Šta je novo?

Slavine, baterije

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747596#p747596:1v3cxukt je napisao(la):
MC_ » Sub Jun 13, 2020 3:48 pm[/url]":1v3cxukt]kazan je dobar, ali drugi delovi su losi. Recimo termostat ili sigurnosni ventil.
Savetujem vam d aulozite u dobar sigurnosni ventil.
Kakvi su Elit bojleri u smislu kvaliteta, negde sam citao da je Metalac bas popustio sa kvalitetom ostalih delova, nije bojler samo kazan
 
Moje iskustvo sa jednoručnom slavinom, možda nekome zatreba. Krajem 90-ih živeo sam u soliteru koji je imao i sanitarnu toplu vodu iz toplana. U jednom periodu nismo imali toplu vodu u kuhinji i to cela vertikala (7 spratova) a u kupatilu je normalno bilo tople vode. Nakon dužeg vremena (par nedelja) pokušavajući da odgonetnom o čemu se radi nekome je palo na pamet da proverimo da li je neko menjao slavine na vertikali (na žalost ja sam bio taj) i da je verovatno slavina loša. Nakon provere moje slavine otkrili smo da je odlivak (ili već šta) bio loš i da je hladna voda prelazila u toplu vodu i ako je slavina bila zatvorena! Odneo sam tada slavinu nazad u prodavnicu i oni su je probali i stvarno je to bilo. Ono što je zanimljivo je da ja nisam imao nikakve pokazatelje da nešto nije u redu, nikakv šum vode, slavina se normalno zatvarala i otvarala, nije nigde kapljala, ..., osim što tople vode nije bilo!

Epilog cele priče je bio da sam zamenio slavinu i da je posle toga cela vertikala dobila toplu vodu a ja sam se krio jedno vreme da me niko ne sretne!
 
Ako hoces jeftino a dobro onda Rosan, domace, sasvim solidne baterije, imam u kuhunji jednu preko 10 godina, samo jednom mesac zamenjen.
Ako hoces skupo a dobro onda Grohe, imam u kupatilu traju skoro 10 godina bez problema.

Ove Minoti, Diplon itd bih izbegao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892932#p892932:33fmzqrs je napisao(la):
Aes » Ned Okt 24, 2021 11:33 pm[/url]":33fmzqrs]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747596#p747596:33fmzqrs je napisao(la):
MC_ » Sub Jun 13, 2020 3:48 pm[/url]":33fmzqrs]kazan je dobar, ali drugi delovi su losi. Recimo termostat ili sigurnosni ventil.
Savetujem vam d aulozite u dobar sigurnosni ventil.
Kakvi su Elit bojleri u smislu kvaliteta, negde sam citao da je Metalac bas popustio sa kvalitetom ostalih delova, nije bojler samo kazan
Ja sam uzeo kuhinjski bojler Elit Talas na preporuku majstora, pre 5 godina, radi bez problema.
Takodje sam nasao na internetu veoma dobre recenzije.
Nadam se da nisu popustili sa kvalitetom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893048#p893048:37x830e4 je napisao(la):
chiko » Pon Okt 25, 2021 1:11 pm[/url]":37x830e4]Ako hoces jeftino a dobro onda Rosan

Ako hoćeš havariju kupi Rosan. Tako se ja zeznuh, kao kvalitet, domaće, čak mi se i vizuelno dopala slavina. I sve je bilo dobro dok mi nije procureo kuhinjski bojler, a procureo je zbog neispravne baterije koja mu nije dozvoljavala da se oslobodi viška pritiska. Pa tako platih i novu slavinu i bojler, i dobih oštećene kuhinjske elemente. I od tad sam rešio da samo premium slavine i baterije da kupujem. Preživeću za nešto što se kupuje na 10-15 godina.

Posle par godina se preselimo i krenem u potragu za slavinama, ali sad je tu drugi problem, jako limitirana ponuda slavina za bojlere niskog pritiska. Najbolja slavina koju sam uspeo da nađem je bio neki armal, za koji sam inače mislio da su propali, a obišao sam ceo grad.
 
Kada je to bilo sa Rosanom, mozda su se pokvarili u medjuvremenu ?

Onda najbolje da saceka da se otvori Hansgrohe fabrika u Valjevu, tada ce biti jeftino (jeftinije) a dobro :)
 
Pošto imam veći protočni bojler 13KW pa jedno 20 godina tek sada sam primetio da postoje baterije koje su preporučene za tu namenu. O čemu je tačno reč pošto i sa klasičnim jednoručnim baterijama nisam primetio neke probleme?
 
Baterije sa 3 cevi su za plastične bojlere niskog pritiska.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893318#p893318:3cyrfaa4 je napisao(la):
chiko » Uto Okt 26, 2021 12:36 pm[/url]":3cyrfaa4]Kada je to bilo sa Rosanom, mozda su se pokvarili u medjuvremenu ?

Onda najbolje da saceka da se otvori Hansgrohe fabrika u Valjevu, tada ce biti jeftino (jeftinije) a dobro :)

Mislim da je slavina kupljena 2013, crkla 2015 ili '16.
 
Da li si reklamirao bateriju pošto oni daju 5 godina garanciju?
Meni je Rosan sasvim ok, nadziveo je znatno skuplju Unitas bateriju.
 
Ma kakvi, pogubim račune i za mnogo skuplje stvari :) A i ne bih je više u životu stavio, ni da je zlatna.
 
Најдуготрајније батерије су из фирме Наутилијус (можда без ј )са Маракане (налазе се на Маракани) бесконачне су мени раде већ преко 10 год.
 
