Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Glupo pitanje možda, ali je za znalce. Da li neko ovde uvozi američke i engleske prozore? (klizne gore-dole). Pitam, da ne dovlačim džabe sam, radije bih platio. Iskreno, u mnogo situacija su superiorni, pa bih ih stavio na par mesta.
 
Pozdrav svima :) Prikupljam ponude za zamenu stolarije i znacilo bi mi vase misljenje u vezi sa ponudjenim kvalitetom.

PVC profil: INOUTIC (Thyssen) '' Prestige'' - šest komora.
Okov: SIEGENIA serija Favorit.
Roletne i rolo komarnici: INOUTIC (Thyssen).
Balkonska vrata - klizno nagibna
Niskoemisiono staklo punjeno argonom
Cena po kvadratu je otprilike 200 eur.

Zahvaljujem unapred.
 
Postovanje,

Obzirom da nakon iscitavanja svega ovoga dolazim u jos veci haos,potrbna mi je konkretna pomoc.
Kuca je relativno nova,2015,giter blok na zalost.Takodje drvena stolarija ,opet na zalost (ljubitelj drveta,da ne kazem nesto drugo :) )
Zelim da zamenim stolariju i dobijem maksimum kako bi objekat bio energetski sto efikasniji.U planu je fasada kamenom vunom 12 cm,medjutim i to ide kilavo,trenutno se na vunu ceka oko 3 meseca...
Ako moze pomoc od Deke u akciji,posto nakon pregleda cele teme vidim da je neko ko ima dovoljno znanja i da moze da konkretno odgovori na vecinu nasih pitanja.
Znaci za sledecu specifikaciju mi je potrebno konkretno gde ,sta od koga,ko da ugradjuje....
Takodje trenutno najbolje resenje koje je dostupno kod nas kako bi objekat bio energetski sto efikasniji,ekoloski prihvatljiv(sto zdraviji materijali zbog bebice ) i da se dobije ono sto se placa (proizvodjackom specifikacijom navedeni parametri )

5 prozora 1200*1400
4 prozora 1200*1200 sve sa alu roletnama,rolo komarnicima,daskama...Takodje sta je bolje,jednokrilni ili dvokrilni(posto se jedni kunu da je bolje ovo,drugi ono i tako u krug )

Ulazna vrata 1990*2130 ceo otvor okvirno- alu ili pvc,kog proizvodjaca,sa kojim komponentama....

Takodje trenutno najbolje resenje koje je dostupno kod nas kako bi objekat bio energetski sto efikasniji,ekoloski prihvatljiv(sto zdraviji materijali zbog bebice ) i da se dobije ono sto se placa (proizvodjackom specifikacijom navedeni parametri )

Jedni kazu da je minimum debljina zida ojacanja,celicnog 1.5 do 2.5,da je debljina zida po eu standardima minimum3mm,spoljnog profila,unutrasnjeg nesto manja...
Posto sam dobio par ponuda,sve super,renomirani proizodjaci i onda debljina ojacanja 1.25......
Bicu vam jako zahvalan ako mi pomognete da se konacno resim ovog problema.....
Hvala unapred i ako ste negde blizu castim pivo (gajbu)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882247#p882247:2jd1bszj je napisao(la):
fiesta » Uto Sep 21, 2021 9:12 pm[/url]":2jd1bszj]Pozdrav svima :) Prikupljam ponude za zamenu stolarije i znacilo bi mi vase misljenje u vezi sa ponudjenim kvalitetom.

PVC profil: INOUTIC (Thyssen) '' Prestige'' - šest komora.
Okov: SIEGENIA serija Favorit.
Roletne i rolo komarnici: INOUTIC (Thyssen).
Balkonska vrata - klizno nagibna
Niskoemisiono staklo punjeno argonom
Cena po kvadratu je otprilike 200 eur.

