Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867744#p867744:3oym0abi je napisao(la):
Djole.K1 » Sre Jul 28, 2021 10:41 am[/url]":3oym0abi]Moze li se znati o kojoj firmi je rec ?
Hvala !
Ovo je sigurno firma iz Crne Gore, tako da neće puno pomoći za ponudu ovde...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867800#p867800:3sldu7n0 je napisao(la):
deka u akciji » Sre Jul 28, 2021 1:45 pm[/url]":3sldu7n0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867719#p867719:3sldu7n0 je napisao(la):
dovlahertz » Sre Jul 28, 2021 8:20 am[/url]":3sldu7n0]Poštovani, dobio sam ponudu za ugradnju PVC stolarije. U pitanju je firma za koju sam dobio gomilu preporuka od strane zadovoljnih drugara i poznanika. Zamolio bih vas za mišljenje o ponudi. U pitanju je stan u Podgorici, a u planu je i postavljanje fasadne termoizolacije (demit 8cm).


Ponuda za izradu, transport i montažu PVC stolarije u boji zlatni hrast, Softline 82mm AD:

Profil: "VEKA" Njemačka, SOFTLINE AD, profili RAL A klase, debljina spoljnih zidova 3mm, dubina ugradnje (štoka) 82mm, sistem sa 7 komora, čelično pocinkovano ojačanje DX51+Z debljine zida 1,5mm
Okov: "Roto" Njemačka, okretno-nagibno otvaranje svih prozora i balkonskih vrata
Dihtung: "Semperit" Austrija, EPDM dihtung u sivoj boji
Staklo: "Guardian", niskoemisiono troslojno staklo u paketu Clima Guard Solar 4mm+16+4+16+4mm flot
Šrafovska roba: "Wurth" Njemačka
Roletne: "VEKA" Njemačka, VEKAVARIANT 175/210 PVC kutija roletne, PVC vođica sa gumenim dihtungom, aluminijumske lamele punjene poliuretanom

Unaprijed zahvalan.
Teško je naći bolje...
Ovo sve je odlično. Ako i cena odgovara, samo napred.

Hvala na brzom odgovoru, deko. Da, u pitanju je firma iz Crne Gore.

Na jednoj poziciji u dnevnom boravku odlučio sam se za klizni sistem. Iz ove firme su mi rekli da je dihtovanje odnosno izolacija najbolje kod ovog nagibno-kliznog (kombi) sistema a mislim da ste i Vi deko pisali isto na ovoj temi, ukoliko se ne varam?
 
Imam još samo jedno pitanje, deko. Prilikom dogovaranja posla, zahtijevao sam da urade spoljnu kutiju za roletne (koje će se pokretati elektromotorom, bez gurtne) jer sam shvatio iz Vaših postova da je to bolje rješenje. Vidim da su majstori, koji su inače izuzetno fleksibilni, iz nekog razloga nevoljni da dogovorimo ugradnju sa tom varijantom, navode mi da to komplikuje ugradnju i da je bolje da uradim unutrašnju kutiju za roletne. Molim Vas da mi objasnite koje su, osim estetskih, prednosti postavljanja spoljne kutije za roletne i kakav bi Vi argument imali za majstore u korist takvog rješenja. Da li bi mogli da podijelite neku fotografiju pvc prozora/vrata sa spoljnom kutijom za roletne?

Još jednom, hvala Vam na brzim i korisnim odgovorima.
 
Unutrašnja kutija za roletne se dodaje /šrafi na prozor. Pored tog spoja, problematični su i spojevi kutije sa zidom po vertikalama i horizontali gore ka gredi/međuspratnoj konstrukciji. Sve te spojeve treba dobro popuniti i izolovati. I pored svega toga, ove unutrašnje kutije su vrlo problematične zbog termo i zvučne izolacije. Dolazite u situaciju da dole imate odličan prozor sa troslojnim staklom koji dihtuje fenomenalno, a onda iznad kutiju koja sroza i potpuno anulira sve te dobre karakteristike.
Spoljna kutija je estetski lošija, ali nema dodirnih tačaka sa prozorom. Čak je vrlo često slučaj da se prozor gurne na spoljnu ivicu otvora/špaletne i da se spoljna kutija delimično ili potpuno zavuče i sakrije u spoljnu fasadnu izolaciju.
U svakom slučaju, motori su odlično rešenje, jer se ne buši ni kutija, ni štok za gurtnu.
Možda majstori nemaju adekvatne i kvalitetne motore za spoljnu kutiju, jer oznaka motora mora da bude minimum IP35 pa i do IP55. To je oznaka koliko je motor sposoban da radi u spoljnoj sredini, tj da je pod direktnim uticajem atmosfere - vode, vetra, vlage, visokih i niskih temperatura...
Ne znam koji su njihovi argumenti...
 
