Šta je novo?

Linijski park od Beton hale do Pančevačkog mosta

Погледај планове. Јасно се види како се парк шири и сужава према броју колосека. Чисто сумњам да ће град икада купити неки плац са нпр. распалим магацином да би ту правио парк. Слажем се да се крајеви претрпавају квадратима, нажалост Дорћол је већ поприлично нападнут станоградњом што се види на теми Дорћолски пројекти. Oпет, сам парк није нешто што доприноси инвеститорској инвазији на Дорћол. Он није крив. Ту је крива власт што је продала Марину и Беко инвеститорима. То су места која су требали да сачувају од изградње. Нови Дорћол је скоро готов. А већ се шушка о исељењу гараже ГСП. Плус брдо стоваришта дуж Дунавске ће брзо да постану градилишта.
 
Ма баталите трола, није се удостојио на да погледа план, али има мишљење о њему. Као што мудри људи давно рекоше, мишљење је као гузица - свако га има. А интеренет је обезбедио да свако може поносно да покаже своју гузицу, без да ју је претходно обрисао после велике нужде.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850879#p850879:1lun906x je napisao(la):
stf » Uto Maj 18, 2021 8:30 am[/url]":1lun906x]Ма баталите трола, није се удостојио на да погледа план, али има мишљење о њему. Као што мудри људи давно рекоше, мишљење је као гузица - свако га има. А интеренет је обезбедио да свако може поносно да покаже своју гузицу, без да ју је претходно обрисао после велике нужде.

Video sam plan, ali plan je nebitan.
Lako ce oni da odstupe od plana.

Ne verujem Vesicu.
 
Ova tema se bazira na tom nebitnom planu pa cim odstupe od istog dodji da trijumfujes.
 
Cak iako se plan postuje, on znaci jos 5 K distrikta na prenaseljenom Dorcolu.
To ne mozete da poreknete.
 
Шта на крају би са овим делом? Не видим га нигде у плановима.
 

Prilozi

  • Celina-3.jpeg
    Celina-3.jpeg
    458 KB · Pregleda: 1.312
To su sve bolesne manipulacije, a prava istina je da kej ne može da se normalno koristi već 6 meseci, jer je raskopan zbog posla koji može da se obavi za nedelju dana.

Isto tako na mestu budućeg parka na tom delu, moguće je za par hiljada evra napraviti civilizovan prelaz za pešake i bicikle, da ne bismo čekali roze rešenje od 55 miliona evra.

Zato meni svi ovi renderi idu na ganglije, i ne mogu trezveno o njima da sudim, dok gacam po šljunku, blatu, preko šikare i zahrđalih šina, noseći dva po dva bicikla, i zarađujući kiropraktičarima 'leba da jedu.
 
Zapanjio sam se pre 10-ak dana kada sam video da radovi na kolektoru i dalje traju i da ne može da se prođe nikako biciklom bez muke i blatnjavenja.
 
То ће да ураде патрљак између базена и К дистрикта.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850905#p850905:1bhh7fgs je napisao(la):
MC_ » 18 Мај 2021 10:25 am[/url]":1bhh7fgs]Cak iako se plan postuje, on znaci jos 5 K distrikta na prenaseljenom Dorcolu.
To ne mozete da poreknete.

Могу. Дорћол није пренасељен, чак супротно - густина насељености је прениска. Још је први урбанистички план Емилијена Јосимовића из времена Милана Обреновића, значи далеке 1867. године предвидео високоградњу, и трасирао ширину и распоред улица за спратност од 4 до 6 спратова. Прве зграде грађене по новом плану и имају толико спратова. Који проценат Дорћола данас има ту спратност? Нарочито доњег Дорћола?

Дакле, Дорћол може још годинама да се гради и гради и неће достићи првобитно предвиђену густину насељености од пре 154 године! О каквој пренасељености причаш? Какве су бре то небулозе?
 
Dorcol ispod Dusanove tek treba da se gradi. Smesno je pricati o prenaseljenosti sem iz sentimentalnih razloga. Zapravo je imao srecu da prezivi 60,70,80-te…u ovom stanju. Dovoljno stete je tada ucinjeno. Kao sto je i neobicno da je “sacuvao” urbani milje tipa soba-kujna u svom velikom delu. Pricamo o samom centru dvomilionskog grada. Uz pazljivo planiranje, zastitu onoga sto je vredno, brigu o javnim povrsinama i pozeljnu svest investitora i projektanata o znacaju lokacije.
Vec trasirane ulice, ogranicena spratnost, podzemne garaze kao uslov novogradnje, i napred u svetlu buducnost.
 
Infrstruktura Dorcola ne moze da podnese toliku spratnost, tako masovno.
Pogledajte na sta lici Vracar.

Nadam se da ce se vasi planovi izjaloviti. A vasu buducnost okacite macku o rep.
 
Postoje ulice koje mogu da podnesu P+6, ali na Donjem Dorćolu postoji čitav niz malih ulica (Knićaninova, Skenderbegova, Solunska, M Gavrilovića...), gde je sve preko P+4 sumanuto, a masovno se baš grade petospratnice i šestospratnice krmačastog tipa. K district ima lamela sa 11 spratova, Mona hotel - 13!!! Problem je i što te zgrade koriste svaki mogući procenat horizontalnog zauzeća parcela, pa bivaju nabrekle kako god da ih pogledaš.
 