Zahvaljujem unapred.
korektno što se tiče cena, vrlo dobro što se tiče specifikacije.
Što ne znači da ne može još neki popust da se izcenka....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882749#p882749:jrn4beda je napisao(la):
Dzero » Čet Sep 23, 2021 11:54 am[/url]":jrn4beda]Postovanje,

Obzirom da nakon iscitavanja svega ovoga dolazim u jos veci haos,potrbna mi je konkretna pomoc.
Kuca je relativno nova,2015,giter blok na zalost.Takodje drvena stolarija ,opet na zalost (ljubitelj drveta,da ne kazem nesto drugo :) )
Zelim da zamenim stolariju i dobijem maksimum kako bi objekat bio energetski sto efikasniji.U planu je fasada kamenom vunom 12 cm,medjutim i to ide kilavo,trenutno se na vunu ceka oko 3 meseca...
Ako moze pomoc od Deke u akciji,posto nakon pregleda cele teme vidim da je neko ko ima dovoljno znanja i da moze da konkretno odgovori na vecinu nasih pitanja.
Znaci za sledecu specifikaciju mi je potrebno konkretno gde ,sta od koga,ko da ugradjuje....
Takodje trenutno najbolje resenje koje je dostupno kod nas kako bi objekat bio energetski sto efikasniji,ekoloski prihvatljiv(sto zdraviji materijali zbog bebice ) i da se dobije ono sto se placa (proizvodjackom specifikacijom navedeni parametri )

5 prozora 1200*1400
4 prozora 1200*1200 sve sa alu roletnama,rolo komarnicima,daskama...Takodje sta je bolje,jednokrilni ili dvokrilni(posto se jedni kunu da je bolje ovo,drugi ono i tako u krug )

Ulazna vrata 1990*2130 ceo otvor okvirno- alu ili pvc,kog proizvodjaca,sa kojim komponentama....

Takodje trenutno najbolje resenje koje je dostupno kod nas kako bi objekat bio energetski sto efikasniji,ekoloski prihvatljiv(sto zdraviji materijali zbog bebice ) i da se dobije ono sto se placa (proizvodjackom specifikacijom navedeni parametri )

Jedni kazu da je minimum debljina zida ojacanja,celicnog 1.5 do 2.5,da je debljina zida po eu standardima minimum3mm,spoljnog profila,unutrasnjeg nesto manja...
Posto sam dobio par ponuda,sve super,renomirani proizodjaci i onda debljina ojacanja 1.25......
Bicu vam jako zahvalan ako mi pomognete da se konacno resim ovog problema.....
Hvala unapred i ako ste negde blizu castim pivo (gajbu)
Poštovani, ne preporučuje se nikako da krilo prozora bude veće širine od 1000mm, tako da, po meni, ovi svi prozori treba da budu dvokrilni.
I mnogo je zgodnije u svakodnevnom korišćenju. Zamislite da treba da otvorite krilo širine 1200mm...mnogo prostora se gubi.
Prozori definitivno pvc, ako može sa tri dihtung gume i troslojnim staklom. Nije toliko bitna debljina čeličnog ojačanja što se stavlja u profil, jer su Vam prozori relativno uski i relativno niski (nisu balkonci od 2500 mm visine, tu bi bio problem). To je moja preporuka, jer kad se stavi još ta izolacija od kamene vune, taman će ovakvi prozori pokazati svoje prednosti.
Ulazna vrata definitivno aluminijum sa termomostom (ako nema ulaznog dela, hodnika koji služi kao vazdušna i termo barijera), jer su lakša, čvršća, kvalitetnija, veći izbor panela, jeftinija....
Pošaljite mi u pp gde živite i te ponude koje ste dobili, pa ću iskomentarisati.
Pozdrav, deka u akciji
 
Hvala na brzom odgovoru.
Takodje se izvinjavam zbog kopiranja posta,kuckam sa telefona i nov sam na forumu pa lako dolazi do miss klika.
 