Pozdrav ljudi nov sam clan poceo sam da se bavim ozradom pvc i alu stolarije po meri.
Vec dugo trazim rucnu presu za alu profil Elvial da kupim ako neko ima ako moze da mi se javi na broj 0649717300.
 
Postovani deko,

Sta mislite o Grasing firmi i PVC stolariji Trocal 88MD?
Poslao sam vam pp, ali je i dalje u "za slanje".

Pozdrav!
 
Zdravo društvu sa foruma, htela sam sa vama da podelim razmišljanje i pitanja koje imam oko zamene prozora:
- u stanu gde se useljavam postoje drveni trokrilni prozori, 200x160cm. Prozori su dupli, tipični za staru gradnju iz 60ih, odnosno u širokom štoku nalaze se dva nezavisna krila za prozore, jednostruka - samo je jedno staklo u svakom ramu (ovako to izgleda: spoljno manje krilo - pa onda medjuprostor u štoku veći od 10cm - unutrašnje nezavisno veće krilo). Nažalost, drvo na donjem delu je jako propalo i odlučila sam se za zamenu, biće aluminijum.

Teorijska pitanja su:
1. šta bi bilo ako bih stavila dva reda alumijumskih prozora najtanjih profila bez termo-prekida, napr alumil m940mini? Motivacija za to razmišljanje je da ponovim postojeću strukturu prozora, koji su veoma tankih profila, ali su zato ugradjeni u veoma široki štok i izmedju dva nezavisna krila je značajni sloj vazduha. Da li bi u medjuprostoru izmedju spoljnog i unutrašenjeg prozora dolazilo do kondenzacije, kao i u sobi? Da li je iko radio tako nešto?

2. Druga stvar koja mi se u ovoj situaciji ne svidja je izbijanje iz zida veoma širokog drvenog štoka, to će bojim se biti velika razvalina; da li je uopšte moguću ugraditi u postojeći drveni štok nove alu prozore, po cenu smanjenja ukupne prozorske površine?

Hvala ko ima doprinos na ova pitanja!
 
Moje misljenje je da tu nista niste napravili po bilo kom pitanju. Neverujem da bi vam takva kombinacija donela bilo sta dobro sem manje muke oko izbijanja stokova.
Ali da sacekamo Deku u akciji za strucno misljenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869581#p869581:2pt5c5iv je napisao(la):
sanja-p » Čet Avg 05, 2021 10:24 am[/url]":2pt5c5iv]Zdravo društvu sa foruma, htela sam sa vama da podelim razmišljanje i pitanja koje imam oko zamene prozora:
- u stanu gde se useljavam postoje drveni trokrilni prozori, 200x160cm. Prozori su dupli, tipični za staru gradnju iz 60ih, odnosno u širokom štoku nalaze se dva nezavisna krila za prozore, jednostruka - samo je jedno staklo u svakom ramu (ovako to izgleda: spoljno manje krilo - pa onda medjuprostor u štoku veći od 10cm - unutrašnje nezavisno veće krilo). Nažalost, drvo na donjem delu je jako propalo i odlučila sam se za zamenu, biće aluminijum.

Teorijska pitanja su:
1. šta bi bilo ako bih stavila dva reda alumijumskih prozora najtanjih profila bez termo-prekida, napr alumil m940mini? Motivacija za to razmišljanje je da ponovim postojeću strukturu prozora, koji su veoma tankih profila, ali su zato ugradjeni u veoma široki štok i izmedju dva nezavisna krila je značajni sloj vazduha. Da li bi u medjuprostoru izmedju spoljnog i unutrašenjeg prozora dolazilo do kondenzacije, kao i u sobi? Da li je iko radio tako nešto?

