и нашироко вољен због тога док је Београд сив и претужан

Best-restaurants-Miami-story-photo.jpg

DSC_0646-1024x683.jpg
 
Evo, da iznesemo kompromisni zajednički zaključak:
Arhitektura se podjednako srozava i prodaje, od Aljaske do Australije, pa tako i u Majamiju i u Beogradu.
Samo što je kod nekoga bila na višem nivou, pa i kad se srozala, nije se ukanalila. A kod nas je bila na mlitavom nivou, pa kad se srozala, srozala se do daske.
 
Pitanje: šta čekaju sa onim poslednjim parčetom Savskog trga i ulice? Već dugo to stoji kao parking, umesto da završe i spoje ulicu i prugu opet
 
Свим нашим градовима је потребно више боје и зеленила, и мање мусавости и паркираних аутомобила.

Убеђен сам да би нам то, бар делом, поправило колективно расположење.
 
eto dok oni kilave ja vredno radim "podigoh" sprat i stari krov na hotelu petrovgrad...

original color foto Саша ( ako se ljutis javi mi u pvt )
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847810#p847810:xtpzuwdw je napisao(la):
sergio-m » Pet Maj 07, 2021 2:55 pm[/url]":xtpzuwdw]eto dok oni kilave ja vredno radim "podigoh" sprat i stari krov na hotelu petrovgrad...

original color foto Саша ( ako se ljutis javi mi u pvt )

Ja bih tu dodao još jedan sprat da bude u ravni sa ove dve zgrade izmedju
 
sa dva je jos bolje, a i investicija je onda isplativija.
 
Rasveta na Savskom trgu očajno postavljena,bez reda,klima uređaji kod bunkera bodu oči,Vista i njene sestre bliznakinje se rade po uzoru na Pjongjang,stari deo grada uništen divljom gradnjom,vandalizmom,da li ima rešenja ili smo osuđeni da živimo kao divljaci? :bash: :bash:
 
Ne znam da li tu moze da stane ali mogao bi tu teniski teren da padne.
 
Vrh