Pozdrav Deko.
Mozete li mi reci nesto o FAPIM okovima, imam ponudu za ALUMIL 11000 , ali nisam cuo za ove okove.
Hvala

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
FAPIM je jedna od najboljih i najvećih firmi za proizvodnju okova za aluminijumsku stolariju na svetu, inače iz Italije. Rade personalizovane i specijalne okove za najpoznatije svetske proizvođače aluminijumskih sistema.
Meni ovde strašno bode oči M11000, jer je to stari i prevaziđen sistem, nedovoljno dobar i kvalitetan za današnju ponudu. Vidite da Vam ponude bar S77 isto od Alumila.
 
deka u akciji":169y41bw je napisao(la):
FAPIM je jedna od najboljih i najvećih firmi za proizvodnju okova za aluminijumsku stolariju na svetu, inače iz Italije. Rade personalizovane i specijalne okove za najpoznatije svetske proizvođače aluminijumskih sistema.
Meni ovde strašno bode oči M11000, jer je to stari i prevaziđen sistem, nedovoljno dobar i kvalitetan za današnju ponudu. Vidite da Vam ponude bar S77 isto od Alumila.
Deko hvala Vam, pitacu ih.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Djole.K1":vt8knzmx je napisao(la):
deka u akciji":vt8knzmx je napisao(la):
FAPIM je jedna od najboljih i najvećih firmi za proizvodnju okova za aluminijumsku stolariju na svetu, inače iz Italije. Rade personalizovane i specijalne okove za najpoznatije svetske proizvođače aluminijumskih sistema.
Meni ovde strašno bode oči M11000, jer je to stari i prevaziđen sistem, nedovoljno dobar i kvalitetan za današnju ponudu. Vidite da Vam ponude bar S77 isto od Alumila.
Deko hvala Vam, pitacu ih.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Nemaju na stanju , tako da je ovo jedina opcija za Alumil. Medjutim od DMD-a sam dobio ponudu za ETEM E-45 za manje i E-50 ESC za velike otvore staklo 4-16-4-16-4 climaguard solar+float+climaguard premium sa argonom naravno. Sta mislite o ovim profilima ? Hvala Deko.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882772#p882772:34ik6w1r je napisao(la):
deka u akciji » Čet Sep 23, 2021 1:00 pm[/url]":34ik6w1r]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882247#p882247:34ik6w1r je napisao(la):
fiesta » Uto Sep 21, 2021 9:12 pm[/url]":34ik6w1r]Pozdrav svima :) Prikupljam ponude za zamenu stolarije i znacilo bi mi vase misljenje u vezi sa ponudjenim kvalitetom.

PVC profil: INOUTIC (Thyssen) '' Prestige'' - šest komora.
Okov: SIEGENIA serija Favorit.
Roletne i rolo komarnici: INOUTIC (Thyssen).
Balkonska vrata - klizno nagibna
Niskoemisiono staklo punjeno argonom
Cena po kvadratu je otprilike 200 eur.

Zahvaljujem unapred.
korektno što se tiče cena, vrlo dobro što se tiče specifikacije.
Što ne znači da ne može još neki popust da se izcenka....

Hvala mnogo na odgovoru!

Imam još jedno pitanje. Prvobitno sam želela da ugradim aluminijumske prozore, međutim gotovo svi koji su nam davali ponude su isticali da je PVC bolji izbor jer imamo problem sa grejanjem koje je dosta loše. Da li je zaista toliko primetna razlika između pvc-a i alu? Da je alu toliko "hladniji"...
Ponuda za alu bi bila Elvial Multilock koji bi bio skuplji za oko 30% od pvc-a.
 
Poštovana, da, pvc ima bitno bolje karakteristike od aluminijuma, a pogotovo od Elvial Multilock. To je stari i prevaziđen sistem, sa vrlo limitiranim performansama.
Ako imate problema sa grejanjem i sa izolacijom, pvc prozori su bolji. Aluminijumski sistemi koji eventualno mogu da pariraju PVC-u, su minimum 50% skuplji, pa i do 100%.
 
Ponuda Megaplasta
Rehau Synego 6 komora
Okov Maco/G-U
Teoslojna niskoemisiona stakla

Za 1200*1400 510,4 eura sa alu roletnama i rolo komarnicima,bez dasaka sa ugradnjom,bez demontaze.
Za 1200*1200 441.31 ostalo isto
Za kupatislki 142.21 samo fiksni komarnik

Vrata 1990*2130 Alu Elvial bez ukrasnog panela,bela 1164.05. Eura.

Vredi li to cemu i kakva je cena iz vaseg iskustva ?