2. Druga stvar koja mi se u ovoj situaciji ne svidja je izbijanje iz zida veoma širokog drvenog štoka, to će bojim se biti velika razvalina; da li je uopšte moguću ugraditi u postojeći drveni štok nove alu prozore, po cenu smanjenja ukupne prozorske površine?

Hvala ko ima doprinos na ova pitanja!
Poštovana, retko, veoma retko se rade novi prozori koji se ubacuju u stari drveni štok. Drvo mora da bude izuzetno dobro i zdravo, a rekli ste da je donja horizontala propala.
Takođe, ovaj stari sistem krila i otvaranja nije baš primenljiv sa ovim novim materijalima i sistemima. Tako da se uglavnom vadi sve, stavljaju novi prozori u termomostu, a špaletne se obrađuju posle ugradnje.
Potražite i mišljenje firme koja će vam raditi prozore, ali je to to, u principu.
 
Veliki pozdrav i veliko hvala svima na forumu!!Deko, Vama svi dugujemo posebnu zahvalnost.
Ovo je moj prvi post i nadam se da već negdje nije odgovoreno na ovu dilemu. Naime, na ovom linku

https://www.savokusic.com/blog/koje-sta ... -stolariji
kaže da je troslojno staklo u velikoj mjeri marketinški trik, i da je 4+16+4 sa mekim filmom najbolje rješenje u smislu plaćenog/dobijenog. Planiram da mijenjam stolariju, trenutno su neki turski pvc profili koji su postavljeni 2013.g ali mehanizmi i dihtovanje su loši. To se djelimično popravi onim trakama ali onda je problem zatvaranje i tako i krug....
Pojma nemam kakva su stakla (dvoslojna) to je došlo na kući kad smo kupili. Imam velike gubitke toplote zimi, jednim dijelom i kroz plafon jer nije izolovan, ali kontam da dobar dio se gubi i kroz stakla. Tako bar čitam po netu.
Elem, da li se isplati uložiti u zamjenu stolarije i da li stvarano se mogu smanjiti gubici toplote? Planirao sam neki troslojni paket ali što više čitam veće su dileme :)
 
Pozdrav svima. da li ima neko iskustva da je alu stolarija posle nekoliko godina izgubila svoju boju, kao izbledela od sunca?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870155#p870155:12zvrsqc je napisao(la):
beatus » Ned Avg 08, 2021 11:25 am[/url]":12zvrsqc]Veliki pozdrav i veliko hvala svima na forumu!!Deko, Vama svi dugujemo posebnu zahvalnost.
Ovo je moj prvi post i nadam se da već negdje nije odgovoreno na ovu dilemu. Naime, na ovom linku

https://www.savokusic.com/blog/koje-sta ... -stolariji
kaže da je troslojno staklo u velikoj mjeri marketinški trik, i da je 4+16+4 sa mekim filmom najbolje rješenje u smislu plaćenog/dobijenog. Planiram da mijenjam stolariju, trenutno su neki turski pvc profili koji su postavljeni 2013.g ali mehanizmi i dihtovanje su loši. To se djelimično popravi onim trakama ali onda je problem zatvaranje i tako i krug....
Pojma nemam kakva su stakla (dvoslojna) to je došlo na kući kad smo kupili. Imam velike gubitke toplote zimi, jednim dijelom i kroz plafon jer nije izolovan, ali kontam da dobar dio se gubi i kroz stakla. Tako bar čitam po netu.
Elem, da li se isplati uložiti u zamjenu stolarije i da li stvarano se mogu smanjiti gubici toplote? Planirao sam neki troslojni paket ali što više čitam veće su dileme :)
neku stranu unazad na ovoj temi je pisano o tome. pročitajte, pa donosite sami odluku. Jer džep je Vaš....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870167#p870167:2rxbirut je napisao(la):
chiligreen » Ned Avg 08, 2021 12:17 pm[/url]":2rxbirut]Pozdrav svima. da li ima neko iskustva da je alu stolarija posle nekoliko godina izgubila svoju boju, kao izbledela od sunca?
dešava se, ako prvobitno nije kvalitetno plastificarana/ofarbana. Ako nije postupak, kiseline, odmašćivanje profila i kvalitet boje u prahu bio na dobrom nivou, može da se desi.
 
