Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Da li neko zna šta u podacima o nepokretnosti za stan u listu G znači "ostale zabeležbe propisane zakonom" ?
 
Želim da prodam stan u centru Beograda preko agencije ali ne znam za koju agenciju da se odlučim jer imam negativna iskustva sa nekim sa kojima sam ranije sarađivao pri prodajama i kupovinama. Da li neko provereno i iz ličnog iskustva zna neku koj radi profesionalno i odgovorno? Hvala!
Može u PP naravno.
 
Ljudi da li iko zna u kojoj banci je uslov da radite 3 meseca za stalno za kredit?
 
Имам једно питање, у вези са куповином куће која је у легализацији - знам да нотари неће да овере уговоре за нелегализоване некретнине, али да ли има разлике ако је захтев поднет?

Гледао сам у плановима, нема никакве препреке да та кућа буде легализована што се тиче габарита и позиционирања објекта, е сад питање је колико та легализација може да траје, да ли ту може неки предуговор да се направи док се не заврши...
 
Neće notari ništa da overe dok je u legalizaciji. To sa zahtevom je nekada moglo, sada već godinama ne. Vrlo je to lepo zamišljeno - zabrana prometa nelegalizovanih nekretnina, a legalizacija stoji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852819#p852819:n7slsc8t je napisao(la):
michael » 24 May 2021 14:49[/url]":n7slsc8t]Neće notari ništa da overe dok je u legalizaciji. To sa zahtevom je nekada moglo, sada već godinama ne. Vrlo je to lepo zamišljeno - zabrana prometa nelegalizovanih nekretnina, a legalizacija stoji.

Требало би да постоји неки рок за легализацију. У већини случајева је максимум 3 дана посла.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853025#p853025:17tyom6x je napisao(la):
djukasrbin » 25 May 2021 09:49 am[/url]":17tyom6x]
Wuxa":17tyom6x je napisao(la):
Nije :/ tamo mora 6 meseci
3 meseca, upravo sam u procesu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ucesce 20%?
 
Sta mislite o delu ispod hrama, cetvorouglu izmedju Rankeove, Branicevske, Lamartinove i Nebojsine? Da li neko ima iskustva sa starogradnjama iz tog kraja? Kakvi su uslovi za miran porodicni zivot*?

* - Osim povremenih sacekusa za pripadnike skaljarskog i kavackog klana :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853067#p853067:3lv4f3b3 je napisao(la):
SRBO » Uto Maj 25, 2021 12:47 pm[/url]":3lv4f3b3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852819#p852819:3lv4f3b3 je napisao(la):
michael » 24 May 2021 14:49[/url]":3lv4f3b3]Neće notari ništa da overe dok je u legalizaciji. To sa zahtevom je nekada moglo, sada već godinama ne. Vrlo je to lepo zamišljeno - zabrana prometa nelegalizovanih nekretnina, a legalizacija stoji.

Требало би да постоји неки рок за легализацију. У већини случајева је максимум 3 дана посла.

Како мислиш три дана посла, да је тако одавно би све било завршено, знам неке који су сада већ пар деценија у процесу легализације а не знам никога ко га је завршио мада не кажем да нема таквих примера. Мислим да има данас доста људи који и неће да легализују објекат јер ће нпр. онда морати да плаћају порез на имовину на стотине квадрата које су назидали током живота, знам човека за чију сада већ стару кућу од 420 м2 у приградском насељу би тај порез био око 1000 евра годишње, а не може да је прода јер нису укњижени квадрати, а и тада једино да је да практично џабе јер коме треба толика кућа коју је неко по свом укусу и потребама правио, исто као продаја аута са великом кубикажом. Обичан човек је између чекића и наковња али сам је крив јер је мислио да је систем са запада, у овом случају порески, нешто супер.
 
Obican covek ne zida kucetine od 400m2 nelegalno. To rade oni sto su navikli da rade sta hoce u doba sfrj i srj jer su bili zasluzni partijski drugovi.
 
Није свих 400 м2 на дивље, кућа је у основи легална, човек има велику породицу а то што си ти навикао да живиш у шпајзу не представља неки објективни показатељ.
 
Posto nije svih 400m nelagalno onda je utaja poreza manja nego da je svih 400m negalno i zbog toga je on obican covek? Slika i prilika naseg drustva, svako ko "zaje*******e drzavu" tj pokrade svoje sunarodnike je "obican covek koji se snasao u zivotu".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853604#p853604:3pb78qlf je napisao(la):
mlsrdvjvc » 27 Мај 2021, 10:01[/url]":3pb78qlf]Sta mislite o delu ispod hrama, cetvorouglu izmedju Rankeove, Branicevske, Lamartinove i Nebojsine? Da li neko ima iskustva sa starogradnjama iz tog kraja? Kakvi su uslovi za miran porodicni zivot*?

* - Osim povremenih sacekusa za pripadnike skaljarskog i kavackog klana :D
Има лепих староградњи али цео тај крај, као и цео Врачар је веома прецењен.
У наведеним улица нема неких гласних локала, колико ка знам. Можда само у Ранкеовој али и то је подношљиво, ипак је то скоро центар.
Паркинг је најгора ноћна мора. Од продавница имаш Арому, 2 Конзума, Шоп анд Го.
Лепо је место за живот генерално.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855308#p855308:13vl7rpb je napisao(la):
MrGood2016 » Čet Jun 03, 2021 3:52 pm[/url]":13vl7rpb]Posto nije svih 400m nelagalno onda je utaja poreza manja nego da je svih 400m negalno i zbog toga je on obican covek? Slika i prilika naseg drustva, svako ko "zaj*** drzavu" tj pokrade svoje sunarodnike je "obican covek koji se snasao u zivotu".