Sto se tice Sunca
Rehau Synego MD
Siegenia Titan AF/ROTO NT
Tip okova D Stulp li. GS WEISS ON 2
Prosirenje rama20/80 sa IDS
Sivi dihtung
Stakla i ispune 44mm 4Flot+16+4flot+16+4C.G premium 67 kg Uw 1.2 W/m2k
Za 5 prozora 2700 + 200 za demontaza montaza
Alu roletne,lamelice39mm ispuna,alu kutija...
Rolo komarnici sa usporivacima,daske un i sp...
Za 1200*1200 isti paket sve 1950 + 160 demontaza montaza 58 kg Uw 1.2W/m2k

@ Deka u akciji

Koja ponuda je kvalitetnija i moze li se napisati sa vaseg gledista,da bi se dobila maksimalna efikasnost koji proizvodjac i kombinacija komponenti bi bili ?Da radite za sebe
Inace sam iz okoline Zrenjanina u vezi onog piva :)

Hvala unapred.
 
Poštovani Dzero, ponude su maltene identične što se tiče prozora i pvc-a.
Ne vidim šta nudi Sunce za ulazna vrata. Megaplast nudi Elvial, što je ok.
Po meni, ove dve ponude ne bi smele da se razlikuju u total ceni više od 5%,jer su vrlo slične.
Obe firme su velike i kvalitetne.
 
Poštovani Deko,

dobila sam još jednu ponudu (od Megaplast-a) pa sam htela da Vas pitam da li je bolja od prethodne.

Već sam pomenula:
INOUTIC (Thyssen) '' Prestige'' - šest komora.
Okov: SIEGENIA serija Favorit.
Roletne i rolo komarnici: INOUTIC (Thyssen).

Od Megaplasta sam dobila:
Profil : Rehau Synego 6 komora.
Okov : Maco/G-U.
Staklo : Troslojno niskoemisiono sa argonom.

Cenovno, obe ponude su izjednačene.

Takođe Megaplast nudi Geneo profil koji je skuplji za 25%, da li vredi uložiti dodano u njega?

Zahvaljujem unapred!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884077#p884077:91w2fnkw je napisao(la):
fiesta » Pon Sep 27, 2021 4:22 pm[/url]":91w2fnkw]Poštovani Deko,

dobila sam još jednu ponudu (od Megaplast-a) pa sam htela da Vas pitam da li je bolja od prethodne.

Već sam pomenula:
INOUTIC (Thyssen) '' Prestige'' - šest komora.
Okov: SIEGENIA serija Favorit.
Roletne i rolo komarnici: INOUTIC (Thyssen).

Od Megaplasta sam dobila:
Profil : Rehau Synego 6 komora.
Okov : Maco/G-U.
Staklo : Troslojno niskoemisiono sa argonom.

Cenovno, obe ponude su izjednačene.

Takođe Megaplast nudi Geneo profil koji je skuplji za 25%, da li vredi uložiti dodano u njega?

Zahvaljujem unapred!
Poštovana, ove dve ponude su izjednačene i što se tiče kvaliteta.
Ne vredi plaćati ni dinar više za nešto malo bolji profil. Važno je da je staklopaket troslojni i kvalitetan.
 
REHAU SINIEGO +MACO-PROFIPLAST ILI VEKA SOFTLINE 82 +ROTO-TERMOPLAST ? INDENTICNE PONUDE I CENE.
HVALA


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=880815#p880815:3n2u3cdx je napisao(la):
deka u akciji » Čet Sep 16, 2021 4:04 pm[/url]":3n2u3cdx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=880178#p880178:3n2u3cdx je napisao(la):
notefone » Uto Sep 14, 2021 10:55 pm[/url]":3n2u3cdx]Da li je neko imao iskustva sa baumann i okovima Fornax?

Takodje @deka u akciji, zamolio bih vas ako moze preporuka na pp za firmu na relaciji Bogatic, Sabac, Sremska Mitrovica. Potrebna mi je i ugradnja pored prodaje. Hteo bih da menjam drvenu stolariju za PVC. Drveni su 3 velika "trokrilna" (dvokrilni i jednokrilni zajedno), 3 mala jednokrilna, plus je plan da zazidam postojecu terasu i dodam 2 dvokrilna.
Baumann i Fornax su srednja turska klasa.
Za firme, poslaću u pp sledeće nedelje.