Pozdrav za deku u akciji i par pitanja:

1. Kakvi su domaći Elitherm profili?

2. Sta preporucujes za otvor 250 x 230 koji izlazi na dvoriste iz dnevne sobe. Moja ideja je jedan fix 90 x 230 i dvokrilna vrata 2 x 80 x 230, trostruko staklo. Da li za ovo staviti PVC ili Alu?

3. Kakva su iskustva sa roletnama na daljinsko upravljanje?

4. Sta mislis o ovoj ponudi:
System: Schüco LivIng MD, Standard, Gll.: Standard
Uw-Wert: 0,96 W/(m2K)
Oberflächen:
Profile: Weiß Dichtung grau
Verglasung:
3 x 3x4mm Sg sol 4-16-4-16-4 low Ug=0,5 W/(m2K)
Fensterbeschläge:
SIEGENIA TITAN
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870466#p870466:2wbtspbs je napisao(la):
Constructor » Uto Avg 10, 2021 3:50 am[/url]":2wbtspbs]Pozdrav za deku u akciji i par pitanja:

1. Kakvi su domaći Elitherm profili?

2. Sta preporucujes za otvor 250 x 230 koji izlazi na dvoriste iz dnevne sobe. Moja ideja je jedan fix 90 x 230 i dvokrilna vrata 2 x 80 x 230, trostruko staklo. Da li za ovo staviti PVC ili Alu?

3. Kakva su iskustva sa roletnama na daljinsko upravljanje?

4. Sta mislis o ovoj ponudi:
System: Schüco LivIng MD, Standard, Gll.: Standard
Uw-Wert: 0,96 W/(m2K)
Oberflächen:
Profile: Weiß Dichtung grau
Verglasung:
3 x 3x4mm Sg sol 4-16-4-16-4 low Ug=0,5 W/(m2K)
Fensterbeschläge:
SIEGENIA TITAN
Elitherm profili su dobri, mogu da se uporede sa dosta nemačkih. Ali ne i sa najboljim.
PVC je kvalitetniji i jeftiniji za ovako nešto..
Iskustva su odlična sa italijanskim motorima i centralama, daljincima. Kineski su jeftiniji, ali je bilo reklamacija. Da li Vam stvarno treba daljinski ili može roletnama sa motorom na taster?
Ponuda je skroz u redu, samo je greška u prvom podatku, a treba Uf, a ne Uw.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870674#p870674:k59ncewc je napisao(la):
deka u akciji » Uto Avg 10, 2021 4:23 pm[/url]":k59ncewc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870466#p870466:k59ncewc je napisao(la):
Constructor » Uto Avg 10, 2021 3:50 am[/url]":k59ncewc]Pozdrav za deku u akciji i par pitanja:

1. Kakvi su domaći Elitherm profili?

2. Sta preporucujes za otvor 250 x 230 koji izlazi na dvoriste iz dnevne sobe. Moja ideja je jedan fix 90 x 230 i dvokrilna vrata 2 x 80 x 230, trostruko staklo. Da li za ovo staviti PVC ili Alu?

3. Kakva su iskustva sa roletnama na daljinsko upravljanje?

4. Sta mislis o ovoj ponudi:
System: Schüco LivIng MD, Standard, Gll.: Standard
Uw-Wert: 0,96 W/(m2K)
Oberflächen:
Profile: Weiß Dichtung grau
Verglasung:
3 x 3x4mm Sg sol 4-16-4-16-4 low Ug=0,5 W/(m2K)
Fensterbeschläge:
SIEGENIA TITAN
Elitherm profili su dobri, mogu da se uporede sa dosta nemačkih. Ali ne i sa najboljim.
PVC je kvalitetniji i jeftiniji za ovako nešto..
Iskustva su odlična sa italijanskim motorima i centralama, daljincima. Kineski su jeftiniji, ali je bilo reklamacija. Da li Vam stvarno treba daljinski ili može roletnama sa motorom na taster?
Ponuda je skroz u redu, samo je greška u prvom podatku, a treba Uf, a ne Uw.