Каква утаја пореза, не знаш о чему причаш па одваљујеш глупости, чуј човек који се скућио је ,,за....о државу" а тајкуни које промовишеш су меце добрићи, порез је плаћен наравно и плаћа се порез на имовину и за нелегализоване објекте, да није требао да плати комуналне прикључке које нема, пут је сам финансирао са осталим људима, канализацију нема, прикључак на струју је платио, али схватам да су обични људи трн у оку ако нису довољно исцеђени да финансирају нешто од чега издајничка власт руши пола града и зида непотребне ствари само да би тајкунске фирме имале посла.
 
Da da, "obican covek" zida nelegalno kucicu od 420m2 i "nece da legalizuje" jer bi porez bio 1000e. Cuj nece covek legalno jer je porez veliki. Bilo bi dobro da svi ti koji "nece legalno" prodju kao sto bi prosli npr u Belorusiji.

Ne cudi me empatija prema coveku koji vrsi utaju poreza i nelegalno zida, od strane nekoga ko ubacuje "tajkun djilas ukrao milijarde" poput njegovih tv idola bez obzira na temu.
 
Да је било све легално тада када је грађено порез на имовину је опет био мизерна цифра, наравно да неће да легализује јер је ово рекет да би тајкуни отимали тај новац кроз намештене напумпане тендере и непотребне послове, шта ту није јасно, он није утајио јер тада се није толико плаћало, ни приближно, то је више неки облик преваре и довођења у заблуду од стране издајника на власти чији систем рада хвалиш, тако да нема потребе да невешто мени спочитаваш да је онај што се не скида са тв-а мој већ онај чијим тајкунима ти служиш.
 
Assad84":3aaxk7nn je napisao(la):
Није свих 400 м2 на дивље, кућа је у основи легална,човек има велику породицу

:) plemenska zajednica, 3 generacije pod jednim krivom. užas ! vraćanje u srednji vek.
Imao legalno kuću od 200m2 pa dozidao na divlje još jednu? jednu na drugu, imao p+2, pa dozidao na p+5, ili dozidao jednu pored druge? Gluposti. Čista bahatost !

Nisi ti ni video tu kuću o kojoj pričaš, samo zamajavaš narod ovde.
 
Боље племенска заједница него повратак у робовласништво и експлоатацију у сваком погледу које се промовише данас као ,,модеран систем који функционише"

Ако је кућа велика, нпр. има више спратова са одвојеним степеништем да ли се то рачуна као одвајање породице, по мени сви би требали тако да живе, више генерација под једним кровом и да се помажу кад треба а не без потребе да беже једна од друге. То је западно помодарство као лакше ћеш да идеш кроз живот шатро, као оно да радиш од малих ногу да се као научиш радним навикама, само ће раније да ти се смучи ринтање.

Људи су одувек живели тако, и то је једини природан начин живота. Западњачка политика "исели се што пре" је намерно направљена да разара и изолује човека чинећи га лаким пленом за експлоатацију у сваком виду. Такав човек постаје усамљен, депресиван, лаком, поводљив, да би предатори у виду владе и корпорација, могли лакше да њиме манипулишу.
 
Ma kakav zapad, takve koje ti empatises i promovises sto se bahate zidajuci nelegalno kucetine od 420m i "nece legalizaciju" nego 'oce da ne placa porez od 1000e koji budale sto sve rade legalno placaju, treba po istim procedurama kao u Belorusiji i ostalim istok sistemima.

Stara kuca, znaci i porodica mu je dovoljno stara da ili prima platu ili prima penziju. Znaci ko zna koliko prihoda svakog meseca, ali gospoda "nece legalizaciju" pa da placaju svom narodu porez.

Kriminalizacija neplacanja poreza i nelegalne gradnje je bas odlika zapadnog sistema, dobri istocni sistemi jedva cekaju da im neko ne placa poreze, gradevinske dozvole etc
 
Какво банализовање и гле чуда увек злонамерно провлачење сваке нелегалне градње као практично криминала, наравно да нелегална градња за кров над главом своје породице и инвеститора/криминалаца за даљу продају никако није иста и никада неће бити колико год покушавали да је таквом представите кроз ,,неплаћање пореза и дозвола" и ,,да су сви једнаки пред законом" као да слушам политичаре што нам са телевизије испирају мозак сваки дан, уствари они и јесу ваши ментори.
 
Assad84":1vt00tsq je napisao(la):
Људи су одувек живели тако, и то је једини природан начин живота. Западњачка политика "исели се што пре" је намерно направљена да разара и изолује човека чинећи га лаким пленом за експлоатацију у сваком виду. Такав човек постаје усамљен, депресиван, лаком, поводљив, да би предатори у виду владе и корпорација, могли лакше да њиме манипулишу.

Inače mi smo poznati baš po tome da izuzetno poštujemo prava radnika dok rade u pelenama , imamo i predatore koji seckaju i melju ljude, a o manipulacijama neću ni da pričam dalje .
Poslao si ovde preko 500 reply-ja, i ubio svaku konstruktivnu raspravu. Plašim se da ti je namera daleko od poštene.
 
Vrh