Moze li pp u vezi ovoga? Pogledao sam sanduce, ali je prazno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884091#p884091:8glf1ez5 je napisao(la):
deka u akciji » Pon Sep 27, 2021 4:55 pm[/url]":8glf1ez5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884077#p884077:8glf1ez5 je napisao(la):
fiesta » Pon Sep 27, 2021 4:22 pm[/url]":8glf1ez5]
Poštovana, ove dve ponude su izjednačene i što se tiče kvaliteta.
Ne vredi plaćati ni dinar više za nešto malo bolji profil. Važno je da je staklopaket troslojni i kvalitetan.

Hvala mnogo na odgovoru!
 
@Super Deka: treba da zamenim dvoja ulaznih drvenih vrata u vikendici (pola staklo, pola iverica) a spolja drvene grilje. Do vrata tj u kuću se ulazi sa velike terase i to pravo u kuću, tako da nema hodnika. Pretpostavljam da su mi potrebna ALU vrata sa termo blokoma. Naravno, i grilje se više neće koristiti. Molim za savet. j
 
Poštovani, nisam Super deka, na žalost, već sam samo u akciji, još uvek.
Da, preporuka je da se stave aluminijumska vrata, sa termomostom, i po mogućnosti sa pvc žlebom jer se onda lako i relativno jeftino dobija perimetralno bravljenje (u krug) što mislim da je bitno za vikendicu. Stare grilje se moraju skinuti, ali se mogu staviti nove. Tražite grilje kao opciju u ponudi.
Svi aluminijumski sistemi imaju ovu varijantu.
 
Deko, poslao sam ti p.p., ako možeš da pogledaš i daš savet bio bih ti veoma zahvalan

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
@Deka u akciji
Poštovani, zaista zahvaljujem na informaciji. Da li mogu da zamolim za P.P - preporuka proizvođaća za BGD-Obrenovac?
Beležim se s poštovanjem.
 
@jovanovm

Ja radim sa sash windows, doduše ne u Srbiji.

Ako ti trebaju kvalitetni prozori, pošalji mi na pp dimenzije i proveriću ti sa mojim stolarijama cenu. Idu od €400 pa naviše po m².

Litvanci i poljaci prave odlične prozore. Imam i jednu koja radi svoje prozore u Rumuniji pa bi oni možda zbog prevoza bili i najbolji.

Pričamo o drvenim sash windows.
 
Postovani @Deka u akciji, nadam se da imate neku moralnu satisfakciju u pomaganju svaima nama na forumu, posto ne znam kako da vam se oduzimo na drugi nacin :) Zamolicu vas za pomoc, posto mi je potrebno da prilicno hitno donesem odluku oko PVC stolarije.
Dvoumim se izmedju "Rehau Synego" i "Veka softline 82 MD". Naravno, staklo bi bilo troslojno "Guardian" Low-e+16+4 Flot+16+4 god doba. Kome od ova 2 proizvodjaca dajete prednost, VEKA bi zbog popusta za gotovinsko placanje bila nekih 5% jeftinija?
Zamolicu vas jos i za preporuku izvodjaca radova, posto je to mozda i bitnije od cene. U opticaju su mi "I&B Capital" i "Danito" za gorenavedene ponude. Ili mozda mislite da je bolje odabrati neka "zvucnija" imena poput "Sunce", "Termoplast", "Megaplast". Takodje, sta mislite o firmi "Rez" posto su izasli sa prilicno povoljnom ponudom za INOUTIC PVC profil, i o kvalitetu samog profila. Zamolicu vas za odgovor u pp, ako ne zelite ovako javno.

I jos jedno pitanje o kojem mislim da nije bilo govora ovde, da li je bolje ici na 3 dvokrilna prozora ili 2 trokrilna (zid sirine skoro 5m), pre svega imajuci u vidu stabilnost, cvrstocu i uzduzne precke koje ostaju vidljive kada su otvoreni prozori
Hvala unapred.
 
Vrh