Pa da jer je sad jako tesko odraditi tastere na zidu a i nekako mi elegantnije na dugme. Koliko po tebi ovi profili pvc mogu da nose staklo 250 x 230 koje sam opisao? Nije velika razlika u ceni izmedju alu i dobrih nemackih pvc profila. Ja sam vise za pvc sa alu roletnama. Koliko treba ukupno da bude sirok dobar pvc prozor?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870694#p870694:1t5y4e3g je napisao(la):
Constructor » Uto Avg 10, 2021 5:06 pm[/url]":1t5y4e3g]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870674#p870674:1t5y4e3g je napisao(la):
deka u akciji » Uto Avg 10, 2021 4:23 pm[/url]":1t5y4e3g]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870466#p870466:1t5y4e3g je napisao(la):
Constructor » Uto Avg 10, 2021 3:50 am[/url]":1t5y4e3g]Pozdrav za deku u akciji i par pitanja:

1. Kakvi su domaći Elitherm profili?

2. Sta preporucujes za otvor 250 x 230 koji izlazi na dvoriste iz dnevne sobe. Moja ideja je jedan fix 90 x 230 i dvokrilna vrata 2 x 80 x 230, trostruko staklo. Da li za ovo staviti PVC ili Alu?

3. Kakva su iskustva sa roletnama na daljinsko upravljanje?

4. Sta mislis o ovoj ponudi:
System: Schüco LivIng MD, Standard, Gll.: Standard
Uw-Wert: 0,96 W/(m2K)
Oberflächen:
Profile: Weiß Dichtung grau
Verglasung:
3 x 3x4mm Sg sol 4-16-4-16-4 low Ug=0,5 W/(m2K)
Fensterbeschläge:
SIEGENIA TITAN
Elitherm profili su dobri, mogu da se uporede sa dosta nemačkih. Ali ne i sa najboljim.
PVC je kvalitetniji i jeftiniji za ovako nešto..
Iskustva su odlična sa italijanskim motorima i centralama, daljincima. Kineski su jeftiniji, ali je bilo reklamacija. Da li Vam stvarno treba daljinski ili može roletnama sa motorom na taster?
Ponuda je skroz u redu, samo je greška u prvom podatku, a treba Uf, a ne Uw.

Pa da jer je sad jako tesko odraditi tastere na zidu a i nekako mi elegantnije na dugme. Koliko po tebi ovi profili pvc mogu da nose staklo 250 x 230 koje sam opisao? Nije velika razlika u ceni izmedju alu i dobrih nemackih pvc profila. Ja sam vise za pvc sa alu roletnama. Koliko treba ukupno da bude sirok dobar pvc prozor?
Sa troslojnim staklom apsolutno može ova varijanta koju ste opisali. Da, pvc sa alu roletnom.
Krilo na bilo kom prozoru ne treba da bude nikako šire od 1000 mm, još bolje 700-900mm.
 
Pozdrav, Hitno.

Kako vam se cini ova ponuda za balkonska vrata?
Da li je u redu sto su jednokrilna?
Hvala.



Pozdrav.



"Rehau" Nemacka - Euro 70-petokomorni /70mm ugradna dubina profila/-bela boja
Isprofilisan celik debljine 1.5 mm postavljen u stok i krilo u celom obimu " Roto NT" Nemacka -okretno nagibni sistem visoke sigurnosti .
Ponuda: 369/21
Mesto izdavanja ponude: Novi Beograd Datum: 11.08.2021
Rb.
1 Jednokrilna balkon vrata 1080x2200
297,00
247,50
49,50
297,00
Naziv
Jm
Količina
Cena
Iznos
Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
Profil:
Celik: Okov: Staklo:
"Guardian" Francuska- standard-dvoslojno staklo/ niskoemisiono -flot /4-16-4/ ukuno 24mm punjeno argonom
*Nacin placanja:
- Avans 50% prilokom sklapanja posla i 50 % na dan montaze
- Odlzeno placanje cekovima gradajana na 3 mesecne rate.
- Krediti kod Uni Credit ,Erste i Halk banke ( povracaj sredstava od 15%). * /kontaktirati nas za vise informacija /
* Rokovi isporuke:
- 10 do 15 dana od dana sklapanja posla
*Garancije: - 10 godina na profile /postojanost boje,cvrstocu materijala,profil ostaje iste forme /
- 2 godine na okove / 10.000 otvaranja /
- 2 godine na izradu stakla / ne propustljivos vlage izmedju stakala/ - 2 godine na montazu / stelovanja okova i servis /
* Konacna cena obuhvata : Transport, montazu, PDV I garanciju
*Demontaza i odnosenje stare stolarije na deponiju naplacuje se 10 e po poziciji
 