Ja mogu samo da preporučim Noken, oni su deo Porcelanosa grupe jesu skuplji malo ali kvalitet je zaista na vrhunskom nivou...u rangu HG Axora


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892372#p892372:1xb7v8ie je napisao(la):
xtrimi » Pet Okt 22, 2021 7:21 pm[/url]":1xb7v8ie]Postovanje

pitanje da li neko korisit kombinaciju termostatka slavina i protocni bojler?
Sredjujemo kupatilo i sada ja bih ugradio termostatsku savinu pa da li je pametno . Ima li neko iskustva sa time?
TAkodje ima li preporuka koju firmu izabrati ya slavinu?


Uglavnom nabavljena i montirana kombinacija
BOSCH protočni bojler 18Kw i Termostatska slavina Grohe.
Javljam iskustva možda nekome zatrebaju
 
Meni je savetovan Termorad. Kupiio sam takav bojler. Vrlo su ozbiljna firma.

Metalac ima vrlo los kvalitet, njihov nov bojler mi je propao za 5 godina. Losi su im i termostati.

Pitanje:

Sta se desi sa kuhinjskim protocnim bojlerom ako nestane vode. Ima li opasnosti od pozara. Mislim na klasicni mali kuhinjski bojler of 5-10 litara.
 
MC_":1i9yhryg je napisao(la):
Meni je savetovan Termorad. Kupiio sam takav bojler. Vrlo su ozbiljna firma.

Metalac ima vrlo los kvalitet, njihov nov bojler mi je propao za 5 godina. Losi su im i termostati.

Pitanje:

Sta se desi sa kuhinjskim protocnim bojlerom ako nestane vode. Ima li opasnosti od pozara. Mislim na klasicni mali kuhinjski bojler of 5-10 litara.
Imam prohromski Metalac već 12 godina. Bez kvara, da ne ureknem.


A što se tiče malog bojlera, apsoultno se neće desiti ništa jer je pun vode. Jedino što može da se desi je da dok nema vode u sistemu držiš otvorenu hladnu slavinu i da se voda iz bojlera vrati u sistem. U slučaju da vode nestane u trenutku dok je slavina zatvorena, sva voda ostaje u bojleru.

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Zar nece voda isteci iz njega kroz vodovonu cev kad nestane vode?
 
Jedino što može da se desi je da dok nema vode u sistemu držiš otvorenu hladnu slavinu ....
Ovde treba da piše topla umesto hladna slavina.


Inače neće isteći voda jer se protočni bojler niskog pritiska puni tako što odvrneš topli ventil. Kada se napuni do vrha "višak vode" izlazi na slavinu. Znači kada je topli ventil zavrnut voda nema kuda da izadje ako nestane vode.
 
Da li postoji neki protocni ventil 3/8 kojim bi se monitirao na dovodu vode u kuhinjski bojler, sa ciljem da se regulise protok?
 
Pokvario mi se mesac u jednorucnoj kuhinjskoj bateriji.
Skinuo sam sraf koji povezuje rucku i mesac, ali nikako ne mogu da skinem rucku.
Pre nekoliko godina sam imao slicnu situaciju, ali tada je majstor nekako skinuo na silu jednu slicnu bateriju, ako koje je stajala u celicnoj cevi..

Ima li neko neku ideju?

hvala
 
Pošto nam je stara slavina pukla (stvarno), a nemam pojma ni kad je uzeta ni gde ni ko je proizvođač, a vidim da se ljudi ovde razumeju i nalaze razna rešenja, odlučila sam da vam se obratim. Treba mi slavina za selo koja se neće koristiti često, čisto kad odemo tamo za vikend ili preko leta. Gledala sam neke slavine sa grejačem, protočne bojlere... (pošto nismo imali toplu vodu u kuhinji i razmišljamo da je konačno uvedemo). Ovo su neke slavine koje sam gledala: https://www.eponuda.com/slavine-cene pa bih bila zahvalna ako biste dali neke predloge. Onde ima i nekih fensi slavina, ne bih to. Ali me muči da li uzeti tu sa grejačem ili običnu priključiti na bojler, šta je efikasnija opcija
 
protocni bojleri zahtevaju jacu elektricnuinstalaciju jer imaju veliku snagu
 
Koje baterije mogu da se koriste uz protocni bojler uopste?
Temperature ovde idu i do 80-90 stepeni, a mesaci smeju da rade do 70 stepeni?
 
Ko god je preporucio Rosan taj nije krsten, u jednom stanu su mi ugradjene STOLZ baterije, sto je valjda njihov premium brend. Znaci na sudoperi, dva kupatila/umivionika i na tusu sa raindropom. U tusu su kompletno korodirale baterije, cev tusa, sam tus - dakle kompletno. Posle malo manje od god i po dana, na lavabou u master kupatilu je korodirala djene-djene. Ciscene su adevkatno blagim sredstvima tako da se finish ocuva, i naravno redovno. Tako da ih bacam u kantu i ugradjujem hansgrohe koji mi traje vec 9 godina kao nov novcat u drugom stanu, a ciscen je sa svim i svacim agresivnim.
I posle kupujmo domace, mars bre u tri lepe, kod nas ako jednu krstenu stvar napravimo a da ne stekamo na materijalima, izradi i ostalome - ubijte me. Sto je najgore vidim sad da nisu uopste jeftine.

Koje baterije mogu da se koriste uz protocni bojler uopste?
Temperature ovde idu i do 80-90 stepeni, a mesaci smeju da rade do 70 stepeni?

Ja imam hansgrohe sa 3 cevi, i radi najnormalnije. Pravo da ti kazem mesac je i kupljeno je pre 10ak godina kupio u prodavnici bez nekog prevelikog istrazivanja, funkcionisu najnormalnije.
 
Ja imam Rosan, klasicnu, nije nigde korodirala.
Hteo sam da kupim HandGrohe, ali imao sam losa iskustva sa njihovim vodokotlicem, pa nisam.
 
Vrh