Šta je novo?

Klinički centar Srbije

Sutra ću slikati kakva su vrata postavili na ovaj ulaz u Polikliniku koji gleda na Prvu hiruršku. Nisam siguran da li su baš adekvatna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902269#p902269:11acwfmp je napisao(la):
mikelo90 » Pet Nov 26, 2021 12:28 am[/url]":11acwfmp]Sutra ću slikati kakva su vrata postavili na ovaj ulaz u Polikliniku koji gleda na Prvu hiruršku. Nisam siguran da li su baš adekvatna.

Evo. Ne znam, možda grešim - da li je logično da tu idu ova obična vrata a ne neka rotirajuća, kao što su bila, ili automatska "sliding"?

fdtsV3k.png
 
Da nemaju neka sa strane ovog staklenog dela? Potpuno mi je suludo da na bolnici budu vrata koja moraš da pipaš/vučeš/guraš. :shock:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901767#p901767:21f8mc1v je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Nov 24, 2021 4:15 pm[/url]":21f8mc1v]Pa tu će valjda ona pristupna saobraćajnica za Tiršovu 2.

f7f5d5d13eddf3ead1aed9850963e528_4282241547.jpg
Hvala, nisam znao. :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902419#p902419:3gjhmg86 je napisao(la):
johnny_s » Pet Nov 26, 2021 4:18 pm[/url]":3gjhmg86]Da nemaju neka sa strane ovog staklenog dela? Potpuno mi je suludo da na bolnici budu vrata koja moraš da pipaš/vučeš/guraš. :shock:

Nisam primetio, ali proveriću i to sa strane ovih dana. I meni deluje potpuno neverovatno ako je ideja da se pri svakom ulasku/izlasku cimaju ova vrata.
 
Na ovom novom snimku se vidi i neki otvor sa strane na ulazu, ali deluje mi kao da je prolaz za kola ( :?: )

z3xzCeN.png
 
Најсвежији снимак

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qGKEzBq8xpM[/youtube]
 
Мало по мало ка завршетку најзначајнијег градилишта у Београду

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KLW1tvgsS-Y[/youtube]

Кад сам мало боље погледао снимак, разочарао сам се. До сада је ова прва фаза требала да почне да се усељава, а по стању приступних уличица и приземља тог дела објекта, извођач се изгледа још увек мучи, дал са радном снагом, дал са потрошеним парама, па запело :? :kafa:
 
Mислим да су њима релативно скоро средили зграду (макар фасаду), али опет штета што остаје изван круга клиничког центра.
 
Имаш право, исувише благо сам описао ту бесмислену одлуку.
 
Gde instaliraju dva nova Siemens skenera?

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока
 
Jedan je za Urgentni centar, drugi je ambulantni CT poliklinike. Oba su na -1 nivou.
 
Koliko sam shvatio umesto otvaranja u decembru ono je odloženo za nekoliko meseci između ostalog i zbog požara.
 
Nije zbog požara odloženo, gorelo je par kablova u nekom podrumu.
 
Što se tiče ovih vrata stavili su rotirajuća. I ja sam prvo pomislio kako su stavili čudna vrata ali sam video da rade sa strane pa sam očekivao ili da stave automatska ili rotirajuća. Nemam šta puno da zamerim s obzirom da nismo neki finansijski raj. Uvek sve može bolje, svakako. Mene plaši šta će biti posle otvaranja ovolike zgrade i smeštanja opreme. Koliko ljudi će održavati zgradu? Da li TEC uopšte ima kapacitete za održavanje tolike zgrade pored toliko već postojećih zgrada? Kako će se servisirati i održavati tolika oprema?

Kada su sekli ono drveće na padini Višegradske očekivao sam da će praviti tunel i podzemni ulaz u Urgentni ali sam tu isto pogrešio pa sam prestao bilo šta da pretpostavljam više. Nadam se da samo neće sklepati na brzinu onu fazu II kao što obično rade kad rekonstruišu pojedinačne klinike. Što se mene tiče ne bih voleo da se ceo kampus pretvori u same zgrade nego i da se ostave neki prostori. Recimo da se od zelene površine između Tiršove 2, Klinike za pulmologiju i Dekanata napravi lepo dizajnirani parkić a mogao bi i jedan skladan spomenik Batutu, zaslužio ga je.
 
Ta zelena površina koju si naveo je planirana da posluži kao prostor za garažu, ako sam ja dobro ispratio planove.
Videh i ja rotirajuća vrata pre neki dan, deluju ok, ali mi nije jasno zašto su njih stavili sa strane, nekako mi je neprirodno da se tuda ulazi.
 
Meni je takođe neprirodan taj raspored vrata. Logično bi bilo da su postavili frontalno automatska ili rotirajuća vrata i da ista sučeljavaju stepenice. Inače dobro sam promotrio taj ulaz u hodu i primetio sam da pored regularnih stepenica postoje pokretne(međutim samo jedna linija - vrv je dvosmerna ali ne razumem se pa ne bih ih krivio bez da stvarno znam a i ako su dvosmerna ne razumem kako će to da funkcioniše sa tolikim protokom ljudi). Jasno je da su neophodne garaže ali ideja da budu nadzemne jeste poprilično pogrešna po meni. Sad možda je to opravdano zbog nekih podzemnih tunela, finansijskih razloga ili nešto treće ali to će još više privući vozače a i sad primećujem sve više nervoznih vozača koji sviraju u sred bolničkog kampusa posebno u dr Subotića starijeg kod neurologije. (jbg ništa od parkića)
P.S. Negde pročitah da će Urgentni imati 6 spratova. Evo sad kažu 4. Pričalo se da će biti 20 sala a sad 36. Pričalo se da će biti robot sala od 100m2 a sad zatišje. Isto sad kažu PET dolazi tek u aprilu. Govoriše sve će biti gotovo do novembra, onda do decembra onda za ng a sad krajem januara(ovo me podseća na onu pesmu od Samardžića). Skoro je bio i požar. Sve razumem ali mnogo mućkaju sa podacima. Recite nam iskreno, brate mili nećete da crknete od istine(valjda).
 
Jedino što je sigurno je da će bar svečano otvaranje morati da se desi pre aprilskih izbora
 
Надамо се да је ово та година у којој ће почети са радом :wink:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=m_5h39OpT64[/youtube]
 
Zdravo kolege forumaši, nisam odavno pisao, ali sam pratio temu, i pošto me je opet Korona naterala da "obiđem" Infektivnu, posle skoro godinu dana, upalo mi je u oči da je samo deo klinike gde je ranije bila hepatologija završen, dok ovaj deo preko puta i dalje stoji na 30 ak % završenosti. Pa me zanima ako ima neko upućeniji da mi odgovori da li i dalje postoji plan da se gradi nova zgrada i što ne sruše ono ruglo preko puta prijemne (barake), to bi rešilo probleme sa parkingom? Izvinjavam se na dužem postu
 
Vrh