Ponuda je ok, ako se uzme u obzir veliko poskupljenje sirovina i materijala u zadnjih osam meseci. To je oko 125 eur po m2 sa pdv-om, kvalitetni profili, okov, staklo.
Meni samo bode oči garancija na okov i staklo od samo 2 godine, a trebalo bi da su isto kvalitetni kao i Rehau.
Takođe, ovih 10 eur za skidanje i odnošenje stare stolarije je moglo da se elegantnije reši kroz cenu, ovako je malo bezobrazno. Nije to ništa para, ali princip...
 
A da li je problem sto su jednokrilna za dimenizje širina 108, visina 220? Hvala puno na odgovoru.
 
Nije neki problem. Težina krila je oko 60 kg, što je daleko od nosivosti okova - 130kg. Jeste krilo malo šire, ali dvokrilni balkonac tih dimenzija bi imao baš uska krila. Možda eventualno da se podeli na 600 mm glavno krilo plus 400mm pomoćno krilo.
 
Za @deku u akciji, još jedna iteracija na temu: dvostruki prozori+akustična izolacija:

- već sam pitala o mogućnostima zamene dvostrukih starih drvenih prozora sa dva reda al prozora, da podsetim, veoma je debeo zid, i konstrukcija ovakva: spoljni prozor, međuprostor od oko 10cm, unutrašnji prozor, pod pretpostavkom da je dubina profila oko 70mm; zaboravila sam da kažem da je u pitanju zgrada na veoma bučnoj ulici, gde se sistem dvostrukih prozora pokazao kao jako dobar izolator od buke.
Listajući stare postove i diskusije o zvučnoj izolaciji, naišla sam na deo gde @deka kaže (citiraću samo deo, zbog dužine):
(https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... 22#p819965)
"....
Znam za ljude koji su renovirali stari salonac okrenut ka Francuskoj ulici u Beogradu, da su na kraju morali da stave po dva prozora ne bi li smanjili buku.
..."

Jel može malo više detalja šta su konkretno uradili ti ljudi iz Francuske ulice? Znam da možda većinu ne zanima ovaj specifični problem, izvinjavam se ako dosađujem i hvala mnogo za odgovor.
 
Ti ljudi su prvo ugradili spoljne prozore alu sa dvoslojnim ili troslojnim staklom (ne znam tačno, morao bih da pitam proizvođača koji im je to radio), pa kad se ispostavilo, po njima, da nisu zadovoljni koliko je smanjena buka, ugradili i sa unutrašnje strane alu prozore. Pa su bili zadovoljni. Moglo je, jer je debljina zida bila oko 40/50 cm. Naravno, samo direktno ka ulici.
 
Pozdrav svima !
Pitanje za Deku u akciji i ostale.
Juce sam razgovarao sa jednim proizvodjacem od gore navedenih u preporuci.
S obzirom da imam vise otvora 2.5 x 2.8m gde bi po preporuci trebalo da ide USKOCNO KLIZNI (kombi )sistem ja sam takvu ponudi i trazio. Medjutim jedan proizvodjac mi je rekao da su oni prestali da ga rade pogotovu za vece dimenzije jer su imali bezbroj reklamacija. Kaze da se za kratko vreme te vodjice koje drze krilo kada iskoci da bi se pomerilo u stranu DEFORMISU i da se i pored vise stelovanja problem ponavlja. Te su prestali da ga rade. I preporucio mi je PODIZNO KLIZNI SISTEM 3 dihting gume, i.t.d.
Moje pitanje je ima li prica osnova i dali se mozda radi o nekim jeftinijim varijantama okova, mada mislim da mi je pomenuo G'U ili Siegenia. Profili su Veka. Prosto me je malo zaplasio sa pricom, a vec sam bio siguran u KOMBI, pa evo neznam sta sada ?
Takodje mi je rekao Sonfi motor za roletne, i pomenuo da ostali imaju probleme posle kratkog vremena. Oni nemaju trenutno na stanju sve ono sto mi treba, treba im oko 40 dana za ugradnju. Pa me je upravo to navelo da pomislim da mozda zeli da mi proda one sisteme koje vec ima u zalihama.
Hvala !
 
Vrh