Mislim da je u nekim ulicama i P+3 sumanuto.
Samo pogledajte Vracar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851262#p851262:1d5is4h7 je napisao(la):
MC_ » 19 May 2021 09:37 am[/url]":1d5is4h7]Infrstruktura Dorcola ne moze da podnese toliku spratnost, tako masovno.
Pogledajte na sta lici Vracar.

Nadam se da ce se vasi planovi izjaloviti. A vasu buducnost okacite macku o rep.
Samo budi strpljiv, docekaces i ti tu svetlu buducnost.
Dorcol i Vracar?! Mislis na Cuburu? Evo, parni deo Smiljaniceve u kojoj sam rodjen je sacuvan. Nadajmo se da ce to postati uobicajena praksa. U medjuvremenu Dorcol ce da se gradi. I kao sto Stf rece po odavno predvidjenom i logicnom planu.
 
Da po treći put okačim ovu svoju sličicu i pojasnim. Ja zapravo želim novogradnju, doseljavanje i razvoj - ali na ovakav način kako se to radilo pre desetak godina u Knićaninovoj (P+4):
image1-1-810x430.jpeg

Takve ulice nisu predviđene za P+6 i za divljačke nadogradnje i lifestyle golubarnike koje često nazivaju povučenim spratovima. U Cara Dušana, Dunavskoj i Dubrovačkoj ima mogućnosti za P+6+1.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851285#p851285:kebdry53 je napisao(la):
svrca » Sre Maj 19, 2021 10:21 am[/url]":kebdry53]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851262#p851262:kebdry53 je napisao(la):
MC_ » 19 May 2021 09:37 am[/url]":kebdry53]Infrstruktura Dorcola ne moze da podnese toliku spratnost, tako masovno.
Pogledajte na sta lici Vracar.

Nadam se da ce se vasi planovi izjaloviti. A vasu buducnost okacite macku o rep.
Samo budi strpljiv, docekaces i ti tu svetlu buducnost.
Dorcol i Vracar?! Mislis na Cuburu? Evo, parni deo Smiljaniceve u kojoj sam rodjen je sacuvan. Nadajmo se da ce to postati uobicajena praksa. U medjuvremenu Dorcol ce da se gradi. I kao sto Stf rece po odavno predvidjenom i logicnom planu.

Pogledaj ulice kao npr Tomasa Jeza. U njima do 3. sprata nema sunca.
 
Ваљда ће појачати саобраћај са проширењем и исправљањем Дунавске и продужењем Цвијићеве до Дунавске. Срамно би било да Вилине воде остану у магацинима, мада искрено, мени Вилине воде и нису Дорћол.

Што се тиче несклада спратности и капацитета улица, ту се слажем, стари део Дорћола не треба силовати зградама преко 5 спратова.
 
Ја сам наравно за радикалније потезе, али то је харам у данашњем мисаоном простору.

Дорћол са онаквим улицама заслужује висину макс П+2, значи неке куће и мање стамбене зграде.

Ако желе више - мораће мало да прекрајају све (што и треба)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851262#p851262:2srspo72 je napisao(la):
MC_ » 19 Мај 2021 09:37 am[/url]":2srspo72]Infrstruktura Dorcola ne moze da podnese toliku spratnost, tako masovno.
Pogledajte na sta lici Vracar.
На који део Врачара мислиш? Ако мислиш на Неимар, он није упоредив јер његове улице и нису планиране за вишеспратнице, док улице на Дорћолу јесу.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851262#p851262:2srspo72 je napisao(la):
MC_ » 19 Мај 2021 09:37 am[/url]":2srspo72]Nadam se da ce se vasi planovi izjaloviti. A vasu buducnost okacite macku o rep.

Сложићеш се да је потпуно ненормално да нам по центру двомилионског града блеје кућерци и шупе, летње кујне и пољски клозети док се становништво масовно насељавало по разним пилећим брдима, Котежима, Галеникама и осталим њивама и виноградима .... такав развој града је и направио од Београда економски нефункционалну касабу која мора да улаже у инфраструктуру милијарде да уопште може да функционише.

Небулозе бре.
 
U kakviom planovima pricas?
Da li ti planovi uopste uzimaju u obzir ekoloske komponente, pravac vetrova itd?
Da li planovi slede iskustva drugih zemalja?
 
МС, невезано за парк, мислиш да инвеститори неће све једно дивљати да ураде што више квадрата на што мањем простору без обзира на инфраструктуру? И мислиш да сад неког инвеститора спречава ишта да бараке и махацине дуж Дунавске руши и ту зида крмаче ала-Врачар-Лекино брдо, као што се већ ради дуж целог Дорћола последњих година?
 
Koliko vidim planira se zavrsetak patrljka silazne rampe sa Pancevca u ul. Viline vode sa kruznim tokom
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851599#p851599:9w1bg1kc je napisao(la):
Дошљак » Čet Maj 20, 2021 9:32 am[/url]":9w1bg1kc]МС, невезано за парк, мислиш да инвеститори неће све једно дивљати да ураде што више квадрата на што мањем простору без обзира на инфраструктуру? И мислиш да сад неког инвеститора спречава ишта да бараке и махацине дуж Дунавске руши и ту зида крмаче ала-Врачар-Лекино брдо, као што се већ ради дуж целог Дорћола последњих година?

Investitori ce divljati.
 
Vrh